37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • bigmano
    #638
    Igen HA van olyan fícsör ami eladja azt a játékot és nem verik nagy dobra mert ellopják....stb érthető.
    De attól még a játék többi tényezőjéről lehet morzsákat csepegtetni ezzel is fenntartani fokozni az érdeklődést.
    Ekkora hírzárlatot valóban csak "családi" körben lehet megoldani vagy igen komoly retorziókat alkalmazni.
  • Jeffjohnson
    #637
    Igen, én is csak ezt tartom egyedüli elfogadható indoknak. Nade azért nem olyan egyszerű egy játékba egy új funkciót beletenni.
    Ha belegondolok, hogy milyen lassan kerülnek új dolgok a WOTba (nem a pályákra és járművekre gondolok) akkor, amit most ellopnak 3 év múlva se lesz benne .
  • Torzonborz
    #636
    Azt azért ne felejtsük el hogy van egy komoly rivális. Tehát ha a WTG-ben olyan fícsörök vannak ami WoT-ban nem akkor azt már nem árt komolyabban védeni nehogy lecsórják tőlük.
  • Jeffjohnson
    #635
    "Nem szabad lebecsülni az első benyomás fontosságát" ez így van de ettől még egy picit több infó jöhetne. Meg nem tudom ha most (tegyük fel) olyan állapotban van a játék, hogy komoly NDA kell, hogy védje akkor pár hónap alatt tud-e annyit fejlődni, hogy az már ne legyen "vállalhatatlan" a nagyobb nyilvánosság előtt is. Mert, még ha egy részben closed beta-t (régi WT:A playerek kapnak meghívót) is adnak ki év vége felé akkor is több infó fog kiszivárogni. Nem is értem, hogyan tudnak tényleg ekkora hírzárlatot csinálni, hogy senki sem szivárogtat ki senkit.
  • [NST]Cifu
    #634
    Én az MW:O esetében benne voltam az első körben, akik béta meghívást kaptak. Mindent összevetve noha elég komoly volt a fegyelem, de ilyen szintű információhiány ott sem volt.

    Viszont azt is maximálisan megértem, hogy szükséges az NDA, mert az MW:O esetén is a 2012 májusi állapotában a játék max. az elvakult rajongóknak volt élvezetes, irgalmatlan balance és optimalizáltsági problémákkal, csaknem használhatattlan GUI-val, tele placeholderekkel. Ha egy "átlag" játékos abban a formában kipróbálja a játékot, nagy eséllyel eldönti, hogy ő ezzel a hulladékkal soha többet nem játszik.

    Nem szabad lebecsülni az első benyomás fontosságát... Épp ezért csodálkozom, hogy a Tanker's Day videójánál előjöttek azzal, hogy ez a WT(G) alfa engine-el lett csinálva...
  • Jeffjohnson
    #633
    Ismerek olyat aki ismer olyat aki benne van a bétában de konkrétan az illető semmi infót nem volt hajlandó elmondani nehogy kikerüljön. Nem tudom mit írattak alá vele de mindenesetre érdekes, hogy ennyire féltik az infókat. Én anno WOT legelső orosz zárt bétájában kezdtem és ott sem volt ennyire vasfegyelem csak egy normál NDA ami mellett azért csöpögött kifelé az info. Bár lehet a WT féle zárt béta/alfa ilyen "friends and family" jellegű még és ezért könnyedén nyomon tudják követni ki az aki szivárogtat ezért félnek az emberek.
  • bigmano
    #632
    Annyiban mindenképpen furcsa hogy még egy béta videó sem szivárgott ki a gameplayről.
    Azért ez számomra egy kicsit furcsa....
  • Jeffjohnson
    #631
    Jó, ebben igazad van csak ki vagyok már éhezve egy jó tankos játékra ahol normális spotting van mint pl RO-ban.
  • Torzonborz
    #630
    " illene több infót adni."

    Miért illene ? Majd jön . Nem vagyunk már gyerekek hogy a karácsonyi ajándékot előre kibontsuk.
    Szerintem.
    Lesz még bőven időnk erről is cseverészni. ;)
  • Jeffjohnson
    #629
    Melyik Blizzard játék az amelyikről Open beta előtt 1-2 hónappal még azt se tudtad, hogy fog felépülni mi lesz benne és még egy szaros ingame videó se jött?

    Mégis mennyi infónk van kb. annyi, hogy ebben az évben beta lesz és, hogy az oroszok és németek lesznek benne és lesz vegyes játékmód is meg normál is. Kb. ennyi. Azért ilyen rövid idővel meg egy gamescom-mal a háta mögött illene több infót adni. Vagy legalább minimális infómorzsát mert jelenleg semmit se lehet tudni róla.
  • Amaymon
    #628
    "De akkor miért nem tették ugyanezt a Dora-val?"

    Azzal te már tisztában vagy, ha valaki nem free-ben játszik, hanem "megveszi" a játékot, ami nemzetenként egy alapcsomag. Abban az esetben kap egy gift prémium gépet. A 600kg-os teherre elég sokan berágtak, hogy ők nem ezért fizettek. Tudták látták a dora tulajok, hogy nem egyszer kizárólag csak d13 van egy meccsben, hamar lecsendesült a nerf utólagos sokkja. Akkor lett volna igazi botrány, ha feljebb sorolják tier 14 fölé, ahova az MM a jeteket pakolja (t15-20). Így maradt ahol van, mindenki elégedett lehet, nem godmode az adott tieren és a pénzkereseti szerepét is be tudja tölteni. Itt WT-ben nem a prémium gépek közt van a legjobb legalábbis eddig.
  • [NST]Cifu
    #627
    Jelenleg továbbra is csak annyit lehet tudni, amennyit a #145 -ben és #356 -ban leírtam.
  • Pares
    #626
    Arról lehet tudni valamit, hogy milyen tankok kerülnek a játékba? És hogy hasonló módon lesznek-e kifejleszthetők, mint a WTA-ban (modulok hiánya)? Nekem kifejezetten tetszik a WoT-os megoldás, hogy egy kifejlesztett tankra több fajta ágyút/tornyot, sőt hamarosan páncéltestet is lehet majd cserélni. Még ha nem is túl realisztikus.
  • bgabor
    #625
    Azért írták hogy soon, mert hamarosan elkezdenek bekerülni majd, ahogy be is raktak már egyet, talán a Pe-2őt. Nem úgy értették hogy soon jön egy patch 100 bombázó cockpittal. Dolgoznak rajta, de ennyi. Én nem csodálkozom a dolgon, egy B-17 cockpitet is hetekbe tellne megcsinálni. De érdemes megnézni egy H6K-t, egy egészen nagy "helyiség" elől a pilótafülke, van vele munka bőven.

    A nincs más alatt természetesen a nincs más színvonalas tankos játékot értettem. Aki a tankokért van oda, az nem fog elmenni Mechwarriorozni, ahogy War Thunderezni se jött át.
  • [NST]Cifu
    #624
    @Amaymon: Megértem a Dora-val kapcsolatos frusztrációt, de pont ez zavar engem a WT-vel kapcsolatban. Most például simán felrakták egy tier-el a Fritz 109-eseket (Bf.109F), mert tier 7-en erősek voltak. Ok. De akkor miért nem tették ugyanezt a Dora-val?

    És időpont-alapú MM-et szeretnének a jelenlegi Tier-alapú MM helyett. Ez üdvözítő lenne, csak hogyan fogják megcsinálni, az a kérdés. Én egy megoldást látok erre, ha nem azonos létszám lesz a két oldalon, és így szabadabb kezet kap az MM.

    A balance terén ők is küzdenek, mint csiga a takonyban, tele van az ég 109-esekkel, Spitfire-ekkel, Beaufighterekkel, Airacobrákkal és Kingcobrákkal, Jak-9-esekkel. Ellenben alig látsz például Me-410-est, pedig csaknem a komplet német nehézvadász-ág rájuk épül, vagy például alacsony szinten japán gépeket is fel lehet hozni...

    @bgabor:

    -Bombázó pilótafülkék: ha viszont ők is tisztában voltak a probléma nagyságával, akkor miért írták áprilisban, hogy "very soon"? Ha meg látják, hogy késni fognak vele, akkor miért nem jönnek elő a farbával, hogy sorry, csúszunk vele. Alapvető egy ilyen játéknál, hogy kommunikáljanak a játékosokkal, folyamatosan, állandóan, mindenről. Attól, hogy a jelenlegi WG-hez képest egy nagyságrenddel jobban csinálják, még nem jelenti azt, hogy hátra lehet dőlni, mert ennél sokkal jobban is lehetne csinálni...

    -WoT: nem kívánok felesleges WoT vs. WT köröket futni, de tegyük hozzá, hogy a legelső időkben, amikor még a WoT is béta volt, a WG is sokkal többet figyelt a visszajelzésekre. Hogy most nem teszik, az más kérdés...

    -WT research tree: Még nem látjuk a WT(G)-t ilyen téren, de ne feledjük, hogy a WT(A) másolja e téren a WoT-ot, van egy nagyon-nagy terv-pakett, és azt ültetik át a játékba. Aláírom, hogy fejlődnek, legutóbb ugye a fejlesztési részt csinálták meg az eredetihez képest sokkal pofásabbra. Ezzel együtt a fejlődés itt is részben abból áll, hogy új gépek/pályák kerülnek a játékba.

    -WT(G) minősége: Mivel továbbra se látjuk a WT(G) hogy fog játékmenet terén működni, erre nem lehet most építeni. Sejteni sejthetjük, de nekem az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy a WT(G) kevésbé lesz casual-friendly, mint a WoT, ez pedig korántsem kizárt, hogy éppen elrettenthet egyes játékosokat...

    -"...mert nincs más": Elnézést, de ezt nehezen tudom elfogadni. Ha valaki kiábrándult, akkor nem játszik vele, és kész. A piacon nem egy és nem két Free-2-Play játék van, ott van a Mechwarrior:Online, Hawken, Tank Ace, Warframe, Heroes & Generals, Star Conflict, stb...
    Senki sem kötelez arra, hogy azzal játszon akárki is. Aki játszik vele, annak a WoT megfelelő játékélményt nyújt jelenleg is, legfeljebb ha jön egy olyan játék, amelyik jobb játékélményt nyújt, akkor majd váltani fog. Ha fog...

    Nagyon magas labda, de a WoW-ot hoznám fel példának. Mindenki szídja jobbra-balra, tömegével jönnek ki azok a játékok, amelyek szeretnék a WoW-ban állítólag kiégett játékosokat felszívni (Rift, Neverwinter, stb.), de valahogy csak a WoW továbbra is messze a legnépszerűbb MMORPG.

    Én a WoT esetében is ezt tartom reálisnak. Egyszerűen akkora játékosbázissal bír, hogy a többség nem fog váltani. Megnézi esetleg a WT(G)-t, a többség látja, hogy más lesz, és vagy bejön neki, vagy nem. De heveny kétségeim vannak afelől, hogy hosszú tömött sorokba fognak átvonulni a WoT-ból a WT(G)-be az emberek...
  • bgabor
    #623
    Nem teszünk úgy, de a WT az bevallottan béta, sok még a fejleszteni való. A bomber cockpitekről meg szerintem aki érti mekkora munka lesz ez ennyi bombázóra, eddig is tudta hogy az nem holnap lesz kész.

    Mindeközben a konkurencia World of Tankse iszonyatos lejtmenetben van, mindenki prémiumlőszerrel lő, akinek pénze van(nagy klánok tagjai, pénzes gyerekek stb) az folyamatosan, így a páncél mint fogalom megszűnt létezni, ha nem lehetetlen szögben lövöd be az ellent, akkor átütöd és sebzed. A csapatok közül magas tieren az győz akinek éppen több TierIX-X TD-t ad be a matchmaker, ami még véletlenül se igyekszik egyenlően elosztani őket. Rengeteg a hibás felépítésű térkép, más térképek eleve az egyik oldalnak kedveznek durván. Sebzésnél, átütésnél a véletlenfaktor nagyon durán eltúlzott szerephez jut, a 200-as átütésű ágyúddal az adott lövedékkel üthetesz te át 140 és 260mm páncélt is, minden a véletlenen múlik.

    Egy valami nemigen jut szerephez már régóta abban hogy melyik oldal nyer/veszít, a tehetséges játék és a tudás. És ezeknek a felsorolt durva hibáknak a javítására a WoT-nál még csak kísérletet se tesznek. Ahogy a már évekkel ezelőtt beígért szolgáltatások (Historical Battle, egy nemszeretem térkép kivevése a rosterből) se érkeztek meg soha a játékba.
    Helyette az megy, hogy a másfél havonta kijövő peccsekben kihoznak egy út tankágat öt új tankal, meg egy új térképet oszt jóvan. Ez nem fejlődés, ez nem javulás.

    A Gaijin hozzáállása a minőség kérdéséhez teljesen más. Ha a War Thunder jól csinálja meg a tankos rlszt(és a repülős rész minőségét látva miért ne tenné) akkor itt órási exodus lesz a WoT-ból, amivel kiábrándult emberek tömegei játszanak csak azért mert nincs más.
  • Amaymon
    #622
    FW 190 D-13-al az volt a baj, hogy túl élethű lett. Aki csinálta az FM-et el is ment a cégtől mikor egy 600kg-os súly nyomtak a Focke-Wulf nyakába. Csak érdekesség hogy az illető nem ruszki volt, hanem német FM tervező. Több csapat dolgozik a modelleken más-más országból. De mit lehetett tenni, nem szeretem az OP szót, de az a gép az volt, mint a valóságban. Túl élethű lett és ettől függetlenül ez egy játék. Nem lehetett bejutni a németekhez, mert csak d-13 állt sorba. Nem egyszer fullos "DORA" teamekkel mentünk. Ennek húzták ki a fogát. A germán fazon elment, és a felborult egyensúly, ha nem is tökéletesen stabilizálódott.
  • [NST]Cifu
    #621
    Emmm... Azért tegyük hozzá, hogy realisztikusság terén a WT(A)-nak is vannak gondjai. Nincs cockpit nézet a bombázóknál (április óta "very soon"), sok gép repülési modellje rossz (FW-190D-13, Me-410-esek, stb.), és így tovább.

    Ezek persze javítható bugok, de azért ne tegyünk úgy, mintha a WT-nél soha semmi kritizálnivalóval nem találkoznánk...
  • Amaymon
    #620
    "vagy ha lassan készül el, csak csinálják meg jóra"

    Nagyon nem húzhatják az időt, azért jönnek ilyen kis videók, mert kb 1 hónap múlva jön a PS4-el.
  • bgabor
    #619
    Köszi.
  • flashpointer
    #618
    És menjen szarabb gépen is!
  • sulouos
    #617
    Nem baj hogy titkolóznak, vagy ha lassan készül el, csak csinálják meg jóra, realisztikusra, mint a repülőst. Akkor mindenki elégedett lesz :D
  • Fenrir
    #616
    Vívásban használják a találatra.
  • bgabor
    #615
    Ez a szó mit jelent? Ott a pont, vagy ilyesmi?
  • Fenrir
    #614
    Touche :P
  • [NST]Cifu
    #613
    Nem láttál ekkora titkolódzást? :D

    Blizzard játékok számítanak? :D

  • Torzonborz
    #612
    Mondjuk ez érthető látva hogy a WoT-al a WG mekkorát kaszál.
  • twi452
    #611
    Ha láttad a repülőst akkor annyi már biztos, hogy szart nem fognak kiadni.
    Emiatt kár aggódni szerintem :)
  • Jeffjohnson
    #610
    Engem az zavar a legjobban, hogy ebben az évben béta lesz a WT:G és még semmi infó nincs róla, ekkora titkolózást még nem láttam egy játéknál sem.
  • Torzonborz
    #609
    Nos igen , remélhetőleg 1 hónap múlva tényleg többet tudunk. :)
  • [NST]Cifu
    #608
    Majd meglátjuk, amíg nincs konkrétum, max. találgathatunk.
  • Torzonborz
    #607
    De a WWW nem is az átlag játékosoknak szól. Szerintem. Nézd meg a WoT-ot ott sem az átlag harcol CW-ben.
  • [NST]Cifu
    #606
    Mert a legtöbb játékost az AB vonza, és nem sok értelme lenne a WWW-nek, ha pont a legnépszerűbb játékmódban nem lenne elérhető.
  • Torzonborz
    #605
    De minek WWW csatánál AB mód ? Ez a területfoglalásról szól , nem ? Azt minimum HB-n csinálnám meg.
  • [NST]Cifu
    #604
    Senki nem mondta, hogy a WT(A) AB módja nem lesz átdolgozva a WWW csatáknál. Semmi sem indokolja, hogy a jelenlegi rendszert ültessék át egy-az-egyben...
  • [NST]Cifu
    #603
    Őőőő... alapvető dolgokat azért tisztázzuk.

    A légi felderítés nagy magasságban repül, és egy lefele vagy oldalra néző fotófelderítő berendezés készít képeket a tájról. Itt kiszúrni valamit nem olyan könnyű.

    Azonban kis magasságban repülve egy mozgó, ne adj isten tüzelő harcjárművet felfedezni azért már messze nem olyan nehéz...

    Persze ebből rögtön fakad a másik probléma: nem-e lesz a harcjárműveknél túlságosan OP egyszerűen csak elbújni egy magaslaton, jól álcázva, és várni, hogy jöjjön az ellenfél. Aki persze ugyanezt csinálja, szóval mindkét oldalon masszív kamper-partyk alakulhatnak majd ki....
  • Torzonborz
    #602
    Nem csak amiatt , AB-ban diszkózás megy , ott tényleg nincs esélye a harckocsiknak. HB-n már azért figyelni kell a lőszerkészletre mert ha kifogysz akkor repülhetsz vissza szóval ott már csak tiszta célra lősz.
    FRB meg..hát szerintem nem is kell semmit mondanom. :D
  • [NST]Cifu
    #601
    Yupp, AB-n végtelen történet lenne, ha az utolsó harckocsit laposkúszásban kell megkeresni... :)
  • Adjunktus
    #600
    Egészen biztos vagyok benne,hogy ezzel a problémával ők is kiemelten foglalkoznak.Nyilván ki fognak találni valamit,hogy ne legyen olyan egyszerű.Valószínűleg a láthatóság eléggé korlátozva lesz.Igazából is el tudtak rejteni egész tankhadosztályokat,megfelelő álcázással.Az Ardenneki offenzíva előtt se fedezte fel őket a légi felderítés.Nem olyan egyszerű kiszúrni egy tankot repülőből.hacsak nem a puszta közepében porol látványosan.Aki meg igen,az meg is érdemli,hogy megkopácsolják.:)
  • Torzonborz
    #599
    "pl nem lesz a tankokon ikon"

    ezt már írták a fejlesztők , nem lesznek jelölve a harckocsik . szóval először meg is kell azokat találni.
    másrészt én elképzelhetetlennek tartom hogy ezt AB-ra is bevigyék.