37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • twi452
    #598
    És azt el tudod képzelni, hogy úgy oldják meg, hogy akármelyik hülyegyerek beül valami csatagépbe és halálra szopatja a tankosokat odafentről?

    Ott azonnal vége lenne az egésznek :)
    Ha lesznek ilyen összevont csaták(nem gondolnám, hogy egyből ezzel indulnának) akkor egész biztos baromi nehéz lesz kiszedni a tankokat repülővel (pl nem lesz a tankokon ikon ahogy most a repülős résznél frb csatákban, ez is lehetne egy egész jó megoldás)
  • [NST]Cifu
    #597
    Még mindig nincs konkrét információnk sok-sok dologról. Hogy lesz megcsinálva a WWW, lesznek-e légvédelmi egységek (egy Ostwind mellett már nem lenne ennyire egyszerű dolga a Pe-2-nek), és így tovább...

    Tehát addig is marad a türelem...
  • gezu1025
    #596
    Még az a szerencse, hogy full opcionális lesz a repülős dolog.
  • Pares
    #595
    Én csak attól tartok, hogy a tankoknak semmi védelme nincs a légi támadások ellen, és amint azt rengeteg más mmo-ban tapasztaltam, nagyon ritka az olyan mértékű csapatmunka, mint amit ez a játék igényelni fog...
  • twi452
    #594
    De ez a tankos "részből" van ingame
    A repülős résznél nincs ilyen részletesen kidolgozva a földközeli környezet :)

    úgyhogy is-is :D

    már láttam előre, hogy ezen fog menni a sírás amikor megnéztem reggel a videót :D
    a másik amiért megy, hogy mindig a németeket ölik.. lol
    többségben orosz készítők, orosz ünnep.. ennyit nyugodtan el lehet nézni
    főleg úgy, hogy a repülős ágon sincs egyértelmű fölényben az orosz technika, 1-2 elb*szott gép van de nem csak az ő öldalukon :)
  • [NST]Cifu
    #593
    Apropó, egy apróság: ez nem a WT(G)-t mutatja be, hanem a WT(A) egy event-jét, amely az attacker (földi célokat támadó gépcsoport) részére ad mindenféle leárazást.
  • [NST]Cifu
    #592
    Szönyegbombázás az, amikor egy alakzatban repülő bombázó-egység (ie.: több bombázó) dob le bombákat egy adott területre (jellemzően városra, vagy nagy kiterjedésű objektumra).

    Itt egy sima rárepülést látunk egy Pe-2 által, modern szóhasználattal közvetlen légi támogatást (Close Air Support, CAS).

    Ehhez viszont hozzá kell tenni, hogy a német oldalról nem látunk vadászgépeket - amelyek feladata lenne a földi egységek védelme...
  • gezu1025
    #591
    0:28-nál látni 3 t34-est az úton sorba. És 0:32nél még 2 érintetlen panthert, szóval így is keményen megszívták az oroszok.
  • Pares
    #590
    Nagyon élvezetes lesz tankozni, már látom... arty helyett szőnyegbombázás... -.-
  • gezu1025
    #589
    Ez jó. :D Azért elrebeghet 1-2 imát az a t34. :D
  • [NST]Cifu
    #588
    Jól néz ki. :)
  • Malarki
    #587
    Happy Tankers Day!



    Szegény Párduc
  • Amaymon
    #586
    Ez minden misztikumot eloszlat. Balra a gázkar, jobbra piros a fogyasztásmérő. Először kicsit megrángatom a throttle-t és tisztán látszik ahogy kileng a műszer. Aztán az egyenesben mikor leviszem 47%-ra szinte áll az időmérő bal fent. 63%-nál láthatóan számol, de nem mp-enként. A olajhőmérséklet nincs még így implementálva annak felszállás után 90 °C környékén kellene lenni (jobba a narancssárga műszer alatt).



    Szerintem a tankokba is beépítik ezt annyira alap.
  • stork13
    #585
    Dobd be sima szövegként az URL-t.
  • bigmano
    #584
    Nem engedi beilleszteni lol.
  • bigmano
    #583


    Képfeltöltéshez használd az imgur.com-ot például, azt nem szűri az SG fóruma - Cifu
  • bigmano
    #582
    A hivatalos fórumon találtam,azt hiszem ez találó.
  • Zed92
    #581
    Hát a képek és a hangok alapján amiket már mutattak.. azok alapján jól haladnak
  • twi452
    #580
    A november is közel úgyhogy csúnya is lenne ha sehol nem tartanának :D
  • Zed92
    #579
    Akkor már közel a béta:)
  • [NST]Cifu
    #578
    A Gaijin erősen titkolódzik, de állítólag a Gamescon-on volt egy 18 perces, zárt ajtók mögött bemutatott videó, ahol in-game állapotokat prezentáltak.
  • Zed92
    #577
    Szerintem felesleges találgatni h milyen is lesz a játék valójában... mert ezek csak elméletek:D inkább jöjjön ki végre legalább a zárt bétája :D
  • sulouos
    #576
    Majd ha 50-100km-es pályákon kell operálni, akkor el lehet kezdeni aggódni :)

    OFF:
    Az üzemanyag HB-n lassabban fogy ha leveszed a gázt, a Bf-109 F-4-ben az utolsó 10s-re való üzemanyag kb. másfél percig vitte a gépet 0% teljesítményen, közben szép lassan számolt vissza :)
  • gezu1025
    #575
    Jelenleg ennyit tudni. Jelenleg mindenki itt tart:
  • bigmano
    #574
    Jó lenne egy-két részletet tudni de nem találtam semmi kézzelfoghatót csak pár képet meg találgatásokat.
    Esetleg valaki?
  • gezu1025
    #573
    Ez tény, de valahogy a szegény zero baszik elaludni, 90%-ban. (az a rohadt self-sealing tank kéne bele, a valóságban is ezért égett fossá pár skulótól a nagy része)
  • stork13
    #572
    Bizony, sokszor mentette már meg a lángoló motorú gépet a motor leállítása majd elindítása.
  • Ninju
    #571
    A dízel tankokat meg elárulhatná messziről a füst. :-)
  • Rue East
    #570
    le lehet állítani a motort
  • twi452
    #569
    akár benne lehet simán ez is majd és hb-rb szinten számítana
    de hát kitudja..:D
  • gezu1025
    #568
    Az lenne a legjobb, ha le lehetne állítani a motort és csak akkor nem fogyasztana semmit, és a hang miatt, akkor lenne a legjobb az álcázás is. :D Persze az ember nem tudni semmit csinálni míg újra nem indulna a cucc.
  • gezu1025
    #567
    Szerintem csökken a fogyasztás ha leveszed a kakaót. Az viszont tuti, hogy 0%-on nem fogyaszt semmit, de jár a motor. Ez egy kis könnyebbség, hogy ne kelljen ki-be kapcsolgatni a motort, és sokat segít mondjuk egy me163 6 percnyi üzemanyaga készletén.
  • bigmano
    #566
    Ha üzemanyagot is néz a rendszer vagyis fogyasztást akkor a tigrisek nem mászkálhatnak messzire a bázistól :))
    Köszi a leírást ez már egy + a wT-nek ha megoldják a tankoknál is.
    Nincs idegesítőbb egy 1%-ra lelőtt tanknál WOT-ban amin aktiválódik a Klingon pajzs effektus.
  • twi452
    #565
    hb-ben és rb-ben csökken a fogyasztás ha visszaveszi az ember a gázkart
    nagyon is jól lehet spórolni így ha szükséges :)
  • [NST]Cifu
    #564
    Fenntartom a tévedés lehetőségét, AB-ben és HB-ben néztem, ott nem tűnt fel.
  • bardocz
    #563
    De ezt majd megnézem még. Igazából mindig teli tankkal megyek, lehet nem kéne.
  • bardocz
    #562
    Én úgy vettem észre, hogy alacsonyabb teljesítményen mintha picivel lassabban fogyna az üzemanyag.
  • [NST]Cifu
    #561
    A WT(A) árkád sebzésmodellje is elég összetett, noha alapjaiban tényleg HP alapú. Megpróbálom röviden bemutatni a lényegét:

    Ballisztika:

    Minden lövedék pályája külön van számolva, a lövedékek pályáját befolyásolja a lövedék típusa (pl. egy AP-T lövedék más pályán fog repülni, mint egy HEI, vagy akár egy sima AP).

    Találat és gyújtó:

    Amikor a lövedék találkozik a géppel, akkor a rendszer figyelembe veszi, hogy mi csapódott be, milyen sebességgel, és hova. Például egy 37mm-es APHE lövedék egy vászonborítású szárnyat eltalálva csak átüti azt, egy lyukat generálva rajta, de nem robban fel, míg ha egy alumíniumból készült szárnyon csapódott volna be, akkor fel is robban. Ugyanakkor ha egy gyújtólövedék csapódik be a vászon gépbe, az sokkal csúnyább hatást generál.

    Mi hogy sérül:

    A gép sárkánya főbb elemekre van bontva:

    Törzs orr/közép/farokrész
    Félszárnyak (2db)
    Csűrőlapok (2db)
    Ívelőlap (2db)
    Vízszintes vezérsík (magassági kormány-felület) (2db)
    Függőleges vezérsík (oldalkormány-felület(1 v. 2db)

    Továbbá van a motor, olajrendszer, hűtőrendszer, üzemanyagrendszer, légcsavar és a futómű.

    Ezek sérülése az adott lövedéktől függően alakul, tehát egy puha anyagból álló részegységben egy robbanólövedék többet sebez, mint egy páncéltörő, míg egy páncéllemezbe fordítva. A gép állapotát kijelzi egy ábra bal oldalon (fehér-rózsaszínes fehér-pirosas fehér-piros és végül fekete), a feketével jelölt alkatrész nem tölti már be a funkcióját, a motor leáll, a kormányfelület nem fejt ki hatást, a szárny nem termel felhajtóerőt (elviekben).

    A motor nagyon összetetten van szimulálva, FRB-ben minden egyes henger külön-külön van számon tartva, és egy-egy henger is kieshet a működésből, értelemszerűen csökkentve a teljesítményét. Az olajrendszer elengedi az olajat, akkor az elején még nincs gond (kivéve, hogy a mögötted haladó gép szélvédője tele lesz olajjal :D), de aztán a motor teljesítménye elkezd visszaesni, végül pedig besül. A hűtőrendszer ugyanez, de mindkét rendszernél igaz, hogy az idő, amíg még működik a motor, attól is függ, hogy milyen teljesítményen pörgeted.

    Az üzemanyagrendszer úgy működik, hogy van egy adott mennyiségű üzemanyagod, ami időrendben van megállapítva (tudomásom szerint a gép motorjának teljesítménye nem befolyásolja), ha elkezd elfolyni az üzemanyag, például egy üzemanyagtank találat miatt, akkor ez a hátralévő idő elkezd fogyni (a sérülés mértékétől függ, hogy milyen gyorsan, akár pár másodperc alatt is eltűnhet a teljes készlet...).

    A légcsavart leginkább a terep tudja sebezni (legalábbis én még nem láttam, hogy ellőtték volna), tehát egy fa vagy leginkább a talaj, ha leér. A futóművet el is lehet lőni, illetve ha túl nagy hévvel érünk földet, akkor leszakad.

    Ezen kívül még van a személyzet (pilóta és a lövészek), akik szintén kilőhetőek...

    Persze kérdés, hogy a WT(G)-ben hogy fog kinézni mindez...
  • Jeffjohnson
    #560
    Igen, de e mellett van ballisztika és páncélátütés is, már most benne mert egyes gépeken van némi páncél. Meg van a repcsiken is pct lövedék meg "robbanó".
  • bigmano
    #559
    Értem tehát akkor modul alapon működik.