121115

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • mucsácsó
    #115477
    utalás a Resi4 árusra:
  • darkSectorxxx #115476
    +Mucsacso

    Ajánlom nagyon a resi 4-et, mert annak ellenére hogy shooter még egészen jó lett. :)

    Na szóval!!!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1. van amikor egy házban pl megtámadnak ekkor full olyan furán törik az ajtó ki fej magasságban mint ahogy a resi 4-ben rombolható ajtók, Illetve van egy szekrény fából amit elé tudsz húzni torlaszképpen....
    2. Ki lehet lőni a sarlót az ellenfelek kezéből ezt is a Resi 4-ben lehetett csinálni
    3. Az invertory táska megegyezik a Resi 4-ben látott táskákkal, vagyis ilyen bőrőnd szerű, ami a resi 8-ban a körvonallal jeleznek is hogy egy fém táska az invertory ilyeneke voltak vehetők a resi 4-ben
    4. maga az árús akinél vásárlohatsz, ez is a 4.ben volt
    5.a tóban ahol van egy barna kis csúnak és a vízben úszó szörny hal szerű ellenfél, ez a resi 4 tavi hal boss-ára emlékeztet
    6. Van egy furcsa ellenfél az egyik kezén egy szúró fegyverrel, lassan megy hadonászik és néha előre szúr vele és csak a testén középen sebezhető, ugyanilyen ellenfelek voltak a 4-ben is csak azok vakok voltak és csak a hátukon tudtad sebezni szintén egy ponton
    7. ÉS VÉGÜL EGY TAGADHATATNAM azonosság, igaz a resi 8-ban az ellenfél csak egy rövid ideig veszi fel ezt a pók alakot, ami ugyan könnyen elkerülheti az emberek figyelmét, de tagadhatatlan!!!
    Csak míg a resi 4-ben a faszi lógott a közepén mint egy bábú, itt a csaj lóg ugye.


    Ami részleteket láttam eddig, azokból egyelőre ezeket szemezgettem ki, amit többnek érzek mint szimpla belemagyarázást. Mindezekre a leginkáb egyértelműen ráerősít a 2
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    végső boss közti hasonlóság
    , ami 100% hogy nem véletlen műve....
    Tehát bizonyítható hogy nem csak feltételezés hogy alapul vették a 4. részt vagyis az is ihlette részben ezt a részét a sorozatnak....

    az 7. ponttal kapcsolatban képes bizonyíték is: NAGYON SPOILERES KÉPEK!!!!!


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.05.09. 20:47:03
  • darkSectorxxx #115475
    Jaja, kicsit másak a szörnyek benne és a taktika + lehetőségek is, egy srác Villgae of Shadow fokon ment többször ma végig könnyedén 2-2.5 óra alatt, speedrunnak könnyü ha el tudnak futni meg védekezni... de nem is baj néha cserébe nem fusztrálja az embereket ha nincs elég lőszer pár helyen, gondolom.

    Hát ez engem is meglepett hogy azt mondtátok nem nagy a pálya.... pedig a kis falu meg kastély pont jó terület lenen a sok szerteágazó szobákkal, netán titkos járatatokkal, sok szinten... sb
  • mucsácsó
    #115474
    ha valakinek kell PS5ös Resi8, akkor sikítson :)
  • mucsácsó
    #115473
    jöhetnek spoilerben :D
    én imádtam anno a Resi4-et, igazából azzal szerettem meg a szériát, előtte full nem érdekelt. mondjuk minden tekintetben géming mérföldkő volt az a játék, már csak a vállfölötti nézet miatt is :D
  • AntiHero
    #115472
    Spoilerben leírhatnàd amúgy mik azok. Resi 4 amúgy nekem kimaradt anno. Lehet be kellene szerezni. Resident Evilezni szeretnék nagyon.
  • AntiHero
    #115471
    A bossok amilyen ötletesek, olyan könnyűek. Gyakorlatilag van olyan aminél csak, nyomd le tàmadàs gombot.. aztàn automatikusan sebződik. Vissza se tàmad, csak ha nagyon sokàig nem csinàlsz semmit.

    Amivel promoztàk a jàtékot is..az is olyan kis szelete a jàtéknak..hogy azon gondolkodtam mikor fogunk visszatérni oda. Aztàn sehol semmi. Nagyon sok kihagyott ziccer van a jàtékban sajnos.

    Viszont még így is érdekes volt azért..de lehetett volna ez sokkal, de sokkal jobb.
  • darkSectorxxx #115470
    Ja és ha eddig nem lett volna egyértelmű hogy táplálkozik a Resi 4-ből a játék, akkor aki má végigvitte az tudja hogy tagadhatatlan hogy átvettek onnan dolgokat easter egg-ként akár! :)

    Kapásból vagy 6-7 nagyon szuper hasonlatot tudnék videóban mutatni, ezeknek egy része nem csak vizuális hanem mechanikai vagy animációs hasonlóság is
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.05.09. 14:28:52
  • darkSectorxxx #115469
    Félek hogy igen, azok alapján amiket most írtatok, de a speedrunnereknek tökéletes a játék...

    Nem tudom ki figyelt fel még1 fontos dologra.

    Már nem csak azért könnyebb a Resi 7-8 mert mondjuk van sok lőszer meg tudsz pl védekezn, vagy mert kevés a terület.
    Én arra figyeltem fel pl, hogy rafináltak voltak a fejlesztők... a zombiknál ugye az volt hogy sokszor elfutni nem tudtál mellettük, megragadtak, instant sebzés, védekezés is inkáb tárgyakkal lehetett...

    Itt meg mi van? Kb hasonlóan lassúak, kivédhetetd a támadásokat, lehet sebzenek de kevesebbet, el is futhatsz melelttük könynedén mert nem tudnak megragadni, max utánad ütnek, vagy hadonásznak....

    Vagyis szerintem ez pl speedrunnereknek tökéletes és főleg a boss-okat kell csak kiokoskodniuk, de ahogy láttam a legtöbb ott se annyira kikerülhetetlen, bár valahol érthető mert fps nézetben nagyon nem tudnánk dodge-olni, mert furcsa lenne megoldani.


    Mondjuk én pont ellenkezőleg hittem, hogy ez JÓVAL hosszabb lesz mint akár a 7. rész, és sokkal több helyszín, azok is nagyok, de ezek szerint mégsem.
    Majd a 9. rész.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.05.09. 14:26:53
  • mucsácsó
    #115468
    igen, én is ezt véltem felfedezni. habár még nem értem a végére, de ma biztos befejezem már - de igen, az egyes részek szerintem rohadt rövidek, én pl. főleg a kastélyt éreztem rövidnek és úgymond "kihasználatlannak", azt hittem sokkal többet leszünk ott, és hogy kb a játék fele legalább ott fog játszódni... deeee hát nem :D

    amúgy nem tudom, hogy story DLC-ket terveznek-e, vagy valami hasonlókat..
  • AntiHero
    #115467
    Az a közepe pont. Tényleg semmi kihivàs nincs normálon amúgy. Kb 2x ha haltam, egész játék soràn.

    Érdemes nehezebb fokozaton tolni.
    Mert normálon, ha rendesen fejleszgeted a dolgaid akkor kb istenként robogsz végig a játékon sajnos.

    Amúgy azóta nem is játszottam a játékkal..Végigvittem aztàn szomorkodom, hogy milyen rövid..igaz a 7. rész se volt hosszabb..de ott valahogy többnek érződött az egész. Itt konkrétan egyes részek iszonyat rövidek.
  • AntiHero
    #115466
    Az a közepe pont. Tényleg semmi kihivàs nincs normálon amúgy. Kb 2x ha haltam, egész játék soràn.

    Érdemes nehezebb fokozaton tolni.
    Mert normálon, ha rendesen fejleszgeted a dolgaid akkor kb istenként robogsz végig a játékon sajnos.

    Amúgy azóta nem is játszottam a játékkal.végigvittem aztàn szomorkodom, hogy milyen rövid..igaz a 7. Rész se volt hosszabb..de ott valahogy töbnek érződött az egész. Itt konkrétan egyes részek iszonyat rövidek.
  • mucsácsó
    #115465
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerintem úgy lehetsz, mert ugye 4 ilyen üveg van - bár gondolom utána van még mindig valemennyi, mert gyanítom Mirandát se fogjuk életben hagyni.. :D nekem most jön az uccsó testrészes üveg


    egyébként szerintem is könnyű lett normalon, én is ha tán 1-2x haltam eddig, de akkor is inkább a balfaszságom miatt (vagy mert kiestem a pályáról a vízbe a malmos részen random a stégen... :D)
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2021.05.09. 12:41:58
  • Kandurex
    #115464
    Megvolt benevito és a kastély. Hol járok a Resibe? Mert, ha a közepén, lehet újrakezdem, mert normálon semmi kihívás nincs.
  • darkSectorxxx #115463
    Igen én is ezt éreztem, hogy random.... azt hittem akkor van amikor a kés elég valamit, ellenfél testét vagy egy tárgyat és hogy az okoz ellenállást de nem.
  • darkSectorxxx #115462
    Szerintem a véglegesben is csak néha érezni egy kis akadást a ravaszban .... de csak belepróbáltam nincs hosszú tapasztalatom.
  • Zozo76
    #115461
    https://24.hu/tech/2021/05/08/playstation-5-uj-modell-amd-zen-2-processzor-6-nanometer/

    ujabb PS5 jon jovore
  • Kandurex
    #115460
    Engem például idegesít, mind a rezgés, mind a trigger is, szóval kinyomtam a faszba.
  • AntiHero
    #115459
    Szerintem 3-4x ha éreztem az adaptive triggert. Azt is csak random.

    Olyan mintha egyszer lenne..màskor meg nem.
  • mucsácsó
    #115458
    Wow, ez tényleg gyors volt, grat :D

    Amúgy a PS5-ön játszókhoz kérdés: a késsel szúráskor nálatok sincsen semmi rezgés/haptics?! Nagyon fura, pedig mintha demoban lett volna, de lehet rosszul rémlik...
    Gyakorlatilag az adaptive trigger van a lőfegyvereknél, meg néha rezeg, azt ennyi... 2 controllerrel is próbáltam, szal nem az a szar valszeg.. :D
  • darkSectorxxx #115457
    Gratula hozzá!!! ;)

    Majd jön úgyis még egy 9. rész lehet ott lesz több magyarázat!
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.05.08. 01:28:17
  • shaddam
    #115456
    Szerintem csak a blm meme graffitit hegesztették bele gyorsan utólag. Érdekes lesz látni ha valaki gen végén vesz ps5-öt és kezd el játszani vele tudja fogja mi a fene az :D
  • Tatyla
    #115455
    Na ezért se kell day one
  • AntiHero
    #115454
    Na lepörgött a Resi 8 credits.

    Adta végig a jàték..bàr szerintem nem üti meg a Resi 7 szintjét. Legalább is nálam. Az epicebb volt valamiért.

    Itt nekem néha az érződik, mintha sok részt kivàgtak volna. Meg egy csomó dolgot hiànyoltam az egyes helyszíneken.

    Érződik az is, hogy ez amúgy egy spinn-offnak indult anno, aztàn belenyúltak..hogy folytatâs legyen.

    Na, de nem negatívoskodok..minden percét élveztem, csak kicsit kevés az egész.

  • darkSectorxxx #115453
    ;)
  • Mephike
    #115452
    Jogos, mellékattintottam ;)
  • darkSectorxxx #115451
    Nekem? :D
  • hunbalee
    #115450
    A Sega hivatalosan is bemutatta a Lost Judgmentet. A folytatás tovább követi Takayuki Yagami történetét, ráadásul ezúttal két helyszínen játszódik majd, Kamurochóban és Yokohamában, az utóbbiban egy középiskola kap majd kiemelt szerepet.
    A játékmenet számos aspektusában fejlődik az elődhöz képest: a harc terén Yagami többféle stílusból is választhat majd (ezek a daruhoz, a tigrishez és a kígyóhoz rendelhetőek), de a lopakodás, az utazás és a nyomozás terén is találunk újdonságokat. School Stories címmel beépülős küldetéseket kapunk majd, a mellékküldetések pedig az érzelmi skálát teljes szélességében végigzongorázzák az ígéretek szerint.



    A Lost Judgment (a korábbi pletykákkal ellentétben) szeptember 24-én jelenik meg világszerte PlayStation 4-en és 5-ön, valamint Xbox One-on és Series X/S-en.
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.05.07. 18:09:34
  • n000rbi
    #115449
    Majd ha végeztél a Resivel, keress meg ;)
  • Mephike
    #115448
    Ezzel így jó hétvégéd lesz, gyakorlatilag a gép elől sem kell majd felállnod :D
  • darkSectorxxx #115447
    Gratulálok hozzá és jó játékot, a Demons Souls rendszere szivós lesz, de ha átlendülsz az első pár órán elvileg akkor könnyebb lesz. :)
  • hunbalee
    #115446
    Lebukott a Judgment folytatása
  • Kandurex
    #115445
    Jöhet a hétvége


    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2021.05.07. 09:47:18
  • darkSectorxxx #115444
    Mondjuk szerintem is ennek bírnia kellene simán a 120fps-t 1440p-ben.
    Mert az összhatás persze jó, de azért pláne kinn meg az ellenfelek azért ezeknek a gépeknek nem szabadna hogy gondot jelentsen.

    Én attól félek, hogy ez lesz, hogy szerintem kicsit optimalizálatlan játékok lesznek majd megint.

    Bár tegyük hozzá, hogy ez a Resi még crossgen játék, vagyis úgy csinálták meg hogy előző genen is jól menjen.

    És ez pláne most szerintem sokat számít,pláne hogy rámentek elvileg az előző gen erősebb gépeire, mert abból van a piacon a legtöbb.

    És télleg látszik is hogy jól megy PS4 Pro-n meg Xbox X-en....
    Meg persze a kis gépek se panaszkodhatnak.

    De bōven elég ettől még a 60fps, csak hogy képes-e rá annyiban érdekes.

    Csak mikor pláne az elején kint mászkálsz a csupasz havas bokros vidéken, akkor ott a játék nem annyira mutatós mint pla a kastélyban a belső területek.

    de ez lehet az engine miatt is akár.
    De amúgy akik szerették a 7-et, nem fognak csalódni.

    Nekem kicsit az fura inkább hogy bármerre megyek kis szobákat leszámítva sok helyen nagyon egyforma minden, szürkés-barnás, hiányoznak a színekkel teltebb helyszínek.

    Na nem azt mondom hogy legyen piros hó, csak olyan furi bent is, hogy nem annyira kontrasztos.
    Bár a 7 is hasonló volt.

    Ja meg annyi hogy PC-n nekem az egér használhatatlan valamiért, meg ha kontrollerrel is vagyok bármelyik platformon, az irányítás+célzás olyan mintha direkt lassú és nehézkes lenne.

    Nem érzem annyira fluidnak az irányítást, pedig PC meg PS 5 is 60 fps volt, szóval nem lehet azt mondani hogy 30 fps miatt van.

    Nem tudom nektek az irányítás milyen, lehet én szoktam el az fps-ektől, de nekem úgy rémlett hogy a többi fps-ben gördülékenyebb.
    De lehet ez a gameplay miatt van így hogy azért ne tudj hero lenni.

    Viszont az aim assist-ot ki kellett kapcsolnom mert durván ráugrált a célkereszt az ellenfelekre, amúgy szerintem rendben van a maga módján.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.05.07. 08:05:14
  • darkSectorxxx #115443
    Igen ezt én se értettem, de ez azért van, mert RT ON-al néha lemegy 52-54fps-re, míg annélkül Fix 60....

    De ja szerintem senki nem fogja kikapcsolni az RT-t :D
  • Mephike
    #115442
    Nagyon vártam a csoki pókember történetét, mert a sima Spider-man az egyik kedvenc címem volt PS4-en és hát gyerekkoromban is megvettem az összes képregényt, legalábbis az első 40 számot biztosan. Lassan a történet végére érek és azon filózom, hogy ezt is ki akarom-e platinázni, mint a nagy testvérét vagy sem. Nincs gondom azzal, hogy néger a főszereplő és szinte mindenki az benne, de amikor már a falfirkán is a játékban BLM megy az úgy kicsit lehangoló. Olyan, mint ha valami reklámot erőltetnének az emberre... Szóval lehet inkább a Returnal-t előrébb hozom, ezt meg félreteszem és nem lesz kiplatinázva. Szerintem nagyon felültek erre a BLM vonatra a fejlesztők és sikerült túltolni ezt a dolgot, legalábbis nagyon olyan érzésem van, hogy ezzel is meglovagolták az aktuális trendet a jobb bevételek érdekében.
  • AntiHero
    #115441
    #ResidentEvilVillage - Digital Foundry Analysis


    -PS5 & Series X: [No RT] Near locked 4K/60FPS; [RT enabled] 4K/60 & some dips, more on PS5
    -Series S: [No RT] 1440p/60; [RT enabled] 1440p/30, frequent dips
    -Haptic feedback, near instant loads on PS5
  • Evoluti0N
    #115440
    Ennek semmi értelme. Minek van egyáltalán performance mód meg quality mód is PS5-ön, amikor mindkettő 60 FPS, csak az egyik alacsonyabb felbontás? :D
  • mucsácsó
    #115439
    na ez tényleg kurvagáz, itt pedig még a 4K120 is indokolt lenne akár... :D
    abszolúte nem szép játék még ultrán sem, ráadásul kvázi zéró fizikával - max 1-2 helyszíne volt, ami pofásan nézett ki, de ennyi.. :\ és UE4...
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2021.05.06. 21:45:39
  • Mephike
    #115438
    Nekem nagyon tetszett anno a Remnant és teljesen ki is pörgettem, de a látvány nem volt az erőssége. Egy oké grafikája volt, és nem hiném, hogy az új konzolokon elővenném a játékot.