121117

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • csgj
    #115519
    Nem hiszem. Teszteltem kicsit Astróban, ott például amikor kihasználja az adaptív ravaszt, és az elnehezedik, ugyanúgy nehezebb lenyomni, mint a másik kontrollerben. Azt sem érzem, hogy meg lenne lazulva. Egyszerűen a másikban jobban berreg az Immortalsban. Egyelőre nem észlelem más játékban ezt a különbséget, de az Astrón kívül szerintem nincs is olyanom, ami használná a Dualsense képességeit. :'D
  • Moby
    #115518
    Nincs abban a ravaszban eltörve a rugó? Úgy törnek, mint a ropi. Az enyémben is eltört az R2-ben.
    Onnan veszed észre, hogy az alapállapotból sokkal kisebb erő kell, hogy meg tudd mozdítani. Aztán persze ugyanúgy visszamegy, de nagyon könnyen mozdul ki.
  • csgj
    #115517
    Hali! Van két dualsense kontrollerem a PS5-höz, és azt vettem észre, hogy az Immortalsban az egyik jobban rezeg, mint a másik. Bár ez egyedül az R2-es ravasznál érezhető, amikor például egy követ akarok elhajítani, és az R2-essel bemérem a célpontot. Lenémítottam a játékot, úgy is megfigyeltem, és teljesen egyértelmű, hogy az egyik kontroller hangosabban rezeg. Jelentéktelen különbség, vagy máris elkezdett elhasználódni a halkabb példány? (Beállításokban mindkettő rezgése és ravasza "erős"-re van állítva )
  • Evoluti0N
    #115516
    Köszi azért, h segíteni próbáltál <3 Itt március óta nem volt sehol sem. Legalábbis arra emlékszem, h április alatt abszolút nem volt új készlet sehol. Múlt hét óta kezdtek el ismét felbukkanni különböző online üzletekben, de eddig mindenhol azelőtt elkapkodták, h sikerült volna vennem egyet. Használom az appot, meg olvasom a pletykákat, h mikor várható és hol. Szal remélhetőleg összejön majd. Ratchet megjelenésre legkésőbb azért szeretnék. :D Persze scalpereknél lehet 600 fontért meg az felett, de egy pennyt sem vagyok hajlandó adni nekik.
  • Bercy #115515
    Pedig reméltem, hogy segíteni tudok. Időközben el is fogyott már MM-nél.
  • Evoluti0N
    #115514
    Skóciában vagyok. Szal magyar készlet sajnos rajtam nem segít.
  • Bercy #115513
    Most van MM-ben készleten.

    https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_sony-playstation-5-standard-edition-1336331.html

    Én írtam magamnak egy kis készletfigyelő appot ami pár perce jelzett és sikeresen meg is rendeltem.
    Utoljára szerkesztette: Bercy, 2021.05.12. 15:32:05
  • Evoluti0N
    #115512
    Kb. egy hete úgy döntöttem, h lassan itt az ideje PS5-öt venni és most már meg is erőltetem magam, h sikerüljön. Szal felraktam egy készletkövető appot a mobilomra. Hát, ennyi hónappal a megjelenés után sem egyszerű. Eddig 2x azt hittem, h most már tuti sikerült. Egyik alkalommal kiderült, h hiába raktam be kosárba, olyan messze levő üzletben elérhető csak, h utaznom kellett volna 244 kilométert. :D Ma meg hiába léptem be egy másik online üzletben egy virtuális sorba, ahol járt visszafelé az idő, mielőtt sorra kerülsz, 15 perccel a sorba kerülés előtt "out of stock" volt. :D Nem lesz ez könnyű.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2021.05.12. 15:09:15
  • darkSectorxxx #115511
    Én aggódok egy kicsit, hogy a PS Store mellett egy másik boltot ide hozni, amúgyis konzolspecifikusnaak kellene lenni majd, szerintem kár kavarni...

    Komunikációra meg majd jön a discord.
  • n000rbi
    #115510
    Nekem csak az Alyx jöjjön psvr2-re és haverok leszünk Gabe-bel.
  • Rage47
    #115509
    Steam durva lenne konzolon :D sztem vmi streaming szolgáltatás lesz
  • Tatyla
    #115508
    Tegnap is mentem vagy 6-7 runt de sajnos még mindig nem sikerült megölni az első bosst, de azért sikerült a random generátornak többször bedobni narancs csíkos minibossokhoz. Amúgy ha nem vagy feltápolva meg mondjuk rajtad van két debuff és nincs egy astronauta figura fabrikálva nem is szabad a bossra bemenni
  • AntiHero
    #115507
    Gabe Newell on Steam coming to consoles:

    "You will have a better idea of that by the end of this year".
  • darkSectorxxx #115506
    Remélem most a Sale alatt végre kap leárazást a Miles Morales
  • darkSectorxxx #115505
    Amúgy gratula, egészen jó a 10 óra...
  • darkSectorxxx #115504
    Minden tiszteletem a fejlesztőké, meg a játéké.
    Mert azért független attól, hogy nem áll annyira közel hozzám, amennyire lehet objektíven állva hozzá, az év egyik legjobb AAA játéka.

    De pont ugyanígy gondolom és emlegettem párszor, hogy elvileg egy FPS-t ugyanarra a hardverre szebben lehetne megcsinálni, legalábbis a legtőbb multbéli példa ezt mutatta.

    De valóban furcsa, a fizika, meg az animációk, elviseltek volna szerintem olyat a játékosok, hogy ne a szokásos low textúrás ellenfelek legyenek, mert valóban a farkasemberek nagyon csúnyán vannak megcsinálva...
    Meg azt gondoltam manapság ha kinyitok egy ajtót vagy egy itemet a helyére teszek akkor ahoz majd tartozik animáció is.

    Meg az a pár fegyver amit folyaamat látsz a játékban, pláne nagyban meg maga a kés, szerintem ettől jóval több törődést igényelt volna.

    Illetve ezek a csonkításoknál is látni hogy a karakterünk iszonyat egyszerűen van megoldvaa technikailag és kidolgozva.
    Pedig sokat hozzátett volnaa szerintem a hatáshoz, ha ahogy említed is, csak feleolyan csonkolás lett volna mint a Resi 2 remake-ben.

    Már a 7 ben is így volt, pl amikor aa bogarakat Ethan lerázza magáról a kezével akkor nem potyognak le a bogarak, hanem ahogy a kezét elhuzza a bogarak felett, szimplán eltűnnek.

    A vázák törési modelje se annyira durva, pedig aztán nincs sok belőlük a többi dolog full statikus....

    Érdekes.
    Még az is eszembe jutott, hogy jön a PSVR 2, és ez azért ilyen mert VR-ban így néz majd ki a Resi 8.
    Vagyis szerintem utólag lesz benne VR.

    Sok jelenet is pont bele illene.
  • mucsácsó
    #115503
    nekem majdnem kereken 10 óra volt :D (9:59:55)
    pedig nem siettem abszolút, sőőőt, szal nem tom :D meg még el is mentem az ilyen extra helyszínekre is.

    amúgy jah jó lenne valami fizika és ellenfél poise, azért eléggé rideg így a játék - de ez kb az összes ilyen japó cuccra igaz, valszeg ezért is fut úgy ahogy, mert lófaszt nem kell számolnia az engine-nek nemlétező fizika címszó alatt :D

    egyébként meg azt megintcsak nem értem, hogy miért nem tudtak legalább ebbe olyan sérülésmodellt és gore-t tenni, mint a RE2 Remake-be sikerült... :( +a rádugrálod lycanok mobilos textúrákkal elég gázak szerintem...
  • Mephike
    #115502
    Ma nekiálltam én is a Returnalnak, mivel a pókembört kiplatináztam.
    Nagyon tetszik a játék, de sajnos rengeteg idő kell hozzá egyhuzamban, ahogy nézem. Remélem idővel tesznek bele mentési lehetőséget, mint más ilyenfajta játékban is van.
  • benőmenő
    #115501
    Shortcut az van bőven, "tábortűz" az csak az adott pályaboss után van.
  • Kandurex
    #115500
    REVIII lenyomva.

    Szerintem teljesen rendben volt, és ami kifejezetten tetszett, hogy sokkal hosszabb, mint pl. az előző rész. Ilyen 14 óra lett a vége.

    Ami nem: jó lenne valami komolyabb fizika, az ellenfél poise, mint olyan nem létezik, kissé kiábrándító. Nehéz fokozaton nem a játék, hanem annak irányítása okoz inkább gondot.

    Nem tudom hova lehetne ezt a helyszínt überelni a következő részben, de nehéz lesz.
  • Moby
    #115499
    Irigyellek :D
    Második biomban vagyok, de kb semmi motivációm folytatni. Nem sok élvezetet találok benne. Darálok ebben az üres és sivár világban, dobom a kockát a randomgenerátor ellen, nulla progressz érzés, nulla motiváció, nulla élvezeti faktor, bámulam sokadszorra a 12 tereptárgyat, meh... :(
    Majd egyszer talán végigtolom, ha már itt rohad a fiókon, de most ebből elég volt ennyi nekem.
  • Tatyla
    #115498
    Tegnap végre én is nekiestem a Returnalnak. Ahhoz képest hogy sokan milyen sírást vágtak le a nehézség miatt én 47 évesen megkopott reflexekkel is jól haladok benne igaz még az első bosst sem vertem le úgyhogy majdnem meglett elsőre. Azt tapasztaltam amit írtak sok kritikában is hogy hol nehezebbre, hol könnyebbre generálja a következő runt. Persze oda kell figyelni, nem mindegy szerintem mennyire fáradtan ül le az ember a gép elé. Mindent félre téve viszont tényleg egy mérföldkő a játék gyártásban ami kábé annyira kötelező darab mint a Demon's Souls a PS5 tulajoknak
  • mucsácsó
    #115497
    ööö... hol? :D
    gyakorlatilag akkor van csak archstone (tűz), ha kinyírsz egy bosst :D
  • deep
    #115496
    A sárkányhoz közel lesz egy tűz.
  • Kandurex
    #115495
    Szuper, akkor nem várok a tábortűzre, már azt hittem, kihagytam valamit és egy ideje kóborlok….
  • darkSectorxxx #115494
    Sajnos ennek még régimódi szopatós a rendszere, shortcut néha lesz de tábortűz csak minden területen 1 azaz egy darab! :D
  • Kandurex
    #115493
    Ez a Demon Souls…van ebbe olyan, hogy shortcut? Vagy tábortűz? Már egy órája megyek, azt semmi. Most ott járok a két sárkánynál ill. ahol védi a hidat a piros. Szóval egyszer csak lesznek ilyen dolgok benne? Vagy ez egy pálya egy rész?
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2021.05.10. 22:57:59
  • darkSectorxxx #115492
    Hát jó szebb, de azért annyival szerintem azért nem hogy azonnal észrevehető legyen, legalábbis ma néztem Resi 7-et PS5-ön pl vagy PC-n akár az se sokkal csúnyább mint ez azért... szerintem inkáb az art része ami dob a 8-on az a kastélyos sok arany minták, kicsit a fények... stb, de úgy textúrákban a karakterek a 7-ben is szépek voltak szerintem. :P

    Ja igen az RT, de sok helyen viszont még tatja azzal is a 55-60fps-t... de igen kikapcsolva van csak fix 60...

    Szerintem ez a látvány alatt azzal a kicsi RT-el 4k-ban is illene 60fix fps-t menni... :)
  • AntiHero
    #115491
    Azért a resi 8 szebb mint a 7. Sokkal.

    De legalàbb 30 FPS alà is betud esni RT mellett..ps5ön. :D
  • darkSectorxxx #115490
    Mondtak olyat is hogy mivel sokkal több konzol van kint a régiekből elsősorban azokra összpontosítanak, mert sokkal több játékost érnek el.
    Ettől még megy nagyon faszán nextgen-en persze.

    De nem merném azt állítani hogy sokkal szebb lenne mint a Resi 7 volt.
    Azért ahoz képest hogy a Resi 7 alapon VR volt nem nagyon gyengéb látványban.

    Még ezzel a kis RT-vel se.
    Szóval szerintem ha főleg nextgen cucc lett volna jóval szebb lett volna meg gyanítom a játéktér is azért kötetlenebb kicsit.

    Ha abból indulok ki, hogy a Resi 9 szerves folytatása ezeknek, akkor a Resi 9 se lesz only nextgen, vagyis mostani genes, hanem kijön még a régi gépekre is...
  • mucsácsó
    #115489
    én éppen ezért is furcsállom igencsak amúgy tőlük az "eredetileg csak XSX/PS5-re készült" dumát... :D na majd a Resi9 :P
  • darkSectorxxx #115488
    Ja ezt nem tudtam.
  • AntiHero
    #115487
    Resi 8at tudtommal màr a 7 előtt elkezdték készíteni. Csak akkor még spin-off epizód lett volna. Aztàn végül ez lett a 8. rész.
  • darkSectorxxx #115486
    Ha megnézitek a Resi 2 Remake után a Resi 3 Remake-et is sikerült gyengébbre megcsinálniuk, látottak meg elmondásotok alapján a Resi 8 is így viszonyulhat a Resi 7hez is.... Gondolom.

    Sajnos elfogytak a címek, a Resi 3 lett volna az utolsó, amikben még jó dolgok voltak, max egy Code Veronica még azt ennyi.

    Resi 4 az még egy jó játék volt de egy lövölde.

    Ami lehetséges lenne hogy a Resi 9-be egy kicsit több tartalmat pakoljanak és okosabban.
    Bár az a baj bármennyire nem szeretem a vámpíros dolgokat, ettől tökéletesebb helyszínt nehezen hiszem hogy találnak majd a 9-hez, ahol ebben kibontakozhattak volna.
  • darkSectorxxx #115485
    Na jó a puzzle-k azok nagyon régóta már úgy vannak megoldva hogy ne kelljen sokat elakadni, én konkrétan hallottam rengeteg mai játékostól hogy miaz hogy egy resiben, mármint a régiekben mint pl egy Resi 2 Remake-ben neked oda-vissza kell futkosni, meg tároló dobozok stb....

    Szóval erre számítottam hogy egyszerűsítve lesz kicsit mechanikailag stb.

    A régi karaktereknek sem volt túl mély story nagyon, és nem voltak sokkal extrább karakterek, a titok abban rejlett, hogy tps modba kellett játszani, annak az az előnye, hogy folyamat látod kivel játszol.

    Ezzel sokkal jobban pl megszerethető vagy megszokható úgymond egy karakter, tudod hogy néz ki, vizuálisan is kapcsolatba leszel vele.

    Ethen pl szerintem ezért sem annyi emlegetett karakter, ha szerintem 10 ismerőst valaki megkérdezne tuti elsőre Mia vagy a gonosz család jutna eszébe pl a 7-ből.

    Ezért is lenne pl fontos szerintem az fps-ben nagyon jól kidolgozni főleg a mi általunk irányított karakter hátterét, vagy aktuális storyját.

    A loot rendszer is részben azért olyan mint a 4-ben szerintem mert sok mai játékos nem csak arra oanaszkodott hogy minek kell ide-oda futkosni egy házban hanem azért is mert egy tárolóba kell hagyni a cuccokat meg ki-be oakolni menedzselni stb.

    Hozzáteszem én pl PONT ezekért imádtam a Resi játékokat hogy nem A-B-be kell csak menni.

    Sajnos ezekszerint nem éltek jól ezzel a falus meg kastélyos lehetőséggel a fejlesztők, pedig mint említettem, ha valahol lehetett volna szuper pályadizájn meg sok rejtvény meg titkos dolgok az pont egy cseszettnagy kastély lett volna mint az első részben.

    Na majd legközelebb.
  • mucsácsó
    #115484
    jah persze, a puzzlek nem voltak nagy valamik tényleg, egyszerűen adta magát minden legtöbbször, van hogy kb. szó szerint ott van a megoldás mellette... :D kicsit ez ilyen lightos Resi lett összeségében véve, viszont jó lenne jövőre is ilyen igen, de biztosan nem lesz egy jó pár évig folytatás... :(

    gondolom folytatják a REmake-eket majd a jövőben..

  • AntiHero
    #115483
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A babahàz az tényleg nagyon kiràly rész volt. Imàdtam. Több olyan rész kellett volna.


    A többit amit leírtàl tényleg vicc kategória volt. Totàl agymenés..

    Nekem a puzzlék is vicc kategória volt. Semmit nem kellett kb gondolkodni rajtuk.

    De igen. Amúgy jó kis 10 óra volt ez így is. Jöhetne jövőre is megint 10 óra.
  • mucsácsó
    #115482
    naigen, meg szerintem pl. a 3 csajsziból is sokkal többet ki lehetett volna hozni, a fight velük az hát...nem tom, eléggé lájti és ergya volt :D

    ami szerintem tényleg rohadt para volt, az a

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egész babaház, és az mutáns óriáscsecsemő, ami üldözött :D


    viszont ami Resi7-bel is szerintem anno sajnos _SZAR_ volt, az biza sajnos itt is jelen volt, teljesen elgurul a gyógyszer a japóknál egyszerűen kvázi az összes Resinél (RE2-3-ra is igaz volt ugyanez...):

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    a végére a Chris-es szegényember callofdutyja iszonyat vérgyenge volt szerintem, alig vártam, hogy vége legyen, és a Mirandás fight is már a túlerőltetés túlerőltetése volt... Resi7-ben a hajós rész volt pont ugyanilyen szar, sajnos.. jah, és szerintem Heisenberg elleni mecha-tank fight is totál WTF volt.. ? :DD



    ... ettől függetlenül iszonyat erős cím, és iszonyatosan élveztem a rejtélyeket meg puzzlet és a storyt is, meg a backtracking is jó volt, jó volt hogy változott a napszak, stb...
    örömmel gondolok vissza a játékkal töltött 10 órára :)

    egy a bajom csak; asszem várhatunk 2024-25-ig legalább a RE9-re :((((
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2021.05.09. 21:32:29
  • AntiHero
    #115481
    Hát csak a kastély is van, de minek. Meg úgy amblok az ottani dolgok...kb nincs a karakterekkel kezdve semmi. Nem nagyon terorizàlnak. Nincs olyan sok interakció velük.

    Falu ugyan ez..vannak házak..aztàn annyi. Olyan light resident evil lett ez..sokaknak így fogyaszthatóbb..másoknak szimplàn felejtős darab.
  • darkSectorxxx #115480
    Na szuper ezt a részt nem láttam pont, na alakul szedegetjük össze itt a morzsákat ;)

    Sőtt én régen tök véletlen rájöttem egy trükkre a Resi 4-ben hogy easy ki lehessen hagyni a resi 4 elején azt amikor betámadnak a faluban. :D

    Még 2014-ben.... :D


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.05.09. 21:03:02