40520
  • Susarc
    #818
    esetleg az lehet,hogy én 35 lapból játszottam mivel 1x kopyztam kézből 2x meg loptam-másoltam 2 lapot pakliból....,de akkor sem értem,mert mikor már nemvolt mit húzni nekem ugyanúgy elkezdődött a sebződés...SŐT én kaptam az első 1 dmg-t,mert akkor a srácnak még volt 1 lapja a pakliban....nem vágom
  • Susarc
    #817
    hunterral még nem játszottam ,mondom kezdésnek bemegyek arénába vele megnézem a lapokat:): 5 win eddig....:P hehe
  • Murmur
    #816
    Ezt így én se értem.
  • Susarc
    #815
    azt értem,de ment a kör rendesen felváltva és a 3. után miután befejzte 3-4x sebződött ugyanazon kör végén....ezt nem értem,hogy miért
  • Murmur
    #814
    A lapok elfogyása után minden alkalommal, amikor húzni kellene, +1-et sebződsz. Gondolom többször azért sebződött egymás után, mert olyan lapot játszott ki, ami több lapot húzna fel; de már nem tudott.
  • Susarc
    #813
    ilyen finomságok voltak a meccsen:P

  • Susarc
    #812
    srácok a Fatigue hogyan működik? elfogyott mindkettőnk lapja..majd sebződtünk 1-1,2-2,3-3 at ,de aztán ő meg egy kör alatt sebződött 5-6-7-8 és meghalt:P

    mondjuk én körönként 5-öt tudtam gyógyulni ő meg csak 2-t,de akkor is ha felváltva megy lehet én halok,mert neki több HP ja volt... /minionok már nem voltak:))
  • Amaymon
    #811
    Én is egész jól állok az arénával, ez csak másodrangú játék nekem. Általában behozza az árát, sajna néha elrontok egy aréna pakli összeállítást. Napi két arénára mindig jutna gold, de egynél többet nem megyek, mert nem ez a játék áll a prioritás listámon első helyen. De ott van a top 5-ben.
  • Aradebil2
    #810
    én is buktam első két arenámat 1-3ra. aztán elkezdtem olvasgatni, főleg a "mulliganing"ről, sztem kezdő szinten ez a legfontosabb arenában (leszámítva h hulladék lapokat nem pickelünk), és azóta 60% körül hozom a meccseimet, és achi-s goldokkal még bőven 6-700 gold körül vagyok 14 aréna után
  • Susarc
    #809
    nagyon jó elgondolás!
  • Amaymon
    #808
    Rossz fogalmazás ez a csal szó, inkább nevezzük súlyozásnak. Minden játékosra érvényes kivétel nélkül. Ilyen "faék egyszerűségű" játéknál máshogy nem tudnák megoldani a balanszot. Csak nagyon erős játékba nem illő lapokat dolgoznak át. A többit az algoritmusuk oldja meg. Még egyszer hangsúlyozom attól, hogy súlyozva van nem jelenti azt, hogy nem véletlen. Valamint ha valaki rossz döntéseket hoz nem menti meg a veszteségtől. Ráadásul az ellenfél paklija is segítséget kap, attól alakul ki állandó jellegű adok-kapok.

    A celeb streamereket hagyjuk pl. trump-ot nyilvánvalóan tolják a nézettsége miatt. Olyan nincs a nagy számok törvénye alapján, amit művel.
  • Susarc
    #807
    most felvettem 3 vesztes arénát... az összes lapom/lényem egy kör alatt counterelődött az összes:S a 2 győztes meccsem pedig kínszenvedés volt:)

    ha gondoljátok feltöltöm:P
    komolyan elgondolkodtam,hogy ez nem lehet véletlen....a "cinkelés" az vagy fej vagy írás:P vagy néz valami rejtett statot a random meccseid+ranked meccseidből?

    túl régóta játsszom blizzard játékokkal ahol nyíltan felvállalják,hogy KŐ-PAPíR-OLLÓ legtöbbször a mérvadó...lehet van itt is valami trükk?

  • MEdievil
    #806
    Nekem is elég jó az Aréna Statisztikám biztosan csal nekem is a Blizzard. Pedig nem is streamelek.
    Miért ámítjátok magatokat azzal hogy az RNG a hibás? Ezzel még csak esélyt sem adtok neki hogy átnézzétek a hibáitok és jobbak legyetek!
    Érdekes módon sose a tapasztalt játékosok jönnek az összeesküvés elméletekkel. Tudom Ek0p (aki mellesleg ritka nagy paraszt de marha jól játszik) nem hiteles példa hisz streamel. De több ezer játékból simán hoz 80% körüli winrate-t és végig lehet követni minden játákát semmivel sem kap másabb lapokat mint te vagy én. Más kérdés, hogy 2000 játékból ki lehet választani 30 igen extrém esetet de attól még az rng pont hogy jól működik.

  • Amaymon
    #805
    Mert tényleg fura. Annak aki tényleg teljes RNG faktorra számít. Ehelyett kap egy súlyozott spéci (cinkelt) RNG-t. Nem feltétlen rossz csak szokatlan. Attól hogy enyhén súlyozott nem jelenti hogy biztos, sokszor full randommá válik a húzás. A negatív ahogy a streamereket futtatják.
  • Susarc
    #804
    neeeem az aréna a bibis:))
  • Aradebil2
    #803
    ezek szerint mint ex kártyajátékos, nem értem hogy tudsz ennyire fent akadni az RNG-n, főleg egy frissen bontott esetében
  • Susarc
    #802
    pappal 9 körön keresztül nem jött ki csak 1 lényem:))) /13 lény van bennt:P
  • Amaymon
    #801
    Nem, félre érted, végig néztem pár olyan arena deck összeállítását, amikor előre mondta nem érdekli milyen lapot választ a 3 közül, csukott szemmel pickelt. Utána normálisan játszott, de én 0-3-at adtam neki. :)
  • Susarc
    #800
    facepalm
  • Fletley9
    #799
    #795 ezt akartam mondani ,hogy valaki már belinkelte ezt, ajánlom olvasatra mindenkinek.

    Amaymon: Az aréna lapokat se random adja, volt már itt is róla szó. kb az első 10 hármas pakk után a rendszer látja ,hogy milyen irányba megy a pakli nagyobb eséllyel, fog abba illő lapokat adni. Trumpon meg lehet az látszik ,hogy random, teszi be a lapokat, de biztos nem :)
  • Amaymon
    #798
    Hát én meg nem hiszem el, hogy olyan paklival amit szó szerint úgy húz be arénába, hogy random. Előre mondja hogy nem érdekli mit rak bele 9 wint tol. LoL. Nem hülye gyerek, de olyan nincs hogy mindig bármivel nyer.
  • MEdievil
    #797
    Már linkeltem egyszer
    Innentől mindenesetre én ignorálom a trollkodást mert ezt direkt csinálod.
  • Susarc
    #796
    hmm te is Amaymon elméletében hiszel? akkor lassan már 3-an vagyunk:) legjobb arénám eddig 4 win:P

    Az aréna játék az viszont valami fantasztikus ötlet! olyasmi mint a bontott paklik versenye volt amiket nyomtunk régen a kártya klubbokban! na azok voltak ám a leg FUN-abb:P meccsek!
  • Susarc
    #795
    na most röhögni fogsz ,de a 3. tutorial meccs után esküdni mertem volna rá,hogy ilyesmi van a játékban:))) pont mindig azt húztam be ami kellett! akkor gondoltam rá,hogy akár figyelheti vmi algoritmus az állást és bizony hekkeli az RNG-t:))

    na ezt még,jó,hogy nem én írtam le,mert elevenen felnégyeltetek volna!:))


    itt van pl: ez a meccs 3:26 nál behúzza az EGYETLEN lapot amivel meccset lehet fordítani nem gyengén lepődik meg Kripp is ! az ilyesmikről beszéltem:P

  • Fletley9
    #794
    Ja ,hogy ez nekem eszembe se jutott ,hogy a blizzard meghackeli a játékot annak akit sokan néznek. Szerintem amúgy meg nem, Trump ellenfelei mind Blizzard dolgozók akiknek ki van adva ,hogy bukni kell. Komolyan ne szövögessünk már ilyen összeesküvéseket.
  • Fabio Capello
    #793
    főleg az AI-knak, érdekes módon mindig kihozta anno amikor még ízlelgettem a játékot, a legbrutálisabb kombókat
  • Fletley9
    #792
    Ezt hívják top decking-nek ("vár a lapra") amit leírsz.
    és mire a pyrohóz ér nem 30 lap lesz a paklijában hanem 8-10 ott már feljöhet igazán az a pyroblast :) Amivel neked mint ellenfélnek számolni kell, hogy igen ott lesz/lehet bármikor. Szerencse kérdése? részben biztos. Csak akkor tudnám ,hogy a nagy streamereknek miért mindig oylan az aréna statjuk amilyen. ahol még több a "random faktor"...nuff said
  • Amaymon
    #791
    Annyira nem ultramákos. A blizzard cinkeli a lapokat meg vagyok róla győződve, nem véletlen jönnek ki a kombók, és a behúzások. Nem hiszem el pl, hogy a teljes NA szerver retardált és trump 9-es win streak-et csinál zsinórban. Az ő lapjait is cinkelik, mert nagy a nézettsége. Szvsz nem hagyományosan kevert pakliból játszunk, hanem valamilyen algoritmus dobálja be a lapokat sorban némi randommal.
  • Susarc
    #790
    a főkarim mage:)) és épp egy spell poweres burn paklival nyomom:P
  • Susarc
    #789
    jó akkor él még 1 kört,mert én meg kihozok még 9 sebzést és 15-öt ütök:)
    sztem 8-9 kártya volt már csak max és már elhasználta szinte az összes AOE+ direkt DMG spelljét..kár,hogy nem vettem fel fraps-el ez amúgy rohadt jó meccs volt :P
  • Susarc
    #788
    na legalább te jól látod:)


    figyeljetek srácok mondtam korábban,hogy olyan 22 évnyi:P kártya tapasztalatom van/ szinte mindent kipróbáltam vagy játszottam évekig.../ akinek mond valamit a Vampire ahol 3-4 órás meccsek vannak 5-6 emberrel egyszerre! úgy,hogy a tőled jobbra ülőt támadod a balra ülőtől pedig védekezel ,de közben a másik kettő ellen is harcolsz elhihetiktek,hogy egy hangyányit bonyolúltabb a játék mint ez! Én csak így /mostmár gyémánt 1 en/ kifejtettem a véleményemet a túlzott RNG faktorról.
    A játék klassz,élvezetes csak mivel 22 év alatt azért inkább a taktikában hittem így még szép,hogy padlót fogok az ilyen ultramákos behúzásokkal:P Persze itt is számít a taktika,de ne haragudjatok,de az olyan hülyeségeket minthogy " a gyerek a pyrora meg a fireballra VÁRT!! " abban a helyzetben amit példának hoztam fel ez engem megmosolyogtat:) 7 hp val szemben ott a seregem ami 3x annyit bír besebezni nincs lapod kézben és te arra játszol,hogy majd 30 lapból behúzod azt az 1 et ami pont kell?? na mindegy. Srácok biztos fogok még élménytbeszámolni vagy "QQ ni" bocs ha ez valakit zavar...

    viszont szerintem nyugodtan osszatok meg akár videót is egy izgalmas meccsről vagy nemvárt fordulatról szerintem erről kéne szólnia a topiknak! és tutira mondom én akkor is elfogom olvasni ha valaki hozzám hasonlóan valami ultramákos nyert vagy vesztett meccsen akad ki!

    jó játékot!

  • MEdievil
    #787
    Golem miatt akkor is nyert volna a paladin de nem ez a lényeg mert a Mage burndeck lényegét nem érti Susarc.
    Lényeg hogy még egy tucat kártya jöhetett volna a magenek ami megmenti Pyro csak az egyik volt.
  • Amaymon
    #786
    Ha van flamestrikeja 6-ot, mert leszedi a bubit a bal szélsőről kari skillel, a többi minion behal és csak a középső taunt marad ütni.
  • Susarc
    #785
    jaja mivel utánna már "csak" 9-et tudtam volna sebezni a 7 Hp-jába:)
  • Fabio Capello
    #784
    nem hiszem, hogy instawinelhetett volna, legalább két kör kellene hozzá a mana costok miatt (fireblast - divine shield le, fireball - kill, pyroblast - befejez, vagy polymorph - befejez)
  • Amaymon
    #783
    "hát erről beszélek...platina kettővel:P túlontúl nagy a makfaktor a játékban....

    tegnapi egyik kedvenc meccsem.....innen nyert a gyerek,mert behúzott egy pyroblastot vagy mit...."

    Az nem teljesen mák. Bizonyos mage deckek arra épülnek hogy életbe maradjon addig, amíg végre bejön a pyro, addig csak védekezik fagyaszt és valamennyit sebez, hogy a pyro már csak feltegye az i-re a pontot.
  • Negritis
    #782
    igazából ha flamestrike akkor még simán lehet hogy kikap, itt instawin kellett sztem
  • Fabio Capello
    #781
    sőt, a pást alapján a flamestrike még nagyobb sz*pás lett volna.
  • Aradebil2
    #780
    flamestrikeot, stbstbstbstb
  • Aradebil2
    #779
    húzhatott volna blizzardot, frost novát, ice barriert, ice blockot stb...