40520
  • TurboX
    #1
    Blizzard-féle -Free to Play- (ami persze nem feltétlenül fedi a valóságot) kártyagyűjtögetős játék.


    Platform: PC, Mac

    Beta Sign-up

    Béta indulás: nyár (ill. soon..)
    Megjelenés: idén



    Remélhetőleg klassz kis minijáték lesz a műfaj kedvelőinek, még ha nem is egy tág rétegről van/lesz szó:)

  • tigeroo
    #2
    hát a tabletekben van biznisz manapság, gondolom meglovagolják azt a piacot is
  • TurboX
    #3
    érdekes, nekem is ugyanez a gondolat futott át az agyamon mikor megláttam a játékot:)
  • puca007
    #4
    Valaki nem tapasztalta még, hogy a beta jelentkezésnél az adatküldő progi sz*rt sem csinál? és meg tudta oldani a problémát? mert én nem jövök rá, hogy kéne :S
  • Pio
    #5


    ugyanez audio kommentárral
  • Pio
    #6
  • Fehercsoki
    #7
    Nekem tetszik, ingyenes játéknak lazán elmegy, a kérdés az, hogy elég komplex-e a játék ahhoz, hogy sokáig lekössön.
  • súter
    #8
    Maga a játék menete nem egy komplex valami. Mana pontot kapsz +1et minden körben, plusz minden manapontod feltöltődik kör elején, manából használod a kártyákat, majd támadsz a lent lévő kártyákkal kb ennyi. Ami igazából érdekessé teheti az a kártyák milyensége, változatossága.
  • Pio
    #9
  • Pio
    #10
    1 órás livestream, 4 duel van benne.
  • bujcsik555
    #11
    http://manaflask.com/en/articles/fansite-exclusive-hearthstone-q-a-with-blizzard
  • jazzy
    #12
    +fav

    Nagyon várom ezt a játékot már, remélem inkább Starcraft szintet fog hozni mint Diablo 3-at.

    Jött egy új duel:

  • Fehercsoki
    #13
    Nem lesz Monk meg DK=/
  • Deviome
    #14
    Valaki nem tudja megmondani, hogy a Beta-ba behívott emberek acc-ja reset-ve lesz a játék kiadásakor?
  • jazzy
    #15
    Igen mindenki 0ról kezd.
  • Fehercsoki
    #16
    Amiért pénzt fizetsz az megmarad.(pontosabban nem a kártyák hanem kapsz egy új csomagot amiben újra random lapok lesznek)
  • jazzy
    #17
    Akkor rossz volt az infom :(
  • Fehercsoki
    #18
    Kaptál béta meghívót vagy mi?
  • Deviome
    #19
    Hhehee... nem kaptam, de jó lenne. Csak a statisztika miatt kérdeztem. Akkor jó, ha reset-ve lesz. Ez így fair. :)

    Amúgy adhatnák már a meghívókat. Mert idáig nem sok minden történt. Pedig még ebben az évben ki akarják adni, ha jól olvastam.

    Viszont, ha kapok meghívót akkor közlöm veletek. :)
  • Fehercsoki
    #20
    Hát alapból elég fair a játék, mindent megszerezhetsz anélkül hogy bármit is vennél, de mindenképp előnyt jelent ha vásárolgatsz.
  • j0nNyKa
    #21
    felpakoltam a klienst, innen tölthető, nyilván acc nékül max a login screening / options screenig tudtok jutni
  • Fehercsoki
    #22
    Te kaptál meghívót?:O
  • j0nNyKa
    #23
    ha elmondanám, meg kéne hogy öljelek

    de egyébként a #16 -ra: bétában nincs nyitva a store, nem tudsz venni pénzért kártyát

    update: hm, mégis, van egy ilyen string:
    GLUE_STORE_DISCLAIMER_DETAILS_2 After the account wipe, you will receive at least one new pack for every pack purchased during the Beta.
  • Fehercsoki
    #24
    Hát lehet hogy az "open" bétában lesz erre lehetőség, WoWos mountot is adnak érte ha veszel valamit.
  • Fehercsoki
    #25
    Amúgy csak találtad valahol a klienst nem? Béta még csak USA-ban van ha jól tudom.
  • Scofield
    #26
    Ezt a gamet is jó lenne minél előbb tesztelni :D
  • Fehercsoki
    #27
    Elindult az amerikai béta...
  • Pio
    #28
  • MrStokes
    #29
    Azota csomoan streamelik (Twitch-en is pl), jo sok meccset megneztem a hosszu hetvegen.

    Resource-management eleg egyszeru lett, de amugy nekem elegge tetszik a kicsike.
  • Fehercsoki
    #30
    Tudom, néztem párat, nekem is tetszik. Túl bonyolultnak nem is kell lennie, hiszen azért érződik, hogy annyira nem komoly játék, csak legalább balanceolt legyen.
  • Pio
    #31
    Én is elég sok meccset végignéztem twitch-en. Kifejezetten tetszik, hogy ilyen egyszerű a szabályrendszer, így gyors, látványos, intenzív meccseket lehet majd tolni. Elég sok online kártyával játszottam már, a többségük bonyolult, 1-1 lap leírását elolvasni akár fél-egy percbe is beletelik, nem még megérteni, mellé pedig rengeteg/bonyolult alapszabály is van, úgy érzem ilyen téren eléggé hiánypótló lesz a Heartshstone.
    Bennem a régi HKK-s időket idézi fel a 90-es évek közepéről, amikor még csak alappakli/hőskorszak/chara-din visszatér voltak. Az is egyszerű volt, mint a faék, mégis akkor játszottam a legélvezetesebb CCG meccseimet.
    Persze lehet, hogy csak túl nagy a nosztalgiafaktor, ha jön az EU béta/megjelenés majd meglátom.
  • MrStokes
    #32
    Estenkent tovabbra is megnezek par meccset, csak mar nagyon csorog utana a nyalam X_x.

    Kis OFF:
    Egyebkent nekem meg a Scrolls az, ami tetszett. Amiota megismertem, azota agyalok azon, hogy megvegyem. O is az egyszeru kategoriaba tartozik azzal a kiegeszitessel, hogy ott megis csak van resource management, illetve mindegyik fajta paklihoz van sajat resource es ezeket lehet vegyesen is hasznalni.

    Valamint otvoztek a hagyomanyos TCG-t a Heroes of Migh and Magic csataterevel kicsit, tudni illik van mindket jatekos terfelen egy-egy 5x3-as tabla, es oda kerulnek ki a kartyaval idezett lenyek, ahol is lehet veluk mozogni valamint egyeb taktikai dolgokra ad lehetoseget. A tablas harcteret egyebkent ki is hasznaljak a kartyak, szoval jol osszerakott rendszernek tunik nekem.
  • Fehercsoki
    #33
    Ja de ez ingyenes, az meg nem:P Kártyás játékért én nem szívesen fizetnék, maximum néha pár pakli kártyát vennék, de scrollst alapból meg kell venni és aztán még kártyákat is=/
  • MrStokes
    #34
    OFF:
    A jatekot tenyleg meg kell venni egyszer(mondjuk nem veszes, 15 dolcsi), de elvileg utana tobbet nem kell ra kolteni.

    Tekintve, hogy a The Scrolls egy Trading Card Game es nem egy Collectible Card Game, mint a Hearthstone, kartyakat nem kell venned, az ingame chat es a forum segitsegevel tudsz adni es venni, ill. cserelni kartyakat.

    Van mar egy-ket mod is a jatekhoz, ami a kartyak cserejevel/kereskedelmevel kapcsolatosan probalja meg jobban megkonnyiteni az ember dolgat.

    A shop-bol barmilyen, neked tetszo kartyat amugy sem tudsz venni, a shop kinalataban aktualisan megtalalhato 5-6 kartyat a jatek szemelyre szoloan ajanlja fel mindenkinek megvetelre es ez a kinalat hetente valtozik.
  • Fehercsoki
    #35
    Jó ebben meg MINDEN kártyát tudsz craftolni, szóval fizetni itt sem kell, sőt még megvenni sem.
  • antiqueA
    #36
    Van sejtés, hogy mikor érkezhet?
  • Fehercsoki
    #37
    EU béta valószínűleg heteken belül.
  • Fehercsoki
    #38
    Na most volt kint a hír, hogy elkezdik beinvelgetni az EUs játékosokat is hamarosan.
  • Fehercsoki
    #39
    Na ez a hamarosan pár hetet jelent... Kár volt kirakni most ezt a hírt...
  • r4pt0r
    #40
    Ha még sokáig nézem TB meg Jesse videóit, és nem kapok beta meghívást, ideges leszek. :D