298
  • j0nNyKa
    #137
    szerintem nincs, a skill treen pl semmi nincs ami healert erositene
  • jarlaxxe
    #136
    Ha nem ismerném a Grim Dawnt csak a d3-at valszeg én is igy látnám de sajnos 1000+ óra GD után ez a játék nagyon kevés és probáltam finoman fogalmazni.
    A játék könnyü, szörnyen bugos tele van lopott / ami nem volna baj de itt szarul vannak adaptálva a lopott a játék elemek / ötletekkel és már huszas szinten tele voltam legendary cuccokkal, armor szetteket viszont nem találtam.
    Nekem hiányzik a Grim Dawn komplextivitása, összetettsége, a kasztok rengeteg féle variálhatósága az endgame viszont érdekes és eredeti ötlet de erösen kérdéses a mennyi ideig fogja lekötni az embereket.
  • ToxiMaxi
    #135
    Az szopás. Town portal meg vissza nem segít esetleg?
  • ToxiMaxi
    #134
    Ha ez igaz akkor jól hangzik és így tényleg lenne értelme kiskarit indítani.

    Egyébként, hogy látjátok party healer szerű karaktert kifejezetten coopra érdemes csinálni? 2 v 3 heal képesség van asszem.
  • Phara
    #133
    Igen, konkrétan boss halál után most klikkelgetek a területre és vannak pontok amiknél elkezd felfelé futni a karakterem.Átfutni át lehet rajta de oda kattintással nem lehet oda menni.
  • ToxiMaxi
    #132
    A boss csak azután spawnol, miután kinyírtad a megfelelő számú ellenfelet?
  • Terawatt
    #131
    Abszolút így van. Már így 100as exp körül is annyi minden esik, hogy szépen gyűlik minden ami respect után kellhet. Külön öröm, hogy nagyon olcsó a respec.
  • j0nNyKa
    #130
    hat mer nagyon bejott amit offline-ban csinaltam (pisztoly + pajzs, turretre gyurva, tobbi spell kb buffok), 2 vegigjatszas alatt nem haltam meg 1x se, foldon is alig voltam
    olyan szempontbol van ertelme tobb karakternek, hogy azert itemekbol tobb karakterre megfelelot talalni, meg aztan ha respecre koltod a lila lofaszt, nem lesznek erosek a spelljeid, annyit meg szerintem lehetetlen jatszani, hogy legyen eleg mindent kimaxolni (duplikaltakkal egyutt vegkepp)

    en ugy tudom (aztan lehet szarul) hogy ha vegigtoltad 1 karival, a kiskarikat mar tudod powerlevelezni az end game contenttel, nem kell vegigcsinalni a kampanyt veluk
  • Phara
    #129
    Most engem épp az zavar, hogy expedition end bossoknál gyakran ütközöm valami láthatatlan falba.Próbálom körbefutni a bosst és nem lehet.
  • ToxiMaxi
    #128
    Miért nem kezdtél mást? Én most ezt csinálom, bár az értelméről nem vagyok 100%-ig meggyőződve :D . Azon gondolkoztam, hogy ebben a rendszerben nincs is értelme egy Alt karit indítani, mert ha eleget játszok, akkor egy karin is meglesz minden. Amire kíváncsi lennék, ha egy nagyszintű kari menni akar segíteni egy kisebbnek, akkor hogyan lesznek a dolgok skálázva, mert az sokat el fog dönteni az együttjátszásban.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2020.02.24. 10:38:33
  • j0nNyKa
    #127
    sajnos masoknak mar igen, voltak item dupe-ok, meg vegtelen item drop, meg mindenfele ilyen faszsagok offline modban kb day 1.. :\ en is orultem volna ha nem kell 2x tokugyanazt a karaktert tokugyanugy vegigrugdosnom a kampanyon, ha mar nem voltak kepesek megcsinalni az online modot napokig, dehat az elet nem kivansagmusor :)
  • ToxiMaxi
    #126
    Csalás eszembe se jutott, de teljesen jogos.
  • j0nNyKa
    #125
    hogy tudnad mar, offline csalhatsz agyba-fobe, nincs atjaras a ketto kozott
  • j0nNyKa
    #124
    ugyanez

    te hogy latod, van funfactor a tobben egyutt jatszasban? az a kerdesem hogy van-e ertelme pl itt a topicban megszervezni, es osszeverodni paran
  • ToxiMaxi
    #123
    Köszi az infót!
    Erről jut eszembe. Amit offline elérsz azt csak offline használhatod? Tehát ha nekem van a virágbolti verzióval egy befejezett story módom, akkor azt a karaktert át tudom vinni online az eredetire is?
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2020.02.24. 10:27:54
  • Mephike
    #122
    A saját véleményem következik, nem kell vele egyet érteni. :)
    A hétvégén rengeteg időt beleöltem a játékba, tehát az árát nálam már visszahozta. Egy off és egy online karival is végigvittem a játékot, és az online karaterrel már pár dungeont is lefutottam.
    A játékról ki lehet jelenteni, hogy rengeteg kisebb hiba van benne és van egy-két komolyabb is. (Act3 főboss második fázisában ha sokat dps-elsz átalakuláskor a bossba, akkor az lefagy és sebezhetetlenné válik, ergo nem tudod megcsinálni a boss csatát és ki kell jelentkezned majd vissza, hogy újra nekifuss a csatának előről.) Azonban ahogy a kezdeti online problémákat szerintem ezt is meg fogják oldani a fejlesztők, ha azt akarják, hogy a játékuk versenyképes maradjon.
    Bár én a Dio3-at nagyon szerettem azért a Wolcen grafikájánál felsóhajtottam, hogy bizony a Dio3-nak is valahogy így kellett volna kinéznie. Nagyon tetszik a barbizós/színezős rész, általában nem szoktam azzal foglalkozni, hogy miképpen néz ki a karim, itt azonban 10 szintenként megálltam egy kicsit és menőbbnél menőbb armor kombinációkat készítettem.
    A passive skill rendszer ezzel a pörgetős korong/tárcsás megoldással remek lett, már csak egy-két balance patch és javítás kell neki, és rendben lesz ez a rész is. Nagyon tetszett, hogy nincs megkötés, hogy egy reset után bármikor új karit alkothatsz. Nagyon tetszett a rugómnál, hogy pl a pisztoly másképp viselkedik, ha tört használok mellé és másképpen ha pajzsot.
    Az endgame tartalom a városfejlesztéssel iszonyú ötletes. Ezzel az egy ötlettel már most köröket vertek a Dio3 szezonális játékmódjára SZERINTEM. A nehezítéssel (mennyit is vállaljak akkor most be?) és a szintenként nehezedő dungeon kihívásokkal szintén elégedett voltam.

    A játék jövője szerintem attól függ, hogy képesek lesznek-e a játékban fellelhető apró bugokat időben kigyomlálni, és a skilleket kiegyensúlyozni. Na és persze, hogy érkezik-e időben elég új tartalom majd a játékhoz. Új játékmód, szezonok, stb. Egy biztos, számomra a játék nagyon bejött, bár volt, amikor a hajamat téptem, és ami a PoE-nek nálam nem sikerült, az a Wolcennek összejött: lekötött és képes volt a Dio3 utáni űrt betölteni.
  • j0nNyKa
    #121
    ugyanolyan offline - online, ugyanazt a karaktert tolom amit az elejen offline csinaltam (amikor meg nem mukodott az online), es nincs kulonbseg ilyen szempontbol - ugyhogy akkor a kozelharc lesz a para

    roadmap-et tudtommal nem adtak ki mar 2 eve
    edit: van egy ilyen nemtommi trello board, tul sokat ne varj tole :)
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2020.02.24. 10:24:40
  • ToxiMaxi
    #120
    Én virágbolti offline végigjátszás után vettem meg és az online része tényleg nem annyira "fluid" (mi erre a jó szó folyamatos?), mint ahogy offline volt (ott se volt tökéletes, de jobb volt) vagy csak azért mert most warriorral játszom, nem pedig íjjásszal és közelharcban jobban kijön.

    A fejlesztési ütemtervről lehet valami infót találni? Olyansmikre gondolok, hogy a közeljövőben mit terveznek.
  • Terawatt
    #119
    Inventory bug az nekem is olyan amíg nem kattintok az ablakra eggyet. Utána jó is lesz.

    Nomád meg a lvl10es buildje lol. Látatlanban valszeg lehet majd vele haladni.
  • Mofarguru
    #118
    Sajnos nálam nem ez a helyzet. Ma pl. olyan bugba is belefutottam, hogy az inventory-ban lévő cuccokra ha rávittem a kurzort, nem írt ki rájuk semmit. Szóval úgy hiszem van bőven mit javítani benne.

    Viszont nekem valahogy a D3 és a PoE után a legnagyobb "bajom", hogy nem olyan "fluid" az egész. Na mind1 mindezeket leszámítva, jó kis cucc (lesz majd egyszer). :D
  • j0nNyKa
    #117
    tekintve hogy marhaegyszerű a játék, látatlanban is: jó lesz
  • Nomad90Hun
    #116
    Én ilyen dungiban nem tudok mozogni dologgal nem találkoztam szerencsére. kopp-kopp...

    Másik. Néztem, hogy van már 1 jó pár bleedes / poisonos, stb build, de kifejezetten sacred only-ra nem találtam, úgyhogy kis agyalás után kipróbáltam, hogy hogyan is működik amit kigondoltam, hát ez aprít mint állat.
    Egyelőre még csak lvl 10 lesz, de az első miniboss 20mp alatt lement.

    A passiv fáról sokat még nem tudok mondani, azt nekem is ki kell még találnom mi merre hány méter, de egyelőre 1 bruiser + mage kombó egy egykezes fegyverrel meg egy catalisttal a másik kezében. Páncélt tekintve főleg bruiser és heavy 1-2 darab sorcerer-el. Skillek összeállítása miatt nincs gond a willpower / rage dologgal mert használ + tölt mindkettőt.

    A skillek pedíg:
    Bulwark of Dawn - ha kéne heal (ehelyett majd lehet Artic Spear lesz sacred-re pörgetve),
    Light Bringer - mozgás + aoe + majd egyszer dot,
    Solar Fall - essen rá az ég,
    Wings of Ishmir - majd átpörgetni sacred-re, mozgás + rage generálás + stun késöbb,
    Wrath of Baöpeth - aoe-ben üt, sacredre átpörgetem majd a rúnázást még meglátom

    Eddig gyönyörűen haladok vele.

    Vélemény? Hagyjam a fenébe, vagy jó lesz szerintetek?
  • j0nNyKa
    #115
    az nekem eddig pár mp "odafagyás" után mindig megjavult, várni kell picit
  • Mofarguru
    #114
    Igen, én is arra gondolok, hogy vmi bug lehet. Ha már a bugok nálam nem egyszer van, hogy ha pl lemegyek a "dungeonba" akkor nem mozdul a karakter semerre. Ilyenkor vagy teleport, vagy kilépés a főmenübe. Ez sajnos a felszínen is előfordult már többször. Remélem ezt is javítják mihamarabb.
  • P071
    #113
    Mindenkinek saját van. Ráadásul csak trade-el tudsz átadni a társadnak itemet, földre kidobva se látja. Linkelni sem lehet itemet, mint pl. dioban. Nehézségi szintről nem tudok nyilatkozni. Respec lvl 20-30 körül már könnyen megy, lesz bőven rá pénz és pont.
  • ToxiMaxi
    #112
    Azt nem tudja valaki, hogy coopban kihez igazítja a szintet a játék? A droppok közösek vagy mindenkinek saját van?
  • ToxiMaxi
    #111
    Itemek automata eladása, rendezése nem lenne rossz

    Bővebb tooltipek a skillek passzívjairól meg úgy mindenről, sokszor egy mondattal el van intézve és csak találgatni lehet, hogy pontosan mi változik

    1. respec legyen ingyenes

  • P071
    #110
    Mostanában fedeztem fel a játékot véletlenül. Utánajártam mi is ez, megtetszett, megvettem. Most tartok act 2 főbossnál de nagyon nem megy könnyen. Első form az könnyen megy de a 2. horror. Random meghalok a semmiből, de ha mégse akkor 10% hp-nál felugrik neki 100%-ra és kezdhetem elölről...sok apró bug van benne ami idegesítő de a játék nagyon leköt, főleg az egész alapjának a felfedezése, az összetettség kibogozása. A grafika nagyon rendben van, jól optimalizált, hangok is jók. Amiket írtak mások hibák azokat én is tapasztaltam de emiatt nem fogom félre tenni. DC vagy TS jó lenne ahol ki tudjuk tárgyalni a dolgokat!
  • Nomad90Hun
    #109
    Az act 1-2-ben megjelenő "célozhatatlan" repülő dögökre nekem általában vmi aoe skill segít.
    A dungi bejáratok tényleg furák, a spaw bugra nekem a legjobb az volt mikor az act 1 boss a peremre spawnolt majd szépen lecsúszott a semmibe és onnan pofázott (solution: aflt+f4 of course). Ami sokkal jobban idegesített az az act 2 bossfightnál phase 2-ben a perem a boss elött végig kb. ahova beragadhat a kari ha nem figyel az ember, a sok dodge meg ugra-bugra közepette aztán bumm. Egyetlen boss ahol kellően sokat anyáztam. Másik fórumokat olvasgatva sokak anyáznak, hogy end-game-ben meg act 3-ban is kb. az ailment buildek amik életképesek állítólag. Mások meg a mage-re mondják, hogy gyenge, nekem nem volt bajom vele.
  • Phara
    #108
    A másik h gondolom(remélem) olvassák a steam oldalán napi szinten megjelenő új hibaüziket. Mert ott sokkal többet találnak ezeknél.
  • Sunrider924
    #107
    Es akkor kepzeld el hogy 7 evnyi fejlesztes utan tart itt ez a felkesz bughalmaz, aztan tedd hozza hogy sokan azt kerdezik - nem tudom milyen alapon - hogy ez a "jatek" jobb(??) mint a d3 vagy a poe...teny hogy amiket javasolsz az egy kiforrott arpg-ben ma mar alapnak szamit de sebaj, a wolcen meg csak most indult, majd 5 ev mulva ez is eleri azt a szintet(rofl).
    1.0.4el megjelentek a mobok amiket a falba vagy azon tulra spawnol sima mobnal vicces, amikor bounty/kuldi mob akkor nem vicc mert csak az alt+f4 segit....magusnal a spell damages itemek SEMMIT nem befolyasoljak a sebzest hiaba minden magus skillnel ott virit a spell flag... bugos a resource regen konkretan a willpower, van/lehet olyan buildet csinalni hogy nulla willpowernel fullra tolti 1 masodperc alatt, devek szerint ez work as intended, de szerintuk a 100% block + 100% block efficiency build is az volt.. aztan egy het mulva megis kijavitottak... van itt baj boven...
    Ezzel csak annyit akartam erzekeltetni, hogy sokkal nagyobb bajok vannak napirenden mint ez a nehany quality of life amit te itt osszeszedtel. De persze probalkozni lehet.

    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2020.02.23. 15:32:31
  • j0nNyKa
    #106
    van kedvetek segíteni? elkezdtem összeírni bugokat meg javaslatokat, egészítsétek ki légyszi, aztán egyben feldobom hivatalos fórumra, itt tartok:

    bugs:
    - untargetable flying minions in act1 and act2 caves
    - destroyable objects don't drop gold in certain areas
    - destroyable objects have weird hitboxes, for example sometimes they wont get destroyed when I shotgun them from close range
    - dungeon "doors" are weird, there's no indication that I clicked on them successfully, and after a few seconds I find myself in the dungeon (something like a quick loading screen would be an okey solution)
    - in green dungeons the reward popup comes in the middle of fights, and it overlaps half the screen
    - I couldn't see any indication of what kind of shrine buff is on my character, it should be clearly shown
    - sometimes (if you hover too fast) when you hover over an item when the shop is open, it won't show the item, only what it compares to (what's on the character)
    - some fps drops in certain areas
    - in some areas there's little to no music

    suggestions:
    - option to always show item labels on the ground
    - option to always show monster health bars, even on full hp
    - on the item comparison it would be nice to see how the new item affects my damage per second, and my general defenses
    - hardcore mode
    - some clearity on some of the aspects of the game would be nice, for example damage types, or primary - quaternary stats and the bonus damage they give, or what affects certain spells (for example what makes the turret stronger? what won't affect it?) what affects how strong my aspects are? can I do anything to make them stronger? individually or all of them at once?
    - it feels like items don't really matter, most of the time during the campaign I don't care about what stats an item gives, the item drops feel.. unimportant (not sure what's the solution here, but probably a bit more niche yellow items (like something with tons of agility + material damage + attack damage + attack speed + crit chance = I know that's an assassin / ranger item), and more (or... any really) legendary and unique item drops would make this matter so much better)
    - all the conversations should be skippable, after the 3rd and 4th and so on finished campaigns we shouldn't have to wait for conversations, it breaks the momentum of the game
    - some clear indication of buff, debuff, and spell cooldowns would be nice, the icons now are too small, no way we can track them in the middle of a fight
    - search input in the passive skill wheel (for example if I wanna highlight everything with "attack speed", I should be able to search it and it would highlight those, aka Grim Dawn)
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2020.02.23. 17:21:50
  • j0nNyKa
    #105
    mert nem pont arra van opció hogy "always show items", azért
    mindamellett szerintem bugos, vagy legalábbis remélem nem intended hogy x időnként nyomkodni kell a gombot, mer nekem se a kedvenc dolgom a játékban, az tény - jeleztem már hivatalos fórumon, meglátjuk
  • Mofarguru
    #104
    Igen igazad van, de számomra ha valamire van opció (lásd loot) akkor miért is kell még mellé egy gombot is nyomni, hogy lássam?!
  • Mofarguru
    #103
    Köszönöm a válaszokat, idővel már megoldódott csak némileg körülményessé (persze ez szubjektív) teszi számomra gameplay-t.
  • Mofarguru
    #102
    Az én olvasatomban ha az options-ban van arra nézve opció, hogy a loot látható legyen, akkor legyen. És ne csak akkor ha nyomok mellé egy alt-ot is. Sem a Diablo-ban sem pedig a PoE-ban ehhez nem kell külön billentyűt nyomni.

    Ami a térképet illeti, igen ez jogos erre valóban ott van a tab. Ami az auto attack-ot illeti akkor működik (szerintem legalább is) jól, mellette újfent nyomva tartasz egy másik billentyűt amivel megáll a karakter arra az időre. Ebben a formában ez így használható, csak (számomra legalább is) kicsit körülményes.

  • j0nNyKa
    #101


    egyébként nekem nem is ez a... bajom? végülis nem az én bajom, inkább amit nem értek:
    szóval hogy amit nem értek, hogy ha nem configolod be magadnak a játékot (mármint nem te de érted), akkor hogy... élvezed? hogy fog a kezedre állni? hogy lehet úgy kettőt lépni hogy nem tudod mit csinálsz? :D el nem tudnám képzelni, főleg egy arpgt ahol itt-ott még pörögni se árt
  • Terawatt
    #100
    *Tutorial starts*
    *who needs tutorial pff - skip*
    *how the hell do you play this game?*
  • j0nNyKa
    #99
    optionsban azért általában nem árt szétnézni mielőtt belekezdesz egy bármilyen játékba :)
  • Phara
    #98
    És a tab térképnek tudod állítani az áttetszőségét is és a méretét is.(map overlay opacity/zoom)