298
  • tutituti
    #1
    A SolarFall Games bejelentette, hogy Umbra címmel egy új hack & slash akció-RPG játékot készítenek, melyet a CryEngine 3 fog hajtani.

    Umbra néven egy hack & slash akció-RPG játék készítésébe fogott a SolarFall Games. A programot a CryEngine 3 fogja hajtani, melyet kiegészítenek a Kytheria nevű A.I. (Mesterséges Intelligencia) platformmal. A játékban ugyanis minden teljesen dinamikus lesz, beleértve az ellenfelek viselkedését is. A fizika nagy szerepet fog kapni a programban, szinte minden objektum lerombolható, felgyújtható és különféleképpen manipulálható lesz a terepen.



    A Kytheria-nak köszönhetően az Umbra szörnyei intelligensen alkalmazkodnak a változó körülményekhez. Ha felrobbantjuk magunk mögött a hidat vagy eltorlaszoljuk az utakat, akkor új útvonalakat keresnek, hogy elérjenek hozzánk. Nem lesz most már olyan, hogy a sarokba szorult ellenséget távolról nyugodtan lenyilazhassuk. Az alábbi videón ezt demonstrálják:



    A játékos teljesen szabadon fejlesztheti karakterét, vagyis nincsenek előre definiált karakterosztályok. Magunknak készíthetjük el saját fegyvereinket és páncéljainkat, melyeket a megtanult varázslatok segítségével akár mágikus tulajdonságokkal is elláthatunk majd.



    A SolarFall Games csapata egyelőre még kiadót keres ehhez az ígéretesnek tűnő programhoz és valószínűleg találni is fognak valakit, akiket meggyőznek a fentebb bemutatott videók. Egyelőre csak PC-re készül a program, de ha sikerül kiadót találniuk, elképzelhető, hogy konzolokon is megjelenik majd az Umbra.


    Forrás:http://gamepod.hu
  • grebber
    #2
    Nagyon gagyinak tűnik szegény :(
  • tutituti
    #3
    indie game,ne várjunk AAA játékot.
  • RAZOR27
    #4
    most komoly egy ilyen ötlet szinten tartó játékot gagyizol le? :D

    egyébként nemvagyok oda a stílusért egyáltalán, de jó koncepciónak tűnik, biztos kipróbálnám. Nagy fun lehet kihasználni a rengeteg lehetőséget amit nyújt a motor :)

    +fav hogy el ne felejtsem
  • MerlinW
    #5
    Hááát... ez... borzalmas:) Gyakorlatilag egyetlen pozitívumot sem tudok mondani:)
  • MerlinW
    #6
    Nem érdekel milyen állapotban van... Ha valami nem vállalható, azt nem publikálom. Ennyire egyszerű.
  • RAZOR27
    #7
    Ha keresni akarnak valakit akikkel megcsinálhatják az anyagot mutatni is kell valamit. Ennyire egyszerű -_-'
  • tutituti
    #8
    techdemo-ból ami még csak kezdeti stádiumban van így leírni elég botor dolog.de te tudod
  • grebber
    #9
    Jövöhéten kickastarterrel próbálkoznak
    Szép azt hittem már lassan megjelenik.

    Bár ha kick-re is ezeket a videókat viszik a 2013-as állapotról valami totális kickstarter fail lesz az garantálható. 2 év alatt csak csináltak vele valamit...
  • grebber
    #10
    Kickstarter Haladgat szépen. Remélem meglesz a zseton.

  • grebber
    #11
    Meg is lett a pénz és még van 2 hét! Kíváncsi vagyok raknak-e majd be 1-2 + lehetőséget.
  • grebber
    #12
    Successfully raised $406,979 USD with 11,141 backers! Várjuk szeretettel!
  • lostprophet
    #13
    Azért írtam nekik egy esetleg magyarítással kapcsolatban, de szerintem erre a játékra fogom hamarosan költeni a kis pénzecskémet, mert rohadt jónak ígérkezik.
  • grebber
    #14
    Nevet váltott a játék
  • j0nNyKa
    #15
    és a topic is
  • grebber
    #16
    Na milyen a game? Látom sokan tolják Ti is a budleba kerülésre vártok?
  • foxxi
    #17
    Nem tudom egy alpha szintű játéktól mit is várnál? Amúgy jó, csak baromira hiányos és bugos. De lesz még ideje kiforrni ;)
  • lostprophet
    #18
    Halad a magyarra fordítása is :)
  • Szuni
    #19
    Miért ilyen halott ez a topik? Én csak most fedeztem fel magamnak ezt a játékot, de nagyon jó :)
  • grebber
    #20
    Még mindig nincs kész és drága. Amúgy meg #16-ot várom
  • LaposElem
    #21
    Hali!
    Mekkora a tartalom a játékban jelenleg? Fejezet, játékidő, szint, etc... köszi a választ.
  • shaba23 #22
    Érdemes próbálgatni a bétát is, dec 6.-ig még van rá lehetőség.
  • grebber
    #23
    3 percig akcióban a Wolcen: Lords of Mayhem

  • LaposElem
    #24
    Megint csúszik a megjelenés, most 2 hetet. Február 13... lesz még több is szerintem :( Itt a video róla, meg egy kis karakter csinosítgatás.
  • chris0000
    #25
    várós... néztem a hsz-eket...te jó ég, h eltelt 7-8 év...remélem nem csúszik már tovább...üdv.
  • Maxtreme
    #26
    Anno 2016 körül mikor megvettem még láttam benne magyar nyelvet, de aztán eltűnt. (a steamen sincs már feltüntetve) Mi történt? Nem sikerült megegyezni a fejlesztőkkel?
    Iszonyat ami e körül a játék körül zajlott az elmúlt években, szal gondolom valami ilyesmi állhat a dolog hátterében :)
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2020.02.13. 15:36:23
  • KalamMekhar
    #27
    Végre megérkezett, évek óta csücsül a könyvtáramban, nagyon kíváncsi vagyok milyen lett. Úgy várok hogy frissítsen mint egy kisgyerek karácsonykor mikor bonthatja már ki az ajándékot.
  • Maxtreme
    #28
    nem rossz, de nagyon más lett mint aminek indult anno :)
    Ez tényleg 1 szimpla diablo klón de annak egészen jó. Viszont a jelenlegi 35 eurós árát szerintem nem éri meg. (én még valami 12-ért vettem anno)
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2020.02.13. 18:50:48
  • grebber
    #29
    Lesz ez még olcsóbb bőven, várom ezerrel
  • jarlaxxe
    #30
    Szerver hiba miatt játszhatatlan,most is hozzák az egész projektre jellemzö évek óta tartó balfaszságot...
  • lostprophet
    #31
    A magyarítás vissza fog kerülni, csak épp jelenleg 84%-on áll (az irdatlan mennyiségű új szöveg miatt). Szóval bízom benne, hogy néhány héten belül a végére érek, és tudom tesztelni.
  • Maxtreme
    #32
    ohh ez szuper, köszi! :)
  • bajtokarpi
    #33
    Szia! Köszönjük szépen a nép nevében! Nagyon várjuk.
    Utoljára szerkesztette: bajtokarpi, 2020.02.13. 20:34:11
  • Elderblood
    #34
    Sziasztok!

    Online mikor lehet menni még mindig azt csinálják?
  • j0nNyKa
    #35
    mármint mi tudjuk-e hogy a készítők mikor fixálják az online playt? igen tudjuk
    egyébként működni már működik, de kidobál sűrűn úgyhogy nem nagyon érdemes rámenni
  • j0nNyKa
    #36
    na 2. act végén vagyok, pár gondolat

    összefoglalva:
    - az árát így még nem éri meg, ha működne a multi akkor bőven
    - szórakoztat, akarok mindig egy waypointtal tovább menni
    - nagyon sok bug van, inkább idegesítőek mint gamebreaking-ek, de van jócskán
    - a hangulata fasza, a játékmenet fasza, egyben van az egész
    - a karakter fejlesztés miatt pár újrajátszás bőven van benne, egyébként viszonylag csőjáték
    - end game-et nem tudom, nem járok még ott

    grafika, performansz:
    - szép, semmi különleges, cryengine
    - a "tájak", tereptárgyak, területek hátterei kiemelkedően jól néznek ki, a többi átlagos
    - stabil 160 fpsen fut, bár ehhez ki kellett kapcsolnom 1-2 effektet, egyébként leugrált 100 körülre

    hangok:
    - rendben vannak, semmi egetrengető, kicsit keveslem a zenét úgyhogy raktam be sajátot
    - hangeffektek ilyesmik működnek, frankók

    irányítás:
    - ha nem lenne bugos a show items, és nem kéne gombot mashelni hogy mindig lásd a földön a tárgyakat, akkor ~tökéletes lenne
    - szokásos arpg gombok, plusz van benne gurulás, frankós az egész

    story:
    - szokásos arpg "démonok támadnak és mindenki ellenem van" sztori, nem unom, de nem is epikus
    - a frakciók, mindenféle fajok meg ilyesmik okésak, van egyfajta hangulata a világnak, megint semmi extra, működik

    játékmenet:
    - a karakter fejlesztése a kedvenc dolgom, szabad kezet kapsz teljesen
    - fegyver(ek) határozza meg, hogy milyen "kaszt" vagy, azaz hogy melyik spelleket használhatod épp, én pisztoly + pajzs kombóval nyomom, így a szokásos arpgs íjász, meg assa spelleket tudom használni (és mellesleg kurvajó, hogy a pajzs shotgunt csinál az auto attackodból)
    - spellek fejlesztése nagyon nagyon nagyon fasza, csillagos ötös
    - statok... meh, olyan mintha kicsit súlytalan lenne, főleg hogy tárgyakhoz se kellenek
    - passzív skillfa nagyon fasza, ha jól rémlik a PoE-ban valami hasonló, illetve a grim dawnban is
    - harc fluid, élvezem, működik
    - a tárgyak mintha picit súlytalanak lennének, bár eddig nem dobálja a játék a legendarykat, kicsit olyan mintha a fegyveren kívül a többi nem igazán számítana
    - amit arpgtől várni lehet, az van, waypoint rendszer, town portal, gem/socket rendszer, dungeon-ök, shrine-ok, stb

    TLDR: jó lesz ez nagyon, kell még némi bugfix, meghát stabil működő multi
  • Elderblood
    #37
    Tudja valaki mit kell csinálni, ha azt irja ki amikor rámegyek, hogy online játék cloudservererror maintenance? a képernyő közepén irja ki.
    még mindig csinálják ezek szerint vagy csináljak egy helyifájl ellenőrzést?
  • lostprophet
    #38
    Szerverkarbantartás van már egy ideje. Offline rész megy, online részhez várni kell, amíg helyreállítják.
  • j0nNyKa
    #39
    alapjáték lepörgött, end game-et megnéztem, eddig kurvára bejön, nem akarom ellőni hogy milyen, mindenki magának fedezze csak fel, lényeg hogy baró lett, ösztönöz rá hogy grindeljek

    ja egyébként valszeg elkiabálom, de közben az online play is helyrejött, farmlandsig el tudtam menni egy karakterrel crash nélkül, ott én léptem ki magamtól
  • T800
    #40
    Sziasztok!

    Hogy néz ki a játék online része? Hányan lehet tolni egyszerre?