4237
mea.jpg
  • Madi92
    #3753
    Oh. Azt hittem csak nekem csinálja. Akkor "megnyugodtam".
  • Prince23
    #3752
    Az egér kurzor bug nektek is elő szokott jönni? Zavaró középen, de ilyenkor ESC-et kell nyomni és le kell huzni az egyik sarokba az egeret. Vagy gameplay közben TAB-bal előválasztani az egyik fegyót. nálam így tűnik el :D

    Mikor fogják végül ezt kivenni belőle?
  • yossarianHUN
    #3751
    Hát ez annyira lett open world, mint a DA:I. Akkor meg már ide nekem a ME1-3 lineáris játékmenetét.
  • Fpocok
    #3750
    Előző részek sokkal lineárisabbak voltak, itt meg open worldish lett, mivel felfedezésről szól (duh).
    Ha választanom kéne, utóbbi jobban bejön.
  • Morinad
    #3749
    Nos 4-5 nap játékidő után letöröltem. Szerintem ez az OW nem tett jót a sorozatnak. Nem is játszottam végig. Éppen valami robot lábait kellett volna szétlőnöm, amikor besokalltam, hogy elég ezekből a sablonos hülyeségekből, dinamikusan haladó történetet akarok.

    Az előző rész nagyságrendekkel jobban tetszett.

    Egyébként nekem 1-2 bug jutott csak. A játék szépen futott, jó a grafika. Ilyenekkel nem volt gondom.
  • PiszkosFred
    #3748
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nagyon nagyon nagyon szepen koszonom ezt a mondatodat, ez annyi, de annyi mindent megmagyaraz az elmult evekre vonatkozoan! :D
  • Although
    #3747
    Néhány napja, beugrott az életünk aktuális eseményei kapcsán. Lehet ez az EA is egy Soros alapítvány, szinte minden ponton megfelelnek az értékelésnél.
  • PiszkosFred
    #3746
    Visszaertem a Nexusra es azota - kb 5 napja - nem leptem be a jatekba, helyette inkabb agyatlan mmo dailykat csinalok. Hja, biztos minden tetszik amit csinal... ja nem is.
  • wedge31
    #3745
    Még a patch elött végigjátszottam de álmomban se gondoltam volna, hogy ez ficsőr és nem bug mert akkora nagy marhaság...sry.
  • jarlaxxe
    #3744
    Tök jó neked, hogy minden tetszik amit a BW csinál, hogy irigyelek...ja nem is.
  • Fpocok
    #3743
    Ki lehet kapcsolni.
  • PiszkosFred
    #3742
    Valakinek fontos es surgos volt az is. Ha csak nem akarsz te is dugni azokkal az altalad kifogasolt karakterekkel 97 eves ferfi(?) letedre, akkor szerintem szard le, lepj tul rajta!
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.04.09. 14:41:47
  • jarlaxxe
    #3741
    Ezt a num 1 es számozást komolyan patchban tették bele a játékba? inkább lenne bug az megbocsátható de így röhejesen szánalmas...bár én már semmin se lepödök meg a BW kapcsán ugyan ilyen sürgös és fontos volt a buzi gyerek meg a transzvesztita karakterek javítása...
  • Madi92
    #3740
    Csak először be kell állítani defaultra és utána kiszedni, mert nekem default állítás nélkül nem működött.
  • BoneDragon
    #3739
    És így terjed a hülyeség....

    sanya200: az optionsban key bindingsnél ki lehet venni.
  • wedge31
    #3738
    De szép is volna ha bugokat menüböl lehetne írtani.
    Az sajnos a következö patchig ugy marad.
  • Although
    #3737
    Kiderül még a dlc-k mit dobnak rajta. Gondolkodom rajta lehet a dlc-k megjelenése után, valami akció keretében kellene megvenni. És csak azért mert még ilyen szintű sztorit se nagyon csinálnak az A+ piacon.
    Esetleg lehet reménykedni egy Tresspasser szintű kiegbe. Hátha.
  • sanya200
    #3736
    Ha nem mass effectként tekintünk rá bőven a jó játék kategóriába tartozik.De mint mass effect kicsit kevés.
    Ja egyébként a dialogusok mellől nem lehet kivenni ezt a numpad3..stb feliratokat?A patch óta van és kicsit zavaró,az opcionsban nem igazán találtam rá semmit.
  • maladyce
    #3735
    Egy jól kinéző female Ryder készítő tutorial videó.
  • BreakDown89
    #3734
    Azért azt ne felejtsd el, hogy a Nexus több mint egy évvel hamarabb futott be a galaxisba. A száműzöttek pedig kapcsolatba léptek nem egy bolygó angara népességével. Simán előfordulhat - sőt, az elbeszélgetésekből ez jön le - hogy nem az első emberrel találkoztak Aya-n, hanem az első pathfinderrel.

    A harcrendszer szerintem jobb, mint a korábbi részekben volt. A grafika részemről okés, a sztori viszont valóban nem olyan erős, mint a korábbi részekben - bár nekem ettől függetlenül nagyon bejön ez a felfedezősdi. A karakterek valóban nem olyan erősek, mint a korábbi részekben, bár így 45 óra után már kezdem azért megkedvelni őket (lassabban, mint az előző trilógiánál, ez tagadhatatlan). A DA:I-vel viszont nem játszottam, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom, de nekem tetszenek a küldetések. Talán a növénygyűjtögetést leszámítva, azokból nem sokat csinálok meg szándékosan.

    Értem azokat is, akiknek bejön ez az egész, viszont megértem az olyanokat, akiknek ez kevés. Valahol igaza van mindkét félnek. Szerintem sem 90+ a játék, de mass effect fanként nekem ez még mindig jónak számít.
  • Fpocok
    #3733
    Sikerült kinyitnom összes bronz cuccot, most már csak consumablekat ad. Jöhet kövi tier.
  • yossarianHUN
    #3732
    "Én élvezem a játékot a nyilvánvaló hibái ellenére, alapvetően a "korrekt iparosmunka" jelzővel tudnám illetni, ami egyébként lássuk be egy Mass Effecttől kevés."

    Gyakorlatilag majdnem szó szerint ugyanezt írtam :)
  • Voltan
    #3731
    Találó review, bár én ennél azért egy pöppet derűsebben látom a dolgot.

    Én élvezem a játékot a nyilvánvaló hibái ellenére, alapvetően a "korrekt iparosmunka" jelzővel tudnám illetni, ami egyébként lássuk be egy Mass Effecttől kevés.

    Amit még esetleg hozzátennék, hogy az ellenség sem érdekes a játékban sajnos. Megint van egy régi, hatalmas faj, még a neve is azt jelenti :D Mintha már láttuk volna ezt valahol...
    A Kett pedig szerintem teljesen érdektelen, a "mi közöm nekem ehhez" kategóriába tartozik. Lelövöldözöm őket, a legkisebb érzelmi rezdülés nélkül, és közben a legkevésbé sem érdekel, hogy ezek kik, és miért, meg hogyan.
    Az új fajok pedig - az angarák és kett is- nagyon fantáziátlanul néznek ki, csapnivaló a designjuk, úgy festenek, mint valami másodvonalbeli akciófigurák a 90-es évek elejéről. Nem az igazi GI Joe, vagy Masters figurák, hanem azok a sorjás, szarul fröccsöntöttt utánzatok, amiket az aluljárós trafikokban lehetett kapni :D
  • sanya200
    #3730
    Sajnos ez van az eredeti triológia nagy hatással volt rám.Elég csak a második részt elővenni,mikor pl felkutattuk a csapattársakat,jé itt egy Tali :D Az ember szó szerint megörült mikor találkozott velük,a végén meg xy alkalommal kezdtem újra mert valaki megmurdált.Shepard-öt meg egyszerűen imádtam,igaz femsheppel mentem.De pl az első rész végén majdhogynem elbőgtem magam mikor úgy tűnt meghalt.Tisztára libabőröztem,itt pff nulla semmi karakterek,egyikhez se tudok kötödni igazán ha meghalnak se nagyon érdekelne.A főhös hát kávéval elmegy de közel se ér shep nyomába.Olyan semmilyen érzésem van róla.Jónak jó játék de sokkal többet vártam,egy nagy ívű állejtős sztori meg szerethető karakterek akikért tényleg aggódik az ember de itt egyik sincs meg sajnos :(
  • mike01010101
    #3729
    Szerintem elég pontosan leírtál mindent, teljesen egyetértek. Nem rossz a játék, de öt év fejlesztés után (és két évvel a witcher3 után) a világ egy legnagyobb nevű cégétől ennél többet vártunk volna.
  • yossarianHUN
    #3728
    Akkor én is megosztom a véleményemet. Előre bocsájtom, hogy nem haterkedésnek szánom, a divatgyűlölködés (és divatrajongás) hidegen hagy.

    Először is a sztorit, vagyis inkább a történetvezetést közelében nem érzem a trilógiának. Félreértés ne essék, az alaphelyzet kifejezetten jó, csak az a fránya megvalósítás. Nehéz komolyan venni, egyre többször kényszerül rá az ember, hogy félrenézéssel, és a fantáziája erőltetésével javítsa a sztoriban felmerülő logikai lyukakat. Mire gondolok? Például az angara faj felfedezése szerintem borzasztó volt írói szempontból. Egy, hogy a kettek mellett egy újabb abszolút fantáziátlan faj, mely a külsejét leszámítva egy az egyben ember, kommunikációjában, gesztusaiban, gondolkodásmódjában, mentalitásában egyaránt. Meg sem próbálták megerőltetni magukat. Kettő, hogy egy X galaxissal arrébb lévő fajjal két perc után tökéletes angolsággal kommunikálunk. Tudom, tudom, fordítógép. Valószínűleg az első két és fél mondat alapján megtanulta egy addig totál sosem hallott nyelv finomságait. Oké. De hogy senkinek az arcizma nem rezzen, mikor a két faj először találkozik, mintha csak annyira casual dolog lenne, hogy 600 évnyi utazás után egy tök idegen galaxis tök idegen faja érkezik hozzánk űrhajóval, az azért tényleg röhej. Oké, pár mondatfoszlány, hogy fú, de furán néz ki, meg fú, de nagy hajója van, egyébként meg mintha csak a szomszéd Béla bá ugrott volna át egy pofa pálinkára. Ennyire futotta. Két perc múlva meg már a kereskedőikkel bizniszelünk, meg a történészeiknek derítjük fel a faj múltjával kapcsolatos történeti emlékeket. Nemtom ki hogy van vele, de én nagyon nem így képzelem két, egymásnak idegen faj első találkozását. Az egész olyan érzést kelt (bennem legalábbis), hogy igazából ezek emberek, csak a végén rájuk húztak egy alien skint, mert hát "mégiscsak másszeffektet csinálunk, gyerekek".

    A másik, a karakterek. Egyszerűen nem tudnak megfogni, bár tény, hogy még nem vittem végig a játékot. Értem én, hogy nem könnyű mindig érdekes és szerethető karaktereket írni egy játékba, gondoljunk csak bele, hány unalmas, szürke személyiséget ismerünk a hétköznapokban. De hogy ennyire ne legyen olyan karakter, akiért fájna a szívem ha golyót kap, az azért elgondolkodtató. Még Rydert se tudom megkedvelni feleannyira se, ahogy Shepardöt tudtam, pedig esküszöm, próbálkozom. Érződik a már-már izzadságszagú igyekezet, hogy változatos jellemtípusokat rakjanak a játékba, de pont ezért nem áll össze az egész. Sablonokról beszélünk, amiket ráadásul a trilógia sokkal jobban csinált. Hiperaktív, "cuki" Peebee, laza, keménycsaj Vetra, a kötelező szerethető bulldózer krogan, ezúttal Drack név alatt futva (Wrex nagyon népszerű lehetett), satöbbi satöbbi. És még így is vannak karakterek, akik dögunalmasak, semmi említésre méltó személyiségbeli vonásuk nincs (Cora, Liam, Jaal pl.). Ezek szerintem egy Garrushoz vagy Talihoz képest fasorban nincsenek, de még Miranda is veri őket az apakomplexusos háttértörténetével.

    Harmadik - és ezt sérelmezem a legjobban -, hogy gyerekek... Megint egy DA:I-féle offline MMO játékmechanikát kaptunk, és aki ezt nem veszi észre, az nyissa ki a szemét. Bazi nagy, többnyire üres játékterek, amikben randomra el van szórva pár Point of Interest, romok, kett táborok, mellékküldetésekhez szükséges, összecsapott létesítmények. Kapunk is hozzá kismillió, ijesztően unalmas sidequestet, megint gyűjtögethetjük a növénymintákat, ércmintákat, szaladgálhatunk a nyolcszáz négyzetkilométeres üresség A és B pontja között a játékidőt kitolandó, néha kiszállva valami ásványért (itt már meg kellett kapaszkodnom a karfában, úgy jöttek a DA:I flashbackek). Szintén ismét kapunk egy kötelező jellegű személyes kiállítást, ahova izzadt homlokunkat megtörölve betérhetünk két storyquest között, és kedvünkre gyönyörködhetünk önnön nagyságunkban. Kell is ez a hiperexhibicionista Z generációnak. Mindezen bullshit mellékfeladatokat megtámogatva horribilis mennyiségű sekélyes párbeszéddel, hátha a kedves player nem veszi észre, hogy a huszadik faék egyszerűségű fetchquestet csinálja zsinórban. Sajnálom, hogy ilyen nyers vagyok, de ez a "városban áll az utcán a még soha életemben nem látott Jóskapista, és aszongya, hogy hozzak neki 10 darab bauxitot, majd soha az életben nem látom többet" dolog már azért vér ciki 2017-ben. De már tíz évvel ezelőtt is az lett volna. Na mindegy, a Nomad legalább jópofa, tényleg élvezetesebb vele utazni, mint a Makoval volt szenvedni anno 10 éve.

    A harcrendszer rendben van, a világot korántsem váltja meg, igazából semmilyen nagy fejlődést nem érzek, sőt, a 2-3-ban személy szerint kellemesebbnek is találtam a gunplayt, de ez már személyes preferencia. Mindazonáltal nem érzek benne akkora (vagy igazából akármekkora) fejlődést, ami indokolná a játékmenet többi aspektusán való farigcsálást.

    A grafikánál sajnos megint nem tudok ujjongani. Szép, helyén van, nem egy 2017 élvonal kategória, de azért korántsem a "pfejj, mi ez a szar" kategória. Ami miatt mégsem tudok elmenni mellette szó nélkül, az a gépigény. Ez bizony nem olyan szép, mint amilyen erős vas kell hozzá. Egyáltalán nem nagyságrendekkel szebb a ME3-nál, de míg az futott, mint az olajozott golyó, ez szeret beesni 30-35 FPS környékére, ami nem annyira buli. Na mindegy, tudom, pofád befogod, mész gépet venni, ilyen a PC világa. A - szómiszó, tényleg elég ocsmány - arc- és mozgásanimációkról most nem beszélnék, mert a patch ezeknek a nagy részét orvosolta, vagy legalábbis jelentősen javított rajta.

    Most jönne az a rész, hogy leírom a nagy pozitívumokat, de nem jön, mert őszintén megmondom, nem tudok ilyet. Mielőtt szétszaggattok, nem azért, mert a játék rossz, és nincs benne semmi jó. Csak épp mindent olyan vérbeli középszerűséggel csinál. Amiket fentebb leírtam, azok sem nagy, brutális, gamebreaker hibák, csak épp a középszerűség fémjelzői, amiket pont azért emelek ki, mert fájnak. Nem azért, mert kimondottan rossz lenne tőlük a játék, csak azért, mert a ME frencsájztól nem a középszerűséghez van szokva az ember, legalábbis eddig nem volt. Egyébként a játék abszolút tisztességes iparosmunka, csak épp még egyszer: középszerű. Biztos vagyok benne, hogy ezért kap annyi savazást, többek között tőlem is, mert az emberek egy fergeteges trilógia fergeteges folytatását várták, ehelyett kaptak egy kellemes limonádé RPG-t, ami remekül megfelel jóllakott vasárnap délutánok eltöltésére. Hát evvan, ilyen ez, ha az ember történelmi jelentőségű nevek unokája.

    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2017.04.09. 09:20:09
  • sanya200
    #3727
    Mondjuk nem igazán tudok multizni vele,nagy a lagzi.Fos a netet az albérletbe,mentem pár kört de kb élvezhetetlen.A játékot még nem toltam ki de nekem kicsit csalódás,imádtam a trilógiát de itt valahogy nem jön át az a váó érzés, a sztori se köt le annyira Lehet velem van baj de eddig egyáltalán nem az az epic story amit vártam.Másrészt a bejárható bolygók száma se sok,az meg egyszerűen ídegesítő hogy sivatagból kapsz akkorát hogy át se látod.Ráadásul 2-t is,a legszebb bolygó meg kb zsebkendő méretű ezekhez képest...nemár.Egyedül Kadara ami még néz ki vhogy nem jég vagy homoksivatag.Azért elég gáz az 5-ből 3 sivatagos,ami tényleg szép az picsányi az utolsó ami talán ér vmit.A karakterek néha úgy néznek ki mint a borderlands-ba kb.Mosottas árnyék azzal a színes hajakkal pff az npc-k nagyon színesek. A társak míg oké de az ilyen egy-kétszeri szereplők..Tudom hogy szőrszálhasogatás de akkor is.Pedig jó motor van alatta.Meg max grafikán tolom 21:9-be de néha csalódás amit látok.
  • Daermon
    #3726
    Én ennek csak örülök :D De, ha nem akarod ne nyisd ki. Amúgy is a Gold Boxból is csak a szintnek megfelelő fegyver jön. A materialok viszont jól jönnek :)
    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2017.04.08. 18:11:36
  • lwb
    #3725
    Nincs gond, csak a második végigjátszás egy picit könnyebb lesz így, hogy silver-gold loot boxokat nyitogatok a karakteremnek.
  • Seth
    #3724
    Just SG things
  • Fpocok
    #3723
    Az miért van, hogy ezen az oldalon nem tudok görgetni lefelé? Minden más oldalon tudok, csak itt nem.
  • Daermon
    #3722
    Legalábbis akkor nem indult el az X faj. De mondjuk pár hónapra rá elindulhattak, és akkor meg is érkezhetnek egy DLC-vel :)
  • BreakDown89
    #3721
    Fogadunk hogy majd egy dlc-vel vagy egy esetleges második résszel felbukkannak ezek a fajok is? :) A Nexus ugyebár vegyes gyülekezet, és még rengeteg hibernáló kamra van lezárva. Attól hogy a népesség nagyját az ember/aszári/szalarián/turián kombó adja (+krogan), nem jelenti azt, hogy kisebb számban nem csatlakoztak-e más fajok is a projekthez.

    A játékban csak annyit említenek, hogy X faj (inkább nem spoilerezek) nem tudott indítani saját arkot. Tehát: nem indultak el saját bárkával és 20.000 fős legénységgel. A Nexuson ettől függetlenül még lehet belőlük néhány egyed. Talán több tucat.

    Nem játszottam még ki ugyan a játékot, de szerintem később (kövi rész vagy dlc) vagy jön még egy ark, vagy (ami szerintem valószínűbb) a Nexus lesz sokkal színesebb, ha az összes pod felnyílik. :)
    Utoljára szerkesztette: BreakDown89, 2017.04.08. 13:14:56
  • Lacc 88
    #3720
    Ha jól rémlik a vorchák egyik különlegessége, hogy minden környezethez képesek alkalmazkodni. Ez baromi jól jönne egy ismeretlen világban. Igaz, hogy a természetüknél fogva a vorcha és batarian nép is elég agresszív, de nem találni közöttük néhány normálisabbat? Én imádtam mind a két fajt nagy kedvencek voltak.
    Patch óta nem játszottam még erről lemaradtam.

    Azt azért sajnálom, hogy csak Ryderre lehet költeni a többieknél még csak fegyvert sem tudok cserélni.
  • Daermon
    #3719
    Ha játszottál a trilógiával, akkor a vorcha és batarian nem lehet kérdés.
    Inventory gondod nem értem. Most növelték patchban. Én a salvaget adtam el, meg a modokat. Minden mást szétszedtem a nyersanyagért. Mivel csak Ryderre kell a pénz max, igy elég volt bőven, ami jött.
  • Lacc 88
    #3718
    Sziasztok. Olvasgatom minden nap a beszélgetéseket de a játékról inkább nem írnék se jó se rossz véleményt van abból elég :D Lenne helyette néhány kisebb kérdésem és biztos ami biztos spoilerbe rakom.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Letoltam már néhány órát de érdekelne, hogy a játék későbbi szakaszában találkozunk-e majd más fajokkal is a korábbi részekből? Quarian, drell, hanar fajokról esett már szó, hogy nem tudtak elindulni valami hiba miatt. De pl vorcha és batarian alakokkal mi van? Vagy ilyen arcokat nem is akartak a sztori szerint magukkal vinni?
    A régi ismert szereplők közül találkoztam már Liara felvételeivel, elvileg Mordin is felbukkan valahol felvételen. Feltételezem az egyik arc, akivel összefutottam az Zaeed Massani fia lehet.
    Az inventory is kezd megtelni. Ti miket adtok el vagy szedtek szét belőle? Azt tudom, hogy lehet növelni ha a megfelelő opciót választom a felébresztendő lehetőségek közül de édes kevés.
  • BreakDown89
    #3717
    Szerintem teljesen korrekt dolog. Miért bukjak minden multis eredményt/karaktert, csak mert kitoltam a szóló kampányt? :)
    Utoljára szerkesztette: BreakDown89, 2017.04.08. 12:09:40
  • MrAndree
    #3716
    Normális szerintem, direkt multiból is lehet strike teamezni, akkor is ha a single-be be se lépsz, szóval valószínűleg a lootot dobálja szét az összes single karakterednek.
  • Daermon
    #3715
    Igen azok maradnak, nem értem mi a gond.
  • lwb
    #3714
    Az normális, hogy a Strike Team missionök átmennek két végigjátszás között? Új játékot kezdtem (nem NG+, tök új, nulláról) és ugyanaz a csapatom van meg, tizensokadik szintű, mint az első végigjátszás alatt és tolja nekem az OP loot boxokat meg resource-okat ...