4237
mea.jpg
  • BreakDown89
    #3917
    Nem szabad válaszolni neki, mert akkor gyakrabban jön vissza. Ilyenbe már bele se szabad menni, hogy mi a fenét bír ennyit összeírkálni nulla, azaz nulla ME:A tapasztalattal. Rá kell hagyni, had írkálja DA:I emlékeit meg a többi összeesküvés elméleteit.
  • ShaiHulud
    #3916
    te meg egy szimpla nagy lol vagy meg mindig, meg a nulla szemelyes tapasztalatra alapozott, andromedaval kapcsolatos velemenyed is.
  • ShaiHulud
    #3915
    ok, de akkor viszlat, van mas topic, mi ertelme van azt a topicot latogatni, aminek a targyarol ilyen velemenyed van? Miben bizol, hogy valamiert megis nekiallsz ujra jatszani? vagy csak jo oltogatni azt akinek a te velemenyed ellenere megis tetszik a jatek?
  • Although
    #3914
    Arra számítottam, a sztori nem lesz Bio felső szint, a keretben vártam fejlődést a DA:I-hoz képest. Gondolom azért jobb? Azzal is számoltam, aki tisztán sztori alapú játékot vár az csalódni fog ebbe már a DA:I után biztos voltam. Mondjuk ott még a sztori ha az ember képes túllépni a monoton grinden, ütős volt. Nem véletlen magasabb a pontszáma. Viszont igen, gondolom 2017-ben már többet vár az ember. És nem nézi el az EA átverős stílust. Most nagyon gondolkodom bármikor is kiadjak érte pénzt. Legjobb lenne, amit páran mondtak elfogadni, ez a cég már nem létezik. Csak nehéz.
  • yossarianHUN
    #3913
    Pedig kb. pont 20 órám van benne, és gyakorlatilag semmi jót nem tudok mondani, de legalábbis semmi említésre méltót. A legnagyobb jóindulattal középszerű, és akkor elég jófej voltam. Ezt a negatív hypetrain marhaságot meg hagyjuk már, totál nem érdekel, ki mit mond a játékról, nem vagyok már hat éves, hogy azért fikázzak valamit, mert sokan mások csinálják. Én kipróbáltam, játszottam, próbáltam szeretni, nem ment, csalódtam. Számomra ennyi.
    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2017.04.25. 23:22:42
  • yossarianHUN
    #3912
    Kóstoltam, és bizony gőzölgő szar volt. Pedig én örültem volna a legjobban, ha kiderül, hogy belga csoki. Imádtam a trilógiát, mindegyik részt rengetegszer kijátszottam 100%-osra, férfi/női Sheparddel, anyámkínjával, mindennel. Ez viszont harmatos. Felénél abbahagytam a játékot, és semmi motivációm folytatni. Ez számomra épp elég bizonyítvány a játékról. Lehet szeretni, nem arról van szó, csak nem kell csodálkozni, ha valaki nem szereti.
  • ShaiHulud
    #3911
    ja es szeirntem meg jelen esetben pont hogy az az abra, hogy van sok arc, aki felult a negativhype-trainre es a belgacsokirol bizonygatja hogy mekkroa szar, mert nem jo rajta a minta, vagy mert nem eleg vastag. Mivel nem tudom elhinni hogy van eppeszu ember, aki tenyleg jatszott a jatekkal legalabb 20 orat az azt mondja hogy ez a jatek egy szar. Lehet hogy az elso par ora nem a legjobb orai a jateknak (ahogy altalaban egyik jateknak sem, foleg nem rpgk-nek) de kesobb tele van szuper dolgokkal.
  • ShaiHulud
    #3910
    kurvara nem vagyok fanboy, viszont ilyen divathater sem. nekem speciel tetszik a jatek, es van benne boven rpg is, annyi siman mint a korabbi reszekben, mass effect sosem votl hc rpg jatek, mindig is egy akcio rpg volt, companionokkel. annyit alairok hogy a tarsak tenyleg gyengebbek mint a trilogiaban voltak, de ettol meg a jatekkal eltoltott ido siman kurvajo.

    akinek nem eleg a felfedezes es a harc na meg az az rpg meg story meg codex bejegyzes meg egyeb olvasni valo ami benne van a jatekban, azok meg is mi a francot akarnak? total olyan erzes ez meg mindig, hogy a nagy jo dolgukban az emberek minden kis szarba belekotnek, es azt keresik hogy mi az ami nincs, ahelyett hogy elveznek ami van. Amit hianyoltok azt meg remelem eljuttatjatok a fejlesztokhoz is email/forumbejegyzes/akarmi formajaban, mert ezen max csak ok tudnak valtoztatni.
  • BreakDown89
    #3909
    Meg kétszer ennyi hater, akik a belga csokira kóstolás nélkül azt mondják, hogy ez bizony gőzölgő szar. Arról nem is beszélve, hogy egyesek azzal sincsenek tisztában egy hónappal a játék megjelenése után, hogy az a nyamvadt játék k*rvára nem az Androméda galaxis egészében játszódik, csupán a Helius clusterben. Hét(!) lakható bolygóval (ami egyébként a csillagok számát tekintve egész jó aránynak mondható), amik eleve eléggé szét vannak cseszve (spoiler miatt nem folytatom). Ezek után mire fel legyen két tucat vagy akár csak még két plusz faj a játékban?
  • yossarianHUN
    #3908
    Azt nem tudod megérteni, hogy egyeseknek nem elég a "felfedezés és harc" egy ME kaliberű RPG-től. Ami neked hülyeség, az másnak a játék sava-borsát adja (adná). De hát evvan, mindig, minden topikban van egy-két fanboy, aki a szarról is megmagyarázza neked, hogy belga csoki.
  • ShaiHulud
    #3907
    ja az is erdemes hogy ilyen hulyesegek miatt rinyalni. A jatek nagy resze felfedezes es harc, ott aztan marhara fogod erezni az ilyen elcor meg hanar tipusu lenyek hianyat... tele van felfedezni valoval meg kontenttel a jatek, miert nem lehet ezekre fokuszalni? miert kell a hulyesegekbe belekotni mindig, mint pl hogy jaj csak 2 uj faj van, mikozben tudod hogy az egyik faj beolvasztja a tobbit, ki tudja mennyit olvasztott mar be. mitol lenne jobb a jatekelmeny ha beraknak 2-3 alibi fajt?
  • yossarianHUN
    #3906
    Megmagyarázni mindig meg lehet a bizonyítványt, csak kérdés, érdemes-e.
  • cylonflatus
    #3905
    Baromira tudod mi lenne a bajom. Csak nem te vagy a skizoid személyiségem másik fele? Mert akkor lődd le magad, most enyém a gép! :D
  • ShaiHulud
    #3904
    a technologiarol ir a codex, ez a hajo elott es mogotti tervaltoztatas. valahol a Kettek hajoirol vagy techjerol szolo bejegyzesben van, meg anno be is pastelte, de cba vagyok visszakeresni.
  • ShaiHulud
    #3903
    akkor meg az lenne a bajod, hogy "omg van 3 bolygo es kozben 10 faj lol hat ez hogy lehet" haters gonna hate... koze nincs a jatekelmenyhez annak, hogy hany uj fajjak ismerkedsz meg egy reszben. Raadasul siman lehet talalni magyarazatot, a Kett beasszimilalta a tobbi fajt, akikkel eddig talalkoztak, most jottek volna az Angarok, de hat mi megmentjuk oket ettol. Ha par evtizeddel/evszaddal kesobb erunk ide, akkor csak a Kett-tel talakoztunk volna mar csak, legalabbis ebben a szegletben :) na meg ugye ME 1 ben sem kapasbol talalkoztal midnenkivel, itt is kell a kovetkezo reszekre is hagyni valamit (Tudom elvileg nem trilogianak terveztek, legalabbis ez votl a kommunikacio). A jatekelmeny kurvajo.
    Utoljára szerkesztette: ShaiHulud, 2017.04.25. 17:08:56
  • MrAndree
    #3902
    Szvsz pont marhaság lett volna bedobni 6 új fajt, amiből van 3 aminek szerepe sincs. Már anno az első részben a hanar és az elcor csak dísznek volt, de még a volus is. Persze volt róluk kódex bejegyzés szépen, de a sztorihoz nem tettek hozzá semmit. Persze, kellettek mert ott már egy kialakult galaktikus közösség volt, kellenek a díszletek. Itt nincs ilyen, az angarák még a rendszert se hagyták el. Ez majd a folytatásban fog megesni valószínűleg, mivel a kettek nyilvánvalóan képesek utazni a rendszerek között valahogy, gondolom majd azt a technológiát "lopjuk el".
  • Voltan
    #3901
    Persze, meg lehet magyarázni, sőt, rengeteg olyan galaxis van, ami teljesen lakatlan!!!! :)
    Akárhogy is nézzük, a készítők részéről ez lustaság, igen erőteljesen.
  • cylonflatus
    #3900
    Az ok, de azért ezt az egy klasztert is benépesíthették volna nem tudom, de legalább a jelenlegi duplájával. Meg hát ez egy játék, és nem magyarázatot akarok a sivárságra, hanem játékélményt. Vagy rendben legyen ez, logikus is, most érkeztünk, éppen hogy csak beleszagoltunk az Androméda vákuumába. De akkor ne tegyenek elém vagy 50 rendszert, egy akkora (sőt nagyobb) világot, mint amit az előző játékokban egy egész galaxis tett ki, mert ez így érzésre abszolút nem olyan, mint ha a galaxis egy kis szegletébe lennél korlátozva. Legyen ennek a töredéke, 2-3 helyi fajjal, akkor viszont az a töredék legyen baromi aprólékosan kidolgozva, és egy olyan történetbe ágyazva, amitől szorítom a karfát. Minimum 2-3 fajt nagyon elbírt volna még.
  • DaWe01
    #3899
    Hali! A fajok hiányát én nem rónám fel nekik mivel nem az egész Androméda galaxist fedezzük fel hanem csak egy részét, a Helius Clustert, a trilógiában is egy Clusteren belül 1, max 2 faj volt jelen, csak mivel a Tejút tele van relékkel tudunk a Clusterek közt utazni, de azok nélkül a hatalmas távolságok vannak.
  • cylonflatus
    #3898
    Én még hozzátenném a fajok hiányát, én azon nagyon kiakadtam. Az első három részben megismerhetünk rengeteg különböző fajt, ott vannak az emberek először is, szalariánok, aszárik, batáriak, vorchák, drellek, volusok, kvárik, hannárok, elkorok, turiánok, rachnik, kroganok, gethek, proteánok (és akkor ott vannak még az exproteán collectorok, a reaperek, a yahg, de lehet, hogy még ki is hagytam valamit) . És akkor az Androméda galaxisban, ami mellesleg majd' kétszer akkora mint a Tejútrendszer, összesen amit találunk az egy majdnem csak utalásszinten létező ősök, és a gépi remnantok mellett, az angara és a kett? Ezt komolyan gondolták? Kemény kettő intelligens faj, plusz a gépek? Az Androméda galaxisban több ember, aszári, turián és krogan rohangál, mint az ott honos intelligenciák? El sem hiszem, komolyan. Pozitív a több bolygó, nagy bejárható területtel, de mit ér, ha nincs megtöltve élettel? Élővilágnak van kb egy tucat állatfaj, annak a fele ott rohangál minden bolygón? Menjenek a .... Olyan, mint ha nem maradt volna idő befejezni ezt a játékot.
  • Zegi Norbi HUN
    #3897
    Egyébként Cora karaktere csak nekem nem szimpatikus? Szegénynek kicsit malac arca van, a szinkronhangja sem jön be, meg akárhányszor ránézek, mindig Pagan Min jut eszembe a Far Cry 4-ből
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.04.24. 20:12:39
  • Zegi Norbi HUN
    #3896
    Ne legyen igazad, de eddig valóban úgy néz ki:( Nagyon sajnálom, hogy a Bioware egy ilyen kiadó alá tartozik.
  • Coolfire
    #3895
    Oké,rendben.Csak bezavar,hogy a logo még mindig a játékban van.
  • Although
    #3894
    Ezt úgy hívják a logo megmaradt a tartalom kiherélve. Használják a brandot amíg kuka nem lesz. Mondom ahogy a Biot a Maxist is az alapítói tették azzá ami. Ha megveszek valamit kiherélem de a nevet megtartom, az már mindegy nem a név volt a lényeg hanem akik névvé tették. Ezért jó az Obsidian. De majd kiderül a következő ME résszel vagy a titkos projekttel, így van vagy mégse. :)
  • PiszkosFred
    #3893
    Az akkori sajttaj:

    "Today we are consolidating Maxis IP development to our studios in Redwood Shores, Salt Lake City, Helsinki and Melbourne locations as we close our Emeryville location. Maxis continues to support and develop new experiences for current Sims and SimCity players, while expanding our franchises to new platforms and developing new cross-platform IP.

    These changes do not impact our plans for The Sims. Players will continue to see rich new experiences in The Sims 4, with our first expansion pack coming soon along with a full slate of additional updates and content in the pipeline.

    All employees impacted by the changes today will be given opportunities to explore other positions within the Maxis studios and throughout EA. For those that are leaving the company, we are working to ensure the best possible transition with separation packages and career assistance."
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.04.24. 16:10:07
  • Daermon
    #3892
    Ez az angolról van:
    "Maxis' Emeryville studio was closed in March 2015, moving development of Maxis titles to other EA studio locations. "
  • Coolfire
    #3890
    Rossz a magyar wiki..nézd meg az angolt.A mai napig működik a Maxis,de elég az offból.:)
  • Coolfire
    #3889
    Jól emlékszel.A Redwood-i stúdió megmaradt,ők csinálják a Sims 4-et.
  • Although
    #3888
    Rövid de velős sztori. Aki elég öreg az emlékszik a Sim Cityre, mekkora szó volt, mikor megjelent.
    Maxis
  • TokraFan
    #3887
    A Simcity bukásával (mely szintén az EA parancsára és baromságai miatt lett szar), bezárták a stúdiót. De mintha valami olyan lett volna, hogy a fő Maxis megúszta volna, "csak" a másodhegedűs stúdióit zárták volna be, de lehet, hogy már rosszul emlékszem.
  • Daermon
    #3886
    Nem, 2015-ben megszünt.
  • Coolfire
    #3885
    Maxist?Az nem szűnt meg,hiszen zsírosodik a Simsből...
  • Daermon
    #3884
    Bocs, Crusader :)
  • JethroHUN
    #3883
    A Valkyre az gépkarabély.
  • Daermon
    #3882
    Pisztoly: Sidewinder
    Gépfegyv.: M-96 Mattock
    Shoti: N7 Valkyr
    Mesterlövész: Blackwidow
    És minden megoldva :)
  • JethroHUN
    #3881
    A játék tengernyi hibája közepette engem az zavar a legjobban, hogy a fegyverek jó része baromi szar. Majdnem mindegyik olyan mint az első ME-be az lv1 kezdő fegyver. Némelyiken még az se segít ha beleteszel 120 pontot combatba. Illetve, hogy visszatért az ME2be eléggé utált 3 tár max ammo hülyeség. Én mondjuk sentinellel játszok (120 bio, 120 tech) így viszont pláne nincs használható fegyver. N7 Valkyre maximum.
  • Nomad90Hun
    #3880
    Maxist? Első a sorban inkább Westwood volt nem? C&C sorozat ismerős?
  • Although
    #3879
    EA égisze alatt? Jobb folytatásba reménykedni? Kb. halottnak a szenteltvíz. Ez a cég nem eladásra megy terjeszt, terjeszti ezt a szart és temető minden cégnek amire ráteszi a kezét. Egyszerűen, nem képeske felfogni ez sokakban visszatetszést vált ki amit csinálnak. Bio követni fogja a Maxist a semmibe.
  • Zegi Norbi HUN
    #3878
    Egész jó kis írás :) Amit sajnálok - és ahogy a cikkíró is írja - szinte kizárt hogy összekapcsolják az Androméda galaxist és a Tejút rendszert. Pedig ha jobban belegondolunk, akkor nagyon is logikus lenne.

    Rendben van, hogy eltelt 600 év mire az Androméda galaxisba érnek, de annyi a Tejútrendszerben is elmúlt már. Akkor ehhez még adjuk hozzá az aszárik tudását(ami ugye igazából protián), a Kaszások technológiájáról meg nem is beszélve és oda jutunk, hogy a következő részekben már meg is érkezhetnének a hajók a Tejútrendszerből. De nyilván ez így sokkal könnyebb volt, hogy hátrahagyunk mindenkit és nem nézünk vissza soha többet, mintsem kicsit megerőltessük a szürkeállományt(ME3 vége utáni helyzet). Oké hogy 3 rész már bőven elég volt, kell a változatosság, de azért még nem kell száműzni egy sötét szekrénybe az eddigieket és eldobni a kulcsot. Ilyen szemet szúró módon meg pláne.

    Ez zavart ebben a részben is,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hogy az üzeneteket meghallgattad a Kaszások jelenlétéről és hogy rohadt nagy a baj akkortájt, de aztán ennyi. Azon kívül hogy pár pillanatra jó érzéssel töltött el a trilógiában történtek felidézése és behozása pár mondat erejéig, ki is fújt az egész. Ilyen helyzetben engem konkrétan rohadtul érdekelt volna, vajon mi lehet az emberiséggel, a Földdel, ami az én igazi otthonom és nem úgy kellett volna kezelni ezt a témát, ahogy a játékban tették,
    de hát mindegy.
    Meg nekem ez az egész Initiative projekt egy gyávaságnak tűnik. Shepardnak szinte nem hisz senki a Kaszásokkal kapcsolatban, kivéve ennek a projektnek a megálmodóit(csak nem a Cerberus megint?) és szépen megszületik a terv, hogy elmenekülnek és elhagyják a süllyedő hajót. Ez volt az egészről a benyomásom és személy szerint nem is tetszett annyira.

    Szóval az írói munkától nem vagyok elájulva ennél a résznél, az egészről egy "pánikszerű menekülés a trilógia elől" érzésem van. Az meg, hogy egyszerűen nem győzték belém sulykolni, hogy "az Androméda az új otthonunk" , "innen nincs visszaút" stb a játék végére már eléggé kiakasztott :) Na ezért volt az az érzésem, meg ezért írtam a szekrényes metaforát is.
    Lehet az eljövendő részekre tartogatják a Tejútrendszerben történtek előtérbe hozását(vagy valami többet), majd kiderül. Ha igen, akkor természetesen visszavonom majd a kritikám vagy egy részét legalábbis, de addig marad :)

    A játékról nagyjából annyit, hogy az árát meglepő módon megérte számomra. Nem lett egy nagy eresztés, de rossz sem lett, olyan közepes szerintem. Egy korrekt alap a folytatásoknak, amikben a hibákat lehet majd javítani és pótolni a hiányosságokat(bár igazából a trilógia után ilyenekkel nem is kellett volna küszködnie ennek a résznek). Konkrétan alig vártam, hogy legyen időm vele játszani, szinte le sem tudtam tenni.
    A grafika nagyon szép, az arcmimika meg olyan amilyen :) Egy idő után egyébként már fel sem tűnt, amikor mégis, akkor meg jót mosolyogtam rajta :D A mellékküldetések kicsit Witcher érzést keltettek bennem, nem voltak rosszak úgy összességében.
    Ami egyértelműen fejlődött és erőssége a korábbi részekkel szemben az Andromédának, az szerintem a harc. Nagyon élvezetes, sok a variációs lehetőség a skillekkel is, mindenki meg tudja találni a számára megfelelő harcmodort, nagyon látványos animációk kísérik, szerintem ez a része szuper :) A kedvencem az Explorer + N7 armor(hozzá Rapid Deployment fusion mod) + Charge + Flamethrower + Cryobeam felállás lett :) Az adrenalin roham kivétele miatt(ami egy nagyon, de nagyon fájó pont) voltam kénytelen ezeket az opciókat alkalmazni és azt kell mondjam, hogy egész élvezetes volt a játék, főleg a kombó robbanásokkal.

    Egy szó mint száz, minden reményem most már a Cyberpunk 2077-ben van :D Kíváncsi leszek, hogy a ME trilógia utáni űrt méltó módon tudja-e majd betölteni. Sajnos a MEA erre képtelen volt és a jelenlegi helyzetet tekintve nem hiszem, hogy a Bioware a jövőben képes lenne rá. Persze azt kívánom bár cáfolnának rám egy hatalmasat, de pesszimista módon erre nem sok esélyt látok :/
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.04.22. 21:28:05
  • ShaiHulud
    #3877
    no ty