4237
mea.jpg
  • IMYke2.0.0.0
    #18
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Csinálhtnának egy Saint's Row 3/Sleeping Dogs jellegű sandboxot is igazán, az összes kari harci cuccokkal együtt ki van dolgozva már multiban, 1xűen csak terepet kell gyártani hozzá (akár készen is megvehetik az engine-t valakitől) és mehet is. Csak tartalommal kell feltöteni, meg kampány küldikkel, némi cutscene-ek (SR3-ban is barón ment szabadon kusztomizálható karival).

    Én szívesen kalandoznék az űrben a kusztom karimmal. (lásd. star trek online)
  • Ryder62
    #16
    Sztem csak szimplán marketing. Hogy beszéljenek az emberek a játékról. Hogy a köztudatban legyen hogy készül a 4.

    Remélem folytatás lesz. Nem akarok még egy Star Warsot. Már ha érted mire gondolok. Nem akarom látni ahogy a kis gyerek Shepard rohangál körbe körbe XD
  • zorrobomber
    #15
    Igazad lesz.
  • IMYke2.0.0.0
    #14
    Így van :)
  • IMYke2.0.0.0
    #13
    Mass Effect maard - ez nem is volt kérdés.
    Amit vízionálok: "Mass Effect: Revenge" vagy ilyesmi...
  • Fpocok
    #12
    Le merem fogadni, hogy Mass Effect lesz a címe és kap utána valami jól hangzó alcímet :D
  • csoli31
    #11
    Marad az EA a kiadó? Mert ha igen, akkor biza Mass Effect lesz a címe. Elég csak a Need for Speed mostani legújabb részének a nevét figyelembe venni (semmi köze az előző Most Wanted-hez, de mégis azt adták meg alcímnek).
  • ZSOOLT2
    #10
    Szerintem vázlatosan már vannak terveik a történetre több változatban, és talán beleszámít rajongók véleménye valami abba, hogy milyen vonalat kövessenek.

    Pl. Egyik múltkori Twitter bejegyzésben sokan írták, hogy jó lenne, ha a főszereplőnek választható lenne a faja, és később, válaszként írta az egyik fejlesztő, hogy fontolóra veszik ezt a megoldást.
  • Fpocok
    #9
    Nem azért, de a BF3nál, az emberek a BÉTA ÓTA kérik, hogy csináljanak már valamit a kurva kék szarjukkal... és azóta se semmi. Na most ez az EA nem hiszem hogy most csak úgy hirtelen fordult egyet és aktívan be akarja vonni a közönséget. Parasztvakítás.
  • vg
    #8
    Ez valószínű. A harmadik rész megjelenése óta kalapálhatják már, egy kisebb csapat pedig a harmadik rész dlc-ket készíti. Szerintem 2014 elején/közepén már meg is jelenik. Ha lesz nexgen addig, akkor biztos valami exclusive dlc-vel jön az új konzolokra...
  • Kmarha
    #7
    szerintem (maradok optimista :D) ehhez a döntéshez inkább annak van köze, hogy elkezdődőt ez az újhullámos játék fejlesztés, amikor is aktívan bevonják a játékosokat a készítés folyamatában (tudod, adakozzatok némi dollárral, és meghallgatjuk a véleményeteket, sőt, ha még többet adtok, akkor nagyobb ötleteitek is leprogramozásra kerülhet)

    Szerintem egy picit probálnak erre felé nyitni, vagy legalábbis látszat döntést adni a játékosok kezébe (ahogy azt az origin befejezésnél is történt.. látszat döntést :D)

    mondjuk ha jól emlékszem, a ME3-nál is volt egy ilyen kezdeményezésük, amire ráfogva (nem tudom, hogy tényleg a forumozók véleményére alapozva) kicsikét vissza hoztak az rpgből a játékba (fejlődés rendszer, fegyver és páncél arzenál).

    l
  • edios
    #6
    azért, mert általában a filmkészítők sem szokták megkérdezni, hogy miről szóljon a következő filmjük, vagy a zenészek sem kérdezik meg a közönséget, hogy a következő albumuk milyen legyen. nyilván az előző termékek eladásaiból levonhatnak következtetéseket, mert valamiből meg kell élniük, de ez így már túl direkt.

    ami aggasztó, hogy bár biztosan van sok ötletük egy következő játékra, de ahelyett, hogy kiválasztanák azt, ami nekik legjobban tetszik, és a legnagyobb élvezettel, legnagyobb odaadással és legprofibban tudnák megvalósítani, inkább a profitmaximalizálást választják.
  • Fpocok
    #5
    1000%, hogy már van forgatókönyv készen... hogy miről fog szólni. Csak parasztvakítás... meg max ilyen apróságokat változtatnak.
  • Kmarha
    #4

    Miért ne lehetne ezt megkérdezni a közönségtől?

    Valószínűleg fél tucat ötlet megfogalmazodótt már bent a beszélgetések során mint az előzmények mint a folytatások tekintetében, de bármelyikhez nyúlnak, alaposan és céltudatosan, ki kell fejteni, meg kell szerkeszteni.
  • edios
    #3
    Egy új twitter üzenetben pedig kérdezi a közönséget, hogy egy előzménynek örülnénk jobban, vagy egy hagyományosabb értelemben vett folytatásnak.

    Nekem ez a lépés nem tetszik. Ha azt kérdezik, hogy milyen színű legyen a női főszereplő haja, az jópofa kapcsolattartás a játékostáborral. De ha azt kérdezik meg, hogy miről szóljon a forgatókönyv, akkor az az érzésem, hogy alapvetően semmi különösebb elmesélnivalójuk nincs már, csupán statisztikailag nagyobb érdeklődést generáló szappanoperát kívánnak összetákolni a nagyobb profit érdekében. Ne legyen igazam.
  • IMYke2.0.0.0
    #2
    Ezért nem is lesz "Mass Effect 4" a címe :)
  • edios
    #1
    Casey Hudson (designer, producer) twitter

    "We're in early stages of designing a completely new Mass Effect game. What would you want to see in it?"
    ("A korai szakaszában tartunk egy teljesen új Mass Effect játék megtervezésének. Te mit szeretnél látni benne?")

    Én személy szerint egy kevésbé összecsapott befejezést.

    Amit tudni lehet: az eddigi Unreal motorról átállnak Frostbite 2-re. Fejlesztő marad BioWare, de egy másik csapathoz kerül a project.

    Nem Shepard-ról fog szólni a történet, elrugaszkodnak a trilógiától.