4237
mea.jpg
  • Fpocok
    #3957
    Mind a hat APEX csapatom kimaxolva.
  • bendáj17
    #3956
    Köszönöm a választ, majd később majd vissza térek.
  • ShaiHulud
    #3955
    igen, de kesobb majd fel lehet.
  • PiszkosFred
    #3954
    (a klip spoileres itt-ott, csak ovatosan es/vagy csukott szemmel tessenek hallgatni)
  • bendáj17
    #3953
    Igen azt tudom meg kellett is az elején az első kett bázison. Konkrétan a skillekre gondoltam :)

    Jól gondolom hogy elsőre Eos-t nem lehet teljesen felfedezni mert radioaktív a levegője és bizonyos helyek nem közelíthetők meg?
  • ShaiHulud
    #3952
    speciel iranyitani minimalis szinten tudod, ahogy talan a me2-tol is, Z-vel gyik C-vel masik tarsat tudod adott helyre kuldeni X-szel midnkettot egyszerre, nyomva tartva ezeket a gombokat akkor meg visszajon hozzad az adott karakter.
  • bendáj17
    #3951
    Köszönöm az infót igen akkor csak a képességet lehet növelni még azt se lehet hogy te irányítod. Érdekes megoldás de ez van :D
  • Fpocok
    #3950
    Csak a skilljeiket tudod növelni, mindent maguktól használnak.
  • bendáj17
    #3949
    Köszi a választ valahogy előre sejtettem na mindegy akkor :)
  • Fpocok
    #3948
    Sehol.
  • bendáj17
    #3947
    Egy kérdés a társak fegyvereit hol lehet beállítani? Pár napja vettem meg a gamet, előtte kitoltam a trilógiát. Nagyon jónak tűnik most fedezem fel az első bolygót (Elos). A multi is tetszik na de a sztori mód a király :D
  • Gear
    #3946
    Köszi:) Úgytűnik elkényelmesedtem fedezék kérdésben a "division" közben ahol ilyennel nem kellett foglalkozni. Természetesnek vettem hogy ezzel nem nekem kell foglalkozni :o .
  • TokraFan
    #3945
    Én használom, csak nem szeretem! Nekem a régi fedezék jobban bejött, kezelhetőbb volt számomra. De ez nyilván szubjektív.
  • ShaiHulud
    #3944
    ahogy irta Daermon is, ilyenkor megnyomod a bal ALT-ot :) nem a jatek hibaja ha nem nezitek at a keybindingset, de szerintem tutorialban is mutatta :) hasznos dolog az az oldal valtas, hasznaljatok!:)
  • PiszkosFred
    #3943
    Erre egyebkent erthetetlen modon nagyon sokan nem jottek ra, rengeteg kerdes volt anno ezzel kapcsolatban.
  • Daermon
    #3942
    Vagy alt gombbal kezet váltasz :)
  • Gear
    #3941
    Valóban, de ha például jobbra lövöldözöl a fedezékből majd az ellenfél miatt balról kellene akkor nem fordul át a karakter, igy viszont nem látsz rá. El kell hagyni a fedezéket és másikat keresni vagy fedezék nélkül harcolni. Van megoldás , például kifejleszted a bariccad-t de nem okvetlen soldier "talenten" akarsz lenni ... ez egy hiba ami nem igazán hatalmas gond de idegesítő tud lenni.
  • ShaiHulud
    #3940
    mar olvastam korabban is itt, meg talan mashol a fedezekrendszerre panaszt, erdekes mod nekem semmi bajom vele :) kozel mesz fedezeket ado targyhoz aztan bemegy magatol, jobb klikkel meg kibujik ideiglenese es tudsz lodozni (azthiszem ezt is jelzi valami nyilacskaval, ha jobb klikkre ki tud bujni a fedezek mogul :) amugy tok egyertelmuen jelzi mikor vagy fedezekben, ott a shield icon kozepen, ha fedezekben vagy.
  • ShaiHulud
    #3939
    hu pedig itt jobban neztek ki:) peeebee mondjuk eleg fura, bar a retailban is fura a feje.
  • TokraFan
    #3938
    "trilogiatol annyiban kulonbozik, hogy jobb a harcrendszere"

    Mondjuk a fedezékrendszer szerintem sokkal rosszabb az Andromédában. Sokszor nem is tudom, hogy fedezékben vagyok vagy sem, a classic-ban ez sokkal egyértelműbb volt. A fegyverek módosíthatósága és fejlesztése viszont lényegesen jobb lett.
  • PiszkosFred
    #3937
    Vagy forditva, a koncepcios rajzokon lathato arcokkal lehet jobban jart volna a jatekosok azon resze, akik szova tettek a tarsak "kinezetet", igy viszont a gyartasnal ment felre valami. Ahany haz, annyi kilincs.

    Kinek ez, kinek az :)
  • JethroHUN
    #3936
    Nagyon félre csúszott akkor vmi a koncepciós asztalon.
  • PiszkosFred
    #3935
    Korai fazisban keszult ez a kep, akkor meg igy nezett ki pl Cora es Liam, tobbek kozott.
  • JethroHUN
    #3934
    Ez mi skin dlc vagy mi?
  • mike01010101
    #3933
    Van a nexus-on egy jó kis kamera mód, engem zavart, hogy mikor előveszem a fegyvert nagyon közel hozza a kamerát, ha viszont a fov értékét felhúzom, akkor ha elteszem a fegyver és kizoomol és szinte "halszem optika" lesz. Ez a mód tökéletesen orvosolja.
  • Fpocok
    #3932
  • ShaiHulud
    #3931
    ez am a diskurzus... valaszoltal arra hogy megis mit vartatok ettol a jatektol?

    trilogiatol annyiban kulonbozik, hogy jobb a harcrendszere, nyilt vilagu bolygok lettek a linearis csomapok helyett (ez miert is rossz?) mas a story (trilogia lezarult, get over it)

    rpg elemek kb ugyanugy megvannak, soot talan jobban (pl parbeszedeknel, most mar nem csak annyi a valasztas hogy renegade vagy paragon, jatszhatod a hosodet lazan, erzelgosen, megmondosan, racionalisan. Ezzel hozzateve a karakterhez azt a szerepet amit te szanni akarsz neki. Kulsodet nem valtoztatja meg, de pl a codexben a Lexi fele Ryderrol szolo bejegyzes folyamatosan valtozik/valtozhat, attol fuggoen miket reagalsz a parbeszedeknel. Tarsakkal ugyanugy lehet beszelgetni mint a korabbi reszekben is, folyamatosan valtoznak, fejlodnek ahogy haladsz a storyban, illetve a legacy missionjeikben. Igenis vannak befolyasolo dontesek, ahogy a korabbi reszekben is. A korabbi reszekben sem minden dontes volt olyan aminek sulya volt. Most is megvannak a biowares aprosagok, pl mar rogton az elejen a bortonben ulo turianrol alkotott dontesed is visszakoszon a jatek soran kesobb. Romancok is megvannak, soot talan tobb is mint volt, tarsakon kivul is van csomo, skill rendszer es inventory rendszer is sokkal rpgsebb, mint a korabbi reszekben volt).

    A mimika realisan nezve, cseppet sem rosszabb mitn volt a trilogiaban, ez ugye nem feltetlen negativum hisz a korabbi reszekben is eleg volt, persze fejlodes nem artott volna (amugy erdekes mod az elso 2-3 oraban tenyleg tele volt fura ilyen csucsoritos arcmimikaval, ami nekem is szurta a szememet, de vagy hozzaszoktam, vagy csak valami gebasz van a jatek elejen, ami eleg blama, hogy miert pont az elejet baltaztak el ilyen teren)

    kint a vilagban bandukolva torteno karakterek kozti parbeszedek is marhajok, attol fuggoen kiket viszel, vannak vicces parok pl peebee, drack, vagy vannak komolykodo felnottes temaju parbeszedek pl drack es vetra, de pl peebee corat is jol szokta oltogatni ryderrel kapcsolatban :)

    Loyalty es a priority missionok is rendben vannak, van jobb es kevesbe jobb is. Zene is teljesen jo, bar az ambient zeneket nagyon halknak talalom valamiert, de mar DA:I nal is ez volt ugy emlekszem. Codex is szarasig van olvasni valoval, raadasul rengeteg bejegyzes kesobb frissul ahogy haladsz a storyban, es uj infokat talalsz. Side questek kozt is van rengeteg fele, vannak poenosak, erzelmesek stb. nem mind mmos gyujtogetos, igazabol abbol van a legkevesebb, es azok inkabb csak az ilyen completionista jatek miatt vannak benne, mert minden bolygon gyujteni kell hozzajuk, tehat azoknak van akik tenyleg minden aprosagot szeretnek osszegyujteni/megcsinalni.

    Szeretnek latni egy hasonlo listat, arrol hogy mi az, amit vart az, akinek nem jott be, talan utana megindulhatna ertelmesebb diskurzus is annal mint hogy neked tetszik nekem nem.
  • yossarianHUN
    #3930
    Még egyszer: te megtaláltad a játékban, amit kerestél, így neked nem rossz játék. Más viszont mást keresett, és nem találta meg, így neki rossz játék. Éééééérted. Különbözőek vagyunk. De te ennél a gondolatmenetnél megakadsz félúton, ott, hogy aki nem azt keresi, amit te, az hülye.
  • ShaiHulud
    #3929
    igen, csak tudod mennyire idegesito es unalmas mar hogy uton utfelen szidjak az andromedat, mikozben egyaltalan nem rossz jatek, total nem erdemli meg azt amit kapott/kap meg mindig. neha betelik a pohar, es ki kell uriteni.
  • ShaiHulud
    #3928
    nem akartalak meggyozni, csak erdekelt, eleg egyertelmuen leirtad hogy neked mi a velemenyed, teljesen elfogadhato, mivel legalabb megprobaltad, nem ugy mint altough.
    viszont ha nem vagy idomilliomos, akkor... :)
  • yossarianHUN
    #3927
    Az angara-felszabadítós küldetéssoron voltam túl. Tudom, bármit írhattam volna, most fog jönni, hogy "pfuuhjj te hülye, csak azután indul be a játék". Kímélj meg. Ha egy játéknak 20+ óra kell, hogy beinduljon, az az én könyvemben nem jó játék. Persze, lehet, hogy majd 30 óra után vállalhatóra emelkedik a játék minősége (kétlem), de ennyire nem vagyok időmilliomos. Inkább játszom valamivel, amit nem kell hetekig nyúzni, hogy játékélményt adjon.
    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2017.04.25. 23:56:35
  • yossarianHUN
    #3926
    Nem, én értelmes diskurzust szeretnék látni. Sajnos ezt nehéz úgy, hogy az egyik fél valami ismeretlen eredetű felsőbbrendűségi komplexusban szenved, és amint ellenvéleményt lát, megpróbálja ledarálni a beszélőt. Ilyenkor annak is ki szokott nyílni a bicska a zsebében, aki egyébként eredetileg nem akart belebeszélni, csak kíváncsi volt a véleményekre.

    #3923: Erre hadd ne reagáljak, sarkítasz, szavakat forgatsz ki, hátha attól úgy fog tűnni, hogy neked van igazad. Sajnos nem ilyen egyszerű.
  • ShaiHulud
    #3925
    na de meg nem irtad meg hol tartottal a 20 ora alatt, tenyleg erdekel.
  • ShaiHulud
    #3924
    viszont azzal egyet ertek, hogy nem tudom minek kellett ennyi naprendszer a jatekba, a 80% total felesleges, mert nem lehet semmit csinalni bennuk. Bar ezek olyan sok fejlesztesi idot sem vettek el, szoval nem nagyon ment mas rovasara, max tenyleg annak, hogy berakjanak egy hanar alibi fajt.

    Gondolom azert lett ennyi naprendszer, mert hat pathfinderek vagyunk, aztan akkor keressunk mar tenyleg ezt-azt, de ertelme tenyleg nincs tobb, foleg hogy nem lehet leszallni rajuk meg csak olyan modon sem mitn me1ben a makozas (en azt is elveztem pedig)
  • ShaiHulud
    #3923
    igen azt egy otvar nagy hulyenek tartom, aki szivesebben latna 1 hanart mint egy bejarthato bolygot, annak az agyaval valami nincs rendben.
  • ShaiHulud
    #3922
    es igen, mi ertelme van olvasni azt amirol ilyen velemenyed van? ilyen sok a szabadidod, hogy van olyan dolgokkal foglalkoznod, amit utalsz? es akkor en vagyok a fanboy te meg nem vagy hater :D
  • yossarianHUN
    #3921
    A prioritások mindenkinek mások. Ez az, amit továbbra is képtelen vagy megérteni, bár láthatóan meg se próbálod. "Amit én szeretek, az a lényeg, aki mást szeretne, hülye". Há' jó, ez is egy álláspont.
  • ShaiHulud
    #3920
    elnezest, nem azzal van bajom hogy ha valakinek problemaja van, rengeteg probelmat meg tudtam erteni es nem is reagaltam azokra, viszont az ilyen kaliberuekre muszaj votl, hogy "jaj miert nincs benne meg legalabb 3 uj faj, inkabb legyen kevesebb bolygo" lol? mikozben a faj kb semmit nem ad a jatekelmenyehez, meg a jatekhoz (foleg az ilyen bena alibi fajokkal amikkel tele van a trilogia), max a lorehoz, mikozben a bolygok aktualisan tele vannak tartalommal es elmennyel. prioritasok nincsenek rendjen.
  • yossarianHUN
    #3919
    A jó öreg "ha nem tetszik, el lehet menni" fordulat. Nem, még mindig nem így működik. Egyébként azért szóltam csak hozzá, mert röhejes, hogy aki azt mondja, hogy problémája van a játékkal, azt egyből savazni kezdik egyesek, mintha bizony itt az évszázad játékáról beszélnénk. Ami nagyon messze van az igazságtól, de még ha igaz is lenne, akkor is lenne joga a játékosoknak ellenvéleményt megfogalmazni anélkül, hogy egyből le lennének támadva. Szóval nem kell ez az "oltogatnak, én vagyok az áldozat" szöveg, mert pont te kezdted ezt a "haters gonna hate" marhaságot. Ha te fel vagy jogosítva, hogy haterezd azt, aki kritikát fogalmaz meg a játékkal kapcsolatban, akkor én fel vagyok jogosítva, hogy lefanboyozzak, mikor nem vagy hajlandó elismerni a játék nyilvánvaló hibáit :)
  • ShaiHulud
    #3918
    amugy 20 ora alatt meddig jutottal? hany loyalty missiont csinaltal meg (ezek tobbnyire nagyon jok)? mennyi romancot? fostoryval hol alltal? hany bolygot lattal? csak erdekelne hogy Eosnal tovabb jutottal el pl? csak mert nekem speciel azutantol tetszik piszkosul miutan segitettunk Angaraknak es elnyertuk Ayara valo bejutast. onnantol sokkal jobb lett szamomra legalabbis a jatek. Es speciel en meg midnig nem ertem a vegere, 125 oranal jarok (ingame load games ido) es valami 78% koruli completion.