2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • SaGa Jr
    #2196
    Egyes helyzetekben valóban sokat kell majd menni, viszont akad nem kevés mellékes feladat is, csak nem tolják az ember arcába és után kell járni ha mást is akar.
    Lesz olyan például, hogy kap a játékos egy feladatot, ami másik területre szólítja, ahonnan majd a feladat végeztével egy harmadikra kell elmenni (ezek nem feltétlenül lesznek egymás mellett, így lesz közbeeső terület is), aztán vissza az elsőre mert ott a bázis ahol a következőt kapod.

    Valóban hosszú "járat" csak egyszer van a sztoriban, mikor a bazi nagy üres területen (elnézést, de már régen vettem elő és így a nevét elfelejtettem) kell átmenni a jobb felső sarokban lévő laborokhoz. Na az hosszúnak tűnik ha gyalogol az ember. De, itt is a kérdéses hosszú (amúgy nem az, kemény 2 km-t kell letrappolnia a karakternek ami gyalogolva 15 perc alatt megvan valós időben sima gyaloglással úgy, hogy nem futott a karakter) út leküzdésére a pálya mindkét végén van leparkolva kocsi. Az egyik szélen az út mellett, a másikon az úttól kicsit északabbra egy dombnál. Ezzel kemény 2 perc se az egész pályán történő áthaladás. Ez a pálya amúgy tényleg nagyon üres, csak pár szörnyike rohangászik, meg persze van eldugott cuccokból jó néhány, de amúgy egy hosszú és kacskaringós út meg jó nagy fás-mocsaras terep jellemzi. De hát mégis mi más lenne egy kitörésektől sújtott, egykoron erősen sugárszennyezet terület ahol mutáns életformák keserítenék meg az ember életét (ráadásul az odajutáshoz egy agybuzerátorral nehezített területen kéne átmenni amit a Monolith ural, szóval ha valahol, hát ott aztán tényleg nem lesz sok ember akit lőni lehetne)?

    Majdnem minden pályán van legalább egy, nem kevés helyen akár több, kocsi is. Így a fene hosszú szaladgálás letudható 2 perces kocsikázással. Üzemanyag akad dögivel ha nekiáll keresni az ember, így a kocsik utántöltése sem probléma.
  • lammaer
    #2195
    "Angolul játszom" <-> "BTW hagyhatták volna ezeket az eredeti neveket fordítás nélkül, mert így magyarul elég kreténül hangzik..."

    Hogy van ez, a szöveg angol a nevek meg magyarul jönnek?
  • lammaer
    #2194
    Tényleg ennyire szaladgálós lett a cucc? (még senki nem panaszkodott erről)

    Volt egy stalker mod (SGM asszem), ami az elején szintén erre épített, ott is 2-3 pályát kellett fel alá rohangálni, nagyon kiábrándító volt. Aztán amikor a fejlesztőt megkérdezték hogy ugyan miért erőlteti ezt a vonalat, az volt a válasz hogy ez a kalandelem....
  • mulli1986
    #2193
    Angolul játszom, de néha belefáradok a sok blabla kategóriájú szövegelésbe és nem olvasom végig. A lényeg, hogy kell a dokumentum és kész. Egyébként meg kezd tököm tele lenni, hogy a 10 órás játékidőből 9-et szaladgáltam eddig. mert nem egyik map végéről kell menni a másikba, nem. 3-4 mappot kell keresztül rohangálni. Tök jó hogy ennyi energiát fektettek ilyen sok mapba, de fel sincsenek töltve. Csak szaladok mint valami hülye, egyik mapról a másikra. Most perse Darkscaperől kell Yantarig rohannom. Komolyan nem lehetett volna kicsit több sztorival és mellék küldivel megtolni a gammát? Egyébként ezért se olvasom el a szövegeket, mert 2 órás játék alatt 1:50-et szaladgálok, nincs kedvem még 5 percig olvasgatni is.
    Dezowave, Te Dezodor vagy a UHSF-ről?
    Jól van, nem szedtem össze elég infót, én csak arra emlékeztem, hogy SIN haver volt. Amikor meg visszamentem, már pirosak voltak, úgy hogy lehenteltem közben egy rakat banditát. Sztem jogosan hittem azt, hogy ellenségek. De mint írtam is kiderült, hogy csak ilyen érdekesen kezeli a gamma ezt a helyzetet és nem kellett legyakni senkit. Nem kell egyből megsértődni... Főleg hogy a stalker modok elég instabilak voltak. Sőt, itt is kidobált már párszor bugreporttal a játék. De nem sokszor és nem jellemző. Meglepően stabilra sikerült.
  • bgabor
    #2192
    Te Dezo, gratula ehhez a cucchoz, ez valami elképesztő minőségű amit itt csináltatok! Ha a Stalkeres fejlesztőknek lenne egy csepp eszük, felvennék az egész csapatotokat a Stalker 2 fejlesztéséhez. :D
  • izotop
    #2191
    Magyarítás :-)

    http://www.ficsoport.hu/index.php/magyaritasok/s-t-a-l-k-e-r-lost-alpha/
  • TSL16b
    #2190
    A sínen túl kell menni, lesz egy rés az alagútban lefelé.
  • dez0wave
    #2189
    szar lehet úgy játszani, hogy azt sem tudod mi miért történik... persze legegyszerűbb ráfogni hogy "bug" :D (pedig nem!)
    Utoljára szerkesztette: dez0wave, 2015.03.18. 08:12:04
  • lammaer
    #2188
    Gondolom lehet játszani angolul is, nem?
  • mulli1986
    #2187
    Na megnéztem. Csak szimplán bugos a játék. Frakcióm bandita, Sin barát, mégis a sin mind piros. Mondjuk azt se tudom mikor lettem bandita, tekintve hogy -5000ben vannak nálam és lemészároltam szinte az egész bandát már... A lényeg, hogy sunnyogva ruha nélkül lementem a sinekhez és nem estek nekem
  • mulli1986
    #2186
    Nem tudom miért. De Petrenkótol is megkaptam ezt a küldit amit Te is. BTW hagyhatták volna ezeket az eredeti neveket fordítás nélkül, mert így magyarul elég kreténül hangzik...
    Am ovatosan mentem el a Sin-ig, de lehet hogy sikerült pár bandita mellé pár sin tagot is lehentelni. Majd újra próbálom, hátha
  • mans
    #2185
    Az 5 dokumentum keresését mért a vétkektől kaptad?Én most mennék a borongáshoz a kocsival de mindig szétlőnek,lehet még nem kéne lemennem az X18-ba,de bementem a kódos ajtón,és a bárból a Petrenkó jelentkezett be,hogy keressem meg a dokumentumokat.
  • mcmoha
    #2184
    Úgy emlékszem amikor visszamégy a Sin-hez, a bánya első bugyrában pár bandita táborozik és azok kezdenek lődözni. a Sin az semleges marad.
  • ntex
    #2183
    Az addig oké h a bandita bázison megtámadott a főnök, de a Sin-nek nem kéne ellenségnek lennie. Nem támadtál meg véletlen valahol Sin-eseket?
  • mulli1986
    #2182
    Mit basszintottam el???
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mikor megkaptam a Sin górétól a feladatot, hogy szerezzem meg a doksikat x18-ból, akkor kellett egy másik bandita főnöktől valami infót szereznem. Mikor tőle elvettem ezt, akkor nekem támadt és meg kellett ölnöm. Főleg mert a párbeszéd végén is meg akart ölni. Ez után most visszajöttem a Sin bandához és mindenki ellen volt. Hogy lehet ezt megcsinálni?
  • Mr_no_NaMe
    #2181
    Valakinek voltak problémái a weapon scopeokkal? Nekem sajnos az egyik fegyvernek a célzó nézeténél a célkereszt konkrétan a bal felső sarokban van és kb 5 centis. Rázoomol ha nyomom a jobbklikket, de a távcső az a bal felső sarokba van. Nonszensz. Elvileg a wpn_scopes.xml-be kéne ezeket állítani, de nem tudom melyik érték mit mozgat. Valaki próbálkozott már ezzel?
  • mans
    #2180
    Nálam DX9-ben 50-140 fps,DX10 meg lehetne jobb is ,20-40 fps,Agropomba jó lenne összegyűjteni a fegyvereket és majd eladni,de mindig leölnek,a föld alá a könyvet keresni meg nem merek lemenni mert szívgörcsöt kaptam.
  • ntex
    #2179
    nem kell ahhoz i5 meg 8gb ram hogy szép legyen. Nálam Dual-Core E6700, 4GB RAM és egy HD7770 mellett még DX10-ben is játszhatóan futott és szép is volt. Azt mondjuk azért kétlem hogy a másik kettőnél jobban fut :)
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2015.03.06. 00:58:20
  • Mr_no_NaMe
    #2178
    Hát, ahogy nézem ebben a Lost Alphában minden benne van ami csak kell. Tuninolható fegyverek, fejlesztések, javítások stb. Egyedül a kinyitható detektort sajnálom, hogy nincs :(

    Meg azt, hogy nincs 8 giga ramom i5ös procim meg egy 50 ezres videókártyám a full max beállításhoz, amin összepisilném magam olyan élmény lenne ezt tolni. Buggal nem nagyon találkoztam. Szerintem még így is jobban fut mint a sima SoC vagy a CoP. Kordon + Szeméttelep keresztül kasul bejárva eddig.
  • mans
    #2177
    Biztos hülye kérdés de küldetések során az összes helyen járok majd?mert hogy kordontól haladok fölfelé,de pl nem voltam lejjebb a rostok gyárba.
  • Mr_no_NaMe
    #2176
    Amikor kérdeztem a mod koktélt, akkor valami ilyesmire gondoltam ;)

    Here is what the mod compilation includes:

    About 50 new guns from various SoC mods, which are sold by traders and carried by NPCs.
    About a dozen new outfits, which are sold by traders.
    New, enhanced night vision that's no longer useless.
    Improved flashlight so that it's more effective.
    Removed minimap since it's intrusive. A game like Lost Alpha or any S.T.A.L.K.E.R. game should have a minimalistic HUD.
    Rebalanced the whole game to make it a bit more hardcore and realistic. This includes changing bullet/anomaly resistances, weapon damage, prices, and more.

    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2015.03.04. 20:27:42
  • mans
    #2175
    Oké majd visszamegyek.A szinkront hol tudom átállítani angolra?mert orosz,telepítéskor angolt választottam.
  • mcmoha
    #2174
    Hangár mögötti bunkerben van egy kék láda abba pakolhatsz. A hídnál lévő bandita holtteste soha se fog eltünni abba is rakhatsz cuccot, sőt ez arra is jó, hogy korlátlan sulyt tudjál a segítségével elcipelni a pályán belül bárhová.
  • Mr_no_NaMe
    #2173
    Nekem is ide vágna a kérdésem. Annyi minden cuccot lehetne összegyűjteni, hogy nem bírom el. Ha a katonákat kilőném minden szart magammal kéne vinnem, a Dragunovot is. Nincs valami személyes láda ahová berakhatnám a szarjaimat? Most vagyok a szeméttelepen és sorra dobálom el a fegyvereket mert nem tudom őket eladni.
  • bgabor
    #2172
    Ha a kordonos katonákról beszélsz, akkor nem csak hogy lehet, de érdemes is. Én a híd tetején lévőtől egy Dragunovot szereztem, a többinél meg AK-74U-van. Sokkal többre mész vele mint az alap shotgunokkal.
  • mans
    #2171
    Kikerültem,de akkor begyűjtöm ami náluk van.
  • mcmoha
    #2170
    Ki lehet de olyan egyszerű megkerülni őket, hogy felesleges. Soha se fognak átengedni békésen.
  • mans
    #2169
    A leszakadt hídnál a hadsereg embereit ki lehet irtani? nem lesz később következménye?
  • mcmoha
    #2168
    Én csak az LA Model Pack 0.95 nevű cuccot használom ami a fegyverek textúráját cseréli szebbre, meg eredeti néven szerepelnek.
  • Mr_no_NaMe
    #2167
    Hála istennek egy újraindított géppel nagyon faszán működik. Azért nem írtam eddig mert játszottam :D

    Maga a mod nagyon jó. Látszik, hogy mennyire újra lett gondolva az egész. Ami zavar, az a megmaradt fegyver animációk és a sebzési rendszer. Konkrétan megint ugyan az a helyzet, hogy ha nem minimum egy AK-ról beszélünk, akkor felejtős bármilyen lőfegyver, inkább kés.

    Az létezik, hogy emellé a mod mellé esetleg még egy mod működjön? És ha igen akkor ti milyen "modkoktélokat" használtok?
  • bgabor
    #2166
    Én azért annyira régi géppel már nem vágnék bele.
  • Mr_no_NaMe
    #2165
    Sziasztok!

    Ugye a modernizált grafika csak egy opció ebben a modban? Sajnos a Call of Pripyatban a Misery modhoz hozzá se tudtam fingani mert akkora gépigénye volt, és ott állítani se lehetett semmit.

    Rengeteg jót olvastam erről és ahogy én kivettem a továbbfejlesztett grafika csak egy +addon a modderek részéről. Nyugtassatok meg, hogy igazam van! Legalább anno a stalker alapjáték mediumon ment kb 60 fpsel, a francnak se kell a csilivili grafika..meghalna tőle a 8800 GT meg a 2 giga ramom :D
  • mans
    #2164
    Jónapot

    Feltettem a játékot,de a GTX750-el 1280-1024-ben elég gyász,a napfény effekten kívül mit érdemes még kikapcsolni?vagy inkább tegyen DX9-be?
  • lammaer
    #2163
    Hehe.. elolvasta a 2157-et meg a 2159-et, de a 2158-at nem, mert ott a válasz :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.01.15. 16:17:18
  • Rony94
    #2162
    Te most szívatsz?
  • basho
    #2161
    Sziasztok! És mire jó ez a csomag? Miben tud segíteni?
  • basho
    #2160
    Sziasztok! Ez mi lenne?
  • lammaer
    #2159
    SDK - Software Development Kit

    Pongyola fordításban programfejlesztői csomag...
  • mcmoha
    #2158
    Ez a cucc a játék moddolásához szükséges programcsomag. :)
  • martin6789
    #2157
    Sziasztok
    A S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha-hoz megjelent egy Lost Alpha SDk v2.6 beta meg egy Lost Alpha SDK Addon 1 letöltöttem őket innen:
    http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads

    Ha azokat felteszem akkor fog változni a játék több küldetés meg ilyenek vagy azok mire jók hozzá ?
    Utoljára szerkesztette: martin6789, 2015.01.10. 15:27:20