2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • TheGrinder
    #2076
    Van valami megoldás, ha a játék nem ment? A játék újraindításakor mindig az alap beállításokat állítja be. ui: Elvileg rájöttem. Rendszergazdaként kell indítani.
    Utoljára szerkesztette: TheGrinder, 2014.12.29. 14:12:51
  • ntex
    #2075
    Én az 1.30003-as patchben simán elértem a földről is a szellőzőt, nem kellett felmásznom sehová sem.
  • basho
    #2074
    https://www.youtube.com/watch?v=oK4SqnrqHe4
  • basho
    #2073
    Köszönöm!

    Lövész könyvét könyvét megtaláltam, és azt hiszem a helyet is, ahová az adathordozót rejtette,de hogyan jutok oda fel?
  • kisbaba1
    #2072
    azért mert ő elbújt a katonai raktár szélén a kis viskóba de ha haladsz a játékkal akkor elméletileg a kitörés majdnem mindenkit kiírt csak a "maddog" veszett kutya marad meg... de a jelszó maddog aszem

  • basho
    #2071
    A katonai kordonban a bázison mindenki kihűlt már. De a számítógép kódját senkitől sem kaptam meg. A "mad dog"-ot vagy "mad kit"-et sehogyan sem értem. Ez mi lenne?
  • kisbaba1
    #2070
    ha megölöd a telep vezetőt a katonai bázison mad dog vagy kit tőle kapod meg a kódot

    az üzemanyagraktár egy szállítóhajón van, meg kell keresned az rpg-t az épület tetején és a tengeren van egy tanker hajó amin hordók vannak, arra kell egyet ereszteni az rpg-vel és kész is.
  • zibi1
    #2069
    Sziasztok. A Borongásnál hol található az üzemanyagkészlet amit meg kell semmisíteni,ill. a fegyvert kinél tudom tovább fejleszteni?Már odaadtam a tudósnak a finom ill. az alap és kalibráló készletet(,de lehet,hogy kell még a "holdsugár" képződmény is a tudósnak).
    Előre is köszönöm.
  • basho
    #2068
    Sziasztok! A katonai bázison a számítógéphez a kódot hol, kinél vagy hogyan találom meg?

    Úgy sejtem, a számítógép tárolja a páncélszekrény kódját.
    És mi van a páncélszekrényben?
    Előre is Köszönöm a Segítségeteket!
  • ntex
    #2067
    Én meg nem venném zokon ha a freeplay tartalmat is bővítenék még kicsit, mert így nem sok értelme van tovább kolbászolni a zónában a vége után ha minden térkép tök kihalt és nincs mit csinálni, nem igazán motivál :)
  • kisbaba1
    #2066
    hmm nem venném zokon ha a lost alpha-ból lenne egy priboi story 2
  • mcmoha
    #2065
  • Geniculata
    #2064
    Udv nagy baj ha a shoc is fent van? nekem azt irja mikor inditanam hogy hianyzik a d3d.... a geprol de a z elso resz is mukodik. letoroljem? koszi
  • mcmoha
    #2063
  • basho
    #2062
    Vajon látogatható már??
  • basho
    #2061
    Sziasztok! Tudtok arra valami módot, ügyességet, okosságot, hogy a STALKER LA és a SHOC békében megférjen egymás mellett a gépen???
  • hqx
    #2060
  • mcmoha
    #2059
    A bárba azért megy, hogy elvegyen valamiféle dekódert Petrenkótól. Gondolom anélkül nem tudják elolvasni a doksikat amiket te szereztél meg nekik az X18-ban.
    Később még valamelyik földalatti laborban megjelenik egy pillanatra, aztán már csak a játék végén, a rosz befejezésekben látod viszont.
  • Jack91
    #2058
    Ezeknek a Sin stalkereknek lesz vmi szerepük a továbbiakban vagy csak a 2 laboros infogyüjtős küldi van velük kapcsolatba? Meg azt mondja meg valaki, hogy amikor a bárba megjelenik az a sines és megöli a 2 őrt az mi akart lenni, mért csinálta és lesz ennek a szállnak vmi folytatása? Én most tartok az agyperzselőnél és eddig nem nagyon jöttem rá hogy annak a báros dolognak mi volt az értelme.Mármint a sin stalker megjelenésének ott.
  • mcmoha
    #2057
    Ha majd újra játszod , ezt okvetlenül csináld meg mert igencsak meglepő a végkifejlet. A Bárban Petrenkótól kapsz küldetést ami az Erdőbe vezet, a Sötét Völgyben katonáktól kaphatsz olyat amit Death City-ben kell végrehajtani, Yantarban az egyik tudós elküld szintén az erdőbe, Garbage bejáratánál két idióta stalker hülye játékában vehetsz részt. Ezek a freeplayban vannak, bár párral a sztori során is találkozhatsz.
  • Pherry
    #2056
    Vannak esetleg még afféle titkos mellékküldetések? Ilyenekre gondolok, mint ez volt, vagy az üzemanyag megsemmisítés, Lukash gépe, ilyesmi. Valószínűleg az új patch után még egyszer végig fogom játszani, és szeretnék mindent végig csinálni...
  • Pherry
    #2055
    Köszi, akkor így jártam... Mindenesetre érdemes volt kutakodni a faluban, és az a patkányos sztori se volt semmi...
  • mcmoha
    #2054
    Kár volt eladnod mert az az a puska.
  • Pherry
    #2053
    Sziasztok! Egy kis segítség kellene: A katonai raktáraknál a tónál lévő faházban a furcsa fickó adott egy feladatot, hogy keressem meg a puskáját. Az a puska az, ami fent van a faluban a toronyban? Mert azt már korábban megtaláltam és eladtam. Az egyik ház pincéjében találtam egy sörétest, de az nem kell neki...)
  • Zozo0122 #2052
    Köszi, időközben találtam :)
  • kisbaba1
    #2051
    nekem megvan, van pár jó dolog benne http://www.typotex.hu/konyv/csernobil
    Utoljára szerkesztette: kisbaba1, 2014.11.19. 20:28:03
  • Zozo0122 #2050
    Tud valaki ajánlani tudományos szakcikket Csernobilról és Pripjatyról kitelepítési adatokkal és hasonlókkal? Esetleg, hogy hol keressek ilyesmiket?:)
  • mcmoha
    #2049
    A zombikat néha meg lehet szivatni.
  • mcmoha
    #2048
    A Freedom bázisa Csernobilban van.
  • Zozo0122 #2047
    Ezek mindegyike mellett el lehet amúgy siklani, nem annyira nagy dolgok, meg hát a Stalkerrel mindig vele jártak a bugok :D De azért gondoltam leírom :D
  • Zozo0122 #2046
    Oké, gondolom, hogy nem game breaking bug, de a kedvem így mostanában elment :( Amúgy az új X16 egész jó volt, de azóta csak vánszorogtam :D
  • Zozo0122 #2045
    Bugok:

    - A fehér Niva így vállalhatatlan, de ezt nyilván javítják már :)
    - Az Aréna VIP kártya nem működött, mikor beszélni akartam az ajtónállóval kifagyott (mindig)
    - Autóba beszállásnál néha megmarad a fegyverem, néha nem. Tehát néha tudok autóból lőni, néha nem.
    - Mikor az Idegen a Bárban öldököl, az egyik hulla örökre megmarad odabenn (egy szolgálatos katona)
    - A Szolgálatos bázison a gáz egyáltalán nem sebez, miután letelik az első gázálarc hatása. Utána fölösleges újat felvenni.
    - A Vintar fejlesztése hibás minden ágon :( Kár érte, ettől függetlenül lehet egész jól fejleszteni ha visszatöltögetsz és próbálkozol.
    - A stashek (nem a lilák, hanem azok, amelyeket a magyarítás doboznak ír) gyakran üresek, pedig gondolom ezekben mindig ott kéne lennie a cuccoknak, vagy csak még nincs mindegyik megtöltve...
    - Garik nevű Zsoldos nekem 2 helyen is felbukkant :D Ő őrizte a Csapost és a Katonai raktáraknál lévő kereskedőt is. Lehet,hogy a Garik jelent valamit oroszul és ezt benéztem? :D
    - A külvárosban az új bárban tudtam venni egy olyan SKAT9M ruhát, ami sokkal olcsóbb az eredetinél és mindenre 100%-ban véd!
    - A nappal-éjszaka ciklus kicsit el van csúszva...elvileg júliusban vagyunk, de gyakran még éjfélkor is kicsit világos van és 3-4 felé már erősen világosodik. Ezenkívül gyakran csak akkor sötétedik be rendesen, ha visszatöltöm a mentést.
    - Veszett Kutya a halála utána is vígan versenyzik velem a ranglistán :D Gondolom ez más holtaknál is elő tud fordulni, de nála biztosan.
    - A lila stashekből nagyon keveset adnak a hullák, viszont ha visszatöltöm az állást és újra átkutatom őket csak úgy dobálják az infókat.
    - Új pályákra lépés után az autók gyakran ledobják a pótkereket és a visszapillantó tükröket. Ezek ilyenkor egyszer letörnek és szépen ott maradnak örökre az úton.
    - A kés kis ütés animációja nem működik jól, valamint a pisztolyoknál is mintha kis késleltetés lenne a tüzelésnél.(mint a késnél)

    Zavaró dolgok:

    - Az aréna küldetések legnehezebb fokozaton legkisebb időre fogadva szinte lehetetlenek és unfairek.
    - A zombik TÚL sokat bírnak...TÚL sokat. Gyakorlatilag felesleges velük harcolni, míg a fegyveres verziót simán fejbe lőve el lehet intézni. Sokkal élvezetebb is azokkal harcolni, ezeket az újakat simán le lehetne cserélni a régiekre :)
    - Gyakran a mutánsok is túl sokat bírnak, főleg a kutyák és disznók. Kipróbáltam : Vintarral 3 tiszta fejlövés kellett egy vak kutyának páncéltörő lőszerrel...máskor egy Pmm egy lövéssel elintézi.
    - Az Indiana Jones easter egg...hát kínszenvedés oda jutni, vissza még rosszabb. Meg kéne oldani, hogy a csavarokat dobálva láthassuk az útvonalat...lepattan róla a csavar vagy ilyesmi.
    - A pályák sok helyen üresek és feltöltetlenek.
    - Szinte sehol nincsenek mászkáló kalandozó Stalkerek. A Sötét Völgyben pl. nagyon tetszett, hogy mászkáltak és irtották a mutánsokat.
    - Hol vannak a Szabadságosok? A radarig vittem a játékot, de összevissz 3 emberrel találkoztam közülük a Halott Városban.
    - Az elit detektor csipogása zavaróan hangos. Pl. a bárban mindig levettem, mert a fejünk fölött lévő anomália miatt majdnem megsüketültem.
  • mcmoha
    #2044
    Szerintem folytathatod így is. A fő sztorit nem befolyásolja, csak amíg a Radaron vagy minden monolitos ellenséges lesz és lőnek. Az X10-es labor után úgyis eltünik (majdnem) mind.
  • Zozo0122 #2043
    Az úgy kemény :D Akkor abbahagytam, ennyit nem játszok már újra, sajnos amúgy sem jön be annyira mint az alapjáték :( Vannak benne jó ötletek, de rengeteg még mindig a bug meg a logikátlanság...meg a játékélmény sem az igazi legalábbis nekem. A következő hozzászólásomban összeírom az általam talált bugokat meg zavaró dolgokat, hátha jár erre Dezo és talál köztük olyat amiről még nem hallottak. Talán majd 1-2 év múlva újra ránézek, addig meg ha újra rám jön a Stalkerezhetnék akkor kijátszom újra a CoP-ot:D
  • mcmoha
    #2042
    Hm. Egész másnak kéne történnie. Amikor először érkezel a Radar pályára, fizetni kéne az őrnek nem lelőni. Utána, amikor visszajösz van néhány feladat a monolitosokkal közösen, aztán beszélgetés a Pátriárkával stb.
  • ToMM23
    #2041
    Sziasztok ! A torrent fájlt miért nem hozza be,hogy letölthessem ? Csak "SQL Error" jön be egy kék keretben.. :S
  • Zozo0122 #2040
    Semmiféle kitörés nem volt :D Jöttem a Vidékről, beszéltem Nomáddal keressem elő a holmiját, oké. Elindultam, de ezek már messziről lőttek...mondjuk mikor átmentem a Radaron a Vidék felé már akkor is lőttek, párat el is intéztem :D Na szóval elkezdtek lőni és kitakarítottam a bázist, soha egy szót sem beszéltem a pátriárkával és semmiféle kitörés nem volt még...bár a mészárlás után csináltam egy gyorsmentést és kiléptem, azóta nem játszottam.
  • mcmoha
    #2039
    Nem ad semmiféle küldetést. Elvileg a blowout után már csak síma helo, hogy vagy dumára jó. A támadást úgy lehet elkerülni, hogy amikor kezdődik a kitörés te Nomád viskójában keresel menedéket. (üzenet is jön, hogy menj oda)
  • Zozo0122 #2038
    Valaki tudja erre a választ? Ad a pátriárka küldetést? MIért támadott rám a monolit? Ha ad is küldetést, akkor az létfontosságú vagy mellékküldi?
  • Zozo0122 #2037
    Nomád küldetését csinálom a Radarnál és rám támadtak a monolitosok,ezért mindet megöltem :D Lehet abból valami gond, hogy meghalt a pátriárka? Amúgy ő bírta a legtovább, szépen elkergetőztünk, végül telibelőttem az RPG-vel :D Mintha írtatok volna valami olyasmit, hogy ad küldetést...