2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • mcmoha
    #1996
    Már a fő sztoriban is megjelenik. A freeplayban ahányszor Pripyatba érkezel egy idő után jön az üzenet, hogy ot van.
  • kisbaba1
    #1995
    a titkos kereskedős dolog melyik küldetésnél jelenik meg, valaki leírhatná milyen mellékküldetések vannak a freeplay-ben
  • cylonflatus
    #1994
    Köszi!
  • mcmoha
    #1993
    Csak javító csomag. Előtte telepítsd magát a játékot is. A ShOC nem is kell hozzá.
  • cylonflatus
    #1992
    Szia/sziasztok! Most jutottam el odáig, hogy letöltsem, most lesz időm játszani. Annyi a kérdésem, hogy ami linkelve lett 1.3003 ver.számú patch maga a Lost Alapha, amit telepítek a Stalker:SOC-ra, vagy csak pl egy javító csomag a Lost Alphához? Köszi!
  • Haji57
    #1991
    Kérdésem lenne bárkihez! Letöltöttema torrentes varziót, de nem tudtam játszani, mert az egyes és kettes patch után is amikor a nagy ingoványban találkozom a dokival és lemegy a videóbejátszás kifagy és megkapom a zöld katicabogarat. Volt egy fórumüzenet, amiben azt írta kedves játékos társ, hogy már kétszer végig játszotta, amiben benne van az 1 és 2 patch és a magyarítás, de nekem ez a verzió sem ment tovább. Kérlek benneteket segítsetek, honnan lehetne működő verziót letölteni, vagy mit kell beállítani, hogy mennjen. Most egyébként ismét a torrentről letölthető verzióval játszom, amire ráengedtem az 1, 2, és 3 patch és a magyarítást, de ez is kidobál állandóan jön a zöld katicás üzenet. Kérek mindenkit segítsetek, ez életem legászabb játéke, de már negyedszer kellett újre kezdenem. Kérelek titeket aki tud segítsen! Köszönöm szépen a tanácsokat!
  • mcmoha
    #1990
    Csak Pripjatyban van titkos kereskedő, a Halott Városit még nem tették bele. Lehet, hogy nem is fogják. Egyébként üzen ha megjelenik és a térképen is bejelöli a helyzetét.
  • Zozo0122 #1989
    A Halott Városban jelentkezni fog a titkos kereskedő a PDA-n? Már majdnem az egészet átnéztem, de még semmi nyoma.
  • hardegen
    #1988
    két helyen kell átírni:
    system.ltx:
    max_weight = ...

    actor.ltx:
    max_walk_weight = ...
  • grebber
    #1987
    Bárcsak a grafikai színvonal is ilyen lenne minden játékban!
  • kisbaba1
    #1986


    Utoljára szerkesztette: kisbaba1, 2014.10.23. 20:24:53
  • Hecker007
    #1985
    Akkor gyorsan átszaladok rajtuk, sajnos a godmode is csak addig tart míg a stamina el nem fogy, mert utána nem bír mozdulni a karakter
  • mcmoha
    #1984
    Az egy bug. A következő patch-ban kijavítják. Ideiglenesen kapcsolj god módba. Ha a játék "csal", csaljál te is.
  • Hecker007
    #1983
    X18-ba hogy lehet bejutni? Elkezdtem szépen lopakodva leölni a monolitosokat, de van egy akit nem bírok megölni sehogy se, kínomban már trainerrel is próbálkoztam, de végtelen lőszer és HP kombóval se bírtam vele. Van itt valami trükk? Esetleg nem is kell bántani a monolitosokat?
  • Zozo0122 #1982
    Valaki leírná pontosan az ingoványban átélt álom jelentését? Elég nagy hangzavar volt itt a háttérben és sok dolgot nem értettem belőle.
  • Module
    #1981
    Pedig elég sok mindnt javít,úgy tűnik érdemes felrakni..
  • Zozo0122 #1980
    Nézd az fps számot is, főleg, ha menüben fagy ki, ilyen esetben ne engedd 60 fölé az fps-t mert hamar elszáll a karid...
  • Madi92
    #1979
    Szia!
    Próbálj meg olyan helyre lépni, ahol nem hagysz nyomot! (Jól van óccó poén volt.

    Szóval első lépésben én újratelepíteném a játékot, az sosem árt. Azt remélem tudod, hogy új játékot kellett kezdeni a patchhez, illetve azt hiszem. :D
    Aztán nézd meg a Vga drivered is, bár nem hiszem, hogy ez a gond, de nem árt, ha a legfrissebb, ugyan ez a dx-re, meg a hasonló dolgokra.
  • zmok
    #1978
    Sziasztok!
    Felraktam az utolsó patch-et, azóta lépten-nyomon lefagy a játék, tudtok valami megoldást?
  • Zozo0122 #1977
    Nem hiszem el, hogy melyik fegyver fejlesztése hibás úgy ahogy van...hát persze, hogy a Vintar :D Na nem baj, azt hiszem azért sikerült egy elég jó beállítást találnom hozzá...már csak egy raklapnyi sárga csíkos lőszer kell bele és semmi nem állhat meg előttem 100 méteren belül :D Bár gondolom a Yantari zombiknak bőven elég lesz a sima lőszer is :D
  • cylonflatus
    #1976
    Köszi srácok!
  • Module
    #1975
    Na jó,ha fullon nem is,de azért...
  • Madi92
    #1974
    Várjál még azzal a fullon-nal! :D
  • Module
    #1973
    Ehh mindegy,le se x@rom majd vmikor jövőre újrakezdem,úgyis most veszek új gépet,legalább fullon fog menni,de azért köszi.
  • Zozo0122 #1972
    Újabb kincs : egy sima törhető ládából kapartam elő egy olyan Stalkerruhát amilyen az alapjátékban Szellemnek volt...a ruha magától regenerálja az életemet Még csak most megyek majd Yantarba, de már nagyon durván megszedtem magam, mostanra van kb. mindenféle fegyverem, azt hiszem az egyetlen ami még nincs az a Black Kite pisztoly és a Bulldog 6, egyébként minden van. Jelenlegi fegyvereim:

    - a legnagyobb hatlövetű revolver, akit ezzel fejbelövök az dob egy laza szaltót :D
    - alapból fejlesztett mesterlövész Obokan, így találtam, csak dobtam hozzá gránátvetőt is 5.45 kaliber
    - pontosságra fejlesztett SGI 5.56 kaliberhez
    - tűzgyorsaságra fejlesztett SA Avalanche 9x39hez
    -8 lövetű shotgun, huzagolt csövű, így találtam

    A shoti és a revolver mindig nálam van zombik és mutánsok ellen, a többit lőszer és helyzet függvényében váltogatom
  • Zozo0122 #1971
    Ne aggódj, időközben kijött egy hármas patch is, amihez szintén előlről kell kezdeni :D Küldenék mentést, de közel sem tartok még ott, most fogok menni Yantarba, kiélvezem és átkutatom a pályákat, így elég lassan haladok:)
  • Module
    #1970
    Sziasztok!Sajna csak így az emlékezetből tudom elmondani: az Outskirts-hez közeli Chernobyl pályán voltam,oda kellett menni vmi kocsmában(az új Bárban azt hiszem) egy ürgéhez,de az nem reagált semmire,úgyhogy itt megállt anno a játék.(előzőleg több ízben is amúgy, de vhogy mindig meghekkeltem,ezt már viszont nem sikerült.) Az első patch után viszont nem olvasta a mentéseket,úgyhogy idézőjelbe mondva kibaxtam az ablakon a játékot.Azóta látom kijött még egy 1.3002-es patch.Az lenne a kérdésem hogy nincs-e vkinek 1.3002 patch-el mentése erről a részről.Légyszíves szánjon meg vki mert qva jó lenne tovább játszani,de előlről biztos hogy nem fogom kezdeni,fanság ide vagy oda.Könyörgöm vki szánjon meg. Plííz!Előre is köszöntem ha vki lenne olyan nagylelkű.
    Utoljára szerkesztette: Module, 2014.10.15. 00:05:21
  • mcmoha
    #1969
    Köszi. Úgyis éppen arra tartok.
  • Zozo0122 #1968
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Darkscape/Borongás Egy anomáliamező közepén lévő sírban :) Az út déli oldalán...Van ott 2 kisebb ház és a közelben az épület ahol zsoldosok vannak.
  • mcmoha
    #1967
    Hol találtad?
  • Zozo0122 #1966
    Jók ezek az újfajta stashek, nem a lilával jelzettek, hanem amik fixen megtalálhatóak. Magyarításban nem rejtekhely megnyitását ír, hanem doboz megnyitását, ezekről beszélek. Mindig nagyon durva cuccok vannak benne, de amit most találtam az az összes eddigi Stalker rész összes stashét übereli

    A tartalma ez volt:

    SVD mesterlövészpuska
    SVU mesterlövészpuska
    VINTAR BC
    Thunder S14
    Pmm()
    5 db elsősegélycsomag

    És ezt így egyben. Brutális :D De legalább végre van Vintarom :)
  • Zozo0122 #1965
    Arról nem is beszélve, hogy 2 nyomorult töltény van az övön, a többit be kell tennem az inventoryból, ami szintén 1-2 mp-et elvesz. Asszem visszatöltöm az autosavet és kiválasztom valamelyik másik időt nem a 10mp-t, megkímélem magam attól ,hogy összetörjek valamit
  • Zozo0122 #1964
    Na jó. Most lett elegem. Azt hittem a fehér Nivánál már nincs lejjebb, de van: aréna. Most komolyan ezt minek kellett így elbaszni? Ez a játék 90%-ban marhajó, de 10%-ban kibírhatatlan. Természetesen master nehézség, soha semmi gondom nincs, de ez az aréna...már az első küzdelemben a kutyákkal is meggyűlt a bajom, de most a vérszopónál járok...rámentem, hogy megölöm 10 mp alatt, mint mindig, lejjebb nem adok, de kb. lehetetlen. 2lövetű lefűrészelt shotival 10 mp alatt??? Master nehézségen sikerült ez valakinek? HÁT kb. 15x töltöttem vissza, de nem sikerült. Ott kezdődött a szenvedés, hogy mivel sejtettem, hogy mi vár rám csináltam egy mentést mielőtt kinyílik a kapu. Már 2. visszatöltésnél kiírt egy olyat, hogy a kihívó berezelt és feladta a küzdelmet. MIvan? Meg sem mozdultam bakker...mind1 ennek ellenére be tudtam menni, bár felesleges volt. Master nehézségen ez nem döglik meg egykönnyen.Kb. fél perc alatt sikerült úgy, hogy tiszta fejesek voltak közelről. Ezt 10 mp alatt hogyan? Hát mire ez a fos betölt az is egy idő, de a másik ami nagyon durva, hogy betöltöm a fegyvert, elkap a vérszopó és mire elenged (ami szintén vagy 5-6 mp) már nincs benn a töltény. HÁT KISZOPJA A SÖRÉTET a fegyverből???? Ez előfordult legalább 3x. :D Az én gépem produkál ilyeneket vagy ez micsoda de tényleg?:D Alig várom, hogy végigcsináljam ezt a szarénát. NA de most jön a legrosszabb: mivel mindig meg kell várni a nyomorék stalkerek szurkolását meg a kommentátor dumáját, ezért gondoltam ahogy belépek mentek. Nem sikerült időben a nyomorult megölése, visszatöltöttem és tessék: betöltés után rögtön lejárt az időm. MIVAN? Hát 0 mp-nél már ütöttem is ezerrel a gyorsmentést, betöltésnél meg azonnal lejárok? Pedig boldogan jöttem vissza a Bárba a jó kis Rosztokos vérszopóírtás után (megjegyzem azután, hogy felvettem az első gázálarcot a gáz NEM sebzett meg, hiába használódott el az álarc) örültem magamnak, hogy milyen jó kis pálya volt, erre kell ez. Bár az se semmi, hogy Rosztokból visszaküldenek Petrenkóhoz a kulcsért, mert hogy az nála van.Felesleges kitérő, de belefér. De az aréna kiakasztott...oké, nem kötelező, de meg akarom csinálni.
  • Rony94
    #1963
    Nem baj, elnézzük. Magyar nyelv lenni nehéz! :)
  • Zozo0122 #1962
    Ez pedig egy tökéletesen magyartalan mondat volt.
  • Zozo0122 #1961
    Töltsd nyugodtan, elég jó kis magyarítás, bár néhány apróság maradt angol csak. :)
  • Hecker007
    #1960
    number 3 patch ez kell a magyarításhoz.

    És a magyarítás.
  • cylonflatus
    #1959
    Bocs, de látom magyar az inventory. Elérhető valamilyen magyarítás a LA-hoz? Régen nem foglalkoztam a játékkal, most kedvet kaptam és magyarul tolnám ha lehet.
  • SaGa
    #1958
    De sokszor olvastam ugyanezt a Win7-ről, csak akkor az XP volt az istenkirály...

    Nekem semmi gondom a w8.1-gyel csont nélkül megy rajta a LA meg az összes többi stalker. Csak rendben kell tartani az oprendszert és kiirtani minden felesleget belőle. Már ami neked nem kell.

    A kinézetről meg inkább ne beszéljünk, nem attól jó a W8.1, mert szép. sőt...
    Utoljára szerkesztette: SaGa, 2014.10.12. 09:49:00
  • basho
    #1957
    Félek attól. hogy tartok tőle.