2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • steweee
    #2396
    na most volt időm érdemben játszani a dologgal. tényleg nagyon jó lett, sokkal jobb a grafika mint az eredetiben, főleg a táj és az égbolt, de a szörnyek is részeltesebbek

    mivel az originállal rég játszottam, jól vettem észre, hogy pl. a hidden stash-ek, és az anomáliákkal csapdázott artifact-ok, illetve az ügyességi ugrálós részek hiányoznak ebből ?

    emlékeim szerint az eredetiben voltak ilyen ügyességi elemek is
  • SaGa
    #2395
    Van fsgame.ltx-ed? Ott, ahol keresi? Egy pillanat, valami beugrott az emlékeimből. Mintha nekem is csinált volna ilyet, míg be sem állítottam az indítóikonon, hogy az indítás helye az a könyvtár, ahol az fsgame.ltx van.
  • Mcarthur73
    #2394
    win7 és mindkét lehetőséget megpróbáltam..sajna.-(
  • SaGa
    #2393
    Tipp: Win 8 vagy 10 és a C:-re telepítetted. Tedd valahová máshová, vagy indítsd rendszergazda módban.
  • Mcarthur73
    #2392
    Üdv!letöltöttem, a patch-et is,de az istennek sem akar elindulni...
    "fsgame.ltx" amit nem tud megnyitni
    valakinek ötlet/javaslat,
    köszi
  • Loál János #2391
  • dez0wave
    #2390
    A hibákkal kapcsolatban, érdemes figyelni a változó changelog.txt-t, nyilván mindenkinek az a cél, hogy széles körben játszható legyen a termék. Voltak/vannak olyan motor hibák (mivel a lost alpha egy nem végleges, nem kiadott soc 1.0007-es patch forráskódjára épült fel 2009től kezdve) amikhez kevesen voltunk, de úgy gondolom egész jól sikerült összehozni a végére. A bandita bázisos hiba az sajnos néha előjön, egészen tavaly őszig nem sikerült rájönni az okra, mivel a kódban nem volt semmilyen hiba, arról nem is beszélve, hogy "valakinek megy, valakinél meg hibát jelez" effektussal nehéz mit kezdeni, ha valami szar, akkor legyen már legalább szar mindenkinél, és legyen normális hibajelentés is, ami persze nincs, vagyis sokáig nem volt, ezt a részét is újra kellett írni a motornak. Sajnos a zéró költségvetésű projektek mind ebben a hibában szenvednek, nincs annyi tesztelő, hogy széles körben le lehessen tesztelni a projektet kiadás előtt. Mondhatni ahány gép, annyi szívás. Nálam pl. sose jött elő ez a bandita bázisos hiba, másnál meg feszt.
    Javaslom a DC megvárását, bár az 1.3003 már szinte tökéletes, persze semmi sem az! ámen.
    Utoljára szerkesztette: dez0wave, 2016.05.25. 14:24:02
  • dez0wave
    #2389
    Hivatalos projekt volt, ha érdekel a háttértörténet elmesélem szívesen, dobj mailt a [email protected]. Angol nyelven kinn volt pár helyen, illetve gsc interjúkban is. Összefoglalom bármikor, bár annyira nem releváns már, hiszen több mint 2 éve kinn van, és lassan eléri azt a szintet amit akartunk annak idején, csak a kiszivárgás miatt egy korai hozzáférésként hozzáférhetővé tettük mindenki számára az akkori verziót, mivel mire kijött volna a végső, már szét lett volna lopva a kiszivárgott verzió és senkitérdekelt volna.

    A véleménnyilvánítással nincs gond, sok embernek bejött, sokaknak nem, nem lehet mindenkinek megfelelni, de minden jellegű véleményt és kritikát el szoktunk olvasni, mindenesetre arra jó, hogy következőleg mire figyeljünk oda.
  • basho
    #2388
    Én is ezzel a javítással játszom. De azért akadnak benne hibák. Mint most is: "Engine error. Last line in stack trace:
    CDialogHolder::IgnorePause()+3518 byte(s) F:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\bins\xrGame.dll" Éppen a banditák bázisát vettem kezelésbe, és már Szergelyt szabadítanám ki... De nem értem hogyan került a bandita Póker Szergely cellájába. Nem ott van a helye. De maga a játék sem érti, ki is dobott istentelenül, de úgy, hogy még visszatölteni sem lehet sehogyan sem. Megint törölni kényszerülök. Több órás játékot. Na kérem szépen - erről, ilyesmi(k)ről beszéltem, amikor az idő elrablásáról értekeztem itt egy-két napja. Megdöbbent, hogy akadhatnak egyesek, akik EZT nem értették meg!! Úgy hiszem, értő, értelmes emberekhez szólok. De talán tévedtem. Ember vagyok. Úgy hiszem, nagyon ráférne még egy kis javítás erre a játékra. A SHOC is teli van javítgatásokkal, de végül tökéletes, és élvezhető lett. Viszont már Mester szinten sem jelent számomra kihívást, hiszem tökéletesen kiismertem. Az LA viszont ismeretlen. Bárcsak hibamentes lehetne!
  • basho
    #2387
    Ezt meg tudom érteni. Mert igazad van.
  • Zozo0122 #2386
    Szerintem is a CS a leggyengébb, a CoP nagyon jó, az az igazi kiforrott stalker élmény, azonban a legjobb nekem mindig is a ShoC marad. Alapmű, nekem legalábbis, mikor először játszottam vele, kb. tátva maradt a szám. Majdnem akkora élmény volt, mint amikor először beléptem a Morrowindbe, és felfogtam, hogy amivel most játszom, olyat még nem láttam, és az nem 20-30 órát fog elvenni az életemből, hanem előreláthatólag több százat...karakterenként :D
  • SaGa
    #2385
    Csak szólok, mindhárom változathoz többtíz, jobbnál jobb, más pályákat, történeteket tartalmazó mod is van. Némelyik sokkal hosszabb játékidőt és érdekesebb sztorit ad, mint az alapjátékok (pl a Secret trails II a Soc-hoz, de a többihez is vannak jó modok, igaz ennyire hosszú talán egyik sincs). Igaz, a legtöbbje orosz, de sokhoz van (olyan amilyen) angolosítás, illetve néhány érdekesebbhez magyarítás is. Érdemes átlátogatni a prohardver stalker fórumaiba és szétnézni.
    Troll kollegával meg nem kell foglalkozni, minden topikot, ahol felbukkan, ilyen stílusban igyekszik szétdíbolni...
  • Andule
    #2384
    Talán mert attól félnek h olyan lenne a folytatás mint a Metro? (Csojatek, checkpoint rendszer)

    Nem feltétlen lenne ez a licensz jó helyen más, nagyobb fejlesztőnel. Lasd pl a Fallout-ot. (Eredeti hangulat köszönőviszonyban sincs az ujakkal)
  • grebber
    #2383
    Csak azt nem értem ,ha látszólag nem kezdenek vele semmit miért ne adják el?
    Szerintem simán megvenné valamelyik nagyobb cég mondjuk a Deep Silver pl akinek ott a saját "hasonmása" a Metro széria.
  • Andule
    #2382
    Tudtommal az eredeti fejlesztők nagyon szétszóródtak időközben így én kicsit óvatosan közelítenék a 2 felé bármennyire is szeretem a Stalkert.
  • grebber
    #2381
    Most hogy lassan E3 jöhetne már valami új Stalker 2 info.
    Mindig belegondolok ebbe a környezetbe mi durvaságot lehetne alkotni egy értelmes és jó engine-el.
  • Andule
    #2380
    Hat ha az alap SoC nem tetszett nem tudom ez mennyire esélyes h fog. Nyilván több új helyszín, szebb, nagyobb de pl lazább sztorivezetes ami miatt mai szemmel olyan érzést kelthet h nem túl szájbaragos.

    Amúgy csak sztem a Clear Sky a legkevésbé jó az eredeti szeriakbol? (A vége 1/3-ra nekem annyira csoszeruve vált h baromira zavart)
  • JethroHUN
    #2379
    Üdv. Kedvet kaptam STALKER-hez, de nem tudom eldönteni mit tegyek fel Prypjat (ami nagyon rövid, de kb a legjobb), Clear Sky vagy ezt a modot? (amit még nem próbáltam egyszer sem) Shadow of Chernobyl az alapja, ami egy rakás szar amennyire emlékszem rá, szóval a kérdés az mennyire jó ez a Lost Alpha?
  • ntex
    #2378
    Az 1.0003-as javítással én már gond nélkül végig tudtam vinni, mondhatni fagyás nélkül. Sajnos nem egyforma mindenki gépe, előfordulhat hogy nálad másképp zajlanak az események a játékban ami nem várt hibát eredményezhet. Ha megjelenik a director's cut még tökéletesebb lesz. Csak ki kell várni.
  • basho
    #2377
    Meglehet, hogy mondasz valamit. Arra már régen rájöttem, hogy az LA sok Stalker játék ötletét egyesít magában. A helyszínek olykor ismerősek. Még ha nem pont ugyanolyanok. Igazad lehet tehát az átvett, megörökölt hibákkal kapcsolatban is... Tudom, hogy ez a játék nem került boltokba.
    Igazából ajándék.
    Örültem Neki.
    Aztán játszottam a legelső verzióval, és már nem örültem annyira.
    Fölrémlett lelki szemeim előtt a SHOC legelső, javítások és kiegészítések nélküli változatának emléke. Amikor is csak a makacsságom vitt előre! A "márcsakazértis!" érzete.
    Sejthetitek, mennyire nem volt könnyű. Most ugyanezt érzem. De most hamar megjött javítás. De azért bugos ez a játék is, amúgy rendesen. Hiába a javítás. Már nem számolom, hány alkalommal vágott ki a játék. Ahogy most is - azért tudok itt lenni, és válaszolni a megértő, segítőkész hozzászólásodra... Holott inkább tolnám a LA-t.
    De ezzel nem lehet más semmit sem kezdeni: "Engine error. Last line in stack trace:
    CDialogHolder::IgnorePause()+3518 byte(s) F:\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\bins\xrGame.dl"
    Csak nyelni egyet, és játékállást törölni...

    Másról: mert nem került botba, attól ez a játék bizony csak termék marad. Nem eladásra szánt kész (netán csak félkész??) termék. Nem akarok benne többet látni, mert akkor minden napomat ezzel a játékkal kellene töltenem. A "félkarú rablónál" és a pókernél tízezerszer jobb és izgalmasabb játék, de ez nem lehet hivatkozási alap. Hogy nézne már az ki?... Ez egy szép grafikájú, izgalmas, majdnem tökéletes játék. De sajnos csak majdnem.

    És az pld. hogyan hogyan nézne már ki, ha kiadok egy könyvet, teli szerkesztési és más egyéb hibával? Mert abban nem lehet utólagosan javítani. A szakma pedig megjegyzi, és egy életre elmeszeli az írót-kiadót egyaránt. Muszáj rögtön-menten-azonnal tökéletesnek lennie.
    Én is Türelmetlenül vártam az La-t. Szívesen vártam volna még tovább is akár, ha még tökéletesebb játékot kaphatok.
    És nem idegen tőlem a vásárlás gondolata sem.
  • ntex
    #2376
    Akkor elmondom én is az álláspontomat. Te termékként emlegeted, holott ez nem egy eladásra szánt játék. Volt egy időszak mikor felmerült hogy ha meg tudnak egyezni ezzel kapcsolatban a GSC-vel akkor pénzért árulható (ahogy te fogalmaztál) termékként kerül piacra, de mint tudjuk ez nem valósulhatott meg kisebb-nagyobb hiányosságok miatt. De így is kaptunk egy olyan játékot teljesen ingyen ami még a legelső, bugosabb verziójában is mérföldeket ver minőségben és hangulatban a manapság pofátlanul pénzért kapható mindenféle fps szemétre. A STALKER név már önmagában egy legenda a játékvilágban a legelső Shadow of Chernobyl megjelenése óta. És nem csak a grafikája miatt, hanem az atmoszférája, nyomasztósága, világa miatt amit megteremtettek vele. A Lost Alpha nem érinthetetlen és vannak hibái ugyanúgy ezt mindenki tudja. Viszont az a gond hogy mindenki elfelejti hogy ingyen kaptuk ezt az egészet, egy fillért nem kellett érte fizetnünk, akik csinálták csak saját lelkesedésükből, saját szabadidejüket beáldozva rakták össze. Kaptunk egy olyan ajándékot tőlük amit azt hiszem nem sokan adnak. És az ajándékot ugye nem illik szapulni. Ha kapsz valamit egy rokonodtól vagy barátodtól ami nem igazán tetszik azt sem vágod vissza a fejéhez mondván hogy "nem kell az ajándékod mert nem tetszik vagy hibás", akkor is elfogadod ugyanúgy tőle (ha nem akkor egyszerűen bunkó vagy ez sztem vitathatatlan).

    A bugok nagy része hogy bent maradt csupán annak köszönhető hogy kiszivárgott egy olyan verziója a játéknak ami még hemzsegett a hibáktól, emiatt kénytelenek voltak megjelentetni az akkori állapotában. Azóta jött hozzá 3 patch amit szintén a saját idejüket beáldozva csinálgattak szintén teljesen ingyen (sok fizetős játékot a megjelenése után egyszerűen telibesz*rja a fejlesztő mert nem hajlandó további időt rááldozni a csiszolgatására inkább várja a befolyó pénzt mint a sült galambot). És még biztos hogy kapni fogunk egy Director's Cut-ot, ami szintén kijavítja a bent felejtett hibák nagy részét. De sokszor elgondolkoztam azon hogy lehet meg sem érdemeljük ezt az egészet, mert habár Dezo maga is sokszor megfordult már itt és más magyar ill. külföldi fórumokon is, de akár egy szimpla köszönöm-öt sem láttam még szinte senkitől sem.

    Mindezen dolgok tudatában is csak a hálátlanság megy, 0 elismerés a részetekről, csak a játék hibáit kiemelve sírtok páran a fórumokon és fikázzátok a játékot mert mást nem tudtok. Legközelebb majd csináljátok meg ti ugyanezt, aztán meglátjuk hogy fog esni meg hogy fog motiválni a dologgal való foglalkozásban azok után ha páran széttiporják és fikázzák a játékodat, ami azért nem igazán méltó arra a szintű fikázásra amit itt és máshol páran megejtenek mert habár az első részben tényleg voltak komoly bugok (főleg a szarkofág és a generator pályán lévő fagyásokra gondolok) de ettől még végig tudtam vinni a játékot pár visszatöltés után. Kicsit túl drámaian fogjátok fel a dolgokat úgy gondolom és nem ártana visszább venni ebből.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2016.05.21. 10:15:12
  • basho
    #2375
    Ez csupán egy Termék. Még akkor is az, ha nem került piacra. És a benne lévő hibák miatt gondom-bosszúságom van. Természetesen engem is képes órákra lekötni még így is. Te azt hiszed - "trollkodok". Tévedsz, barátom. Képes voltam egy vadonatúj gépet venni csak azért, hogy EZT a játékot rendesen végigvihessem! Föl tudod EZT fogni?? Hogy ne a gép alacsony teljesítménye okán keljen kudarcot vallanom a játékban. Biztos vagyok abban, hogy nagyon sokan megtettek hasonlókat más játékok esetében is! És nemszeretem, hogy úgy beszéltek erről a játékról, mint egy Szent Tehénről. Ez a játék ne legen már érinthetetlen. Minden gond amelyet fölvetnek a megoldás felé vezet! Miért nehéz ezt megérteni? A játék (termék) nem tökéletes. De egyszer majd azzá lesz. Azonban a régebbi hibái miatt nem lesz az évszázad számítógépes játéka. Ebben mindenki biztos lehet. Pedig megérdemelte volna, már csak a grafikai kidolgozása miatt is! Mert az zseniális. Előttem sok százan elmondták már itt a véleményüket, gondjaikat-bajaikat ezzel a játékkal kapcsolatban. Joggal leszek Haragos, ha az Én véleményem és meglátásom nem kaphatna éppen itt helyet! Még akkor is, hogyha mélyről jövő indulat diktálja. De megismétlem önmagam: ez csupán egy T.E.R.M.É.K. Úgy is kell kezelni.
  • basho
    #2374
    Az volt valóban. :És nem voltak hozzá javítások és egyéb módok akkoriban. Teli volt buggal. Ez-ért volt sz*r. De ezt mindenkinek értenie kellene. A Stalker LA legelső verziójánál éltem át újra szinte majdnem ugyanazt, mint a legelső, javítások és kiegészítők nélküli Stalker SHOC-nál nagyon-nagyon régen. Hanem az LA legújabb verziója sem Tökéletes. Sajnos. De legalább játszható. Most még nem élvezem annyira a játékot a sok bosszúság miatt. Ennyi.
  • basho
    #2373
    Ezt Hálásan Köszönöm!
  • Zozo0122 #2372
    Járt már ott is. A reakciója zseniális volt :D


    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2016.05.20. 00:22:06
  • ntex
    #2371
    Készülget a javítás csak nagyon lassan mert kevés (1-2?) ember dolgozik rajta, nekik is kevés idejük van rá. Elvileg már csak pár apróság van vissza, nem lehet már messze a megjelenése.

    Itt nyomon lehet követni a changelogot a director's cuttal kapcsolatban:
    http://www.dezowave.com/lost_alpha_patch_changelog_dc.txt
  • ntex
    #2370
    Már régebben is voltak hasonló megnyilvánulásai ugyanebben a topicban. Az írási stílusából látszik hogy csak trollkodás az egész irománya. De akkor is szóltam hogy ha nem fejezi be akkor moditopicba lesz linkelve, kövinél tényleg ez lesz.
  • Papa01 #2369
    Azért ez is egy érdekes mondat:
    " Játszottam még a legelső (sz*r) Stalker-játékkal is."
  • Andule
    #2368
    Ezen röhögtem egyet, köszi :)

    Amúgy ez a félelmetesen ostoba, hisztis, modoros stílus teszi profi trolla, ergo egyszerűbb ignoralni.
  • Hecker007
    #2367
    Ezzel a hsszel perceket raboltál el az életemből szégyeld magad :D

    Viccet félretéve én S.T.A.L.K.E.R. fan ként nem találkoztam az általad felsorolt hibák egyikével se, az hogy nehéz a játék az más kérdés, nálam ez csak az értékét növeli. Sőőőt én még néhol könnyűnek is éreztem igaz a CoP Misery után áltam neki ami különösen brutálnehéz tud lenni. Egy tényleg zavaró bugot találtam benne az pedig egy csapat megölhetetlen monolitos volt az X18-nál.
  • lammaer
    #2366
    Csak úgy csendben megkérdezem - kértél segítséget egyáltalán? Én a monológodban semmi ilyesmit nem láttam. Kidühöngted magad, valaki még el is olvasta, nyugtáztuk azt ennyi.
  • basho
    #2365
    Ez így nem segítség. Szégyelld magad mélységesen!
  • lammaer
    #2364
    Hogy jön a képbe a GSC? Én úgy tudtam ez alapvetően egy független moddercsapat munkája (akik kaptak némi segítséget a GSCtől, de NEM a GSC műve a cucc)... szóval ez nem egy hivatalos GSC játék, hanem egy mod.

    Amúgy teljesen behalt a projekt végül, nem lesz frissítés/bugfix? (megértem ha nem, a leak miatt gondolom)
  • ntex
    #2363
    ok, szevasz
  • basho
    #2362
    Nem vagyok lenyűgözve. (Nagyon-nagyon finoman fogalmaztam!) Fárasztó ez a játék. A szórakozás helyett megoldhatatlan problémákat, a sikerélmények helyett kudarcokat kaptam. Nem gratulálok a GSC-nek! (Megint csak nagyon-nagyon finom voltam!). Olykor még a rejtekhelyeket is túlságosan jól elrejtik! Ezt már túlzásnak minősítem. Ezt már nem volna szabad! Igazából - kikérem magamnak! A mentéseket nagyon nehezen veszi be a játék. Ezt mindenki kivétel nélkül megtapasztalta már. Olykor kétszer-háromszor is mentést (F6) kell nyomni, mégpedig igen-igen erőteljesen, ahhoz, hogy a játék bevegye a mentést. És ha netán mégis sikerül a mentés, nagy nehezen, akkor az esetleges visszatöltésnél nem ugyanoda dob vissza a a játék, ahol a legjobb tudásom szerint elmentettem. Ez türterhetetlen! Régi-régi stalker-játékos vagyok. Játszottam még a legelső (sz*r) Stalker-játékkal is. Ha valaki, hát én aztán tudom, hogy szinte percenként ajánlatos menteni, és az elért kisebb-nagyobb részeredményeket erőteljesen ajánlatos nagy mentéssel nyugtázni! De a Stalker fittyet hány az egyszerű mentésekre (F6). A játék verzióm a legújabb, 3. mittudom én micsoda (...), tehát elvileg problémamentes. Ami persze - amint az látható - nem igaz teljesen. De Ezt már Ti is megtapasztaltátok. Most éppen a Borongásnál borongok, mondhatni borult ki a bili, mert nem tudok lejutni a bánya mélyére. Valami elteszi láb alól a karaktert. A T*köm teli van már azzal, hogy órákon át nem jutok semmire ebben a "játékban"! Idegeskedés és Bosszúság - néha azt érzem, kifejezetten ez a GSC célja! És az Időm elrabolása!! Órákról beszélek! Az Életemből!! A GSC nem érdemel köszönetet. Sőt...
    Utoljára szerkesztette: basho, 2016.05.19. 13:21:29
  • mcmoha
    #2361
    Rég játszottam a játékkal már nem emlékszem a részletekre, de szerintem ez csak egy mellékküldetés.
  • Davebro
    #2360
    Oké, köszi, kitartok s meglesz! :)
    Még 1 kérdés: Csak ez a meló választ el a továbbiaktól? Úgy értem, ha átadom csaposnak a husit, akkor tuti kapok további feladatokat?
  • mcmoha
    #2359
    Igen, néha másfajta jelenik meg de ha türelmes vagy egyszer csak meglesz.
  • Davebro
    #2358
    Sajnos nincs arra sem, másfajtát találtam, de husicafat nincs.. :(
    Elképzelhető, hogy ezek random megjelennek, és lehet ha később visszamegyek, akkor találok??
  • Davebro
    #2357
    Sajnos nincs arra sem, másfajtát találtam, de husicafat nincs.. :(
    Elképzelhető, hogy ezek random megjelennek, és lehet ha később visszamegyek, akkor találok??