2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • Davebro
    #2356
    Nagyon köszi a gyors választ! :)
  • mcmoha
    #2355
    Sötét Völgyben a bandita bázistól messze keletre állítólag viszonylag rendszeresen feltűnik. Arra keresd.
  • Davebro
    #2354
    Sziasztok!

    Meg tudjátok mondani merre találok husicafat képződményt?? Nem tudok menni Jantarba, se a Rosztok gyárhoz, se a katonai területre, mert mindig visszadob, és sehol semmi más faladatom nincs, csak a csaposnak kell vinnem egy husicafatot!
    Visszamentem a kordonhoz, a szeméttelepre, a borongáshoz, az építési területre, a sötétvölgybe, az agropróm intézethez, az x18 laborhoz de SEHOL SINCS HUSICAFAT!!!
    Segítsetek plíz, hova-merre tovább??
  • CyberXWalter
    #2353
    Sziasztok! :) Valakinek valami híre esetleg az új Patch-ről? Emellé érdekelne hogy miért kresselhet a játék mindíg amikor valakinél megnyitom a fejlesztést? :/ sajna mindent kipróbáltam a telepítésekkel. mind 3 javitást felraktam aztán csak az utolsó kettőt majd csak a harmadikat. mind 3 esetben ugyan azt tapasztaltam viszont nem vettem más változást észre a játékban. ModB-ről szedtem le. Ami mg érdekes lehet mikor először telepítettem fent volt a schoc. és akkor is mindent felraktam nem is volt bajom csak az utolsó küldit nem adta be. ujra kezdtem de akkor már nemvolt jó a fejlesztés. ennek jó pár hónapja. mikor van kedvem szerencsétlenkedek a telepítéssel. de inkább CoC-ozok viszont abba meg nincs meg az ami megvan a Lost Alpha-ba :(
  • mcmoha
    #2352
  • LordA
    #2351
    Basszus ezt nem tudtam hogy ezekben vannak plusz modok is... :( Pedig az eredeti Lost Alphával akartam játszani... Szerencsére nem találkoztam eddig buggal csak egyetlen egyel de az egész zavaró tud lenni... Van bármi egyszerű megoldás arra hogy az ellenséget van hogy hidegen hagyja hogy én amúgy ott vagyok mellettük? :D Konkrét példa: A bártól indultam el egy embernek a fegyverét vissza szerezni (egy hosszú csövű shotit) és ott ellenséges banditák voltak... Lelőttem közülük 2őt de a másik kettő még ott ült a tűznél és gitároztak mulatoztak miközben én amúgy aprítottam a társait... A végén még azt sem vették észre mikor mögéjük álltam és a fülük mellett ellőttem... Csak akkor kapcsoltak hogy ott vagyok mikor már konkrétan eléjük álltam :D Akkor felkeltek megütöttek majd lelőttek tehát utána már okés volt de amúgy "süketek mint az ágyú"... Lehet ezzel csinálni valamit? :) Szerencsére nem egy crash bug de azért tud zavaró lenni. Persze nem mendig van ez így sőtt azért az esetek nagy részében csinálják a dolgukat de nem egyszer fordult már elő ez amit leírtam :) Bármi ötlet ha van azt megköszönném! :)
  • dez0wave
    #2350
    A repackokat pedig nagyon nem ajánljuk. Ha ott bármi hiba adódik, abban nem tudunk segíteni, mert erősen át van írva az egész, és több kisebb mod bele is van rakva.

    A lenti hibádnál az volt a probléma, hogy nem jól telepítetted fel a játékot és indításkor nem egyezett a spawn és a graph verziószáma. Ez adódhat abból is, ha régebbi mentést akartál visszatölteni az 1.3003 után, vagy nem sikerült teljes mértékben leszedni moddbről.
  • lammaer
    #2349
    Ez is infó ;)
  • LordA
    #2348
    Mindössze azért nem írtam mert mint korábban említettem én ezekhez hozzá nem értő vagyok... A "Sikerült orvosolnom a problémát! :D " annyit jelentett hogy letöltöttem újra egy másik helyről a játékot és nem a moddb-ről majd feltelepítettem és működött, ennyi! (Sajnos a moddb-s nekem nem működött...) Azért nem írtam mert tulajdonképp nem csináltam semmit csak megpróbáltam másik helyről telepíteni... Semmi át írogatás vagy egyéb "varázslat"... Nektek ez nem hiszem hogy sok segítség... De minden esetre a korábban hozzászóló linkjéből leszedett telepítő volt nekem a jó! ,,mans 2015.10.19. : Ezt szedd le torrentről,benne van alapból a javítás S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha (2014) PC | RePack by SeregA-Lus"
  • Papa01 #2347
    Én is úgy bírom az ilyet.....
  • lammaer
    #2346
    Bővebben? Csak ha egyszer másnak is ilyen gondja lesz....
  • LordA
    #2345
    Sikerült orvosolnom a problémát! :D
  • LordA
    #2344
    Sziasztok! Feltelepítettem a játékot le patcheltem 1.3003-ra. A játék elindul a menüig de onnan bármire kattintok kifagy a játék... :/ Valaki valami ötlet mit ronthattam el? Bár ehhez nem értek de ha valakinek segítség ez a crash üzi:

    Expression : cross_table().header().game_guid() == game_graph().header().guid()
    Function : CAI_Space::load
    File : ai_space.cpp
    Line : 121
    Description : graph doesn't correspond to the cross table
    Utoljára szerkesztette: LordA, 2016.03.17. 20:27:27
  • mcmoha
    #2343
    Pisztollyal lődd lábon a hologrammot úgy, hogy csak megsebesüljön, (meg lehet csinálni) akkor rengeteg időd lesz felderíteni a labirintust.
  • fehérfal
    #2342
    Sziasztok!Az a gondom, hogy a földrengés gépet kell kikapcsolnom, de ahogy bemegyek a pályára, rám áll a hologram.Ez még nem gond, viszont akármerre megyek, mind zsákutca.Tud valaki segíteni?
  • dez0wave
    #2341
    Hirtelen szénné floodolom a fórumot :) Nem ez a cél, de 5perc edit kicsit kevés, főleg meló közben. Nos itt a converter.exe ami már megy a LA-val is:

    http://rghost.net/59478057

    Nincs lehetőségem kipróbálni, csak ruszki fórumokon találtam. Elvileg nem csak db unpackra jó, hanem amire a többi converter is képes (modell, pálya, textura, hang stb konvertálás)

    Utoljára szerkesztette: dez0wave, 2016.02.09. 13:24:21
  • dez0wave
    #2340
    Úgy tudom van a Lost Alphához is konverter. Rá fogok nézni délután.
  • dez0wave
    #2339
    Közben láttam a másik fórumon, hogy a problémád megoldódott, azért sem reagáltam rá. A játéknak kell a 64bites operációs rendszer és legalább a 4gb ram, vagy több.

    Akik még nem találkoztak ezzel a jelenséggel, de a répük 32bites windowst tartalmaz: a megoldás amúgy az, hogy a pályára belépéskor keletkezett autosave-t kell visszatölteni és akkor betölti a pályát is. Szerencsétekre, nem kell sűrűn visszajárni ide. Ez a legnagyobb bejárható pálya a stalker történelemben (majdnem 10 km2).
  • ntex
    #2338
    Ő csak egy troll volt
  • Zozo0122 #2337
    Nem tudom, hogy basho jár-e még ide, de visszaolvasgattam és 10 perce röhögök ezen a szövegen :DD
  • DannyL81
    #2336
    Sziasztok! Kb. 1 hónapja játszom a játékkal, nagyon tetszik. Hébe hóba volt egy egy engine crash, amit újratöltés megoldott. Viszont most eljutottam a játékban oda, hogy át kellene mennem először a játék során a "Back Countryside" nevű részre. Ezt egyszerűen nem tudom betölteni, mert minden próbálkozásnál engine crash van és kilép.

    A lighting-ot már kipróbáltam mindhárom beállítással, mindig összezuhan betöltésnél, bármelyikre állítom. Nektek volt ilyen? Megoldás van, vagy menjek Kenyába kekszet kapálni? :)
  • mgabesz87
    #2335
    Sziasztok! Level Editorban a pályák szerkesztését meg lehet oldani valahogy? SOC SDK-ban át tudom alakítani (.level és .part) fájlokká amit a level editor kezel, de LA-nál a "converter.exe" leáll valamilyen hiba miatt. (SOC-hoz lett kitalálva) Van egy addon ami tartalmaz néhány pályát, de pont nem azokon akarok módosítani. Ha van ötletetek azt szívesen veszem. Köszi.
  • mgabesz87
    #2334
    Sziasztok! A skat 9 és skat 9M ruha is bugos? 2-3 lövéstől lemegy nulla %-ra :/ Találtam egy lőszer típust aminek 2 artifact a jele az ui_icon_equipment.dds-ben. ("5,7x28 FMJ")
  • westwall
    #2333
    köszi tökéletesen megy
    térképet hol lehet találni? vagy valaki mondja el hol lehet javitani a cucaimat és hol találok kocsikat a játékban
  • MiG man #2332
    Magyarítást, súly modot merre lehet találni?
  • mans
    #2331
    Nem kell,esetleg magyarítás,meg súly mod.
  • westwall
    #2330
    és ez tuti nem kell hozzá semmi más ?
  • mans
    #2329
    Ezt szedd le torrentről,benne van alapból a javítás S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha (2014) PC | RePack by SeregA-Lus
  • mgabesz87
    #2328
    S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha v1.3000
    S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha Patch 1.3003 Ezeket ha felrakod akkor jónak kell lennie, igen kb 17GB feltelepítve. A régebbi patcheket ne tedd fel.
  • westwall
    #2327
    sziasztok ha valaki tudna irni egy rövid leirsát hogya a játékot milyen sorrendben kell telepiteni mert leszedtem az összes telepitöt de valamiért nem megy rendesen :( Win 8.1 van a gépemen. Ja és két külön mapába rakta a játékot meg valami 20 gb lett
  • mcmoha
    #2326
    A két golyóálló fickó az bug. Javítva lesz a következő kiadásban.
  • mgabesz87
    #2325
    Sziasztok!

    Dark Valley-ben a Monolith épületén belül van 2 fickó, akibe egész tárakat küldtem bele, mégsem sikerült kinyírni őket. Pedig már végeztem a feladatokkal előtte. Aztán végül sikerült, de a jó ég tudja ez most bug vagy nem. Sőt volt egy másik probléma is: mikor Vales-nek kellett elvinni a pendrivet az x18-as adatokkal. Amikor megérkeztem a barlangba a pali össze volt csúszva, csak a Vintar állt ki a hóna alól.
  • borosz
    #2324
  • bakvarnyu
    #2323
  • borosz
    #2322
    Fasza... Órákat ba........m el a hordók egy helyre gyűjtésével - raktározásával.

    No mindegy... köszönöm.

    A BTR 70 jó lett volna biztos háttérnek de most már hagyom hogy felzabálja a rozsda...
  • mcmoha
    #2321
    Csak a benzineskannákból lehet feltankolni a járműveket. A piros hordokat csak felrobbantani lehet.
  • borosz
    #2320
    Üdv!

    Ti a 25 l üzemanyagos hordóból tudtok tankolni? A Moszkvicsnál mikor nem tudtam úgy okoskodtam hogy majd a BTR 70-nél jól jön majd ezért be is spájzoltam egy helyen valami 30 hordóval. Ma tankolni akartam vele a páncélost erre azt sem sikerült életre keltenem. Nekem ez egy szívás az egész. Vagy talán kicsit elkényelmesedtem....? Az előző részeknél öszvér módjára cipeltem a frontvonalba több fordulóval az ellátmányt és a hadianyagot és mégsem panaszkodtam :)
  • mcmoha
    #2319
  • k0trapali #2318
    Igen :)
    Töröltem az User.ltx fájlt. Most úgy néz ki rendben van a beállítás. Köszönöm!
  • borosz
    #2317
    Tiszteletem!

    Újra telepítettem az egészet a BTR 70 kedvéért hátha jobb lesz... hát nem jött össze. A csomagtartó helyét már megtaláltam de valahányszor ráklikkelek vagy semmi sem történik jobb esetben vagy beszállok a bádogkoporsóba. Amit ráadásul csak külső nézetből birok vezetni mert az ablaknyílások zárva vannak.
    Küldeni akartam képeket is de nem jött össze sajna...

    Üdv.