5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #1855
    Alig kilenc év telt el, nem értem a türelmetlenséged. :D
  • McCartman
    #1854
    Ja, csak kb. annyi valóságalapja van mintha egy huncut járőr feliratú rendőrsapkás chippendale táncos teljesítene a TEKkel közös szolgálatot.

    Azt nem értem, hogy miért nem hozza le az AI az egységeit arról a falszakaszról ami épp sortűz alatt áll. Inkább agyonlöveti őket és megvárja, hogy rájuk omoljon. Ez annyira alap dolog, elég gáz, hogy még erre sem képes.
  • MaRee
    #1853
    Jajjj de játszanék már, kilíkelhetné igazán valaki már
  • Hunor1
    #1852
    fognak is a modderek, csak sajnos idő amíg előállnak valamilyen jó moddal.
  • ozzz
    #1851
    Az egységek szinte biztos úgy vannak beállítva a gépnek, hogy a falakra állítsa fel a távolsági egységeket ostromnál, ez érthető is. Ha jön az ellen rájuk tudják zúdítani az apróságaikat. Ez oké, probléma az volt inkább, hogy mikor már jöttek egy áttört résen át a csapatok nem oda fókuszálta egyből az összes egységét, hanem védte tovább azokat a részeket is ahol nem volt senki.
    Ezt kellene valahogy módosítani, mert ugye a gép nem úgy gondolkozik, hogy na itt az összes csapata az elenségnek akkor meg kellene állítani őket. Hanem, hogy itt egy nagyobb csapat, de majd feltartóztatja őket a városon belüli egységeivel a falakat viszont továbbra is védeni kell ha jönnénke még.
    Akkor küldi csak vissza őket védekezni ha már nagyon nagy baj van és fogllaják a várost. Ezen kéne változtatni, a prioritáson.
  • ratgab
    #1850
    Az már a Rome 1-ben is volt ha szétlőtték a falat, akkor a tetején álló egységek bizony nem úszták meg szárazon a találkozást a talajjal.

    Amúgy én a falnál első részben hatalmas túlerőket fogtam meg bármely néppel. Főleg a lándzsások voltak brutálisak ezen a téren.
  • PrasCo
    #1849
    Érthető volna. Szeleukosz hagyatékát militia phalanxokkal védve a világ minden sz*ra ellen nekem sem jutott eszembe a paliszádoknál próbálni feltartóztatni a négymillió plusz még néhány faltörő kost. :D
  • Kurfürst
    #1848
    Mondjuk lehet hogy az AI nak vagy egy olyan parancsa, hogy ha 4 baszott nagy ballistával jön az ellen, ne nagyon áldogáljon a falakhoz vagy álljon a lőtávukba.. szvsz jól csinálta az AI, ha már rés van a falon úgyis mindegy hogy az utcában csinál choke pointot vagy a falnál.
  • ratgab
    #1847
    Jaja. Emlékszem, hogy várfalról egész seregeket ki lehetett írtani annyira rossz volt ott az AI a Rome 1-ben.
  • PrasCo
    #1846
    Azt úgy zárójelben jegyzem meg, hogy az RTW-ben az AI már akkor odaállt a falhoz, amikor azon még rés sem volt, csak komolyabban megrongálódott. Elképzelhetőnek tartom, hogy itt is elő fog fordulni ilyen.
    Amit kevésbé értettem, az az, hogy amikor már a kepcsör pojnton állt a ruszki, akkor a gép a még intaktnak tűnő erőivel miért nem zúdult rá? Ha távolsági egységek voltak is, ki kéne kattintani azonnal a skirmish mode-ot.
  • bajsz
    #1845
    Engem spec érdekelne ,hogy a barbár falvak hogy néznek ki,ill azoknak az ostroma ,de ezt sztm már csak magunk meglepetésére fogjuk látni :D
  • Hunor1
    #1844
    ok. reménykedjünk.de azért nem is kezdek kampányt rómával elsőre-pedig imádom őket-mert hátha majd hamar kijön pár mod ami kicsit javít a ballanszokon morálon stb. No meg ki is akarom próbálni a kampány mechanikáját előbb más néppel.
  • a.carkey
    #1843
    Ha egyhelyben állnak az erdőben, a rómaiak akkor is lecsapják őket. A rómaiaknak mindene volt. Akkor meg? Lehet, hogy az ellennek chargera erősebb értékei voltak? Csak tippelek, mivel még nem ismerem az egységeket. Lehet, hogy az volt a sereg feladata, hogy meggyengítse a római sereget, miközben egy fullos seregük meg kicsit távolabb állomásozik.

    A lovasságot szerintem nem felt. látták.

    Én utoljára ostromban jól viselkedő AIt a Strongholdban és a Knights of Honorban láttam, pedig a sokadik Total Waron vagyunk túl ...
  • Hunor1
    #1842
    jó ok. sőt mintha létszámban is kevesebben lettek volna. de akkor minek rohannak neki a rőmai falnak? nem reagálnak a lovassági bekerítésre (mert már belegabalyodtak a center falba)sem. egyáltalán minek jöttek ki az erdőből? ott kicsit védettebbek lehettek volna. de leginkább a tegnapi (orosz nyelvű) ostrom videóban volt feltűnő a hülyeségük. azt nem lehet megírni nekik hohyha éttörik a falat a ballisták akkor odaálljanak a réshez?No meg amikor már a piacnál rohamoznak a rómaiak akkor még több egységük a falak tövében vár??
  • a.carkey
    #1841
    De most miért is? Egy sokkal rendezettebb, erősebb római sereg győzött. Amit lehetett, az AI megtett. Lovasrovam, próbálta áttörni a sem minőségbeli, sem túlerőben nem lévő csapataival a centert, próbálkozott a gyengébb helyeken. Mit tehetett volna? A játékos jól állt fel, látszott rajta, hogy nem ez az első R2es játéka, ismeri milyen csapatai vannak, és azok mit tudnak. Az ellen pedig kb. fele annyi volt, gyenge csapatokkal. Minek is kellett volna történnie?
  • a.carkey
    #1840
    A Shogun 2ben azt nem bírtam, hogy tk. az egész hadjárat ostromok sorozata volt, állandóan ostrom, ostrom, ostrom.
  • Nos
    #1839
    Jo ai-t irni talan a legnehezebb. Ha belegondolsz meg a civ v_nel is szidjak az ai-t, pedig ott a hexek miatt elmeletileg joval kisebb szabadsagfoku a problema. Egy sakkprogramnal meg egyszerubb, de itt mar annyi dologgal lehetne/kellene szamolni, hogy szerintem nagyon sokaig nem lesz attores. Majd ha a biologiai alapu kitenyesztett neuronhalozat lesz osszerakva a procival :)
  • Hunor1
    #1838
    újra a szar AI...megőrülök! ez ennyire nehéz szakma???
  • a.carkey
    #1837
    Egy biztos, ha ilyen volt a Shogun 2, akkor a Romenál még inkább előrelépést várok grafika terén. ÉS VÉGRE JÖNNEK A PAJZSOK! Baromi durva, de három TW-n át talán ha az ásziai egységek közül párnak lett volna pajzsa az Empireben.


  • Nos
    #1836
    Ha lesz gladiátor-írtó mod, azért asszem az sok emernél azonnal felkerül. Lehet hamarabb jön ki mint a játék.
  • ozzz
    #1835
    Modok nélkül nem lesz teljesen reális, ezt már az elejétől fogva lehetett tudni.
  • sakkay
    #1834
  • PrasCo
    #1833
    Az eredeti Rome-ban sem volt jellemző, hogy a gép sűrűn használta volna őket.

    Egyébként már hónapokkal ezelőtt írva volt vagyon, hogy az egységpaletta színesítése érdekében alkalmazni fognak egzotikus egységeket is.
    Ezt elég nehéz volt már akkor is félreérteni. :) Nem is lepődtem meg, sőt: lesz ez még cifrább is.
  • McCartman
    #1832
    Én se vágok eret magamon miatta, csak nem tetszik ez a hozzáállás, ennyi.
  • McCartman
    #1831
    Ettől még összefuthatsz velük az AI által irányítva.
  • McCartman
    #1830
    Nem vagyok szakértő. Egyszerűen csak érdekel és szeretem a történelmet.
  • TomDantes
    #1829
    Egyszerű: én nem fogom használni a gladiátorokat. Nem képzek ki ilyen egységeket, nem használom, nem zavar. A Rome 1-ben se használtam őket. Ilyen egyszerű.
  • ratgab
    #1828
    Jó-jó, de ne felejtsük el, hogy nem csak nektek készül a játék, hanem laikusoknak is.

    Különben is modderek megoldanak mindent, ugye Sakkay....XD
  • ratgab
    #1827
    Majd ha megsütötték őket hozzák...XD
  • McCartman
    #1826
    Azért nem kell ahhoz történelem szakértőnek lenni, hogy szúrja az ember szemét. :D
    Jó film volt a Gladiátor és a Spartacus is meg a sorozatba is belenéztem nem arról van szó, csak ne keverjük a szezont a fazonnal.
  • sakkay
    #1825
    Amúgy 1-2 videó nagyon tetszett.
  • sakkay
    #1824
    Ha rosszmájú akarnék lenni,az ALÁBBI MONDAT VÉGE ÍGY SZÓLNA AZ EMLÍTETT ÚRIEMBEREKRŐL:(hopp) ...ki, egy ilyen a seggükben...
    Bár itt úgyis tudjátok mennyire realitás párti vagyok, szóval én meg az ellentétje vagyok ennek...na de gladiátor?! Mikor jönnek a disznók?!
  • ratgab
    #1823
    Sajnos vagy nem sajnos ez azért bizony látványelemmé vált. Egyértelmű volt hogy lesz. Nem mindenki történelem szakértő ám. Nekik meg akár heves izgatottsági rohamot is válthat ki egy ilyen a seregükben.

    Egyébként egy apró hint: csak a lategame-ben érhetőek el.... )
  • McCartman
    #1822
    Ha imitálják a rabszolgafelkeléseket akkor érthető a jelenlétük a játékban.
    De, hogy myrmillo felszerelésben parádéznak a római sereg soraiban az abszurd és röhejes.
  • McCartman
    #1821
    Enyhe kifejezés, nagyon bugyuta az AI.
  • McCartman
    #1820
    Tudom. De azt hittem ezt már sikerült kinőni.
  • ratgab
    #1819
    Rome 1-ben is voltak.
  • bajsz
    #1818
    Új Gameplay
  • bajsz
    #1817
    NEm tudom,de ebben a videóban az AI nem nyűgözött le!
  • ozzz
    #1816
    Valóságban is előfordult csak elég ritkán. Addig nem gond amíg nagyon limitálják az egyszerre képezhető gladiátorok számát. Shoug 2-ben is voltak olyan egységek amikből csak 1-2 lehetett, gondolom ezt is így oldják majd meg.