5627
10804749371368208052.jpg
  • bajsz
    #1655
    Remélem csak én láttam rosszul,hogy a katapultok ,meg a faltörő kos ember nélküli drone! :D

    Meg ami érdekes számomra ,hogy pár szikla és totál le lehet rombolni a falat?
  • Hunor1
    #1654
    világos hogy ha sikerül egy ostrom a tenger felől és elfoglaljuk a várost akkor a kövi körtől már a parton vannak a lovak és a gépek. de így partra szállás közben nagyon jó hogy nem spawnolnak a ballisták egy varázs ütésre. így a realisztikus.

    sakkáy nem is rád gondoltam. tudom hogy a TWO-n miket írsz.
  • ozzz
    #1653
    Nekem az a sejtésem, hogy van egy külön gomb, funkció arra, hogy kiszedjék hajóból ezeket az eszközöket és állatokat. Ami persze időbe telik a sima partraszálláson túl. Ezt nem tudom biztosan, mert nem mutatták be még, de így tudom elképzelni.
  • sakkay
    #1652
    Igen. Tehát a következő körben.
  • ratgab
    #1651
    Nem figyeltem annál a résznél megfelelően. Mit mond rá, hogy ilyenkor mikor jelenik meg a ló, katapult ilyesmi?

    Ha ostromolom a várost, akkor mondjuk a második, harmadik körben már elérhetőek lesznek ezek az eszközök vajon?
  • sakkay
    #1650
    Az külön tetszik, hogy az eszközöket(amennyiben azonnal csata van)nem tudják kipakolni-nincs ló, elefánt, óriás katapult. Nem várt realitás.
    A tábori harc is jó. Nem mondom sok bajom van, de ezek az utóbbi vidik meggyőzőek. Csak lehetne már pár max egységes igazi csata is.
  • ratgab
    #1649
    Ha olyan hülye lesz az AI, hogy egy helyen rakja ki az embereit, akkor nem fogok túlságosan örülni. Lehet lesz egy ilyen támadási hullám amit lemészárolsz könnyedén, de akkor elvárnám, hogy a szárnyakon is legyen partraszállók. Így harapófogóba foghatnánk az elől harcolókat.

    Remélem nem rontják el a partraszállással kapcsolatos AI-t, mert akkor elég unalmas lesz így védekezni.
  • sakkay
    #1648
    Bocs te is tudod, a two-ra írom az ilyesmit.
    dehamár'...szerintem is könnyű lenne szétverni a partraszállókat és ez így is van rendjén ez pont így reális. A partraszállásnál mint támadó, a legfőbb, hogy nyugodt helyt találj a deszantolásra'. Az már más kérdés ha nincsen az ellenek hajója, miután a csapatok összecsaptak simán kirakhatod a tartalékaidat a hátuk mögé...szóval lehet majd agyalni pro és kontra is.
  • Hunor1
    #1647
    skacok beszéljünk inkább a videók tartalmáról. érdekes hogy itt huszasával jönnek a történész vénájú értekezések, de amikor 3 új videó van kirakva azt eddig 1 ember véleményezte.nem számolva a grafikáról szólóakat.

    mi a véleményetek a partra szállásról,vaqgy a barrikádokról?
    szerintem ha mi védekezünk a parton az nagyon könnyű lesz. ha már a parton várjuk a támadást. 2 lovas egységgel szanaszét kergethetjük a hajókról leugráló csapatokat, mert gondolom amíg nem veszik fel a formációt csak egyénekként harcolhatnak. ráadásul közben íjászokkal még ritkíthatjuk is a hajókról éppen leugrálókat is. iszonyat hangulatosak lesznek! :)
  • Kurfürst
    #1646
    Ég és föld a különbség... sokkal több effekt, sokkal jobb animációk vannak a Shogunban. A katonák is messze jobban kidolgozottabbak. Arról nem beszélve hogy valamilyen beállítási/optimalizálási mizéria miatt az Empire/Napoleon a mai napig nem hajlandó nálam normálisan futni a kampánytérképen, szaggat valamiért, a Shogun meg szakít. Arról nem beszélve hogy az Empireben az útvonalkeresést, egység viselkedést, különösen a lovasságét valahogy a mai napig nem tudták megoldani rendesen.

    A Romeban ami nagyon tetszik az a lovasság viselkedése. Nem csak egyszerűen beleütköznek a gyalogságba aztán csapkodják egymást, hanem szépen átszaladnak a formáción ha tudnak, mozgásban maradnak megkerülik stb.
  • sakkay
    #1645
    Ja. Hát nem...de megértem, mert a vidiken tényleg nem jön ki. Esetleg nézzél meg a tubon egy jó minőségű empirét, aztán egy Sógunt...látszani fog.
  • Fehercsoki
    #1644
    Úgy értettem, hogy az Empire Total War tökre úgy néz ki mint a Rome 2 Total War.(nem játszottam egyikkel sem, csak videók alapján)
  • sakkay
    #1643
    Már amennyiben?
    Ha úgy érted, hogy hasonlít, merte egy motor ágból fejlődtek-igaz.
    Ha úgy érted olyan-akkor nem. Ezek nagyon szar minőségű videók. Töltsed be az Empirét, aztán a Sógunt...hát lesz különbség. Ez meg a Sógunnál is szebb.
  • Fehercsoki
    #1642
    Empire Total War pedig elég közel van grafikában ehhez.
  • ozzz
    #1641
    Ő sem volt túl ügyes, embereit sok ideig hagyta irányítás nélkül. Mindig csak 2-3 csapatra tudott odafigyelni, lassan gondolkozott. Lehet persze, hogy azért is mert közben beszélt.
  • Hunor1
    #1640
    nekem ultrán is ment a shogun2, akkor szerintem ez is fog mixelve(van amit médiumra teszek, és csak az egységeket high-ra. felhők, füvek, vizek nekem jó médiumban is)
  • Kurfürst
    #1639
    Tippem szerint ha Shogun ellötyögött akkor ez is el fog.. az empire szériát leszámítva normálisan optimalizáltak ezek.
  • Hunor1
    #1638
    még egy videó! város ostroma a tengerről:

  • Nos
    #1637
    Es azzal majdnem olyan minosegu lesz grafikailag, mint a Rome I mediumon :)
  • Molnibalage
    #1636
    Aha. :)
  • Fehercsoki
    #1635
    Hivatalos rendszerkövetelmény szerint 1 magos proci is elég hozzá:D
  • MaRee
    #1634
    Csak menjen normálisan a gépemen
  • Hunor1
    #1633
    ÚJ CSATA VIDEÓK !! (prológból)Végre városi csaták is!


  • sakkay
    #1632
    És ez is igaz. Ha jól tudom, soha-sem élve, sem halva nem ért haza Makedóniába.
  • sakkay
    #1631
    Az viszont simán.
  • Nos
    #1630
    Pontosabban én sem valószínűsítek, mert nyílván sok közöm nincs a dologhoz. De a cikk azt feltételezi, hogy az adott sír Nagy Sándor eredeti sírja is lehet. Egyiptomba Ptolemaiosz vitte át a tetemet, hogy ezzel is erősítse azt a képet, hogy ő Nagy Sándor jogos utódja.
  • Nos
    #1629
    Akkor már igen, de ez valószínűleg az eredeti első sírja.
  • sakkay
    #1628
    Augusztus idejében még Egyiptomban volt. Szóval nem valószínű.. de jól hangzik.
  • sakkay
    #1627
    Az a baj, hogy nem kicsit vagyok Róma fan Szóval valahol a messzi keleten csinálok egy birodalmat ha sokszor Rómáztam' már.
  • Nos
    #1626
    Milyen jo egybeese lenne, ha szeptember elejen ez is tisztazodna.
    Megtalaltak Nagy Sandor sirjat?
  • Pluskast
    #1625
    Én is Rómát fogom kipróbálni először, de utána komoly dilemmában leszek, hogy a Makedónokat vagy Karthágót válasszam :)
  • sakkay
    #1624
    Szeleukidák, P.Egyiptom mindenképpen nagyhatalom ekkoriban..a játéktól függetlenül majdnem Makedóniai is, hogy miért nem-mégis-az nem olyan egyszerű,akit érdekel az keressen rá az Epigonok korára. Mindenesetre a potenciál még mindig benne van, kíváncsi vagyok érezni-e ezt a játékban. Mondjuk a teszt kampány is erről van.
    Én azért Rómával leszek.
  • sakkay
    #1623
    Már majdnem elkezdtem veled vitázni-de előtte még egyszer elolvastam-és tényleg: erős (egy)nemzet által uralt nép nem volt. De sok népből álló erős államok, na azok voltak.
  • Nos
    #1622
    Mondjuk ha gozod sincs arrol, hogy kik voltak ok, akkor erdemes lenne utana nezni a kornak. Az egyik legmeghatarozobb hatalom voltak. Szerencsetlensegukre nem voltak tul jo diplomatak, pedig eleg nagy potencual volt bennuk.
  • Nos
    #1621
    A jatek kezdo idopontjaban a kozel es kozep keleten nem leteztek eros nemzet alapu allamalakulatok. A hellenisztikus korban vagyunk. Gyakorlatilag a nagy sandor halala utan kialakult urben a kulonbozo teruleteken a helyi es a gorog eloljarok kuzdottek a vezeto szerepert. Ez egyiptomban ptolemaiosz leszarmazottainak jol ment, tolzk eszakkeletre mar nem annyira.
  • PrasCo
    #1620
    ...viszont, ha az ember kibekkelte az első évtizedeket, bármin át lehetett gyalogolni velük. :)
  • Kurfürst
    #1619
    Nem volt külön nép, Alexandrosz egyik tábornoka volt Szeleukosz, a halála utána kikanyarított magának egy szép vastag szeletet a birodalomból, nagyjából a mai törökország-szíria területén, aztán az egyiptomot einstandoló Ptotelmaiosz utódaival ütötték egymást. Aztán a belháborúkban kb. szétestek darabokra végül a rómaiak adták meg a kegyelemdöfést.

    A poén az bennük hogy vegyes hellén-keleti seregeket tartottak fönnt, a katafraktól kezdve a makedón falanxig a harci elefántokig minden volt, sőt egy haderőreform keretében a légiókat is próbálták átvenni. :D

    A Rome 1-ben elsőként pusztultak ki mert mindenki őket ütötte..
  • Molnibalage
    #1618
    Pedig nekem gőzöm sincs arról, hogy egyáltalán merre éltek.
  • MaRee
    #1617
    Köcsög fizetős pakkok! Pont azok a népek, amik kellenének
  • Hunor1
    #1616
    na ettől beindul majd a nép ! Hihetetlenül sokaknak szimpatikus valamiért ez a frakció, állandóan telesírták a fórumokat hogy kihagyták őket.