5627
10804749371368208052.jpg
  • Fec papa
    #3015
    Remélem abban majd lehet commander unit nélkül is tolni custom battlet...
  • Bandras DaSilva #3014
    Köszi, gondoltam is mert úgy tűnne logikusnak:)...és tényleg sok nagyon hasonló van.
  • McCartman
    #3013
    A játékbeli enciklopédia helyenként tényleg kényelmetlen, elnagyolt, pl. az épületek ezáltal az egységek listázánál, sokszor olyan érzés lapozgatni mintha valami b kategóriás gagyihoz készült volna.

    Itt az offline verziója link , ennél legalább már működik a az egérgomb vissza funkciója és a görgetése sem olyan darabos.
  • Nos
    #3012
    Ezzel akarták Rejtő Jenői magasságokba emelni a játék színvonalát. "A láthatatlan légió" nekem nála tetszett, de talán nem ide való :)
  • GaBika6
    #3011
    Jól emlékszel...
  • PrasCo
    #3010
    Ugyanezt teszi, ha jól emlékszem, a Ctrl+G. A szimpla 'G' csak kijelölési csoportot hoz létre, nem formációt.
  • MaRee
    #3009
    Köszi!
  • gseldon
    #3008
    beállítod őket abba formációba, amit szeretnél, csoportosítod őket, majd alul van egy lenyíló ikon (ahol csoportosítani, vagy csoportbontani is lehet), ami valami ilyesmi hogy "lock group formation", vagy hasonló. Azt benyomod és már nem esik szét a formáció, ha mozgatod őket.
  • MaRee
    #3007
    A textúra villódzásnak semmi köze nincsen ahoz, hogy a játék bolti-e. Mondom, több fórumon is volt nem egy ilyen topik.
  • Paladin
    #3006
    A vezérhez kapcsolódnak, ha pl új tábornokot nevezel ki, nem maradnak nála. Hogy visszakerülnek-e a poolba, azt nem tudom (szerintem valszeg igen), mert marhasok egyforma kártya van :) ).
  • ratgab
    #3005
    Ez most eredeti verzió vagy warez? Mert ha utóbbi, akkor én nem csodálkoznék a helyedben.
  • Paladin
    #3004
    Igen, ezekre.
    Az épületeké alapvetően jó (bár ott is maradtak bennem megválaszolatlan kérdések első pillantásra, de arra tényleg nem szántam túl sok időt.)
  • Bandras DaSilva #3003
    Ja, az egy kicsit vicces. Amennyire én néztem, ugye 3 féle szintlépés lehet, és attól függően, hogy melyik sikerült vagy a meglévő skilleket tudod feljebb vinni, a kártya leírja mit ad a következő vagy pedig újabb 1es szintű skillt tudsz adni a képességekhez.

    Van ott középen is egy 4 slotos cucc (nem tudom pontosan mi a neve, nem vagyok az otthoni gép előtt), no, ott is lehet klikkelni és akkor felugrik az a sok kártya amiket kiír a körök elején, hogy x emberrel bővül a háztartásod és ezt vagy azt hozza magával. No, akkor onnan is lehet szemezni, egy idő után rengeteg van, amik különféle bonusokat adnak a seregnek. Azt nem néztem, hogy ez general vagy seregfüggő-e, tehát ha elpatkol a vezér, akkor ezek a kártyák is visszakerülnek-e a poolba.

    No, ilyesmi kártyák vannak az ügynököknél is. Az meg, hogy mikor milyen dolog jön föl, az ügynökfüggő is, bár van sok hasonló...egy teljes lista tényleg nem lenne rossz. Mondjuk valszeg ott van valahol amúgy csak még nem sikerült kibányászni:).
  • MaRee
    #3002
    Kedvet kaptam pá custom battle-hez, de nevetséges, inkább hagyom.

    Bármit állítok be a map-nál, pl az időjárást, mindig havazik az összes térképen. A realistic battles nincs is bepipálva, mégis úgy kell játszani. A legidegesítőbb viszont amit tegnap írt valaki, meg twcenteren is olvastam, hogy az ellenséges egységek egyszerűen eltűnnek a térképről. Erdős mapokon is ha melléjük érek akkor ugye látni őket ha hideoltak, most viszont full sík terepen eltűnnek, és még támadás közben sem látni őket, csak annyit hogy valamivel harcolnak az egységeim és szépen fogyatkoznak.
  • ratgab
    #3001
    Fejlődési fa alatt mire gondolsz a tábornok, ügynökökére (ezt tényleg átláthatatlan és rejtély, hogy ha x irányba mész mik fognak felnyílni)?

    Ha a birodalom fejlesztési fájára azt meg nem értem, mert ennél informatívabb már nem is lehet.
  • MaRee
    #3000
    Azt hogy lehet megoldani, hogy ha beállítom egy formációba a seregem, és előrébb akarok mondjuk menni velük vagy valami, akkor formációban mozogjanak? Ha csak simán oda kattintok valahova hogy menjenek, akkor össze vissza fognak megállni, ha jobb egérgombbal húzom oda akkor meg egymás mellé állnak. Régen ezt space billentyűvel lehetett valahogy megoldani, de most nekem nem akar működni.
  • MaRee
    #2999
    Legfelül van Attackers és Defenders, ott. Ez már a Shogunban is így volt.
  • Paladin
    #2998
    Nem, nem bonyolult nekem, nem erről beszélünk. Arról, hogy kényelmetlen.
    Kettős a dolog egyébként, mert alapvetően nagyon jók a tooltipek, sok infot nagyon könnyen lehet elérni.
    Azzal van gond, amit angry joe is fájlal, hogy ezzel szemben más információkat mint pl. a fejlődési fa csak a nehézkes enciklopédiából bogarászható ki, ilyesmik.
    A hangnemért egyébként sorry mindenkitől (a címzettje kivételével), csak a hurráoptimista fanboy mentalitás néha kiakaszt :)
  • ratgab
    #2997
    Majd jön a Custom Battle AI Fix DLC... Ha azt megveszed jó lesz...XD
  • Prof William
    #2996
    Erre még ne mis gondoltam. De nagy sima csatáknál is így kell? És hol van erre a gomb?
  • Nos
    #2995
    Őket kell beáálítani támadó félnek és nem téged :)
  • Prof William
    #2994
    Mit lehet csinálni hogy custom battlenél végre szíveskedjen támadni az ellenfél? Még ha túlerőben is van akkor is csak áll ott mint a fxsz és SEMMIT sem csinál!

    Gyalogolhatok hozzá, ami rohadt sokáig tart mert még időgyorsítással is csak vánszorognak az ellenfelek. Ha lovasokkal megzargatom őket akkor kicsit megkeverednek ugyan de aztán szépen visszaállnak és megint nem csinálnak semmit.

    Rohadt idegesítő azt meg kell hagyni.

    Viszont kampányban okosabban viselkednek. Támadnak, néha még taktikázni is próbálnak stb... Ezt miért nem lehetett a custom balettbe átvinni?
    Eddig egy élvezetes csatát sem bírtam vívni customban, pedig pont ez lenne a lényeg nem? Hogy Itt ahol nicsnenek kötöttségek igazi élvezetes epikus csatákat vívjunk...
  • ratgab
    #2993
    Azért az üdítő újdonság, hogy nem két kör alatt rúgják fel a szövetségesek a meg nem támadási szerződéseket. Ez szerintem határozottan fejlődés.
  • ratgab
    #2992
    Én teszteltem a review verziót és semmi olyan AI bugot, amit Joe emlegetett nem láttam (20 órát toltam a review-val).

    Nem masírozott körbe körbe az ellenfél, nem állt egy helyben ha egy egység volt körülötte. Nem süllyedtek a hajók a homokba és játszottak homokférgeset.

    Tény: Az AI nem valami acélos, a csaták bitang gyorsak és még a harci animációk megcsodálására sincs idő, Az AI a kampánytérképen viszonylag passzív, de azért ügyesen mozog.

    Az elefántok erősek, mert elefántok, viszont azt tényleg vicc, hogy egy egész sereget szétvernek 10-en.

    Tény: szárazföldi hadseregek tengeren is brutálisan erősek és gyakorlatilag feleslegessé teszik a hajóhad kialakítását jelenlegi állapotukban. A Ram gomb tény, hogy használhatatlan jelenleg.

    A Low poly nálam gépcserekor oldódott meg, review verzióban nekem is még megvolt. Gépcsere után szuperül fut a játék, nincs lassulás, nincs akadás. Coopban körváltás (nyilván egyjátékos módban memory leakes lesz, mert ott is egyre lassabb lesz ahogy haladsz előre ez is hiba) továbbra is tetű lassú ez is hiba.

    Tehát az AI-val nagyrészt egyetértek (bugos mozgást én nem láttam, lehet ő valami nagyon korai buildet kapott), a hajócsatákkal is, a rosszul futás és low poly-val nem (tisztán látszik egy új vason tényleg jól fut, személyes tapasztalat). Viszont a pozitívumokkal nagyon egyetértek. Az informatívság nagyon jó, a városok látványos fejlődése és még a többi amit mondott.

  • Bandras DaSilva #2991
    Ja, hát eléggé benéztek pár dolgot. Vicces, hogy azt a következtetést sikerül levonnia a végén, hogy akkor innentől majd minden játékot hosszas open beta fázis fog megelőzni, hogy kiküszöböljék az alapvető bakikat. Bár úgy érzi, hogy azzal együtt ez a dolog kissé idegen a TW játékoktól.

    No, hát itt a baj. Ha csak a nagy felháborodási hullám után jut el arra egy vezető, hogy talán megfelelő mennyiségű emberrel kéne tesztelni egy terméket...

    Persze, gondolom attól tartanak, hogy majd az emberek jól kiopenbétázzák magukat, aztán basznak megvenni mire végre kijön. Én meg azt gondolom, hogy talán van köztes megoldás ami előre is visz.

    Én jól elvagyok a játékkal, leköt, élvezem is, de az igaz, hogy van sok dolog amit javítani kéne vagy újratervezni meg finomítani, változtatni, stb stb.

    Érdekes, hogy az AI dolgok is néhány játékosnál előjönnek, máshol nem. Nálam pl jól lépeget, kurva nagy seregeket hoz össze, máshol meg alig vmit. Bár mondják többen, hogy más néppel pl. nekik is működni látszik az AI és teljesen máshogy viselkedik. Nekem ebből az jön le, hogy vmit kissé benéztek a fejlesztők és randomizálva van az AI. Talán ezt könnyű lesz javítani.

    Körváltás. Nagyon hosszú. Elvileg jön peccs hamar ami javítja. legyen így!

    Formációk, csaták hossza. Hát, ez is elég fontos. A TW játékok a csatákról szólnak. Igazából ez az egész lényege. A diplomácia, kereskedelem, stb stb soha nem lesz egy Europa Universalis vagy Crusader Kings szerű, pedig azzal is lehetne nagyot ütni.

    Szóval van gond bőven, meg az is igaz, hogy néhány dolgot kicsit szokni kell és azokat is megértem akiknek vmelyik újítás nem jön be.
  • Bandras DaSilva #2990
    Most nem azért, de minden teljesen könnyen elérhető és áttekinthető. Nem tartom magam zseninek, de mégis minden gond nélkül sikerült átlátnom, hogy mi-mit ad, mire jó, mik, hogy jönnek egymás után, stb.

    Ha neked ez túl bonyolult, akkor lehet veled van a gond. Azért ezen is érdemes volna elgondolkozni.
  • Paladin
    #2989
    Hagyd már a faszba a nehézkes enciklopédia emlegetését. Ha nem fogod föl, hogy miért hiányzik az embereknek könnyen elérhető áttekinthető info shogun2 mintára, akkor ez van, de ne szajkózd már a fanboy hülyeséged.
  • Since
    #2988
    Érdekesség képpen megnéztem a "Can you Run it" weboldalt és leteszteltem a gammát hogy hogyan is menne a konfigomon, ÉÉÉS elvileg minden okés a gépemmel. VISZONT ingame a battlefielden nagyon szaggatt a játék, hiába veszem le a felbontást illetve a grafikai tulajdonságokat. Nem akarom írni hogy milyen verzióm van mert mindenki lehurrogna, de hallottam hogy kijött az 1.5-ös patch amitől legalább a kampány map FPS problémáit orvosolták. egyébként ilyen gépem van :
    CPU : Intel Core i5-2380P CPU @ 3,10 GHZ 3,40GHZ
    RAM : 8GB
    GPU : GTX 560
  • TomStorm
    #2987
    Miért neked ennyire nem tetszik?
    Lehet elfogult voltam de elkapott a játék hangulata:/
  • TomStorm
    #2986
    Optimalizálás persze ráférne a játékra
  • TomStorm
    #2985
    Ezek még kicsit régebbről(itt csak teszteltem) minden alap órajelen de holnap lesz tuning meg új Win.ami jó is.Konfig aláírásban


  • Nos
    #2984
    Ha jol meggondolom, akkor annak is tetszhet a game, aki meg nem jatszott total war jatekkal.
  • MaRee
    #2983
    Vagy troll vagy, vagy a Kiválasztott :D
  • PrasCo
    #2982
    Amennyire észrevettem, a várfalak a provincia székhelyein adottak, a többi városban pedig nem és passz. :\
  • GaBika6
    #2981
    Mert lehet, hogy a domb mögött van és az egységed közül nem látja senki, így te sem láthatod.
    Mi a configod? És a beállításaidról egy print screen-ek örülnénk...
  • TomStorm
    #2980
    Csak egy kérdés,miért tünik el néha az ellenség még támadás elött?Aztán kis idő múlva látható lesz megint.Párszor már előfordult ez.
    Ha csata van akkor mindig látható
  • TomStorm
    #2979
    Brutál jó a játék.Hangok,zene,animációk és grafika is profi.Tartalom van bőven.Találtam egész jó kis beállítást High/Ultra körül,vsync on és pár pipa be,battlefield 40 fps nagy csatában is viszont campaign map lemegy 25 körül de folyamatos,nem gond.
    Végre egy értelmes játék.Kicsit gyakorlok még és jövőhéten megveszem többjátékos mod miatt:)
  • Prince23
    #2978
    A várfalat mi adja (mert már volt olyan városom ami 4-es szintű volt és nem volt körbekerítve fallal)? vagy azt mi nem tudjuk megválasztani adott településnek hogy legyen várfal?

    A várfal nélküli - nevezzük szimplán mezőgazdasági településnek - érdemes latifundiumokat, vagyis földművelést űzni. Azon gondolkodom hogy a kulturális épületeket mindkettő fajta város típusba érdemes telepíteni, vagy elég a nagyvárosba. és akkor a mezőgazdasági városban földműveléssel és halászattal foglakozna a provinciám....
  • Montanosz
    #2977
    még egy pici OFF

    Imperial Conquest 2-t ismered?
    Melóban mindig ezt toltam ..kac,kac))
    Nem volt rosz elképzelés...
    ON
  • a.carkey
    #2976
    Off:

    Mindegyiket ismerem. A SnH sajnos nekem nincs meg, csak a virágboltival játszottam, de közelébe sem érhetett a Rome I-nek SEM. :(

    A Pax Romana meg van, és be is jött, csak én jóval később nyomtam vele. Patchben leálltak a készítők és még mindig sok hülyeség maradt benne, és nekem rövid volt. A fő gond az volt vele, hogy akkoriban iszonyat sok időt öltem az SWGbe, ami akkoriban volt a csúcson, és így sima játékokra, még nem maradt időm, meg nem is hiányzott. :)