5627
10804749371368208052.jpg
  • KingPunisher
    #2815
    Azért van itt gond gazdagon. Nem gondolom, hogy 4.1 ponton állna a játék MC-en ha minden tökéletes lenne csak elvétve itt ott megjelenne pár bug.
    Lehuztak minket mondjuk ki :D a kurva kapitalisták győztek megint..
    Azért az amiket ígértek, és az amit kaptunk elég messze van egymástól.
    Nem véletlen nem volt itt demo sem !
    Értem én, hogy a lopás nem szép dolog, meg a warez, de kérdem én ők most nem loptak meg egy csomó embert ???
    Megvettem, megvan.. reménykedek, de valahogy nem kap el a fonal. 1 hónapja toltam végig a Shogun 2 3 kampányát és sokkal jobb volt, pedig kicsit már untam vágytam az újra, de mégis sokkal több élményt adott.

    Azért a helyzet annyira nem rossz, az alapok szerintem jók ebből lehetne egy kurva jó játékot csinálni, sőt akár az egyik legjobb is lehetne, de rengeteg munka kellene még változtatások, javítások..
    Erősen kérdéses ezt meg fogják e tenni..
    Persze még modokban is lehet bízni..
  • Bandras DaSilva #2814
    Jó ez az értékelés, de van pár dolog amiben nem értek vele egyet. Vagy lehet csak én vagyok mákos...

    Kis seregek. Hát nálam ennek épp az ellenkezője van. Ilyen egy városos frakciók is 2-3 fullos sereggel rohangálnak. Iszonyú procedúrás legyőzni őket. Az viszont igaz, hogy nagyon gyorsak a csaták. Nem szerettem a fél órás csatákat sem, de azért ezek a 4-5 percesek meg túl rövidek.

    Az is érdekes, hogy mindenki szuperman ebben a játékban. Teljes páncélzatban simán együtt tudnak futni a vágtató lovasokkal. Nekem ez a legnagyobb bajom. A sok barbár frakció tele van slingerekkel meg egyéb távolsági csapattal, akik kb szétszedik a seregem felét mire odaérnek, amikor rájuk küldöm a lovasságot, akkor azok szét is kapják őket...ha elérik. De sokszor egyszerűen nem éri utol a lovasság futó embereket...
    Viszont a lándzsások szépen elkapják a lovasaimat.

    Sok a városi csata, tényleg. Nekem sem tetszik. Főleg azért mert általában az AI csak áll a victory point körül és néz. Ennél már csak az a jobb, ha nem ott áll, hanem kicsit távolabb tőle, mert akkor lovassággal simán be lehet foglalni a dolgot és megnyered a csatát kb 1 halott nélkül. Tiéd a város:)

    Amúgy vmi baki lehet a battle ai-val is, mert olyan mintha triggereltetni kéne. Pl. beáll, nem mozdul, de ha kicsit futtatsz a környékén lovasokat, feléled és elkezd szépen felfejlődni és lehet jó csatát tolni.

    A formációk megtartását én is hiányolom. Tényleg szétesnek és utána egy gombóccá állnak össze az emberek és kb semmit nem lehet látni. Ez alól talán csak a phalanx a kivétel.

    Az is igaz, hogy kurva sok frakció van. Ez a 2-3-4perces körváltás rengeteg.

    A tengeri csatában is igaza van. Az győz akinek több távolsági egysége van. Valahogy az AI mindig szétüti a hajóimat, nekem nem sikerült kb egyszer sem. pedig próbálkoztam meg tech is lett rá fejlesztve. Viszont ha auto resolvera hagyom, megnyerem ezeket is veszteség nélkül.

    Politika. Jó lenne ez a családosdi, csak nem igazán műkszik. Jó lenne ha látnád az örököst, lehetne kicsit fejleszteni azt is és nem csak egy random vkit kapnál.

    Arról már nem is beszélve, hogy sokszor nincs családtag akit kinevezhetnék a seregek vagy a flották élére és ezért más családok tagjai kerülnek oda, akik aztán egy csomó hasznot húznak abból, hogy nyerem nekik a csatákat. He levadászom, vagy beházasítom őket, akkor is csökken a támogatottságom (holott éppen nőnie kellene) és a végén polgárháború jön. Persze lehet én csinálom ezt a részét rosszul.

    Az építkezés meg a karakterek skillfejlesztése tetszik ezekkel a kis kártyákkal. Sztem jól átlátható és lehet tudni, hogy miket ad.

    Szal van mit javítani, de ezzel együtt egyelőre élvezem. Van benne eddig egy olyan 25 órám és még egy pár hadjáratot végig akarok tolni más népekkel is.
  • a.carkey
    #2813
    Én leszarom Joe-t, csak játszom vele amennyi időm van és élvezem, mellesleg - mint mondta -, ahogy ő is ...



    Tarraconensisben tényleg keményebben voltak már az ibériai ellenfelek és végre ismét szép a vidék is. (Provincia-tól felfele már tele a tököm az erdőkkel és szar időjárással, a sivatag meg hosszútávon nagyon, nagyon unalmas.)

  • a.carkey
    #2812
    Semmivel nem jobb az AI v. rosszabb, mint az összes megjelenéskori! TW játéknál. Talán, az első ShogunOK és az első Medieval volt korrekt már megjelenés napján. De mondom, az idő és a beleölt óra megszépít mindent.
  • a.carkey
    #2811
    Ennek a játéknak a többi TWhez képest csak a futása irreális, bár az Empire és a Medieval az akkori átlag konfigokon sem futott jól, de az idő megszépíti a dolgokat.
  • a.carkey
    #2810
    Akkor az vagyok. Vagy tényleg bugos pár fokozat. Volt már erre példa.
  • a.carkey
    #2809
    Angry Joe a Ni No Kuni-ból is tudna extrém hibákat előhalászni ...
  • a.carkey
    #2808
    Amit a skilltreeről mond totál baromság. Mindent lehet látni, és aki próbálta, az vágja, hogy milyen kafa kis dolgokat lehet a seregekre és a tábornokaikra rakni. (Egyébként meg jobb gomb a kis ikonon, és máris látod mi jön hármas szinten. Ok, nem lett US szájbarágós, de ki nem szarja le? És tényleg vannak átvezetők is. De minden hero ökörködéshez már nem jár. Amúgy eddig IS csak a Shogun két és fél részeiben volt.

    A beszédek a hírek szerint azért maradtak ki, mert a játékosok nagy része továbbkattintotta a Shogun japán dumái után, így ha sürget az idő, akkor ez kimarad. :)

    Ami gáz, az a memleak. Minden más - ezek szerint - konfigfüggő, ill. nehézségi szint függő.
  • SZEG007
    #2807
    Te valami extrém szerencsés ember lehetsz, vagy más játékot játszol. Nekem a patch csak a grafikai és framerate problémákon javitott, az AI ugyanugy egy bughalmaz. Természetesen eredeti a játékom.
  • a.carkey
    #2806
    Na álljunk meg egy szóra!

    A grafikai bugok nagyon konfig függők. Van benne eddig 56 órám. 1x nem jött elő semmi olyan, amiről ő regélt, szárazföldön hajót az életben nem láttam ..., ellenben 1x! tényleg beleakadt az egyik hajómba az ellen és menekült vele miközben az enyémek foglalták. De 1x fordult elő nem is tudom hány tengeri csata alatt. A játékom term. eredeti. Csak very hardon nyomom.

    Erre az elrohannak előlem támadás helyettre se tudnék példát mondani 56 óra alatt. Az állnak és néznekre sem.

    Az elefántos csatával kapcsolatban, egy darab olyan egysége nem volt akik hatásosak elefántok ellen ...

    Az ostromnál, hogy nem jönnek le a kapu tetejéről? Nos igen, mivel lent a
    kapun NEM tudnak kijönni, mivel ott az ellen. Ilyenkor kell balgombbal elhúzni a sort, és megpróbálnak lejönni, ha tudnak, mert látható, hogy lent a kapu előtt tömörül mindenki. Egyébként én csak távolsági egységeket viszek fel kapu tetejére, mert onnan is lehet osztani az ellent.
  • Nos
    #2805
    En megvettem a jatekot, de attol meg egyetertek veled. Egy par hibat lehet azzal vedeni, hogy uj rendszert akartak itt-ott bevezetni, es annak ki kell fornia, de alapveto dolgok is eleg rosszul sikerultek. Eleg csak a sima szarazfoldi csatakra gondolni . . . aaaaaaa, egy sima rovidtavfutoverseny lett.
  • a.carkey
    #2804
    Ez sem teljesen igaz. Minden attól függ, hogy hol építed meg az adott kiképzőt. Ha Brundisiumban vannak a kiképző épületeid, akkor nem kapod meg automatikusan a görög és numida egységeket, csak később egy techel.
  • a.carkey
    #2803
    Nem. Bárhol építed, ha a területén van, fejlesztheted ami a provinciában van.
  • MaRee
    #2802
    Így egy teljes kampány után sajnos minden egyes szavával egyet kell értenem a videónak. Ez egy kaka. Medieval 1 óta rajongója vagyok a sorozatnak és minden része meg van, de ezt nem vettem meg, és nem is fogom amíg nem lesz tűrhető állapotban.

    Pontosan ezért nem veszek játékot kipróbálás nélkül, lehet itt hőbörögni, hogy lopás meg magyar felfogás stb, de egy kocsit sem vesz meg az ember kipróbálás nélkül. Gondolom most akik ráköltöttek 50 meg mit tudom én hány eurot azok nagyon örülnek maguknak, lehet írni dacból, hogy de nekem jóóóó a játék és kész mindenki hülye aki sír, attól hogy jól fut esetleg (nem nagyon hiszem) a videóban bemutatott ordas hibák mindenkinél megvannak.

    Remélem a CA-s srácok is megnézik ezt a videót, mert AngryJoe azért elég ismert és népszerű személyiség, nem csak egy random ember a fórumokon (akinek persze ugyan annyira számít a véleménye), és aztán össze kapják magukat, nem a twcenteres emberkéknek kell megcsinálni ingyen azt, amit ők "40%-al több pénzért" nem tudtak.

    Év játéka a f@szomat, év bukása. Az 5/10-es értékelés tökéletesen illik hozzá.
  • ozzz
    #2801
    Na ja borzasztó dolgok vannak benne, béta játékot adtak el teljes értéken. Nem tudom mennyi idő mire játszható lesz normálisan, de nem is látom hogy megfeszülve nyomatnák a javításokat.
  • Szpecnyaz
    #2800
  • Szpecnyaz
    #2799
    Elvileg igen.
  • Hunor1
    #2798
    ok.adót fizetnek körönként?
  • Szpecnyaz
    #2797
    A szatrapia az kliens állam megfelelője a keleti népeknél.
  • Szpecnyaz
    #2796
    Csak arra akartam kitérni, hogy nem mindegy melyik városban húzod fel. Mert igaz hogy a teljes provinciába jó, csak nem ugyan azokat az egységeket adja.
  • Hunor1
    #2795
    köszi.
    másik kérdésem ez a satrapa állam. pl. volt olyan foglalásom ahol eldönthettem hogy elfoglalom stb, VAGY satrapa várost hozok létre. ez mi is tulképp? utasíthatom hogy adjon egységeket vagy adózzon nekem ?
  • Paladin
    #2794
    Így van. A public order, culture, stb bonuszok is mind provincia szinten működnek.
  • Paladin
    #2793
    Ja, az aux barakk így működik. De attól kezdve hogy felépítetted, az egész provinciában toborozhatsz onnan. Pl. krétán megvan az aux barakk, amivel íjászt lehet venni, akkor athénnál is tudsz.
  • Hunor1
    #2792
    göröggel vagyok.
  • Hunor1
    #2791
    no, akkor még is elég 1 barakk egy fullos provinciában, a másik 2 városomban lehetnek akkor gazd, vagy kultúrális épületek. sőt akkor elég 1 helyen templomot építeni és az akkor az egész provinciára hat .
  • Szpecnyaz
    #2790
    Mondjuk a római auxiláris egységek város függők. Pl: Magna Graecia provinciában, Syracusába görög eredetű egységek vannak, Lybaleumban meg numida egységek.
  • Hunor1
    #2789
    másik: ha meg akarok támadni egy satrapa államot akkor a "gazdájával" is hadba lépek?
  • Paladin
    #2788
    A kiképző épületek provinciára vonatkoznak. Abban a provinciában utána bárhol toborozhatsz olyan egységeket, amiket lehetővé tesznek.
  • Hunor1
    #2787
    kösz. vagy is ha fejlettebb egységeket akarok akkor a másik városomban IS fel kell húznom azt a barakkot. ok.
  • MaRee
    #2786
    Csak abban amiben fejlesztetted.
  • Hunor1
    #2785
    hi.
    ha van 1 full provinciám (mondjuk 3 várossal)akkor ha csak az egyik városban fejlesztek barakkot akkor a másik 2 városban is ugyan azokat az egységeket képezhetem, vagy csak abban a városomban ahol a barakk /kiképzőhely van ?
  • Elar
    #2784
    RTW nagy kedvenc volt
    A többivel is sokat játszottam
    Nagyon vártam ezt is - mióta bejelentették
    Kipróbáltam
    Nem fogom megvenni

    A már sorolt hibákat kihagyva
    Nem tetszenek az ikonok.... (Számomra) nehézkes volt a kezelés...
    ehh nem tetszik.
  • a.carkey
    #2783
    Eddig csak! az ibériai népek voltak egyenértékűek legalább lándzsás szinten a rómaiakkal. Ezen ott meg is lepődtem.
  • a.carkey
    #2782
    Nos, miután elfoglaltam jó pár tartományt és háborúba kezdtem Macedoniaval, akinek a legtöbb területe van, szépen diavetítés lett a kampány térkép. Nem hinném, hogy nálam a gebasz, mert miután kilépek és vissza, már semmi baj, jó, de egy kör után ismét játszhatatlan.
  • PrasCo
    #2781
    Ugyanez. Egy barbár transzport-csapat szedett szét legutóbb. Mindkettőnknek azonosan tizenpár hajója volt - nem tudtam mit tenni. Simán kimanővereztek. Sikerült néhány csáklyázás, azokat a hajókat a küzdelem alatt a többi csónak szétszedte ökleléssel (jepp, barbár hosszúhajók, ökleléssel...), a többi esetében pedig nem tudtam annyiszor pozícióba kerülni, hogy elsüllyesszem őket, többek közt azért, mert néhány hajóm egyhelyben evezve nem reagált a parancsokra. :D

    Most, hogy vannak ballistás hajóim, így már könnyen nyerem az ütközeteket, de így is be kell küldenem a darálóba pár martalékot, ami leköti a majmokat addig, amíg szét nem kapom őket messzebbről. A játék korai szakaszában még a raiding hemioliákkal értem el a legtöbb sikert. A skorpiók fire damage-t adnak, ami nálam csak töredékesetben ért el időben célt, ugyanez a fire pot bireme-mel. A nehézgyalogság letakarít bármilyen fedélzetet, igen, csak közben az "anyahajót" oldalról szétkapják. :\
    Mondjuk hozzá kell tenni, hogy csak a játék késő(bb)i szakaszában kezdtem nagylétszámú flottákat használni.
  • Tikal #2780
    Még egy rendes tengeri csatát nem sikerult lejátszanom... Altalaban szanaszét törik minden hajom, es csak akkor nyerek ha nekem volt egyel tobb hajom:)) Ha az AI-ra bízom a csatát akkor veszteség nelkul nyeri nekem ezeket :))
  • Kurfürst
    #2779
    Ezt én is írtam ma bugnak a support forumba, remélem javítják.
  • Kurfürst
    #2778
    Engem konkrétan a légióknál jobban idegesít hogy a római flotta milyen kibaszott erős.. kártágóval játszom, és vártam hogy legalább a flotta legyen jobb, de érdemi különbség nincs a hajókban, és nyilván a római tengerészgyalogság (principes és társai) mérföldekkel jobb a kártágóinál.

    Legalább annyi előjöhetett volna, hogy a megfelelő épületek felhúzásáig kezdetben baromi bénák a tengeren, lassan eveznek, szarul manővereznek stb.
  • Tikal #2777
    Ugyanebben a szituban vagyok. Mar vagy 20kör ota ostromol az AI egy varost :(
  • PrasCo
    #2776
    Na igen. Szánalmas, hogy kiválást követően megfordítani nincs időm a lovakat egy újabb rohamra anélkül, hogy a pálya végéig futnék velük, mert ott rohannak a seggükben a gyalogosok úgy általában.