5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #3215
    Hje', jogos, ennyit a robotpilótáról. Szóval.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Ballista, és amit a Boii törzzsel művelni bír.


    Amiről alant meséltem, nevezetesen, hogy vájpoutolták a légiómat, na - az ez a csata volt.


    Equitesek az Alpok lábainál.


    Etruszk hajó megcsáklyázása.


    Ezen a képen tűnődtem egy keveset, de végül "győzött". Alexandria falait hágják a srácok éppen.
  • Fehercsoki
    #3214
    http://
  • PrasCo
    #3213
    (Még egy utolsó megjegyzés: a képek összeválogatásánál az "esztétikai" értéket igyekeztem előtérbe hozni, gyak. azt, hogy nekem mi tetszik szubjektíve a legjobban.)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Ballista, és amit a Boii törzzsel művelni bír.


    Amiről alant meséltem, nevezetesen, hogy vájpoutolták a légiómat, na - az ez a csata volt.


    Equitesek az Alpok lábainál.


    Etruszk hajó megcsáklyázása.


    Ezen a képen tűnődtem egy keveset, de végül "győzött". Alexandria falait hágják a srácok éppen.
  • PrasCo
    #3212
    Az elmúlt órában egy nagyon jó barátomnak válogattam ki pár képet (pontosan százat a háromszázból :D ), akivel annak idején - a jó ég tudja, hány évvel ezelőtt még - együtt nyomtuk a ("természetesen" akkor még nem eredeti példány...) Rome Total Wart. A laposán viszont nem fut el a II., így - jobb híján - gondoltam, a régi szép idők emlékére és a közös történelmi érdeklődés szellemében megdobom pár képpel.
    Tovább folytatva a szelekciót egyfajta "Editor's choice" összeállítást készítettem, amit most kérlek, fogadjatok sok szeretettel! Ha már egyszer a játék legelső erénye, hogy tkp. jól néz ki... 15 képről van szó, ötös csoportokban, igyekszem mindegyiküket ellátni egy-egy megjegyzéssel.
  • PrasCo
    #3211
    Neem-nem, a screenshot kedvéért (egy régebbi, véletlenszerű mentésemet töltöttem vissza) a legközelebbi légiómmal hadat üzentem és berongyoltam a területére, hogy "barbár" várost ostromoljak, és a gép erre reagált.
  • MaRee
    #3210
    Nekem sajnos nem ilyen eszes az ai, könyörög a non-agression pactért 10-20körön keresztül, mert látja hogy terjeszkedek, aztán mikor megadom neki 3 kör múlva betámadja a környékén lévő legerősebb városomat egy 1000 fős sereggel Aztán elfoglaltam az egyetlen városát, és persze 5kör óta támadgat vissza ilyen 30 emberrel.
  • Drapedro
    #3209
    Csak kérdezem, hogy gondolom nem S2 szerű volt, hogy a semmiből üzent hadat a két törzs csak úgy, hanem illett a kép az előzményekbe?
  • Drapedro
    #3208
    Very Hard-ra álltam rá, most már csak azon.
  • PrasCo
    #3207
    Esetembeni friss élmény, mivel egy barátomnak készítek screenshotokat a játékból, ezért ma (gall város ostromáról akartam képeket készíteni) egy véletlenszerű mentésemben először vesztettem el egy komplett légiót a játékban, köszönhetően az ügyes kampány-AI-nak. Két ügynökével megölte a hadvezérem, megmérgezte a készleteim, végül nekem rontott két törzs egyesülten, szövetségben háromszoros túlerővel.
    Esélyem sem volt.
  • Prince23
    #3206
    Milyen nehézségi szinten tolod?
  • Drapedro
    #3205
    Nekem nagy élményem egy tegnapi csata volt, két sereggel támadtam meg az utolsó kis tartományát, amiben egy serege állt, mögötte hatókörön belül egy másik nagyobb, meg egy kisebb. Amikor megkezdtem az ostromot, az erősítése épp a jobb szárnyamon tűnt fel, amivel meg is célzott. Én a megfelelő egységeket(phalanx) átdobva levédtem a jobb szárnyat (legyen kelet oldal), közben lovassággal elkezdtem zavarni a skirmishereit, de kezdett bonyolódni a helyzet. Ekkor kezdett a csatatér észak- keleti részén beérkező erősítésem is felvonulni, aminek a lovasait a gép hátába küldtem. Amikor ezt észlelte, egy két egységet hátrahagyva (beáldozva) a maradékkal bevonult a településre, ahol szépen elrejtőzött, és ki-ki tört előbb a skirmisherekkel, majd segített nekik a lándzsásokkal rájuk törő lovasaim ellen, akik is fogytak. A csata idő 10 perc volt, de több mint 30 percig tartott. A végeredmény ugyan egyértelmű győzelem lett (3000vs2000, 2800 gépi halott vs 800 saját), de ha nincs technikai (greek ballista) és minőségi fölényem (tier II-III unitok), akkor ki tudja....
  • PrasCo
    #3204
    Vannak, akik szerint minden alkalom jó alkalom a breakdance-re. Mások úgy gondolják, ildomtalan dolog ezzel foglalkozni olyankor, amikor emberek ölik egymást.
    Ön szerint:
    a.) Minden alkalom jó alkalom!
    b.) Minden alkalom jó alkalom!

  • EM64T
    #3203
    Sőt, egy elpusztult légió tradícióit újra előveheted, ha új sereget hozol létre.
  • Paladin
    #3202
    Jaja, kampány ai ügyesen használta a túlerejét ellenem is. Ugyanez - felhoz két sereget elég közel, hogy reinforcement legyen, aztán a harmadikkal támad. Ha visszavonulok (és volt még neki a közelben, mert óvatlanul közel mentem az elején a "bolyhoz" :) ), akkor a harmadik csak reinf. range-ig jött utánam, és másik kettővel megismételte az eredeti mutatványt.

    Ha nem bugol be, akkor az ostrom/csata ai is csinál jó dolgokat, csak hát ugye ezek a bugok...
    Láttam már én is tengerparti homokon keringő hajót, mert a két ai hajó a maradék "dokkolóhelyre" nem tudott egymástól betalálni, és egyikük a tülekedés közben partra tolt üres hajó körül kezdett el keringeni - szépen a homokon, ahogy kell :)
    A sereg többi része pedig a térkép másik oldalán partra szállt, és malmozott. (Nem tipikus csata volt, három nagy flotta támadott, és az első 1-2 hullám még egész jól ment, később zavarodott csak bele :) ).
  • Bandras DaSilva #3201
    Hát nemtom, akkor az én AIm vmi extra.

    Nekem hasonlóképpen polgárháború. Eleve együtt mozgatja a seregeket. 2őt 3-at. Ha betámad, akkor ugye rögtön 2-3 sereggel kell harcolnom. Vissza is tölti őket.

    No, szal ostrom, vidám 5.5k ostromló meg anekem a közel 2ks védőseregem. nekem azzal kezdte, hogy rögtön több helyen lukakat ütött a várfalba, majd elkezdte behozni az embereit, a lovasságával kergette az én ballistáimat meg a távolsági egységeimet, a légiósaimat 2 oldalról próbálta bekeríteni.

    Nagy csatározások árán, sikerült visszavernem a támadó első hullámot (az egyik támadó sereg szétverve), a második azonban még mindig a falak körül. Ekkor új taktikába fogott. Beküldött egy ilyen gerelyhajító egységet felderíteni, amikor észrevett vmi csapatomat, kaptam is a nyakamba a ballistákból az áldást.

    Vicces volt mert el kellett bújtatnom a megmaradt csapatokat. Beküldött még így pár egységet, és amikor azokat szétkaptam, akkor megindult 2 oldalról.

    Itt lett mákom, mert elég sok időt elbaszott a kis egységek beküldözgetésével és a végén letelt az idő és én nyertem. én vesztettem 1500 embert, a gép 3300at.

    A 3 sereg ugye visszalép, és akkor betámad újabb 3 sereggel. No, azt már nem tudtam visszaverni. Ugyanebben a körben szintén bekerített egy másik fullos sereget is. ott még nem volt csata, de nem nagyon van hova mennem. Szal vagy én vagyok tök hülye, vagy néha vicceseket lép az AI :D

    Ja, és nekem kidobott 12 full stackes elég jól felszerelt sereget és azokat mozgatja és szépen terjeszkedik. Egyelőre örülök, ha sikerül lassítanom mire össze tudom szedni a maradék légiókat innen-onnan, hogy ne 1v3 as csatáim legyenek.
  • Glasses
    #3200
    újabb frissités ROME II magyarositás
  • Paladin
    #3199
    Tegnap tapasztaltam az ostrom ai újabb okosságát. Polgárháború miatt most először ostromoltak római csapatok.
    Azt, hogy azon a mapon túl messze rakja le az ostromgépeit, már megszoktam. Az új húzása az volt, hogy a légiósokkal felvonult felgyújtani a kaput, aztán - mivel lőtték a tornyok - átváltott teknőcbe, persze abból meg nem tudta támadni a kaput. Úgyhogy ott kuporogtak a nyomorultak pajzs alatt, amíg lassan el nem fogytak.
    Ráadásul a többi csapatát is éppen még a kaputorony lőtávolságán belül tette le, szóval azok is szép lassan elfogytak, engedelmesen váltva egymást a vágóhídon :)
  • Pluskast
    #3198
    Nos ha kiesik akkor is csak 4 körre utána vissza tudod pakolni. Az egyensúlyt meg nem tudod megtartani mert ahogy írtam egy idő után a birodalmad mérete miatt kitör a polgárháború hiába kicsi a befolyásod a családodnak. Amúgy a géptől két fajta politikai intrikát láttam. Az egyik, hogy megpróbálja kinyírni a családtagjaidat, a másik, hogy adoptálni próbálja őket. Ez viszont meg teljesen kiiktatható azzal, hogy ott a lehetőség, hogy pénz kifizetésével megakadályozhatod. Egyébként a játék kezdetén még voltak ilyen event féleségek amik befolyásolták egy adott karaktered képességét vagy éppen a birodalmadét, de én már nagyon nagyon rég nem találkoztam ilyesmivel.
  • Pluskast
    #3197
    Igen kb annyi. Én úgy 5 kör alatt levertem. 8 légióm volt, a gép is annyit csinált, de nem is voltak fullosak. Rómában "lázadtak fel" onnan indult a támadásuk. Annyit értek el, hogy dél- Itáliát elfoglalták. Szicíliát meg észak - Itáliát már nem tudták elfoglalni mert addigra már odavittem a légióimat. Onnantól kezdve meg gyerekjáték volt. Kevesebb volt a hadseregük egy légióban, ráadásul az én csapataim nagy része full tapasztalati ponttal rendelkezett.
  • Drapedro
    #3196
    Egyrészt az intrikák és azok játékra kiható következményei miatt nem árt követni, de mondom, még csak kapizsgálom. A leginkább kézzel foghatóbb,a mikor merénylet kísérlet miatt kiesik a sebesült tábornok pár körre. a másik, hogy egyes vélemények szerint a megfelelő egyensúly tartása mellett talán elkerülhető a polgárháború, de lehet, ez csak illúzió. Nem jutottam még el nagy birodalomig, mivel az eddigi 6-7 újrakezdésem mindegyike hozott legalább 2-3 olyan új kisebb-nagyobb játékmenetet befolyásoló összefüggést, ami miatt megérte újrakezdeni.
  • Molnibalage
    #3195
    Tehát lényegében csak egyfajta nehezítés, hogy ne gyalulj le mást és, ha még távol vannak a seregeid, akkor még jól meg is szívtad?
  • Drapedro
    #3194
    Nekem is bejön a techtree és az építési rendszer is, kiismerés után sokat dob a játék mélységén az, hogy tervezni kell. Kiegészítve az élelmezéssel (food), még az expanziót is tervezni kell. Szívtam már amiatt, hogy a 6-8 fodd szint mínuszba csapott át, mivel elfoglaltam két olyan fejlett tartományt, aminek a food igényét már nem tudtam kielégíteni. Összességében egyre jobb. A csaták relatív rövidsége sem zavar már. Az, hogy 4-5 sereg csap össze egy csatában külön felvonulva (főleg, ha tengerről is van partra szálló egység), kiegészítve a victory pointban rejlő lehetőségekkel, a 10 perces battle time mellett valójában 30 perces csatákat lehet vívni a pause miatt, 20-30 kör után, ahogy a nemzetközi helyzet fokozódik.
  • Pluskast
    #3193
    Milyen tekintetben? Mondjuk nem tudom, hogy melyik néppel tolod de én a rómaiaknál semmi hasznát nem láttam. Még az sincsen, hogy polgárháború esetén a rivális családok tagjai a szenátus seregeit vezetnék. Ugyanúgy megmaradnak a seregeid parancsnokainak és csókolom. A gép meg berak ugyanannyi légiót mint amennyi neked van, teljesen ismeretlen hadvezérekkel az élükön. Szóval nekem ezek után az jött le, hogy mindegy, hogy hány hadvezérem van a családomban mert a rivális parancsnokok által vezetett légióim úgy is nálam maradnak és ugyanúgy ők vezetik majd ha kitör a polgárháború.
  • Drapedro
    #3192
    Még nem sikerült elmélyednem a politikai részben illetve megfejtenem minden aspektusát, de egyre inkább szükségét érzem. Nem kicsit nehezíti meg az ember életét, amikor kiesnek tábornokok a rendszerből, másrészt további mélységet és egyediséget ad minden újrajátszásnak.
  • a.carkey
    #3191
    A rangtól is függ amiben a családfejed van.
  • Pluskast
    #3190
    Kb csak poén. Már csak azért is mert a polgárháború nem aszerint tör ki, hogy neked hány százalékos a hatalmad, hanem, hogy mekkora a birodalmad (legalábbis nálam a rómaikkal így volt). Kb 27%-os volt a befolyásom a szenátusban és úgy tört ki a polgárháború. Viszont mind a havernál mind nálam is kb akkor tört ki amikor már galliát is meghódítottuk. Szóval ez a politikai rész jelenleg szerintem egy kupac szar és semmire sem jó.
  • Kurfürst
    #3189
    Kérdés aki már előbbre van - a játék "belpolitikai" része jó egyáltalán valamire (mármint a rivális dinasztiák)? Vagy csak úgy van és poén hogy jéé, te vagy idén a questor..
  • Pluskast
    #3188
    Illetve ha mind 2 oldalon több mint egy :)
  • Pluskast
    #3187
    Én addig nem töltöm le míg béta. Egyébként a térképen a az egységek mozgatás nekem is belassul 1-2 kör után. Mondjuk a mediterrán keleti felének kivételével már majdnem minden az enyém. Viszont a seregek mozgatása tényleg gáz a csaták alatt, ha mindkét oldalon több mint 2 hadsereg harcol akkor nálam iszonyat beszaggat a játék.
  • Molnibalage
    #3186
    A hadjárat térkép nekem a játék elején is képes akadni, ami a gépemet figyelembe véve egy rossz vicc...
  • Pluskast
    #3185
    Én mondjuk ugyanazzal a játékkal tolom már a kezdetek óta és az eddig kijött patchek nem cseszték el a mentett játékomat.
  • IvanJacint
    #3184
    aha koszi akkor meg nem is eroltetem a patchat,addig meg szunetelek es talan ha sikerul megszerezni akkor uj hadjaratott kezdek,mert biztos a mentesel nem lesz kompatibilis.
  • Bandras DaSilva #3183
    Nálam ez a 2.0 beta patch egy kicsit gyorsított a körváltáson, de amúgy nem sokat javult a játékmenet. Sőt... Most kb 40bc-ben tartok, szal lement vagy 240 kör, a térkép keleti fele az enyém vagy kliens, szép nagy városaim vannak, de már nagyon belassul. Ami eddig nem nagyon volt az az, hogy a campaign map is elkezdett akadozni és a csaták is kicsit belassulnak...mondjuk néha van vagy 5-6 k ember akit fejben kell tartani, szal annyira nemc sodálkozom, csak hát a játék elején ezzel nem volt baj.

    A 200. kör környékétől kezdődött és egyre rosszabb. Ezt kéne vhogy megoldaniuk és akkor nem lenne gáz.
  • Pluskast
    #3182
    Ja és még annyi, hogy a második patch is csak béta még. A héten lesz hivatalos és csak akkor tölti majd le automatice a steam. Szóval addig nem hinném, hogy fel fogják törni.
  • Pluskast
    #3181
    Nemigazán. Én pl megvettem és még jó páran megvették itt. A dolog lényegén meg nem változtat, mert ha warezolt a játékod akkor sem fogsz tudni vele játszani mivel az is bugos. Bár hozzátenném, hogy nekem semmi bajom nem volt a játékkal azon kívül, hogy a körváltások kicsit lassan mennek le.
  • IvanJacint
    #3180
    sajnos erre ugy latom fizetni kell,es amig nem perfekt a jatek addig en nem fizetek erte,gondolom mas is igy van ezzel.
  • a.carkey
    #3179
    A skillek/traitek kapcsán meg nézd meg EZT!

    Mindent megtalálsz, hogy mi kell valamiből minimum, hogy egyáltalán elő tudjad hozni.
  • Pluskast
    #3178
    Itt van egy lehetséges megoldás a problémádra
  • a.carkey
    #3177
    "Egy hülye kérdés. Miden városban van garrison. Ez azt jelenti, hogy ha betámadáják, akkor ennyivel védekezik a város, akkor is, ha nincs ott sereg? Ilyenkor van hadvezére? Ha csata után X ember meghal, akkor a következőben is max garrison létszám lesz? Ha nem, akkor hogyan nyeri vissza az erejét?"
    Az épületektől ÉS a technikai fejlettségedtől függ, hogy a garrisonhoz éppen ki tartozik. Idővel változik, ahogy nő a városod. Csata után visszatöltődés van, az egység által elszenvedett veszteségtől függően 1-11 kör alatt. Nekem 11 felett 1x sem volt, az is főleg amikor első játékom játszottam.

    "Ha jól látom katonák most már csak hadvezérrel tudnak mozogni. Akkor a városok között nem is tudok katonákat mozgatni? Ha jól látom, akkor toborozni is csak hadvezér tud.
    Hadvezérrel mozoghatsz, de a ha a hadvezérrel megcsinálod a sereget, akkor a sereg IS külön fejlődik és a hadvezért IS. Az egyik elpusztulhat (hadvezér), lecserélheted, míg a másik "örök", mint Róma. Mindkettőre rágyúrva nem kicsit növekszik majd meg a battletime, különösen ha belefutsz egy hozzád hasonlóan erős, és masszív seregbe, hasonló statokkal és tábornokkal.

    "Nem vágom, hogy hogyan lehet így védekezni, mert túl sok sereg mozoghat..."
    Lehet. Idővel és a technikai fejlődéssel elég erős csapataid lesznek majd a provinciák városaiban.

    "És a város szintje (?) mit határoz meg pontosan? A kaja raktározódik vagy minden körben meg kell lennie a többletnek különben baj lesz?"
    helyőrség összetétele, fejleszthető épületek, növekedés, kereskedés, bónuszok. Roppant sok dolog. Mivel nehéz ugrani, és elég időigényes a tech fa még dupla research módosítókkal is, így a soron következőt érdemes elolvasni, és mire eléred a sokadik szintet, minden világos lesz.

    "Ha katonákat veszel fel, akkor csökken a terület lakossága? Egyáltalán mi határozza meg azt, hogy hány katonát vehetsz fel? "
    Nem. Nem vettem észre, hogy csökkenne. A felvétel számát a tech, a város szintje, az épületek szinje, az eddictek és a pénzed határozza meg.

    "Próbálom a helpet használni, de mitha ilyen alap dolgokat sem írna le, vagy nem lenne gyors elérése..."
    Ez most ilyen. A Shoguné is ilyen volt, ez is fog fejlődni. Sajnos, ezt erőltetik. A magyar kiadás is katasztrofálisan gyenge volt, és még a DVDken SEM volt manual. Csak az ingame szar van. Egyelőre, meg EZ.

    "A zones of control az, ami tetszik.
    A tegnapi első játékomat meg elbuktam very hardon, mert rájöttem, hogy elfelejtettem egy apróságot. Azt, hogy kurva drágák a zsoldosok arra, hogy sokáig használd őket. Egyszerűn minden pénzt elvittek és nem koncentráltam az erőket, ezért leverték az egyik sereget a másik meg kicsi."
    Van ez így. Majd belejössz.

    "A vezéreknél meg azt nem vágom, hogy van trait (?) és tradition. Mi a difi a kettő között...? Mi dönti el, hogy melyik képességnél lépsz szintet?"
    Mindkettőt látod mi merre ha rákattintasz a seregedre, és előhozod az info panelt. A tábornok mellett látod a sereg tulajdonságait, és a zöld csíkon belül az XPt, hogy mennyi hiányzik még a következő szinthez.

    "Nekem eddig tetszik a játék komplexitásának a szintje, csak talán lehetne kicsit informatívabb a felület."
    Lsd. amit a Shogunról írtam. De itt van EZ is, ill. az ingame és nem ingame résznél a tutorial rovatban 30-40 másodperces kisfilmeket találsz kb. mindenről.

    "A játék főmenüjének zenéje meg egyenesen fanasztikus. Tegnap 10 percig szándékosan nem léptem, csak szörfölgettem, hogy halgathassam."
    A szokásos TW minőség, bár a Shoguntól zenéitől pl. sosem izgultam be ...

    "További hülye kérdések. A világ végén levő sereghez is egy kör alatt odaér a tábornok? A tábornokok segítője ("családtag") is mindig egy kör alatt cserélődik? "
    A sereged mozgását variálhatod. Van alap, van taktikus és ezek változatai, ill. van olyan, amivel +100%al növelheted a hatósugatát, de akkor se nem lát, se nem ... Skillek felszedéséből is tudsz még ezen változtatni, amit a sereg használatával megszerzett XPből tudsz variálni és kiválasztani. A családtag az nem felt. családtag, de minden körben jön valaki, ill. néha egy-egy valós történelmi szereplő.

    "A pool az közös, vagy minden tábornoknak saját "pool"-ja van a segítőnek? Tegnap álmosan ezt már nem csekkoltam le."
    A pool az pool. Mindenkit odatesz, de mivel én nem nagyon váltogatom a tábornokokat, a dolog persze változhat idővel, de ezt nem figyelem.

    "A provinicáknál az edictumok kidása hogyan megy? Mintha azt kaptam volna üzenetben, hogy max. kettő lehet, de én csak egyet tudtam kiadni. A provincia összes tartományára mindig ugyanaz hat? Én legalábbis nem tudtam tartományonként állítani."
    Ha van két lehetőség, akkor kettőt tudsz felhasználni. (Ezek száma nő, ahogy nő a Birodalmad is.) Változtatni, más városhoz rakni úgy tudod, ha kiikszeled az egyik éppen használatban lévőt, és akkor be tudod tenni máshová, amit a következő kör kezdetén már használhatsz is.
  • IvanJacint
    #3176
    nagyon sokat kerestem a masodik pacht-et,de nem talaltam,warez verziohoz kellene,es mar 1 hete nem jatszottam,mert kene a javitas.Valaki nem tud egy linket adni ahol letolthetem a javitasokat?