5627
10804749371368208052.jpg
  • MaRee
    #2935
    Értem, nos megszokhattuk már.

    EGyébként renedesen megszenvedek britanniával, érthetetlen számomra a morál rendszer meg a battle AI.

    Felállítom szépen két sorban a gyalogságot, előre a slingerek mögéjük sword és spear infantry, shield wallba. Két oldalt lovasság. Jön szembe a kevesebb egységgel rendelkező ellen, kizárólag FARMER egységekkel közelre és némi slingerrel hátul. Neki ront a shield wallba felállított gyalogságomnak, és az első másodpercek után "the men are weavering", aztán fél perc mulva rohan az egész brigádom, hiába nyomkodom rájuk az inspiret meg a war cryt.. És kb 4perc alatt el is vesztem az egész csatát, a farmerekből álló AI 500 veszteséggel megússza, nálam meg 1500 az 1900 emberből... Nem tudom hogy most én vagyok ennyire béna, vagy mi van.
  • Bandras DaSilva #2934
    Én nem erre gondolnék, de nem offolok többet:)

    Amúgy meddig megy a játék? mert van benne vagy 40 órám de még nem értem egy hadjárat végére sem. Egyet bebuktam, kcisinált a polgárháború, a rabszolgalázadások, meg az éppen folyamatban lévő háborúim, egyet abbahagytam mert nem tetszett a nép, most Rómával tolom és egyelőre jól állok.
  • TomDantes
    #2933
    Lehet Pannonia 4 felé osztásából indultak ki, és akkor az egyik Pannoniának Sirmium, Szávaszentdemeter volt a központja, és az ma szerb város.
  • Pluskast
    #2932
    Na igen. Jó példa erre az Europa Universalis 4. része. Totál szar nagy Magyarországot akartak berakni, olyan határokkal amilyen soha nem volt. Hála istennek volt pár magyar (meg néhány lengyel és cseh is) srác aki beirkált, hogy ez így nem lesz jó. Kérték a fejlesztők, hogy akkor adjunk nekik támpontot. Erre belinkeltek egy rakás térképet abból a korból. Meg is csinálták helyesen.
  • a.carkey
    #2931
    Van horvát v. szerb F1es nagydíj? Nincs. De van kettő városuk is a Rome I-II-ben. Érdekérvényesítettek keményen. :D (Itt inkább hiányos történelmi ismeretekről van szó, vagy szerb-horvátok is vannak a csapatban.)
  • a.carkey
    #2930
    Belgrád a fővárosa, Singidun "ősi" névvel, Akink lenne Aquincum, és Sziszek a harmadik város, Segestica névvel, mint a három legfontosabb pannoniai település az ókorban. :D
  • TomDantes
    #2929
    Hát a Carhtagoiakról , elvileg van egy 2011-es könyv, Hannibal A pun háborúk kora.
  • Bandras DaSilva #2928
    Nem akarom nagyon félreterelni a topicot, de ez nagyjából mutatja, hogy mennyire jelentős érdekérvényesítő képességekkel rendelkezünk.

    Kb egy olyan jó 100 éve visszaüt, hogy anno a kiegyezésnél a külügy közös maradt. nem tanultuk meg, hogy azt a játékot hogy kell játszani. Szopunk is azóta:).
  • MaRee
    #2927
    Mert mi van arra? Ott még nem jártam.
  • a.carkey
    #2926
    Pannonia totál koncepció zavaros. A többi tartománynál is vannak érdekességek, de amit Pannoniaval csináltak, az már vérlázító. Még jó, hogy kimaradt a Duchy of Slovakia, nem úgy, mint egyes überszupertörténelmileggigakafa paradox játékoknál!
  • KingPunisher
    #2925
    Igen ezt én is néztem, valóban nem olyan nagy a terület, no meg a térkép nagy része járhatatlan.
    Gondolom ez azért lett így megoldva, hogy a kevés sereg tudjon stratégiai pontokat védeni, ne lehessen megkerülni és igazából a különféle mozgési módoknak is így van értelme.
    Értem én az alap koncepciót, ami egyébként egyáltalán nem rossz csak kellen itt pár finomhangolás, hogy ami jó és uj ne feltétlen bassza agyon azt ami eddig volt és jó :P
    Pl. az ügynökök dolgára megoldás lenne ha születne utodja akit lehet tanítani és ha meghal az apja átveszi a helyét. Persze nem kellene hogy ugyan azon a szinten legyen de hordozza nevét és mondjuk képességei egy részét. Igy lehetne 3. Béla a kém.. :D
  • Bandras DaSilva #2924
    Tudom, hogy failelhet 95%nál is mert ugye a matek kidobhatja, csak akkor is furi, hogy az ügynökök első pár szintjén sokkal többet hibázik mint később (na, jó...ez így leírva jónak is tűnik :D), mégis néha zavar.

    lehetne az elején kisebb %-os arányt adnia és akkor nem zavarna annyira.
  • Bandras DaSilva #2923
    Hát igen, furi ez, de ha meg mondjuk van évente 2 kör, akkor meg iszonyú hosszú lett volna a dolog. Bár azzal még lehetne együtt élni csak akkor az egész mozgást és a térképet át kellene rendezni.

    ha már itt tartunk. Sokan mondják (köztük én is), hogy nagyon sok a városi csata. Hát,igen. Nézegettem a kis birodalmamat és az jön le egyre inkább, hogy kicsi a térkép. Vagy jobban mondva a provinciák, területek kicsik. Főleg ha szépen felhizlalod a városokat. gyakorlatilag adott területen van a város meg még egy mini kis hely és annyi. Nincs is esély nagyon sima csatát vívni.

    Néha úgy tűnik, hogy lenne ott hely, de a fennmaradó terület nagy részére nem lehet lépni mert vagy nagy hegy, vagy szikla vagy vmi egyéb tiltós.

    Ebben az a vicces, hogy amikor ránéz az ember a térképre, akkor hatalmasnak tűnik és van vmi 186 vagy mennyi terület. Aztán ha jobban megnézed, igazából egy város azt' csók.



  • KingPunisher
    #2922
    Haha a rajongók megoldják a problémákat lassan.
    Pl. itt egy patch lassu körváltások ellen :
    End Turn után Alt-Tabot kell nyomni és valami mást csinálni a gépen pár percig.. :D

    Különben nekem ez az 1év/kör is fáj mert szeretett ügynökeim hadvezéreim igen hamar elhaláloznak és egyik sem erőszakos halál miatt.
    Az emocionális kötődésem ölik meg ezzel..
    Pedig Shogon 2-be mennyire szerette féltette az ember a kis ninját akibe fél vagyont beleölte..
  • a.carkey
    #2921
    *10ből
  • a.carkey
    #2920
    95%nál is van fail. Ez így, persze idegesítő, de max. visszatöltöd az állást. :D

    Egyébként én arra jöttem rá, hogy ha agent opció előtt lépek bármivel ami nem agent, csak kiteszem a városból és vissza, akkor 1ből 9x nem failel, még alacsony szinten sem, a wounded okozás a minimum.
  • Bandras DaSilva #2919
    Igen, azt néztem én is. Néha zsinórban befailel vagy 3x 95%os successnél.

    Sztem kcisit bugos ez a rész. Viszont ha elkezded vmilyen irányba fejleszteni, mérgezés vagy orvgyilkosság, akkor utána már jók. Olyan mintha csak az első egy-két szint lenne bugos.

    Nekem van egy elég profi kémem, aki mindenkit kinyír mostanában már. Csak szegénykém elég öreg már, szal sztem hamarosan elpatkol, a többiek meg még nem olyan jók.
  • a.carkey
    #2918
    2806
    2808

    Mottó:
    "Angry Joe a Ni No Kuni-ból is tudna extrém hibákat előhalászni ..."

    Amúgy megvetted?
  • a.carkey
    #2917
    Mi érdekel és milyen nyelven?
  • a.carkey
    #2916
    Bla, bla, ok, de mivel?
  • hapi
    #2915
    Angry joe nagyon keményen kiosztotta a játékot. AZ AI fejlesztő helyében kb. világgá mennék szégyenemben. A 3 nép pénzért DLC totális lehúzás, de erről a sok hülye tehet aki sikeressé tette ezt a pénzügyi modellt. Én soha életemben nem vettem DLC-t és nem is fogok, ha mindenki gondolkodott volna most nem lehetne ilyen hogy " itt a játék minden benn van, de ha ezzel a néppel is játszani akarsz akkor fizess 8 eurót". shogun 1 korában kiröhögtük volna őket, de ma ez a sok agyatlan fasz...
    angry joe video
  • EM64T
    #2914
    Meghódítottam Szardíniát, mondom kipróbálom már, milyen a kliens állam. Kemény 12 aranyat fizet körönként... Ki találta ezt ki?
  • MaRee
    #2913
  • Kurfürst
    #2912
    Ezt tudom ajánlani, nagyon jó és alapos könyv, kivesézik benne a lovasságot, gyalogságot, ostromtechnikát, tengeri harcászatot. Messze a legjobb a témában.

    Fighting Techniques of the Ancient World (3000 B.C. to 500 A.D.): Equipment, Combat Skills, and Tactics

    Amazon
  • MaRee
    #2911
    Nektek amúgy hogy működnek az agentek? Az én spy-jaim 90-95%-os successnél is elb@sszák általában a dolgokat, nagyon idegesítő.
  • Szpecnyaz
    #2910
    Angolt meg nem igazán tudok. Szerintem nem is igazán van. Már a rómával és a görögökkel kapcsolatos dolgokat is görög és római történetírók munkáiból szokták kibogarászni. Neked is érdemes lenne ezekkel próbálkozni.
  • MaRee
    #2909
    Jó angolul is.
  • Szpecnyaz
    #2908
    Magyar nyelven nem nagyon van. Csak rómáról tudok én is.
  • MaRee
    #2907
    Némileg off:

    Tudtok valami jó kis oldalt / könyvet (akár inglisül), amit az ókori harcászattal foglalkozik? Mindenhol csak Rómáról meg a Görög városállamokról lehet olvasni, de engem érdekelne a többi nép is, főleg a barbárok. A Commentarii de bello Gallico-t már olvastam. Aki nem tette tegye meg, maga Cézár írta, magyarul is megvan.
  • Terawatt
    #2906
    ui.: a graf eléggé fapados még így is azt azért hozzá tenném.
  • Terawatt
    #2905
    Én 550TIvel tolom, de szerintem eléggé proci függő a játék. AMD x4 840 3,2 ghz, 8 gb ram és elég sok minden maxon van, kivéve az árnyék, AA meg ami tényleg oda baszna és 30 fpsem megvan csatában, nagy mapon meg több.

    Victory pontot meg meg kell tartani x ideig. Fent mutatja is az ikonja, hogy mi a helyzet.
  • gallardo
    #2904
    Valóban mintha gyorsabb lenne.
  • rudanka
    #2903
    Mintha gyorsult volna a kampánytérkép beta peccs után, (eddig) nem is akadozik, ha kijelölök valamit(város, generális)...

    (AMD5600+, HD7750, 4ram)
  • MaRee
    #2902
    Sajnos nem tudom eldönteni már, hogy mi bug, mi van azért mert warez, és mi van direkt így. Pozitívum hogy most érthetetlen okokból megtáltosodott nálam a játék, full hd-ben megy elfogadhatóan (20-30fps) lowon.
  • gallardo
    #2901
    Valóban szar az eredeti is, de tört játéknál MINDIG vannak olyan hibák amik az eredetiben nincsenek, szóval ezért. Meg szerintem aki nem adott érte pénzt annak semmi joga sincs a játékot lemínősíteni.(nem rád céloztam csak ez megy sok helyen)
  • MaRee
    #2900
    Semmi köze ennek ahoz, hogy tört. Az eredeti is ugyan olyan szar ugyan ilyen idétlen bugokkal.
  • GaBika6
    #2899
    Akárhogy is nézem, elolvastam minden hozzászólást, de az én véleményem többekkel együtt, hogy egy rakás félkész KAKI az egész! Shogun 1 óta tolom a Total War-t. Akkor forradalmasította a stratégiai játékokat a maga stílusával. Nem kell bemutatnom sztem itt senkinek. A Roma II-t nagyon vártam. Nagy reményeket fűztem hozzá, mivel az ismertetőkből áradoztak róla.
    Véleményem:
    1.Ha a sok videóival amit toltak a neten nem reklámozzák és HAZUDJÁK tele a fejünket, hanem a játékra, játék videóira fordítják ezt az energiát már boldogabb lennék.
    2.Nehogy már elvárják, hogy a modderek megcsinálják ingyen. Tanulhattak volna a korábbi modderek munkáiból. Politika szar AI továbbra is szar, pedig beharangozták, hogy ez más lesz! HÁT TÉNYLEG MÁS, csak SZAR!!!
    3. SEGA bekaphatja, kapitalista szar cég. -(gyártsunk sok szart és adjuk el úgyis vesznek másikat)-röviden. Ez van ha hülye, hozzá nem értő mondja meg mi legyen. Itt is csak azt nézték, hogy juj de sok pénz folyt be, tudunk venni új szolgálati autót, stb... Most aztán kapkodnak, mert fel van háborodva a vásárlóközönség. Hozzáteszem JOGOSAN!!! (Amúgy nem hinném, hogy leszarnak. Elhiszem hogy nem a játékfejlesztők a hibásak)!

    Mélységesen fel vagyok háborodva, mivel véleményem szerint becsaptak. A meghirdetett termék amit megvettem, nem az amiért fizettem. Rohadt drágán adták amúgy is. Ezt csalásnak hívják, ha szándékos!!! Nem hirdették, hogy béta és nem volt vele gond mikor eladták. Nem jövőre kell a játék, hanem most, mivel kifizettem!
    Ezért linkeltem korábban a Blöff-ös jelenetet a lakókocsiról.
  • EM64T
    #2898
    Várjatok, várjatok... ha az ellenség rámegy a victory pointra, 50 másodpercem van visszafoglalni, különben vesztettem?
  • gallardo
    #2897
    Szerintem fölösleges a wirágbolti verziót az eredetivel összehasonlítani, mert az előbbinél mindig vannak furcsa dolgok.
  • MaRee
    #2896
    Na az új kampányomban most volt a mélypont. El kellett foglalnom egy falut, rámentem a vitory pointra, és aszongya "we have lost a victory point".. ÉS ÉN VESZTETTEM MIKOR AZ ELLENSÉGÉ VOLT