5627
10804749371368208052.jpg
  • Prince23
    #2855
    Uh, mit toltam nemrég. Spártával vagyok, Kr.e 100 körül. Ekkor polgárháború alakult ki Göröghonban, nekem anyaország, mivel hadjáratot indítottam Keleten. Egyiptom, Líbia tartományát is elfoglaltam, Jeruzsálemtől Tarsuszig meg volt minden part menti városom, Kis-Ázsia egész része (hirtelen enm tudom hány provinciából áll). Egész jól ment, gondoltam neki vágok a földközi tenger kikőtő vároainak elfoglaláához, erre tessék, pont most jöttek a Spártai gerúziai forradalmárok bazi nagy hadsereggel, 3 év alatt elfoglalták Göröghon 85%-át, ám Pulpudevánál ellenállást szerveztem, lilletve egy hátvéd őrsöt Nicomediánál. Két hadsereget szervezetem az anyaország utolsó védőbástyájáért. Az egyiptomi-keleti hadjáratról a legjobb hadvezéremet Alexandria kikötővárosa felé vezényeltem, hogy hátba kapja tengeri partraszállás után Spárta városát. Ezzel a hadvezéremmel gyakorlatilag ugrott az afrikai, földközi tenger kikötővárosainak elfoglalása (punokkal való küzdelem is). Ám a helyzet nem ilyen egyszerű volt, mivel Egyiptomból kivonultam, így a figyelmem elhaladt a Nagy Keletről (egészen Seleucia városig hóditottam). Gyakorlatilag ez a civil polgárháború úgy elvonta a figyelmemet a Közel-Keletről, hogy elveszítettem a legjobb és leggazdagabb városokat. Jelenleg Antiochia városnál tartok egy védelmi vonalat a biztonság kedvéért. Egyelőre Parthia és Persia nem mer betámadni Keletről. Hardon játszom amúgy.
    Szóval ez a polgárháború baromira megtizdelte a spártai birodalmamat, csak néztem nagyokat, több mint 50 év kellett, hogy kiűzzem a hazátlan spártaiakat.
    Egész jó élmény volt ennek ellenére, persze a Földközi tengeri uralmi tervem emiatt szertefoszlott. A polgárháború leverte után elindultam Északnak, mert a veneti kis köcsög barbár törzs kihasználta a helyzetet, míg én a polgárháborúval elvoltam, ugyanis elfoglalta Navassos városát, emiatt is dönöttem, hogy legyen harc az északi barbár hordákkal. Eközben Itália összes tartományát elfoglaltam, beleértve a tőle északlra lévő patavium provinciális területét is. Másik hadammal a fekete-tengert uralom. Tehát alakult a helyzet nagyon. nem is ez votl a tervem, és végül ez jött ki belőle :) Eddig élvezem a játékot, hibái ellenére is :D
  • Montanosz
    #2854
    köridő modosítás

    köridő modosítás
  • Szpecnyaz
    #2853
    De már a seregeit se képes normális összetételben felállítani. Ilyen 6-10 előcsatározó egységet szokott tenni egy full stackbe. Ami kb tönkreteszi a csaták játszhatóságát, mert az van hogy ezeket a kis nyomikat kell kergetned, ahelyett hogy oda tudnál figyelni a csatára.
  • KingPunisher
    #2852
    Haha hát igen ha nincsenek távolsági egységek akkor gond sincs..
    Pár közelharcos egymásnak fut és győz az erősebb, de ez nem stratégia..
    Nálam következő történt..
    Ostromoltam a falut, hátam mögött jött az erősítése a gépnek, megtámadott ? nem szépen kikerült és besétált a főtérre ahol egy kupacban voltak 2500-an.
    Elkezdtem őket dobálni parittyással és szépen meghaltak, közelharcosom talán 5-6 osztag volt neki ugy 20..
    Én nyertem a számokat leírtam.
    Ez ebben a formában nem játszható..
    Ha elfoglalod egy frakció utolsó települését is akkor a maradék katonája megtámad akkor is ha ketten vannak ti meg 5000-en..
    De sorolhatnám.. a lényeg a battle AI olyan szinten hülye, hogy egy csimpánznak okoz csak kihívást megverni, bár neki az egér lenne inkább a gond, ha az már menne akkor ez is..
  • Kurfürst
    #2851
    Hát én tegnap az egyik legjobb total waros csatát játszottam le kártágóval, kicsit meggondolatlanul és felkészületlenül gondoltam befenyítem az ibériai törzseket, most hogy Róma az utolsókat rúgja. Hiba volt. A semmiből előkerült másfél stacknyi, 2x túlerőben lévő serege, tele harcedzett ibériai kardosokkal, lovassággal és az elmaradhatlan parittyásokkal.

    Nálam távolsági egység semmi, néhány falanx, két kardos és két lovas. Szerencsére a terep nekem kedvezett, becampeltem a dombra a falanxszal, a lovasokat elrejtettem... elkövettem az a hibát hogy a lovasságot előre küldtem abban a reményben, hogy slingereket szétverik, de a gép elég ügyesen felmorzsolta őket, hiába próbáltam őket kivonni - egy tucatnyi lovas menekült meg az ibériai lovasság elől. A gyalogság magára maradt. Szerencsére nem állt le parittyázni mert azzal nem nagyon tudtam volna mit kezdeni. Megpróbált bekeríteni a domb mögött a lovasságával, de azt a fővonalból átcsoportosított falanxszal megállítottam, közben az ifjú Hannibal Barca öngyilkos rohamra indult a bal szárnyos csoportosuló parittyások ellen, ott is maradt. A fővonalban a falanxok hatalmas áldozatok árán és a ibériai és líbiai zsoldos gyalogság segítségével megtizedelte az ibériai barbár kardosokat. Sokan megfutottak. Az alig száz, fáradt falangita a dombról lefele rohanva elkeseredett rohamot indított indított a, míg mások az ibériai törzsfő válogatott harcosait morzsolták fel. Az könnyűfegyverzetű ibériaiak végül feladták és megfutottak, de a kártágói serege 90% ott maradt. Velük a következő, késpn beérkező ibériai seregtest végzett, majd a barbár flotta által támogatva ostrom alá vette Quart Hadasht, az ibériai pun központot.

    A hatékony tengerzár és szárazföldi blokád elzárta a védőket az utánpótlástól, a készleteket hamar felélték és a megadás szélén voltak, amikor a tengerről megérkezett az addig itáliát prédáló győzedelmes kártágói felmentő segeg és hadiflotta. A nagyszámú barbár hajót az evezős, tengeri harcban járatok kártágói hadihajók könnyen szétverték (autocalc :p ) az ostromló ibéreket pedig a Quart Hadash mellett partraszállt itáliai veteránok elsöpörték, majd lendületüket megtartva ellentámadásba mentek át, felprédálva a tengerparti barbár településeket. Az ibérek, látván hogy nyílt csatában nem győzedelmeskedhetnek a hellén módra felszerelt kártágói zsoldosokkal, elkeseredésükbe a hegyekbe vették magukat.

    Ugyanazon évben - nagyszámú hellén zsoldost felbérelve - az itáliai kártágói sereg bevette a római ellenállás utolsó fészkét, Brundiziumot, amelyet maroknyi légionárius veterán és a gyengén felszerelt helyőrség és a helyi söpredék védett. Az ostromló kártágói sereg két részre oszlott, az kártágói csapatok látványos támadást indítottak az egyik városkapun át, míg város másik falán a hellén zsoldosok a falakat megmászva és az ottani könnyűgyalogságból álló védőket könnyedén legyőzve hátbatámadták a városkapuban magukat még jól tartó rómaiaikat. Csak kevés római menekülhetett el a városból.

    Szvsz eddig az egyik legjobb totalwar játékélmény volt ez a pár kör, csak várni kell egy kicsit amíg a gép kinövi magát és komolyabb seregekkel érkezik.
  • Szpecnyaz
    #2850
    Én úgy fogom fel hogy ez egy hosszú távú befektetés volt. Majd fél v 1 év múlva a patchek meg a modderek biztos jó játékot csinálnak belőle.
  • KingPunisher
    #2849
    :( nekem csak 11-be fájt de hát megtanultam a leckét.. Előre többet semmit, akármilyen jó is volt az előző része bármennyire szerettem..
    Azért talán nem veszik el a pénzünk karácsony felé ránézek újra.
  • Mozes
    #2848
    :( bassza meg. Én meg megvettem a Gyűjtői változatot arra alapozva, hogy a Shogun2 mennyire bejött és mennyit toltam vele....erre ezt kapja az ember.....
  • KingPunisher
    #2847
    No elég volt nekem is, megy rá az uninstall..
    Az AI 2.5x túlerőben nekem van 970 emberem neki 2600.. Kb azonos szintű barbár egységek..
    A végeredmény : ÉN 19 embert vesztettem ő 2500-at...
    ÁÁ ez nem játék, ez egy techdemo de annak meg nem elég szép no meg akadozik is.
  • Hypo #2846
    EB be beletoltam par szaz orat eleg jo, de nekem az meg a lo masik oldala, vanak tulgok maiket tul bonyolitottak. ROma S. is érdekes.

  • Pluskast
    #2845
    A legjobb mod volt a Rome 1-hez! Én csak azzal játszottam. Nagyon komolyan megcsinálták és sokkal realisztikusabb volt. Azonban hozzátenném, hogy ebben a viszonylatban maga a Rome első része sem volt egy nagy szám. Hamar megunható volt. Ha ezt nem töltik meg tartalommal - elég sok minden kimaradt a játékból, pl család része ami fontos szerepe lett volna politikai csatározásoknak - akkor hamar befejezem. Ami nekem az egyik legnagyobb csalódás a játékban ez a politikai rész. Abszolút látni, hogy kihagytak egy rakás dolgot a tervezetthez képest (ezt be is vallották). így egy totál értelmetlen és használhatatlan valami. Semmi jelentősége nincs annak, hogy most köztársaság van vagy császárság. Hódítani így is - úgy is tudok. Totál nem is foglalkozom vele mert enélkül is képes vagyok létrehozni a római birodalmat. Ilyenkor meg felmerül bennem a kérdés, hogy minek rakták akkor bele? Még csak nem is ad semmi pluszt.
  • Montanosz
    #2844
    éveket játszottam vele,megunhatatlan!
  • Prince23
    #2843
    Haverom azt mondja, hogy a Rome 1-es Europa Barbarorum (azt hiszem ezt mondta) sokkal jobb, mint ez a második rész. Meg sok tekintetben visszafejlődés tapasztalható. Én annak idején rome1-e smodokkal nem játszottam, szóval annyira nem ismerem az EB-t, csak páran dicsérték, így hát sokaktól hallom a dicső hátszelét a modnak...
  • Szpecnyaz
    #2842
    Én azért is posztoltak ki azt a videót, mert maximálisan egyet értek Angry Joeval.
    Most hogy már beletettem 30+ órát a gamebe, egyre több hiba jön elő.
    Én úgy vagyok vele, hogy lassú körváltás ok, elvégre sok nép van
    A BAI idióta, de mindig is az volt.
    A CAI először tetszett, de most már látom hogy az is retardált.
    Kb semmi kihívást nem nyújt. Mert nem támad, még ha hadat is üzen. Csak áll a seregeivel a városa mellett és bambul. A seregei pedig szintén érdekesek. Kb minden tábornokát kihozza, aztán jó esetben tesz beléjük 2-3 egységet, a tengeren ugyan ez van. Néhány nép van csak, aki több full stackes sereget állított fel, de ő se mozog velük.
    Emiatt szinte alig van nyílt terepes csatám, mindig ostromolnom kell, ahol aztán szophatok, mert ugye ott kempel a seregeivel. Ha szerencsém van akkor persze le tudom vakarni a seregeit a városról, de ha full stack van neki, azt mindig bedugja a városban.

    Persze a perverz dolog az, hogy így is játszok a játékkal, de a kérdés hogy mennyi idő után fogom ezt elunni?
  • ratgab
    #2841
    Amit egyáltalán nem értek, hogy nálam ilyeneket az AI nem csinált. Nem állt egy helyben, nem bugzódott be (szaladgált körbe-körbe), pedig én is a review verziót teszteltem.

    Nem voltak túlzásban a kis mennyiségű ellenséges seregek sem. Amikor már nem volt városa persze akkor küldte a gyenge seregeket, de ezen kívül én ilyet nem figyeltem meg.

    Nekem küldtek hadüzenetet rögtön az első játszmámban is...

    Ami tény, hogy az AI elég passzív a kampány térképen legalábbis a játékos ellen mindenképp. Csatában sajnos nem túl acélos ez is igaz. 11 percig néztem, sajnos többre jelenleg nincs időm, de majd azért megnézem mind mond Joe a továbbiakban, mert érdekel. Persze le is írom én hogy látom a review verzió alapján (20 órát én is beletettem).
  • KingPunisher
    #2840
    Hmm lehet ez a bölcs döntés.. meggondolom én is..
  • Nos
    #2839
    uninstalled

    Ráértem volna megvenni. Egy hónap múlva majd újra felkerül, de így mire kijavítják az alapvető hibákat csak megunom, és még csak igazán nem is élvezem. Amolyan igazi időelcseszés.

    Jó játékot mindenkinek.
  • Hypo #2838
    mennyire igaza van
  • KingPunisher
    #2837
    Vannak jó dolgok ami tetszik, egység mozgási modok, sereg, ügynök limit..
    de én pl. azt vártam, hogy Iceni horda megy lefelé, Rome meg addig behuzza a térkép közepét no és akkor lesz öröm bodottá.
    Össze lehet csapni a kor legerősebb államával, tényleg epic izgalmas elhúzódó háborúban.
    Ezek a kiemelet frakciók igenis legyenek erősek az AI kezében is ne ilyen tökömtudjamianevük frakciókkal kelljen csatázni, akiknek 1-1 tartományuk van.
    Persze lehet sokat vártam, de azért 2013 van a grafikán kívül másnak is kéne fejlődni ha már a processzorok gyorsabbak több magosak stb..
    1 mag számolhatná csak az AI-t ^^ de szép is lenne.
  • a.carkey
    #2836
    Ezektől bármi. :)
  • ratgab
    #2835
    Most komoly vagy poénkodsz? Amúgy el tudnám képzelni. Sajnos.
  • a.carkey
    #2834
    DLCvel jönnek a vicces videók. :D
  • ratgab
    #2833
    Medieval 2-ben is voltak szerintem szórakoztatóak. Amikor bevitte a bérgyilkos a kígyót a szobába és az rátámadt azon szakadtam.

    De tény, Shogunban is voltak vicces dolgok.

    Empire-el nem sokat játszottam, arról nem tudok nyilatkozni.
  • a.carkey
    #2832
    Na ok, de a Shogun kivételével értelmes agentes videót nem láttam. Mondjuk ott az egységlegyártás is külön filmet kapott. :)
  • Mozes
    #2831
    Hát 1 hét után azt mondom ez egy összecsapott átlagos játék szép grafikával, a Shogun2 ennyi idő után már függővé tett, amikor nem játoszottam akkor is azon gondolkodtam mit csináljak legközelebb másképpen. A Shogun2:FoS jobban magával ragadott mint ez a játék és az csak egy "kiegészítő" volt. Reméljük a következő rész a sorozatból inkább javulni fog....pedig de vártam :(
  • ratgab
    #2830
    Ha már agent én pl. hiányolom a korábbi részekből a hozzájuk kapcsolódó videókat. Jókat lehetett ezeken vigyorogni, még ha bebuktuk őket akkor is. Sőt főleg akkor...XD
  • a.carkey
    #2829
    Hiába fedezed fel a sötét területet, idővel újból besötétedik. Na már most ha flottával mész, ami nem hero/agent, akkor biza számolja a hajókopást a felhős részeken, meg minden mást. És nem egy nép és hajó van. Barbárként, a szárazföld belsejében ez kevésbé észrevehető, mert a kis népek nem háborúznak sűrűn, csak építik a seregeiket, a nagyoknak meg nincs pénzük rá, hogy nagyon nekimenjenek a játék elején bárkinek is, így ők csak állnak, mint a ténisz, így ott kevésbé kell várni, max. a hülye agent akciókra, melyek vagy bekövetkeznek, vagy nem, de ott nem kell pl. elhasználódást számítani, ráadásul nem 20 egységnél/sereg. Ehhez vegyük hozzá, hogy amit nem látunk, ő az is látja, és számolnia ott is kell ezeket.
  • ratgab
    #2828
    Amúgy milyen nehézségen nyomod, hogy ilyen egyszerűnek találod?
  • a.carkey
    #2827
    Persze, mert mindenki ugyanazt tudta körülötted és a térkép behatárolt kb. minden mozgást. Ha uraltad a tengereket, akkor nem szálltak partra körülötted, ha beálltál egy jó pozícióba, akkor elkaptad a seregét, stb. Ha szar helyen kezdték, a kis klánok is ütöttek és küldték rád a seregeket, de úrrá lehetett rajtuk lenni.

    Itt azért nem ez van. Itt a választható népek jóval erősebbek a körülöttük élőktől. De persze ezért is üti őket mindenki, kivétel Rómát. :) Carthago, Egyiptom, mindenki őket üti aki csak bírja, majd beszáll a görög szigetvilág, és ők ütik le Carthago és Egyiptom új urait, majd jön Róma, és kizavar mindenkit az erdőből.
  • ratgab
    #2826
    Próbálnád ki a Coop-ot, na ott már az elején is baromi lassú!
  • KingPunisher
    #2825
    Hát igen kell az idő ennek az összetett AI-nek :D
    De vajon mit számol?? Amit látok az alapján a sötét területek simán mehetnének random generátorral is :D
    Roma 50 kör után 1 területtel :P de a többi legendás frakció sem igen vitézkedik.
    Élmény lesz lerombolni barbárokkal Romát.. azt az 1 kis városkát :P
  • Bandras DaSilva #2824
    Ja, tudom.

    A vicc az, hogy minden hadjárat elején lemegy a körváltás pikk-pakk, aztán ahogy nőnek a városok, egyre több néppel lesz kapcsolat, kereskedelem, szövetség, stb stb, szépen belassul.

    A vicc az, hogy igazából a népek ikonjai fönt nem lassan pörögnek hanem szépen mennek folyamatosan. Csak rengeteg kis szar cuccal is lépnie kell a gépnek és gondolom azért is lassul.

    Mindegy, nem akkora nagy baki mert tudok vele élni csak halott idő igazából:)
  • KingPunisher
    #2823
    Naaaa.. azért ez nem igaz. Shogun 2-be rengetegszer elbuktam a kampányt az elején, első 100 körbe sosem éreztem azt hogy érinthetetlen vagyok.

    Én mit csinálok ostromkor ? hát nem a tér közepén állok összetömörülve..
    Ha tulerő van nem várom meg hogy agyondobáljanak nekifutok mindennel ami van.. tehát pont az ellenkezőjét.
    Ilyeneket, hogy becsalom a távolsági egységeket és oldalba kapom már nem is merek írni, ez itt már sci-fi :D lenne az AI részéről..

  • a.carkey
    #2822
    Akkor passz. Mondom, minél többet játszol, előjön egy memleak. Tegnap bekapcsoltam, és este kikapcsoltam. Se visszatöltés, se semmi. Enyhén be volt lassulva amint nagyhatalommal kezdtem háborúba és még a körváltás is belassult, mert többet láttál ugye. De kiléptem, vissza, és ismét minden oké volt, pedig már szaggatott, míg előtte meg se röccent.
  • a.carkey
    #2821
    Ok, de mi köze a Shogunnak az EUhoz? Totál más game. Paradoxéknál pedig a megjelenés kori gigapatch olyan, mint a menyasszonytánc: ritkán marad el. :D

    Azt felejted el, hogy eddig is ez volt MINDEN Shogunban már a megjelenés napján. Akkor meg mi is a gond? Ráadásul az Empirenél még jópár nép savegameje is betölthetetlenné vált, a Shogunnál pedig a kis népek közül járt így az ember.

    Vagy te, egy totál feltupiírozott sereggel és tapasztalattal 40-50 kör után. Mit vársz a kis népektől egy tartománnyal? Gigahadjárat Egyiptom ellen? :D Egyébként mire én lekalandoztam Afrikába, már nem volt sem Egyiptom, sem Carthago. :D

    Te mit csinálsz ostromkor? Ha téged ostromolnak? Felmész a fel tetéjére és dobálsz. Ha bejönnek, odaállsz a kapu v. rés elé és közben fentről dobálod őket, különösen ha kőből van az erődítmény fala és nem lehet felgyújtani, amíg el nem fogy a lőszered v. le nem telik az idő.

    Azért csinálsz meg minden csatát szinte veszteség nélkül, mert baromi erős vagy, és egyre erősebbek a seregeid is. De ez volt az első részben is.
  • Bandras DaSilva #2820
    Az volt az első amit kikapcsoltam. Azzal együtt is eddig tart a körváltás.
  • KingPunisher
    #2819
    MI ? Azért a Europa Universalis 4 8.9 pontot kapott pár hete..
    Szar ez a game sajnos kár ezt cifrázni, én TW fan vagyok de ez most ebben a formában kevéske sajnos.
    40-50 kör körül járok és a legnagyobb kihívás az volt, hogy ne unistalláljam a gamet :D
    Város ostrom kb annyiból áll, hogy a parittyások agyondobálják a tér közepén álló ellenséget.. Ez szerinted stratégia ?
    Ha van fal akkor ott áll a tetején , ott kell dobálni, de hogy ezen kívül bármit csináljon még nem láttam.
    0 kihívás.. Megcsinálok minden csatát szinte 0 veszteséggel..
  • a.carkey
    #2818
    Ennyit változott a net embere a Shogun megjelenése óta.
  • a.carkey
    #2817
    "Politika. Jó lenne ez a családosdi, csak nem igazán műkszik. Jó lenne ha látnád az örököst, lehetne kicsit fejleszteni azt is és nem csak egy random vkit kapnál.

    Arról már nem is beszélve, hogy sokszor nincs családtag akit kinevezhetnék a seregek vagy a flották élére és ezért más családok tagjai kerülnek oda, akik aztán egy csomó hasznot húznak abból, hogy nyerem nekik a csatákat. He levadászom, vagy beházasítom őket, akkor is csökken a támogatottságom (holott éppen nőnie kellene) és a végén polgárháború jön. Persze lehet én csinálom ezt a részét rosszul."

    Nem kell törődni vele, hogy csökken a támogatottságod. Majd visszajön idővel, viszont, minden parancsnokod rokonságban fog állni veled, így neked is jön a bizalom idővel.

    Amikor jönnek minden kör végén új emberek, akkor vagy becseréled őket MINDIG, ameddig NEM CSAK A TE CSALÁDODHOZ TARTOZÓKBÓL áll a parancsnokságod, vagy elfogadod amit kapsz, nem cserélgetsz és hagysz veszni parancsnokokat, viszont adoptálod őket, és akkor 90%-ban mintha a te családodból lennének, sőt, meg is jelennek a családod tagjai résznél, nem pedig other factionhöz rakják őket. Az általuk elért sikerektől függ a faction sikere is.
  • a.carkey
    #2816
    "Az is igaz, hogy kurva sok frakció van. Ez a 2-3-4perces körváltás rengeteg."

    Kapcsold ki az optionsban, hogymutassa az AI mozgását!