5627
10804749371368208052.jpg
  • Since
    #2895
    GTX560 kártyán játszik valaki? Ha igen, milyen beállítással és hogy megy a játék? Nekem médiumon is baromira akad, de érdekes, hogy a csata elején nem laggol semmit, amikor meg elkezdődik a harc iszonyatosan szaggatt. Pedig a prológus gond nélkül ment...
  • Terawatt
    #2894
    Pont ezért nem fogják így hagyni. Ne fossatok.
  • Szpecnyaz
    #2893
    Az lehet hogy így hagyják. De a következő játékuk esetében emlékezni fognak rá a vásárlók. Én legalábbis biztosan.
  • MaRee
    #2892
    Hacsak nem kiadnak egy DLC-t vagy 20 euroért amitől játszható lesz a játék
  • Fehercsoki
    #2891
    Senki sem fogja nekik kifizetni az utólagos javítgatást, az eladások már úgyis megvoltak. Amíg nincs jobb dolguk addig csinálgatják...
  • Szpecnyaz
    #2890
    Valahogy nem lep meg hogy megy a rage. Kifezettük a borsos árat a játékért, erre adnak egy béta állapotú valamit. Amit nem képesek normálisan javítani.
    Mondjuk állítólag a SEGA a hibás, mert ők erőszakolták rájuk azt, hogy idő előtt kidobják.
    De ez látszik is, optimalizálatlan, sok feature hiányzik ami alap lenne.
    Sokkal jobban jártunk volna ha pár hónapot várnak még vele.
  • MaRee
    #2889
    Egyetértek Szpecnyazékkal, én is rohadtul unom, hogy 1-2 egységes "seregek" támadgatják a városaimat, ezzel is lassítva a már őrjítően lassú end turnözést. Ha elfoglalom az utolsó városát is valaminek, akkor vagy tűnjön a francba ( ami életszerűbb, hisz dezertálnak pl, vagy ellátmány nélkül éhen halnak, ne mondja már senki, hogy 20-30fős seregek olyan gyakran támadgattak rá fullos ókori metropoliszokra), néhány kivétellel, ők folytathatnak mondjuk "gerilla harcot", de ennek így nincs értelme.
  • Terawatt
    #2888
    GTA 4 is botrányos volt, PCn alapból játszhatatlan. Felraktam és nem tudtam elindulni a kocsival bevezető után mert folyamatosan ment előre a jármű irányíthatatlanul, optimizálás 0 volt stb és sokadik patchre hozták rendbe.

    Szerintem nincs ezzel annyi baj, mint ami azzal volt. Ha meg alapoktól akartok változást azt modderek is megcsinálják még ha a fejlesztők is belenyúlnak.
  • KingPunisher
    #2887
    Különben ebben az a szomorú hogy ugy néz ki ez lesz a heti bugfix :D
    A performance javítás minden..
    Lényeg minden héten kapunk "valamit"..

    CA forumán micsoda oltások mennek, nem finomkodnak a fejlesztőkkel :D de teljesen jogos sőőt.. szerintem ebből nem lesz már játék itt az alapokkal lehetnek gondok azt meg ujraírni stb.. nem fogják.
  • KingPunisher
    #2886
    Most ez az éhen halás is kérdéses, nevezhetjük szétszéledésnek is.. Dezertálás lemorzsolódás kedv vesztés, asszimiláció ..

    Mondtam én nem lesz jobb.. ha neked 8 van akkor az már jó arra minek patch..
    Nekem különben változó, a max 25 de ha kijelölök egy unitot és lesz körülötte olyan sárga takony az rendkívül erőforrás igényes ^^ akkor lemegy 9-10-re..
  • Szpecnyaz
    #2885
    Nice. Semmivel se lett jobb. Kíváncsi vagyok hogy milyen degenerált programozói vannak ezeknek.
  • TomDantes
    #2884
    Szerintem nem. Attól hogy az utolsó várost elfoglalják, attól miért halnának meg, a várostól esetleg messze lévő katonák?

    Amikor a török elfoglalta az országunk nagyrészét, nem tűntek el egyből a magyarok...
  • Szpecnyaz
    #2883
    Én pont az alábbi kategóriába tartozok :D. Van kemény 8 FPS-em a kampány mapon. Szóval kíváncsi vagyok hogy most jó lesz e.
  • Tikal #2882
    Nekem most van harom ilyen frakció nélküli sereg az egyik tartomanyomban, csak állnak es éhen halnak az erdőben...
  • KingPunisher
    #2881
    Lejön az 2 pillanat alatt csak gondolom valami fájlt kicsomagol és visszatömöríti az uj adatokkal.
    De mondom semmit nem csinál.. Talán azoknak segít akiknek 2 fps volt a kampány mapon, vmi bug miatt.
  • Szpecnyaz
    #2880
    Ja, nem szóltam, megtaláltam fórumon az okát.
  • Szpecnyaz
    #2879
    Am mi a bánatért nem tudják megoldani hogy egy cirka 22mb-os fix ne 15 perc alatt jöjjön le?
  • Nos
    #2878
    Ez jo otlet.
  • KingPunisher
    #2877
    Pont erre írtam az ötlet.. A játékosnak ez elég zavaró lenne hogy 4-5 körig fosztogat zavargást csinál, reálisabb is no meg lenne értelme elkapni vagy totálisan megsemmisíteni seregeket.
  • Szpecnyaz
    #2876
    Az volt a jó ami eddig is volt. Ha egy frakció megsemmisül, akkor vele pusztulnak az egységei.
  • KingPunisher
    #2875
    ÁÁ szerintük ez full reális és logikus..
    Pár szétvert barbár vezető nélkül ostromba kezd :D
    Bár ez lenne a legnagyobb gond a játékkal..
    Shogun 2-be ilyet sosem csináltak pedig azok Japánok!! ha szétverted a seregét és maradt túlélő elkezdtek gyújtogatni..
    Ugye itt is van ilyen opció ahol fosztogatni lehet.. Ez lenne a logikus, hogy abba az állapotba vált és a vezető nélkül maradt sereg elkezdi kifosztani a tartományt..
  • Tikal #2874
    Nem remélik, de ez egy kurva jatek, mi a faszt kezdjen azzal a par egységgel a gep? ...ez mem a SIMS. Kinyirja oket az AI. Perse lehetne hogy csatlakoznak mas frakciokhoz, azt meg el tudnám képzelni...
  • Tikal #2873
    OMG...
  • Szpecnyaz
    #2872
    De bakker, ő be volt zárva egy várba. Vagy ott puszult el, vagy egy rohamba.
    Itt meg a szabadon bóklászó "seregek" döntenek úgy hogy öngyilkosok lesznek. Ne próbáljátok már megmagyarázni hogy az logikus, hogy 20 katona nekimegy 2500nak, mert attól remélik a győzelmet.
  • KingPunisher
    #2871
    Ne viccelj már.. hány esetet tudsz a történelemből ahol a szétvert sereg vezető minden nélkül nekirohant a 20x-os túlerőnek ?
    Ilyenkor szétszélednek elbujnak hegyekbe és simán inkább éhen halnak de akkor sem támadnak.. ilyen az emberi természet.
    Börtönökbe, koncentrációs táborokba sem támadtak a 10x akkora létszámfölényben lévő emberek, pedig csak pár halt volna meg a több megmenekül.
    De holnap ha egy cigány horda kilakoltat téged (nem kívánom) megnézem a híradóba ahogy nekik mész egyedül :D

    Más.. van béta patch !
    Feltettem nem csinál semmit. Király. Megkaptuk a heti patch adagunk.
    Elvileg kampány map low fps-t hívatott javítani, de nem sikerült, hivatalos forumon is írkálnak, hogy ez biza nem csinál semmit.

  • Szpecnyaz
    #2870
    "Hi Everyone,

    We have taken the decision to move back Patch 2 slightly to increase the amount of fixes included in it. We will have more news on it later this week.

    Before then, Patch 1.5 will release which contains one important fix.

    Patch 1.5 will enter public BETA testing today. It will not automatically update your game at this time, you can download it should you wish to participate in the BETA test by following the instructions below:

    Patch 1.5 Contains one fix:
    - Should improve Campaign Map frame rate in the majority of cases for those people with high-end graphics cards combined with mid-range CPUs. Those people who have noted high frame rates in battle but single-figure frame rates during Campaign Map play should see a notable increase in performance.


    If you’d like to use it rather than wait for the official hotfix:

    In your steam game library, right click Total War: Rome II. Then choose Properties and select the BETAS tab. Finally select “patch1.5” from the drop down list.

    Please do be aware that this may not work or solve your specific issue and you take part in any beta tests at your own risk. If you do not wish to assume that risk please wait for the official live update."
  • gallardo
    #2869
    És akkor mi a helyzet Zrínyivel?
  • Szpecnyaz
    #2868
    Azért az más, mert a terepviszonyok nekik kedveztek. Meg tudták hogy nem ők az utolsó 300 görög katona. Az ő dolgok a volt hogy elég ideig feltartsák a perzsákat, hogy összegyűljön egy nagyobb sereg, szóval nem éppen egy veszett helyzet volt.
    Tikal: IRL egy hadsereg utolsó pár katonája inkább megadja magát, elvonul száműzetésbe, elmegy partizánkodni. De nem fog face to face rohamot indítani egy óriási túlerőben lévő hadsereg ellen.
  • Prof William
    #2867
    "Inkább a dicső halál mint a szolgaság és a megaláztatás gyötrelmei!"

    Estek meg hasonló események abban az időben.
  • a.carkey
    #2866
    Mondom, mondom. Hispániában én is néztem nagyokat, mert nem ehhez voltam hozzászokva. :)
  • Prince23
    #2865
    Spárta még is helyt állt Kr.e a perzsák ellen :)
  • Tikal #2864
    IRL is az a a jellemző hogy kezdenek egy uj kampányt, nem? ;)
  • Szpecnyaz
    #2863
    Ha úgy lenne hogy elfoglalják minden városom és van 100 katonám, tuti nem fogok megtámadni egy fullos sereget, mert semmi értelme. Inkább kezdek egy új kampányt.
    IRL se jellemző hogy ha marad egy hadseregből pár ember, akkor nekirohannak egy fullos hadseregnek, mondván hogy majd most jól felszabadítjuk a hazánkat.
  • Tikal #2862
    Ha majd az utolso városod is elfoglalják, akkor majd minden körben csak menekülni fogsz az AI elől, amig éhen nem halnak a katonaid?:)
  • Prince23
    #2861
    Ilyet én is tapasztaltam már, főleg akkor csinálják ezt, ha nincs hazájuk. Ilyenkor fejjjel a falnak módjával betámadnak egy olyan várost, ami ráadásul erődítmény... de legalább kezdenék kisvárossal, vagy egy kikötővárossal az utolsó rohamukat :D
  • Szpecnyaz
    #2860
    Pedig általában ilyen pár tucat fő körüli "seregek" szoktak öngyilkos rohamot intézni a 2500 fős legióim ellen :D.
  • Tikal #2859
    Mondjuk engem meg husz ember nem támadott meg, eeket a maradekokat altalaban en keresem meg es támadóm meg aztan mennek rabszolganak:)
  • Tikal #2858
    Aha, éhen halni jobb mint szembeszegulni a hódítóval, aki epp most foglalta el a varosaidat es erőszakolta meg az asszonyaikat...aha, elbújni es éhen halni életszerű es nemesebb is :)
  • KingPunisher
    #2857
    LOL igen ez rendkívül életszerű és értelme is sok van..
    Széledjen szét ha nincs reális esély visszafoglalni a települést..
    Persze ha van még bennük erő támadjanak, de ne már ilyen 20 fő vs 2000..
    Bújjanak el a hegyekbe dögöljenek éhen..
  • Tikal #2856
    Mi lenne a helyes, mit csináljon a maradék sereg utánpótlás nelkul? Hősi halált kell hallniuk, nincs ezzel semmi gond)