5627
10804749371368208052.jpg
  • Pluskast
    #3175
    Nem egy kör alatt, hanem azonnal amint kiválasztottad, hogy kit akarsz megtenni az új légió parancsnokának és igen a családtagok is (már amennyiben arra gondolsz, hogy több családtagodat megteszed hadvezérnek). Ezt a pool dolgot nem értem, hogy mire gondolsz.

    Az ediktumok száma attól függ mekkora a birodalmad. Csak olyan provinciában tudsz kiadni ediktumot ahol az összes várost uralod (ergo a provincia fővárosa plusz a többi kisebb). Az ediktum pedig egyformán hat minden városodra az adott provinciában. Őszintén szólva én csak ezt a "kenyeret és cirkuszt a népnek" ediktumot használom, mivel ez nagyban növeli a public ordert. A többi szerintem haszontalan, illetve ha mondjuk sok provinciád van akkor felesleges mert a bevételed úgy is sok.
  • Molnibalage
    #3174
    További hülye kérdések. A világ végén levő sereghez is egy kör alatt odaér a tábornok? A tábornokok segítője ("családtag") is mindig egy kör alatt cserélődik?

    A pool az közös, vagy minden tábornoknak saját "pool"-ja van a segítőnek? Tegnap álmosan ezt már nem csekkoltam le.

    A provinicáknál az edictumok kidása hogyan megy? Mintha azt kaptam volna üzenetben, hogy max. kettő lehet, de én csak egyet tudtam kiadni. A provincia összes tartományára mindig ugyanaz hat? Én legalábbis nem tudtam tartományonként állítani.
  • Pluskast
    #3173
    Igen, bár azért négyes városnál már rohadt sok kaját visz el a fejlesztés, vagy éppen public order-t.
  • Pluskast
    #3172
    Ha meghal (vagy akár meg is sérülhet pl orvgyilkos támadás következtében, ilyenkor pár körig nem használható) akkor automatikusan feljön egy ablak ahol ki kell választanod a lehetséges új tábornokát az adott légiónak. Szóval igen azonnali a pótlás. De amúgy bármikor lecserélheted a tábornokodat egy másik, neked jobban tetszőre. a lényeg, hogy kiválasztod a sereget, ott pedig arra a gombra klikkelsz ahol fejleszteni tudod a képességét a hadvezérednek. Ott a feljövő ablaknál van a replace gomb.
  • a.carkey
    #3171
    A négy városos provinciák a legjobbak, főleg ahol kikötő van. Tök jól el lehet osztani mindent.
  • Molnibalage
    #3170
    Hülye kérdés, de ha öregedésben meghal egy tábornok, akkor odaveszik a sereg is? Vagy ekkor engedélyez azonnali pótlást is?
  • Pluskast
    #3169
    Magát az income-ot csökkenti.
  • Bandras DaSilva #3168
    A trait az éppen aktuális tábornokra, admirálisra vonatkozik, az army tradition viszont a seregre. Ha sokat győz, akkor ez is, az is növekszik. Egészen addig megmarad amíg teljesen szét nem verik.

    Van egy olyan opció viszont az új sereg felállításánál, hogy vmelyik régi sereg tradícióját lehet feltámasztani. Ez akkor jó, ha egy tapasztalt sereget vernek 0ra.
  • Pluskast
    #3167
    A trait mindig a tábornokodra vonatkozik. A tradition pedig magára a légióra. A tradition képességek akkor sem tünnek el, ha a tábornokod meghal, mivel az magára az adott légióra vonatkozik.
  • Molnibalage
    #3166
    A bevételemet is...? Tehát magát az income-ot is csökkenti és még van fenntartása is neki? Vagy úgy érted, hogy szimplán fenntartási költség van?

    A válaszokat meg köszi mindenkitől.
  • Molnibalage
    #3165
    A zones of control az, ami tetszik.

    A tegnapi első játékomat meg elbuktam very hardon, mert rájöttem, hogy elfelejtettem egy apróságot. Azt, hogy kurva drágák a zsoldosok arra, hogy sokáig használd őket. Egyszerűn minden pénzt elvittek és nem koncentráltam az erőket, ezért leverték az egyik sereget a másik meg kicsi.

    A vezéreknél meg azt nem vágom, hogy van trait (?) és tradition. Mi a difi a kettő között...? Mi dönti el, hogy melyik képességnél lépsz szintet?

    Nekem eddig tetszik a játék komplexitásának a szintje, csak talán lehetne kicsit informatívabb a felület.

    A játék főmenüjének zenéje meg egyenesen fanasztikus. Tegnap 10 percig szándékosan nem léptem, csak szörfölgettem, hogy halgathassam.
  • Pluskast
    #3164
    Illetve még azt is hozzá tenném, hogy ha van hadi kikötőd akkor pluszba még kapsz hajókat is védekezés képen.
  • Pluskast
    #3163
    A város szintje ahhoz kell, hogy több épületet legyél képes lerakni. A kaja mennyiséget bal alul látod (asszem a kis térkép alatt most így nem tudom fejből). A lényeg, hogy ha ez a készlet mennyiség mínuszba megy akkor a katonáid elkezdenek dezertálni. Szóval ügyelj rá, hogy mindig pluszban legyen.A terület lakossága nem csökken ha hadsereget toborzol, hanem a körönkénti bevételed fog visszaesni.
  • MaRee
    #3162
    Igen, azt jelenti, hogy annyival védekezik. Nincs hadvezére, a garrison létszám pedig csata után elkezd vissza töltődni, azt nem tudom, mi alapján, de tuti nem max ember van csata után, legalábbis én így vettem észre.

    A városokba mivel nem tudsz hadvezér nélküli sereget rakni, így nem tudod őket mozgatni. A garrison rendszernek épp ez a lényege, hogy nem kell minden városba külön drága fenntartású seregeket állomásoztatni.

    Védekezni meg könnyen, stratégiailag fontos, pl határtelepülésekre érdemes rakni egy tábornokot a garrison mellé, aki támadás esetén tud pl zsoldosokat toborozni, de tábornok nélkül is meglepően jól teljesítenek a garrisonok.
  • Molnibalage
    #3161
    És a város szintje (?) mit határoz meg pontosan? A kaja raktározódik vagy minden körben meg kell lennie a többletnek különben baj lesz?

    Ha katonákat veszel fel, akkor csökken a terület lakossága? Egyáltalán mi határozza meg azt, hogy hány katonát vehetsz fel?

    Próbálom a helpet használni, de mitha ilyen alap dolgokat sem írna le, vagy nem lenne gyors elérése...
  • Molnibalage
    #3160
    Egy hülye kérdés. Miden városban van garrison. Ez azt jelenti, hogy ha betámadáják, akkor ennyivel védekezik a város, akkor is, ha nincs ott sereg? Ilyenkor van hadvezére? Ha csata után X ember meghal, akkor a következőben is max garrison létszám lesz? Ha nem, akkor hogyan nyeri vissza az erejét?

    Ha jól látom katonák most már csak hadvezérrel tudnak mozogni. Akkor a városok között nem is tudok katonákat mozgatni? Ha jól látom, akkor toborozni is csak hadvezér tud.

    Nem vágom, hogy hogyan lehet így védekezni, mert túl sok sereg mozoghat...
  • myky76
    #3159
    Köszi a válaszokat!
  • Bandras DaSilva #3158
    Nekem a városépítős rész egyre jobban bejön. Egy idő után eléggé agyalni kell, hogy mit hova, hogy ne fussál ki kajából, legyen azért elég képzőhely is és ne lázongjanak a népek.

    Azt aláírom, hogy kis gyakorlás meg idő kell neki, hogy jól átlássa az ember.
  • Bandras DaSilva #3157
    Ha ráklikkelsz egy városra, feljön a kis ablak. Ott a bal felső sarokban van egy kis ikon. Növekedés vagy ilyesmi a neve. ott mutatja, hogy mennyivel növekszik és mi kell még hogy tovább nőjön.
  • Bandras DaSilva #3156
    A statisztika oldalon (amikor megnézheted a frakciód adatait) van egy szép kis csík középen. Az a csík 3-vagy 4 részre van osztva. Ismertség...vmi ilyesmi néven fut.

    Ha területeket foglalsz, küldiket teljesítesz, akkor szépen nől a csík. Amikor átlép egy másik harmadba, megugrik a lehetséges seregek/flották stb száma.

    Először tán lehet 3 sereg, aztán 6, 9 és így tovább. Ugyanez vonatkozik az ügynökökre is.
  • Molnibalage
    #3155
    A városok populáció méretét hol lehet megnézni? Hol látszik az, hogy mikor tud terjeszkedni a város? Egyáltalán ez mit jelent pontosan? Ekkora lehet építeni/fejleszteni az első épületet?
  • a.carkey
    #3154
    A Birodalmad méretétől.
  • myky76
    #3153
    Üdv!
    Mitől függ, mennyi Légiód lehet ?
    Mennyi a max Légió ?
    Köszi !
  • ozzz
    #3152
    Shogun 2-höz úgy 1 év kellett mire rendesen játszható lett... De igazán a darth modal lett jó.
    A főtérkép átlátható és részletezett, több különböző megjelenítési lehetőséggel, nem tudom mi baj van vele. Attól hogy nem csicsás szerintem nem ronda. Az egységkártya korhű, antik világban játszódik a program ezért ilyen, a Shogun 2-ben is ugyan ez volt már. A kultúrákhoz igazították a kinézetet. Nekem tetszik nem unalmas és ad egy kis gondolkodás lehetőséget, hogy mi micsoda, amíg ki nem ismered.
    A kis videók szerintem felesleges hely foglalások, Shogun 2-ben is csak az első 4-5 alkalommal néztem meg őket, utána mindig elkatoltam mert mindet ismertem és unalmassá vált.
    A csaták kicsit nehezebben kiszámíthatóbbak a többféle egység miatt, hál isten... Shogun 2-ben nem volt fele ekkora választék sem ilyen szempontból.
    A technológia felépítése könnyen átlátható és hatékony ha nem is tökéletes és látványos. Az építkezés a leglogikusabb és leginkább használható az eddigi TW részekhez mérten.

    Viszont a játékban még sok a javítani való, főleg a grafika optimalizálása és a csata AI erősítése, illetve kisebb-nagyobb bugok helyrehozatala. De összességében az eddigi legélvezetesebb TW játék lesz ebből pár hónapon belül.
    Ami egyedül csalódás nekem, hogy béta verziót adtak ki, dolgozhattak volna még rajta 2-3 hónapot.
  • ozzz
    #3151
    Nekem pont hogy nem volt eddig ilyen, az új beta patch óta látom először.
  • Stief
    #3150
    Srácok nekem baromi nagy csalódás ez játék a sógun után, egyszerűen ronda a főtérkép,az egységek kártya grafikáin meg spóroltak, hihetetlen orgyilkosságnál semmi jó kis videó. És sógun egy kicsit csatában is átláthatóbb. Mintha az arányok jobbak lennének. Szóval összességében nagy csalódás :( Technológia és városépítés menü is borzadály egy kidogozatlan felület. Na mindegy!
  • Tikal #3149
    pár nappal ezelőtt jelezte egy kis számláló mennyi van még a technológia kutatásból vissza, most eltűnt... nektek volt ilyen?
  • Prince23
    #3148
    Szerintem az Influence-től, gravitas mérőtől. Tehát amit a szenatus vagy tanács, gerúzia küldetést ad, azt csináld meg. Meg az egyénekre figyelj oda az event messege-nél, és gyilkoltasd le az olyan tagokat, akik veszélyeztetik a politikát.
    Ez megnyilvánulhat vers, rege formájában, amit a költő / író / történész stb éppen ír. A művekben rejtett fogalmak vannak az állam ellen, szóval majdnem kommunizmus rendszert kell csinálj :D Ja és az adoptállásra is figyelj oda, mert általában gravitas vesztéssel járnak...
  • Szpecnyaz
    #3147
    A polgárháború kitörése mitől függ?
  • JethroHUN
    #3146
    Bizony. Róma (és Karthágó) frakciója is 3 nagyobb politikai pártból áll. (Akárcsak Rome 1) Bármelyik házból kikölthetsz valakit tábornoknak, admirálisnak. Te fogod irányítani a seregét, meg a karaktert is (skill pontok választása pl) DE rivális párt képviselőjével (legfőképpen a vezetőjével) nem túl jó ötlet csatákat nyerni, hódítani. Mivel egyre nőni fog a gravitas értéke, minél nagyobb annál több szenátort tud megszerezni az a frakció az 500-ból. Minél befolyásosabb annál valószínűbb, hogy merényleteket fog az általad választott ház képviselői ellen szervezni. Ami elég nagy szívás ha pl egy döntő fontosságú csata előtt fekteti ki a legjobb tábornokod.
  • EM64T
    #3145
    Itt a Junius és Scipio tábornokokat is irányíthatod csatában.
  • Molnibalage
    #3144
    Még nem játszottam gyak. semmit, de ezt a kommentet nem értem. A saját hadvezéred szervezkedik ellened?
  • EM64T
    #3143
    De ugye ez úgy van, hogy ha a Juliusokkal vagyok, akkor csak más nemzetségbeli jelent gondot, ha az én emberem tör magasra, akkor enyém (a játékosé) lesz az irányítás.
  • Smokk
    #3142
    Ooo,bocsi...
    Most latom a h ott van az is a nevuk mellett:P
  • Smokk
    #3141
    Koszi!
    Mi jelzi az ambiciozust?
  • Terawatt
    #3140
    Minnél nagyobb a gravitassal rendelkezik valaki ambícióval párosulva annál nagyobb esély van rá, hogy a hátad mögött szervezkedni fog. Az ilyeneket érdemes félre állítani. Nekem is van egy ilyen emberem akire nagyon gyanakszom. Majd most beküldöm egy lovas egységgel vissza foglalni ""Osgiliath-t "".
  • Smokk
    #3139
    A szaporodo politikai merenyleteket hogyan lehet megelozni?
    A tokom mar tele van h a fo hadvezerem mindig apolas alatt van mert ki akarjak nyirni!
    Eleve ezt az egesz politikai reszt ugy ahogy van nem ertem,itt mi a lenyeg?!
  • MaRee
    #3138
    triarii:

    A triarii (triarius): veterán katonák voltak, akiket csak extrém esetben vetettek be csatában. Amíg nem csatáztak, fél térdre ereszkedve pihentek. Inkább lándzsával voltak felszerelve, mint pilummal vagy gladiussal, phalanx alakzatban harcoltak, ez az ellenség kedvét szegte, melyeket a hastatik és a principes-ek üldözték.

    Manipulusi- csatarendszer:


    Felfejlődés közben, a manipulus alrendszerei általában ”triplex acies” formációban voltak (hármas csata rendszer): 3 sorban álltak fel, a hastati az első sorban (közel az ellenséghez), a principesek a második sorban és a veterán triarii a harmadik, utolsó sorban, vagy régebben ez volt a stratégiai tartalék. Amikor vereséget szenvedett a hastati-k és principes-ek, visszavonultak a triariik mellé és megpróbálták soraikat rendezni, majd ezt követően megpróbáltak támadást visszaverni vagy még visszább vonultak. Mert amikor a triariik mellé visszavonultak, az egy eléggé kétségbeesett cselekedet volt. (Amikor valaki megemlítette, hogy „visszavonulni a triarii-khoz”, az azt jelentette, hogy az egy reménytelen szituáció.)


  • a.carkey
    #3137
    Miért a Triarii volt hátul?
  • MaRee
    #3136
    Csak nekem nem mutatja a képet?