5627
10804749371368208052.jpg
  • ratgab
    #3297
    Akinek könnyű a játék: Parthia! Szívni fogsz nem kicsit!
  • EM64T
    #3296
    Én még az elején vagyok, de már nehéz helyzetbe hoztam magam :D
  • Szpecnyaz
    #3295
    Érdemes feltenni a Radius modot, az növeli az egység limitet.
  • sakkay
    #3294
    Mindenkinek aki Rómával játszik. Nem a kezdet nehéz, hanem amikor kezd birodalom lenni. Mondjuk jobb lenne ha a kezdet is nehéz lenne, de ez van. Mindenesetre amikor még max 9 légiód lehet, de a birodalom már alakul, elég nehéz a dolog.
  • PrasCo
    #3293
    Heh, nekem a replay-t eddig SEM játszotta vissza... Load failed :\

    A flottát pedig kb. ugyanúgy, némi különbséggel, mégpedig azzal, hogyn álam a távolsági fegyverek vannak túlsúlyban. A fire pot bireme-ekkel pöcsöltem sokáig, de nem jöttek be. Átfogalmazom: Én nem tudtam őket használni. A gyalogság oké, de a barbár hajók irreálisan jól bírják a gyűrődést, ezzel szemben a kétevezősorosokat pikk-pakk szétkapják, mint a nápolyit. Jellemzően transzport-gályák ellen már manuálisan is jó eredményeket érek el, sőt; viszont a "hattyú-raiderek" folyton beszopatnak. Azonban vissza a fire pot bi'-hez; a gyalogság jó, de maga a hajó a seggük alatt túl törékeny, a fire pot meg eddig talán, ha kétszer okozott úgy tűzsebzést, hogy érdemben hozzáadott a csatához. Úgy bölcsebb móka volna, ha eleve tüzet alkalmazó egységhez (pl. velites) rendelnék hozzá a hajót.
    Ezzel szemben úgy vettem észre, hogy a gerelyes majmok felettébb jók! A játék korai szakaszában ezért jó hosszan raiding (k. pursuit) hemioliákkal tömtem el a tengereket (nem sokkal rövidebb idő elsüllyeszteni őket, mint erősebb hajókat, viszont kisebb veszteség), most pedig velites quinqueremek adják a gerincet, ezekkel már odab*szni is lehet. Ez utóbbiak nagyon korrekt öklelőhajók, mialatt pedig ezzel foglalkozom, a mókusok a dekken önműködően szórják a szőlőkarókat, ahogy kell. Ami nehézgyalogságom van, azt inkább partraszállásoknál használom, esetleg arra, hogy feltartsák az ellenflottát a tüzérhajóknak.
    Itt-ott egy-két skorpiós trirémiszt ismét a partmenti műveletek miatt használok, általánosságban elmondható tehát, hogy tengeri csatába, ha tehetem, túlnyomórészt velites quinquereme-ekkel megyek és kb. öt-hat ballistás ladikkal, valamint alig pár darab nehézgyaloggal. Ez a kikötőim miatt is van így, bár sacc per kábé húsz év múlva már lesz tower hexareme-em, akkor abból is helyet fog kapni a flottákban pár darab. Inkább presztízsokokból. :D
  • Slewy
    #3292
    lemaradt de úgy értem Róma van győzelemre ítélve. Egy csatám nem volt velük, ami izgalmas volt :)
  • Slewy
    #3291
    Szóval Rómával 188-ban unalmassá vált a játék. Nincs ellenfelem köszönhetően az AI-nak, meg (remélem) annak, hogy ma győzelemre van ítélve és nincs egység ami legyőzi a légiókat. Elkezdtem Spártával, hátha izgalmasabb lesz. Azért egyszer végigvinném Rómával, ha lenne benne kihívás....
  • a.carkey
    #3290
    Masszív gyalogságot szállító hajókból van a legtöbb, utána némi missle inf, majd pár ostromgép, főleg ballista.
  • Szpecnyaz
    #3289
    Ti hogyan szoktátok a flottátokat összeállítani? Ilyen téren kb semmi ötletem nincs, mert mindig is a szárazföldi csatákat szerettem, de a Párthus Birodalom nemsokára kijut a tengerhez a szeleukidák legyőzésével, szóval szükségem lesz egy ütőképes flottára.
  • McCartman
    #3288
    Nekem ez már túl színes.
    A kevesebb szűrő néha több.
  • EM64T
    #3287
    Nektek sokkal szebb, mint nekem, pedig nincs rossz vasam:
    Core i3 3220 3,3 GHz, Asus P8B75-V alaplap, 8 GB DDR3, Radeon HD 4890 1GB
  • a.carkey
    #3286
    Szebb lett. Eddig is ki volt pipálva, bár tök egyforma azzal, amikor nem volt kipipálva. :) Mintha a textúrák felbontása változott volna ultrán, vagy nem tudom. De gyorsabb, szebb, élesebb lett az egész, és megcsinálták a high DoF beállítást is, bár, nekem a TW DoF része a Napoleon óta hidegen hagy, mert kicsit elqurták.

  • sakkay
    #3285
    Köszönöm.
  • KingPunisher
    #3284
    Ilyet sehol nem lehet olvasni a patchben :D de ha neked szebb lett az csak jó :P bár ha kipipáltad az unlimited videot eddig is akkor nem igen változhatott max gyorsabb lehet..
  • EM64T
    #3283
    Nekem pl ezt írja: v1.0.0 Build: 7018.455.411
  • KingPunisher
    #3282
    Ha a fejlesztéseknél a kis kerék mellett ott a szám akkor feltette..
    Amugy 1.0.0 Build 7018.455411
  • sakkay
    #3281
    Köszi. Verzió szám?
  • a.carkey
    #3280
    Sokkal gyorsabb lett. És szerintem picit szebb is. Mintha a textúrák szebbek és nagyobb felbontásúak lennének, viszont, a replayt hibásan tölti vissza. :)
  • Bandras DaSilva #3279
    Zgyanaz a beta mint ami live lett most, de steam frissít automatice ha kell.
  • sakkay
    #3278
    Valaki tud egy pontos verzió számot mondani a 2 patch után? Eddig használtam a bétákat, most meg nem tudom, hogy lehozta-e.
  • a.carkey
    #3277
    Igen.
  • Molnibalage
    #3276
    Ezt már auto befrissíti?
  • a.carkey
    #3275
  • a.carkey
    #3274
    Patch 2
  • PrasCo
    #3273
    Amit tegnap este nem bírtam legépelni, az pedig dióhéjban ennyi: Custom battle-ben kipróbáltam, érdemes-e a ballistán túlmenően bármilyen magasabb tier-ű ostromgépre pazarolni a pénzt, kaját meg a squalort.
    Röviden: Nem. A robbanó korsó annyira fölötte áll mindennek (jó-jó, szép szakszóval: OP), hogy értelmetlenné tesz minden továbbit. Annyi csak, hogy falat kicsit rövidebb idő alatt rombol le az alap ballista, de ez még jó is annyiban, hogy így nem 3 perc lesz egy epikus ostrom, hanem három és fél.

    Ja, amiből ez az egész elindult, hogy elsírtam magamat azon, hogy a saját rohadt enciklopédiájuk nem képes konzisztens adatokkal állni elő (és/vagy én vagyok a hülye - ez sem zárható ki, persze). Néztem a római polybolos és a skorpió összehasonlítását. Az RTW1-ben ez utóbbi nagy királyság volt, hát gondoltam, a polybolos még jobb lehet. Mármost, egyrészt nem lehet képezni (gondolom, városvédő cucc), másrészt a strenght és weaknessnél az áll: A polybolos gyengébb, bénább, kisebb hatókörű, DE gyorsabb. Akkor még nem tudtam, hogy nem képezhető, hát gondoltam, érdemes inkább tűzgyorsaságra állni át, mint átütőerőre. Felnéztem ezek után az adatlapok szép, színes csíkjaira is: Mindkét - ismétlem, mindkét - esetben a tűzgyorsaság egyaránt 4 lövés / perc.
    Hát, az enciklopédiáról röviden ennyit.

    Másik jópofa dolog az, amit észrevettem, hogy assault hexareme-t nem tudok építeni, mert - gondolom - limitálva van a seregenkénti létszám. A gond az, hogy egy k*rva darabom nincs ilyen. A tábornokaim ugyanis tower hexareme-ekkel járkálnak. Fussa rá. :D Most jön a csavar: Ha felépítem a Portus Classist, az elvben nehezebb tower hexaremeket viszont tömegével, de szarásig tolhatok kifelé a gyárból, ahogy a csövön kifér. Felteszem, minimális bug, ami valahogy elkerülte a nemlétező tesztelők figyelmét.

    Ahogy a fire at will iszonyatos hiánya a nehézgyalogságnál is, a MOD-ot ezúton köszönöm, MaRee, csak még eddig internal server errorral visszaköpött az oldal. :)
  • KingPunisher
    #3272
    Patch 2 is live..
    Aminek örülök, hogy azt írják hogy hamarosan jön a beta 3 ami performance növekedést ígér, remélem az én konfigurációm is bele fog tartozni :P
  • Bandras DaSilva #3271
    Igen, az nekem is volt. A 200. kör után még jobban. Most, hogy lenyomták elég sok területemet a polgárháború meg a sok támadás miatt, egy kicsit visszagyorsult.
  • KingPunisher
    #3270
    Hát igen elég vegyesek az érzések ebben a játékban. Jelenleg ami legjobban zavar az a kampány map lag. 100 kör környékén erősen beesik 20 fps alá főleg ha valami ki is van jelölve és a sárga trutyi is látszik..
    A csaták elég szépek jól futnak, ott viszont az AI ami eléggé kiábrándító..
    Az alap koncepció a hangulat iszonyat ott lehetne, de sok sok dolog kellene még, hogy igazán jó legyen a játék.
    Ostromoltam egy fejlett hellén várost barbárokkal, tényleg gyönyörű volt ahogy menetelt a sereg a kaptapultok szorták az áldást, csak az idióta AI töketlensége elvette az egész lényegét, pedig mekkora hatalmas legendás ostromokat lehetne tolni ezzel a látvánnyal..
    Valahogy nem üt ez most ugy mint az előző részek, a sok elcseszett apróság miatt..
    Jöhetne a patch 3 :P
  • Bandras DaSilva #3269
    Igen, számítanak, sőt kapsz olyan küldit is, hogy győzz le 13 frakciót, ezeket lehet teljesen kinyírni vagy client state-té ( de szépen néz így ki) tenni.

  • Drapedro
    #3268
    Azt szeretném megkérdezni, hogy a kultúra terjesztése pontosan hogyan működik? Csak provincián belül az egyes tartományokban, vagy két provincia között is áramlik?
  • Drapedro
    #3267
    Rászántam magam, hogy a rómaiakat kipróbáljam. Meglepivel indult, mivel az etruszk 3 kicsi sereggel támadott vissza, ami három vezér egységet jelentett, akiktől a hastatik úgy futottak, mint a nyulak, meg is lett az első olyan csatám, amiből vissza kellett vonulnom. Mindegy,a princepsek és triariik brutálok. 72 fős veszteség (azok is velitesek) szemben 1100 halottal.
    Azt ki akarom próbálni, hogy nem területfoglalással terjeszkedek, hanem igyekszek kis (2 tartományos) provinciákat foglalni, és a környező népeket vazallusként hódoltatom, vagy katonai szövetséget kötök. Kíváncsi vagyok, hogy így egyrészt elkerülhető-e a polgárháború, másrészt tényleg számítanak-e a végső elszámolásnál a vazallusok illetve katonai szövetségesek. A leírás szerint elvben ugyanúgy uralásnak tekinti a játék a vazallusokat/katonai szövetségeseket, mint a foglalást.
  • a.carkey
    #3266
    Én tegnap ebbe futottam bele:
    "Crash when multiple AI reinforcements arrive in a single player siege battle in Campaign mode."

  • Montanosz
    #3265
    ...hát mégis jó hogy nem vettem meg egyenlőre, akkor inkább tologatom a bello mundit míg jó verzio nem leszen belőle..
  • Paladin
    #3264
    Én is elkövettem azt a hibát, hogy hatvan percen hagytam a limitet. (Vasárnap három bugos ostrom, gyenge gép - másfél-két óra. Közben megfőztem és megettem az ebédet :) ).
    Ennél már csak az a bosszantóbb, amikor nincs timer.
    Azt vettem észre, hogy ha visszavonulás után támad meg a gép, akkor a csatában nincs time limit.
    Ezt ha kombinálódik azzal a bugos ai viselkedéssel, hogy ha egy rejtett oldalba támadó (lovas?)egységet észrevesz, akkor a komplett hadserege utánuk ered, egy vagy két kósza egysége jön csak tovább. Ezek után előfordul, hogy miután a lovasaimat legázolják, felsorakoznak alakzatban a térkép szélén, és ott maradnak mozdulatlanul... :) (és mint említettem - no timer :) ).
  • MaRee
    #3263
    Akármilyen sebességen nyomtam, ugyan olyan. A vicces az volt, hogy csata közben sem a CPU sem a memória használat nem érte el az 50%-ot, és kb 1000 egység volt összesen a mapon, úgyhogy érthetetlen számomra a szaggatás. Negyed óra várakozás után kiléptem a francba, a tököm várjon ennyit.
  • Bandras DaSilva #3262
    Ja, én is jártam így 1x. De ha a gyorsítást benyomod relatíve hamar lepörög. ne a fast forwardot nyomd (nekem az nem ment) hanem csak a forwardot. És addig reggelizhetsz vagy vmi:)

    Próbáltam módosítani a csata idejét 20 percre, de úgy tűnt, hogy meglévő játékban már nem változik. Akár ln támadtam, akár engem támadtak mindig 60 perc.

    Majd a következőnél leveszem.
  • MaRee
    #3261
    Na most van elegem a játékból. Max speeden nyomok egy ostromot (védekezek), és kb 40 perce megy annyira szaggat, mikor a battle time direkt le van véve rövidebb időre. Kb 3 másodperc alatt számol vissza a játék egyet, pedig szinte alig van egység már a térképen, és képregény az egész még 1024x768-ban is. Oké vissza vertem a támadókat, erre most nézem hogy egy hajójuk kint ragadt a kikötőben, ami nem hajlandó kikötni, nekem meg kb 2 slingerem maradt, amivel tudok rájuk lövöldözni.. Amik kb a város másik végéből 10perc alatt oda szaladtak, a hajóról pedig szétszedték őket, ők alig öltek valakit.. Most pedig szépen áll az egész és nézem a hajót, ha kilépek elvesztem a csatát, ha kivárom míg letellik az idő addigra kinő a szakállam, még van 17 perc........

    Rome II Total Fuck
  • Molnibalage
    #3260
    Polgárháború egynél többször is lehet vajon?
  • Paladin
    #3259
    Dignitary csak közvetve növeli a public ordert - a jelenléte terjeszti a kultúrád gyorsabban, így az ebből származó feszültség csökken. De az ő speckó képessége az, hogy több adót csinál.
    A katona fickó (champion? nem jut eszembe :) ) speckója (military fervour) az, ami közvetlenül a public ordert növeli.
  • Bandras DaSilva #3258
    Szerintem függ attól, hogy miylen a viszony. akik nekem hadat üzentek, azokkal korábban volt már pár háborúm, a szövetségeseiket is levertem.

    Szerintem vmi fél cheattel nézi a játék, hogy milyen a viszonyotok és mellette sztem az adott haderőd/területeid is vmi szorzóval szerepelnek. Ha sereget vagy területeket vagy mind a kettőt bukod, akkor erősebbre jön ki és hadat üzen.

    De ez csak tipp.