5627
10804749371368208052.jpg
  • JethroHUN
    #3497
    Azért nincsenek mert 1 kör = 1 év. Igen ez elég béna, ahogy mondtad.
  • MaRee
    #3496
    Nincsenek évszakok, elég gáz. Én először azt hittem, hogy bug.
  • Molnibalage
    #3495
    Ja, hol vannak az évszakaok? Most már északra is kalandozok és nem látok havat a térképen és semmiféle hatását annak, hogy lenne évszak a játékban...
  • MaRee
    #3494
    A lázadások és polgárháborúk megjelenéséig a játék legendaryn sem nyújt semmilyen kihívást, utána viszont pár kör alatt tönkrebssza az egész birodalmadat, ha balszerencséd van. Csak várd ki.
  • Although
    #3493
    Lehet. Szerintem a mai technika már lehetővé teszi hogy figyelje a gép, ai, a játékos lépéseit arra elemzést csináljon és ennek függvényébe reagáljon. Egy ilyet be lehetne tenni hard, very hard szintre az alap meg lenne a normal, főleg csak a látványos csata élmény miatt játszók részére. Lehet csaták jó részét elveszítenénk a gép ellen viszont élvezetes lenne. Lenne miért leülni újra. De mondasz valamit persze. Esetleg ami árnyalja ha jól értem többek írását még az R1-nek is komolyabb AI-je volt. Ami az én verzióm erősíti, miszerint szándékosság is van ebben :)
  • Molnibalage
    #3492
    Nekem lehet, hogy nem B3 fut, viszont a frissítések miatt nem fogom megint újra kezdeni, mert úgy tűnik, hogy szétcseszi a mentéseket.

    Mivel pont most ugrott fel a limit eggyel fentebb most lett nagyon könnyű.
  • sakkay
    #3491
    Folytassad. Jelen állapotában a kihívás később jön, amit az impérium limitek jelentenek. Meg a béta 3 óta agresszívabb ai. És egy csöppet nem olyan ökör talán tegnap óta.
  • Molnibalage
    #3490
    Helyeselek. Nincs igazán kihívás. Hova folytassam a játékot?
  • Nos
    #3489
    Most nem tudom, hogy vitatkozol, vagy helyeselsz :)
    (És bocs az előbbi hibákért, telefonról írtam, és elég gyorsan.)
  • Molnibalage
    #3488
    A polgárháború egyébként elkerülhető úgy, hogy a sikeres tábornokaidat egyszerűen lecseréled?
  • Molnibalage
    #3487
    Én egyből very hardon és full real csata beállítással kezdtem...

    A 119 körben majdnem 30 meghódított területem van. Kihívás szinte semmi, 3D csatára lényegében nem is kényszerülök. Amikor csináltam eddig az autosolvenál majdnem mindig rosszabb eredmény jött ki. Seregemet még nem verték el, csak védetelen, low garrisonos városnál kaptam eddig ki...
  • Nos
    #3486
    A paradox jatekok egy masik vilag, bar nagyon orulnek, ha lenne egyszer olyan jatek, ahol marmar paradox szintu a management, a csatak pedig totalwar jelleguek. Viszont az AIvel kapcsolatban vitatkoznek veled. Nem azert ilyen az AI mert az atlagos gamert celozzak meg. Igazabol a tiz even felettiek kozott mar nagyonbkevesen tartoznak bele ebbe a csoportba. Ez egy nagykepu szoveg, de kozben szerintem a jatekodok nagyobb resze eleve minimum hardon fogja elkezdeni a masodik kampanyat barmelyik totalwar jatekban. Raadasul az AI nagy baja nem csak az, hogy konnyu, hanem hogy hulye. Ez meg a legkezdobbeknek is hamar feltunik. Nem azert irnak ilyen ait, mert a sokak altal nagynak gondolt, de valojaban a TW eseteben nem olyan nagy casual gamernek nevezett retegnek akarnak kedvezni, hanem azert, mert nem tudnak jobbat. A paradox jatekok mechanizmusa olyan, hogy ott konnyebb jo ait irni, es az ember nehezebben latja at. Iszonyat mennyisegu fugveny van a jatekban, ahol a lenyeg valami optimum megtalalasa. Ebben az agy nem jo, de konnyebben matekolhato. A terben valo tajekozodas es folyamatos reagalas viszont az agy nagy terepe. Erre lett kitalalva. Ebben a vilagban mi elunk, igy egyebkent egyenlo feltetelek mellett nagyon nehez olyan ait irni, ami igazan versenykepes. Ez nem csak a csataterkepekre vonatkozik, hanem pl az utkeresesnel is mondjuk az rpgkben, vagy fps jatekokban. Olyan helyen tud az ai beakadni, vagy nem megtalalni, ami az embernek egyertelmu, pedig nem veszi szamba a tobb ezer lehetseges kombinaciot, hogy eljusson a bol b be, csak tudja.
  • Although
    #3485
    Ha látványt fejlesztenek ergo szélesebb rétegeket céloznak meg, ez eddig se a hardcore stratégiások játéka volt. Kicsit reméltem lesz valami menedzsment fejlesztés ha nem is CK2 szint de valami. Aztán a videok alapján tudtam ez kizárt. Szélesebb réteg alacsonyabb AI szint etc. Hogy mindenki élvezze, de így aki komoly kihívást akar az bebukta.
    Már a skyrimnál is de máshol is jól megfigyelhető ha gyenge ai-t csinálsz akkor az hardon is az lesz mert a logika nem lesz jobb.
    A megoldás külön AI kellene normálra és külön hardra de ennyit senki nem fog beleölni. Ezt felmérve a megjelenés előtt eldőlt számomra a sorsa. A másik gond ha túl sok az egyszerűsítés akkor a modderek se fognak csodát tenni, mivel ez egy zárt fejlesztői rendszer.
  • PrasCo
    #3484
    Igen, megugrik az adózás, és talán a lakosságnövekedés? Az előbbiben biztos vagyok.
  • Molnibalage
    #3483
    A pozitív morálnak a tarományokban van bármi előnye?
  • Hunor1
    #3482
    nekem kicsit sötétek ezek a képek. vagy naplemente van?
  • MaRee
    #3481
    Feladom ezzel a játékkal, komolyan. Nem működik, nem fut rendesen, majd fél év mulva előveszem.


    /// Melyik MTW-hoz a legjobb mod most valaki nem tudja?
  • Glasses
    #3480
    Köszi:)

  • MaRee
    #3479
    Azért több mint a semmi, és jobb, hogy nem kell ezer egységre szétszórva különböző városokban baxni a pénzt amik ugyan úgy nem érnek szart se.

    Elvileg meg úgy lehet elfoglalni, hogy ostrom alá veszed és continue siege-el kiéhezteted őket vagy ilyesmi.
  • Molnibalage
    #3478
    Szinte sehogy, mert szinte minden épület ad garrisont. Komolyabb seregeket azonban nem fog meg néghány félkomoly egység és plebs...
  • Molnibalage
    #3477
    Baromi sokáig tartana. Semmi értelme egy olyan csatát 5-10 percig húzni, amiből volt 20 és úgyis egyértelmű a vége. Akkor most az 50. kör táján sem járnék.
  • ratgab
    #3476
    Régen értelmetlen volt az autobattle, mert a legnagyobb túlerővel (mi voltunk túlerőben úgy értem) is képes volt veszteni az AI.

    Ma már meg annyira hatékony, hogy tényleg értelmes alternatíva lett az új részben az autoresolve.
  • TomDantes
    #3475
    Nincs értelme? Nem tudom, szerintem ez egyik jó benne, hogy lejászhatom a csatákat.
  • GaBika6
    #3474
    Hogy lehet elfoglalni harc nélkül egy várost?
  • Molnibalage
    #3473
    100. kör táján járok. Egyszerűen nem pazarolom az időt a manuális csatára, mert nincs értelme. A 20-as erejű 5-8 XP-s seregek levernek mindenkit, mint vak a poharat. Az 1000 fős flottám 200 emberes vesztességgel 3 nagy szállítóhajós flottát küldött a víz alá autobattle-n...
  • TomDantes
    #3472
    Aha, ha jól emlékszem 300 kör alatt kell győzni.

    Nagyobb csaták meg majd lesznek később. Az első 20-30 körben minimális volt az ellenség létszáma. Most a 90. kör felé haladva, rendszeresen harcolok túlerő ellen, tegnap például 2000 vs 1300 és hasonlók, valamint bár ez lehet az új patch oka, jobban bírja az ellenség, nem futamodik meg olyan könnyen. El kell telnie legalább 50-60 körnek mire épp csak el kezd beindulni a játék, az igazi móka meg szerintem 100 kör fölött kezdődik. AZért is mondom, mert addig nem igazán lehet kiismerni a játékot, amíg valaki el nem jut eddig.
  • Molnibalage
    #3471
    OFF

    A Skyrimnál raktak össze olyan modokat, hogy azt kívántam, hogy bárcsak két évvel később vettem volna meg. Mert akkor megérné újra végigtolni a hardcore campelő és más modokkal. Viszont a sovány főszál miatt nem éri meg csak azért újra végigtolni. Lehet, hogy másnak van erre ideje, de nekem nem.

    ON

    A championokat szerintem túltápolták. Olyan XP-t adnak a seregnek, hogy erőlködés nélkül leverek bárkit. Eddig két darab 3D-s csatát játszottam úgy, hogy 11 darab tartományom van. Az egyiket Karthágónál, csakhogy lássam a várost. 3 darab egység védte...

    A másikte egy olyan csatánál, ahol 75% volt a győzelem aránya csak tudni akartam azt, hogy mennyire érződik ez 3D-ben. Ködös és dobos tereppen vívott csata volt, az ellenfél elbújtatta serege egy részét.

    Mivel hardcoreban tolom ezért nincs se radar, se balansz bar, ezért nem tudtam, hogy mennyi van még a seregéből. Na, az meglepett, de még az sem volt vészes.

    VH-n tolom és eddig túl nagy kihívás nem volt a játékban, persze lehet, hogy túl lassan hódítok. Van időlimit, hogy meddig kell meghódítani a világot?

    Egyébként a térkép AI kezd egész jó lenni. Mozgat több nagy sereget is, és szövetségekkel pillanatok alatt hatalmas birodalmak tűnnek el. A bibi az, hogy hiába koncentrálja erejét az AI, ha a tápos XP-s seregeim autbattle-n is mindenkit leadárlnak.

    Még egy hülye kérdés. 20 egységnél van feléig a "bar zászlójelzés". Mivel 40 egység nem lehet, ennél nagyobb sereget soha nem is fogok látni?
  • Nos
    #3470
    nem, ez még elég gyenge csataszimulátornak
    majd talán 2-3 patch múlva :)
  • sakkay
    #3469
    Időben amúgy meddig tart a játék?
  • Although
    #3468
    Mondjuk exploitokat használtam az R1-nél, abba nagyon könnyű volt kitalálni mivel lehet előnyhöz jutni. :)
  • Although
    #3467
    Nem kell elkeseredni. Most a látvány orgazmusok kora van. :) Ez a Skyrimmel véglegesen elkezdődött. És ahogy figyeltem a rome2-t már a megjelenés előtt tudtam ezt nem veszem meg. :), Max féláron és ha lesz olyan mód és ténylegesen működik.
    Azért érdekel számítanak még az épületek, mit adnak? Mondjuk nekem az R1 is csak very hardon volt ellenfél. De aki Paradox játékon edződik annak ez van :) Ha jól jött le az írásokból ez már szinte csak csataszimulátor lett?
  • a.carkey
    #3466
    Csata


    Után
  • a.carkey
    #3465
    Tájkép
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Carthago





    Aquincum



    Változó időjárások

  • KingPunisher
    #3464
    Sajnos érezhető a béta állapot, viszont brutálisan jönnek a jobbnál jobb patchek, folyamatosan tolják elénk a javításokat, tényleg mindent megtesznek.
    Jó lesz ez, most még messze van a tökéletestől, de az alapján ahova 3 hét alatt eljutottunk én visszakaptam a reményt.
    Már most klasszisokkal élvezhetőbb mint az első nap volt.
    Jogosak a kritikák amik megfogalmazódtak, viszont azért ismerjük el azt is amikor javulnak egyes dolgok..
  • Bandras DaSilva #3463
    Ja, és az eddigi patcheket meg automatikusan leszedi a steam. Szal azokkal nem kell ezt eljátszani. A 3. patch még beta.
  • Bandras DaSilva #3462
    Steamet megnyitod, jobb klikk a rome 2-re, aztán downloadable content pontot kiválasztod. A felugró ablakban a betas fülre kattintasz és ok, innentől automatice elkezdi leszedni a peccset.
  • Glasses
    #3461
    Tud nekem vki segiteni?
    hogy kell a patch-t letölteni a játékhoz?


  • PrasCo
    #3460
    Némi sztorizós este.

    Folyamatban van egy R1-es kampányom is, Julius-ház. Normal fokozat. Gallokat támadtam, nyílt ütközet; a gallok minimális túlerőben vannak. ...és úgy mostak el, mint a dagály a szart. Nem hinném, hogy érdemi hibát vétettem, a haderőm összeállítása is úgy-ahogy elfogadható volt (3 velites, 4 és 4 Hastatus és Principes, 2 és 2 equites és equites auxilia [akik nem emlékeznek :) : a pilumdobáló lovasság), egy ballista és két köteg harci kutya. Mégis, a gallok győztek. Egy az egyben. Jobban bírták morállal, és harcértékben (A templomuk tapasztalat-adása miatt) is egyesével jobbak voltak, a lándzsásaik pedig hosszútávon megakadályozták a lovasságom érdemi működését - így az arcvonal egyedül maradt, és frontálisan vesztett. Vesztettem, de roppantmód élveztem a csatát, ráadásul újra megadta azt a kellemes-nyomasztó érzést, hogy a hibáimnak súlya van.

    Ma betöltöttem az R2-t. Új patch, új driver, azzal kezdte, hogy a kampány kifagyott (Eddig ilyent amúgy nem tett), a csaták replay-eit pedig továbbra sem tudom visszatölteni. Ez utóbbit tesztelendő 2500 emberemmel nekiestem 7000 főt mozgósítani képes boii falunak.
    Tippeljetek, nyertem-e?
    Hát persze! Alig 150 fős veszteség mellett, pedig nem érdekelt a csata (ugyanis nem mentettem el, hiszen csak a replay érdekelt, így a veszteségekbe is beleszartam, csak egy csata kellett, technikailag), ennélfogva brute force ment. Bár az ellenfél erőinek "csak" kétharmadát morzsoltam fel, aztán elfoglaltam a győzelmi pontot, problémamentesen nullázhattam volna a teljes erejüket, ha olyanom van.
    Fájdalmas.
    Emlékeztek az R1 rendszerére? Ott egy olyan sereg, amit nyílt színen elkaphattatok, városban komolyan meg tudott szopatni, nem csak a védművek miatt, hanem azért is, mert a capture point-hoz futottak vissza, és ott bizony már halálig harcoltak! Ennek így volt értelme! Mi a szarért nem lehetett ezt a rendszert átemelni? Mindjárt lenne értelme nyílt pályán kapni el a majmokat.
    Szóval úgy tűnik, pont fordítva vagyok vele, mint Ti, egyre inkább vesztem el az optimizmusomat. Ahogy feslik le a "Te jó ég, hiszen egy gyönyörű!"-máz, úgy egyre nehezebben tudom berugdalni a fost az ágy alá.

    Valahol úgy olvastam, a SEGA taposta ki a játékot idén, noha '14 nyarára időzítette a CA. Őszintén, tényleg, őszintén remélem, hogy jövő nyáron már jó szívvel tudok leülni játszani.
  • TomDantes
    #3459
    Hát előfordul, és még elő is fog hogy apróbb hibák vannak. Sajnos ez ilyen dolog.
  • Molnibalage
    #3458
    Ezt hogyan is lehet? Már kétszer volt, hogy újra le kellett szednem steames játékot. Magán a progin belül lehet így backupolni vagy manuális másolgatással?