5627
10804749371368208052.jpg
  • MaRee
    #3257
    Sajnos sikerült igy elbuknom a Brit-szigeteket teljesen, úgyhogy most délről próbálok meg valami visszafoglaló seregeket összeverbuválni, csak fosok, hogy közben hadat üzen az egyik nagy riválisom, aki szerintem eddig is csak a súlyos kenőpénzek hatására nem támadott még meg. Apropó kenőpénz, non-agression pact szerintetek mitől függ, hogy elfogadják? Az adott néppel való standingtől(friendli,netural, etc), vagy random?
  • Tikal #3256
    Nekem ezzel szerencsém volt, carthagonal jelentek meg, volt lenn harom flottam szoval transport kozben csaptam le ra, mondjuk egy varost igy is buktam, de mar csak ket legioja van a hatbol
  • Tikal #3255
    Ha tied az egesz provincia akkor EDICT
  • Terawatt
    #3254
    Hajrá. Ne hagyd magad! További fejleményekről majd írj még meg. Ezt szeretem ebben a játékban, hogy én is most jól állok, de ki tudja 20 kör múlva mi lesz. Sorba bontják körülöttem a megnemtámadási szerződést és kénytelen vagyok újabb vigyázó sereget létrehozni. :)
  • Bandras DaSilva #3253
    :)

    Nálam is ez van, csak kitett 10 fullos sereget. Volt egy olyan kör, hogy 3 full légiót buktam. Hosszas harcok és rengeteg város, terület bukása után sikerült szétvernem a fő seregeit, így már nem csak vissza kell foglalgatnom a területeket.

    A gond azonban nem jár egyedül, és az összes rohadt hiéna a határaimon azonnal hadat üzent amikor látta, hogy bukom a seregeket. Szövik leléptek:) Per pillanat örülök ha sikerül a nagy birodalomból Itáliát megmenteni....eddig nem úgy néz ki.

    A sok város, terület bukta miatt -20 kajában vagyok és a zseton is fogy :)...hát van gond bőven. Természetesen a távoli provinciákat nem tudom bevédeni, szal lassan kb ott tartok mint a legelején:)

    Kíváncsi vagyok mit tudok kihozni ebből a végén...
  • Bandras DaSilva #3252
    Érdemes az adót levenni teljesen, dignitary, ezek mellett érdemes public ordert növelő épületeket húzni, templom, ilyesmi, és akkor pár körön belül oké lesz a dolog. Érdemes még azt is megnézni, hogy milyen a kultúra. Ha nem egyezik, akkor érdemes olyan embert átküldeni, aki növeli a váltást.
  • Terawatt
    #3251
    Dignitary a te embered.
  • EM64T
    #3250
    Urak, vannak ötletek arra, hogy az épületeken kívül mivel lehet még a meghódított városok közhangulatát minél hamarább megnyugtatni? Mert így elég sokáig rostokol egy-egy seregem a frissen meghódított városban, mert félek, jártam már úgy, hogy fellázadtak, és igen keményen visszavágtak. Ügynökökkel lehet ilyesmit?
  • Terawatt
    #3249
    Akkor ez hogy jelent meg? :D
  • PrasCo
    #3248
    ...feladom. Komolyan. Sima szöveges hozzászólás mindkettő.
  • MaRee
    #3246
    Egyébként aki lowon játszik annak főleg, de egyébként is ajánlom mindenkinek a GEM modot, nagyon sokat dob a grafikán fps vesztés nélkül.
  • MaRee
    #3245
    Én sem.
  • PrasCo
    #3244
    Nyugtassatok meg, hogy csak én nem látom a hozzászólásomat.
  • Terawatt
    #3242
    Online enciklopédia. Vigyétek a tabletet a klotyóra és ott is lehet tanulni. :D
  • MaRee
    #3241
    Na nálam is kitört a polgárháború, szuper :D Úgy látom ez elkerülhetetlen. Éppen Itália felé hódítgatok a seregeimmel (Iceni), mikor benyögi a játék hogy rebellion, és Britannába lenyom 6 fullos sereget, több ezer km-es körzetben pedig semmim nincs amivel felvehetném a harcot :D Ehh
  • MaRee
    #3240
    Egyszer biztos lesz ilyen "holoszoba" szerűség, álá Star Trek.

    Szívesen átélnék pár régi ütközet szimulációt :)
  • Terawatt
    #3239
    off: Inceptionben volt egy olyan említés, hogy ezt az egész álomtechnikát a hadsereg fejlesztette ki, hogy a katonák álmukban gyakorolják a gyilkolást. Ezt kéne úgy megcsinálni, hogy ókori felszerelésben ütközetet szimulálni. Az lenne aztán a hagyományőrzés.
  • Szpecnyaz
    #3238
    Na ja, ha jól menne a gépemen, akkor moddolnám az egységlétszámot úgy, hogy egy cohors 480 fős legyen, mint a valóságban. Jó lenne, mert akkor élethő legiókat tudnék felállítani.
    Most is úgy csinálom hogy 9 rendes cohors + a first cohors, a maradék meg a helyi auxiliáris egységek, aztán így történelemhű a felállásom.
  • Hunor1
    #3237
    ja ez a gáz. nálam is van hogy az fps már 40 körüli de az egységek mozgása szaggat közeli nézeten.
  • Terawatt
    #3236
    Ctrl+g vel kell lockolni az egységet a formáció kiadása után és utána tartja. Valami ilyesmi rémlik.
  • sakkay
    #3235
    Ide is beírom.
    Gondoltam csinálok egy tesztet. 31000 ember! Az fps nem is mondom a legkisebb a 3-4 volt.. De ment...a veszteségek: győztes oldal 15500-ból 7000
    vesztes: 15700-ból 10500 : Na ez az epic csata nem a 2500+2500.
    Ja az az érdekes , hogy amikor már az fps jó volt, még mindig szaggattak az egységek. Azért kíváncsi vagyok , hogy valamikor optimalizálják e annyira, hogy egy brutál gépen képes legyen folyamatosan futni.
  • TomDantes
    #3234
    A sérültek pár kör után újra feltöltődnek, így felesleges összevonni.
  • Molnibalage
    #3233
    Még kérdés. A sérült egységeket hogyhogy nem lehet összevonni, mint anno? Vagy lehet, csak én vagyok a béna?

    Megszüntetni gondolom nincs értelme seregeket, ha már van XP-jük, hiszen csak kezdőket lehet felvenni a játék elején ugye?
  • Hunor1
    #3232
    szépek a képek! mi9lyen a konfigod amin fut?
  • a.carkey
    #3231
    Egységfüggő.
    Pl.
    Tartja:
    Auxiliary Hoplites
    Armoued Legionaires
    Nem tartja:
    Auxiliary Sabaean Spearmen
    Auxiliary Iberian Swordsmen
  • a.carkey
    #3230
    Tengeri csata.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!





    Ramming Speed!


    Ezt elqurtuk ...

    ... de javítottunk ...


  • MaRee
    #3229
    Old school javelins mod
  • Hunor1
    #3228
    még a rómaiak is felbomlanak, pedig ők híresek arról hogy formációban harcolnak és tartják azt.persze a barbárok ok, de ne már hogy minden jól szervezett és képzett egység is felbomlik.
  • a.carkey
    #3227
    Ez szerintem egységfüggő. Mármint a felbomlik-e vagy sem.
  • Hunor1
    #3226
    hi. radious battle modokat használom. de sajnos még ezzel is úgy néznek ki a csaták mint ha hangyaboly lenne az egész...:/
    valaki tud olyan modot ahol az egységek tartják a formációt és nem bomlanak fel azonnal ha harcolnak egymással?
  • PrasCo
    #3225
    Dupláért elnézést, csak a félreértések elkerülése végett: Az "első kampányt" félbehagytam, nem fejeztem be. Most, a második nekifutást szándékozom végigcsinálni.
  • PrasCo
    #3224
    Köszönöm, srácok! :) Ha tudok még válogatni, majd rakok még, csak nem akarom teleszemetelni a topikot.

    Az első kampányom amúgy nálam is a káoszelméletnek megfelelően zajlott, azaz működtek a dolgok, de minden kb. úgy az összeomlás határán. :D Volt valamicske bevétel, a provinciák el is evickéltek úgy-ahogy, a kajaellátás átlag nullszaldós volt... másodjára már sikerült ráéreznem a dolgokra, most már külön katonai jelenlét nélkül 100-as hangulatú voltaképp az összes eddigi, nem frissen foglalt provinciám (erre külön hangsúlyt fektettem!), emlékeim szerint 45 körüli az élelmiszer-túltermelésem (de ez rövidesen le fog csökkenni 24-gyel, mert felépül két, -12-es barakk), és 8 teljes légióm áll fegyverben, úgy öt flotta mellett, így 14K az éves bevételem. Igaz, a leggazdagabb provinciáim (Magna Graecia, Makedónia átlag évi 4,5 ronggyal) iparral foglalkoznak, iparpörgető ediktumok vannak rájukdobva (nem az adóztatás), valamint itt dekkolnak a patríciusok is, végeredményben pedig a rendszer hátránya, hogy egyedül Itáliában tudok légiókat felállítani. De mondjuk ott olyanokat is! Na jó, gladiátorokat több helyen is a circus miatt, valamint Krétán van egy auxiliárius barakk a majdani krétai íjászoknak (ergo itt "görög légiót" készíthetek, hoplitákkal, citizen cavalry-val, peltasztásokkal stb.), de ennyi. Itáliában van a krétai egy szem barakkon kívül minden katonai épület (Egyelőre egy légió-, és egy segédcsapat barakk, valamint egy fegyver-, és egy páncélverő; illetve a haditengerészetem van még trükkösen megoldva: Itália és Korzika&Szardínia közös zónát fog közre, így a két provinciába van elszórva a kétféle hadiipari kikötő, magyarul a lényeg itt is ugyanaz: egy helyen, "egy ülésből" képezhető minden), így ők abszolút kajafogyasztók, az összes többi provincia így ipar és élelmiszer, és slussz. Figyeltem a templomok kiválasztására is, persze, valamint az ipari létesítmények összehangolására.
    Szerencsére eddig ebből nem volt problémám (Noha, ugye, a hadilétesítmények adják a helyőrségi erők egy hányadát), és Rómától eljuttatni a frissen elkészült (széleskörűen összeválogatható, kiváló felszrelésű) légiókat ide-oda többnyire még mindig kevesebb idő, mint maga a hadsereg teljes összeállítása, ami úgy öt-hat év is lehet. A fő trükk, ahogy észrevettem, hogy az RTW1-es reflexet le kellett vetkőznöm: Nem szabad semmit sem fejleszteni csak azért, mert lehetséges. Mindig a szükséges dolgokkal kell matekozni.
    Ennek kapcsán örülnék neki, hogy ha egy település 100-on van, akkor nem nullát írna ki a hepinesz-változásra, hanem mutatná a "többletpotenciált", mert a f*sz kivan azzal, hogy állandóan fejbenszámolhatom, meddig mehetek el egy-egy új épülettel.

    Ha már itt tartunk, lábjegyzet. Látja valaki bármi értelmét a ballistán túlmutató ostromgépek készítésének (onager, giant ballista, giant onager)? Mert a skorpió még hagyján, de a többi sz*r nekem csak nyűg volt, érdemi többletet nem adott hozzá a dologhoz. Ezzel kapcsolatban néha jól jött volna egy area fire üzem, de nem panaszkodok, mert az eddig sem volt.

    A fire at will a nehézgyalogságnál viszont megbocsáthatatlan, nettó f*szság! RTW1-ben gyönyörűen lehetett trükközni a pilumfogyasztásával a gyalogságnak. Most hogy néz már az ki, hogy ha védekezek egy ütközetben, akkor simán befejezem a csatát anélkül, hogy egyetlen dárdát eldobtak volna a gyalogjaim?! Mi az, hogy csak támadásnál dob a gép automatán?!
  • Tikal #3223
    A civil war elkerülhetetlen, igaz? Szerencsére a hat légióból ami fellázadt, már hármat levertem, tengeren verhetetlen vagyok, aztán csak el kellett kapnom őket szállítás közben :D
  • Tikal #3222
    Nekem is, de aztán meg eltűnt...
  • MaRee
    #3221
    Nagyon jók a képek, jöhetnek majd még. Én is rakok mindjárt valami kocka emberes low res képeket
  • EM64T
    #3220
    Én olyan 230 körül járok, és -- kezdő kampányom lévén -- jó néhány hibát elkövetve még mindig nem jutottam ki Italálián kívülre. Az egyik például, hogy most vettem észre, hogy nincs meg az a bizonyos épületem, amellyel triarit és principist lehet építeni, így csak mostanra tudtam modernizálni velük a seregemet. Jó pár vesztes csata után ott vagyok, hgy kiépítettem három nagy sereget, amelyekkel muszáj lesz területet szereznem, mert a bevételem mínuszba fordult ennek köszönhetően.
  • EM64T
    #3219
    Ja, sztem is, hangulatosak, engem érdekel, ha van még :)
  • Bandras DaSilva #3218
    Jók lettek a képek.
  • PrasCo
    #3217
    Képek, az utolsó ötös adag.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Ami Európában le van művelve, na, az kutyaf*sza ahhoz képest, ami a szteppéken megy. Totál plánban a masszagéta lovasíjászok.


    Triariusok futnak egy hektikus délutánon valami gall falu kertaljában.


    Hemiolia és nem túl jól felszerelt, de még mindig nagyon hasznos utasai


    Veteránok értékelik a pannóniai vendégszeretetet.

    Végül, a végére engedtessék meg az abszolút kedvencem:

    Alpok, támadás előtti feszültség.
  • PrasCo
    #3216
    Képek, második ötös adag.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Olajkorsós birémisz a jó ég tudja már, hol; mindenesetre Alexandriára tippelek. A háttérben sója, világítótorony és egy skorpió-trirémisz. :)


    Dákokat támad a légió, fent velitesek gerelyei, alul egy kolléga épp körülnézeti a gladiusát valaki beleiben.


    Alpok, különösebb kommentár nélkül.


    Ha jól emlékszem, ez a mai Odessza környékén történt, partraszállás és thrák-ütlegelés volt a menü. Jobbra tehát egy háromevezősoros gálya.


    Még mindig dák föld, Zarmisegethusa környékén fogadják széles vigyorral arcba a pilumot, de nem a getae-k, hanem - custom battle révén - az arverni törzs jóravaló alkoholistái.