5627
10804749371368208052.jpg
  • EM64T
    #3377
    Én arra gondoltam, hogy az idő elhaladtával több emberünk, tábornokunk lesz, akkor majd jól jön, hogy van sok kísérő...
  • Nos
    #3376
    A kísérő tényleg elég értelmetlen, főleg hogy minden ötödik ugyanazt tudja. Le merném fogadni, hogy ezt nem így szerették volna megcsinálni, csak határidőre ezt tudták összedobni. Ez később biztos sokat fog változni, mert így nincs nagyon értelme. Arra azért kíváncsi lennék, hogy mennyit tesztelték a kiadásra szánt verziót.
  • Molnibalage
    #3375
    A másik, amit nem értek, hogy kémnek is lehet olyan traiteket adni, amig gazdasági/szociális jellegű. Hát elég furcsa...

    A kísérőknek mi értelme? Hegyekbe dobálja fel őket és nagy része azonos.
  • EM64T
    #3374
    Egyébként láttam, hogy a stratégiai térképen ha a veteránt beleküldöm a seregbe, akkor olyan, mintha plusz egy egység lenne a seregben, azaz van külön kártyája. A battle térképen is jelen van ugyanígy a veterán egysége?
  • PrasCo
    #3373
    Így van, a patrícius alatt a dignitary-t érti. A veteránt úgy tudod hozzárendelni a légióhoz, hogy jobbklikkelsz vele a légión, épp úgy, mint az összes eddigi TW-ben seregegyesítéskor, ekkor dobja fel a kiképzést a párbeszédpanel.
  • Molnibalage
    #3372
    Ebből egy szót sem értek.

    Ki az a patrícius? Ez lenne a dignitary?

    A veterán mid csinált kopasz légióból és hogyan?
  • rudanka
    #3371
    dignitary a sereghez csapva csökkenti a körönkénti fenntartási költséget.. pl
  • sakkay
    #3370
    Ja ez neked ment Molnibalage..
  • sakkay
    #3369
    Rómával pl. egy fejlett' patricius, 6-700 pénzt ad körönként ha arra állítod, vagy akár egy ezrest visszaad körönként a légió managerelésével'. A többit leírták előttem. Még annyit , hogy egy veteránom egy kopasz légióból 2 aranycsillagos légiót csinált-ezt mondjuk én hatalmas túlzásnak tartom-de attól még így van.
  • MaRee
    #3368
    Ha nagy kulturális különbségek vannak nem lesz mindig rend.

    Ember alatt bármit, ügynök, tábornok.
  • TomDantes
    #3367
    Hát ha rend van akkor ne vegyél. De ha rómával elfoglalsz egy barbár várost, igencsak előfordul, hogy nagyon lent lesz az elégedetlenség, és erős a barbár kultúra. Ilyenkor kell az ügynök például.

    A kém meg kémkedésre jó. Én se használom, de a gép kémei ellen is lehet használni gondolom.
  • PrasCo
    #3366
    Emellett megjegyezném, hogy két dignitary-m folyamatosan a két leggazdagabb provinciám közigazgatásában dolgozik, nem annyira számottevő, de bizony kimutatható többletpénzt hozva ezáltal a konyhára. :)
  • Molnibalage
    #3365
    Mire felvettem az első dignitaryt már mindenhol rend volt.

    Spy értelemszerűen kémkedésre, orvgyilkosságokra, és másik emberek népedhez való átcsábítására jó.

    Ember alatt mit értünk? Ügynököt? Tábornokot?

    A champoint nem is tudtam, hogy be lehet rakni sereghez.

    A játék helpje finoman szólva szegényes. Szép frázisok és kevés konkrétum. :(
  • MaRee
    #3364
    Spy értelemszerűen kémkedésre, orvgyilkosságokra, és másik emberek népedhez való átcsábítására jó.

    Dignitary nagyon fontos, amikor más kultúrájú területeket foglalsz el oda kell állítani és benyomni a képességét,gyorsabban konvertálódik át az adott nép a te kultúrádra, és nem fognak lázadozni. Gyilkolni és átállítani ő is tud.

    Champion szintén tud gyilkolni meg stb, emellett sereghez hozzácsapva, 'military training'-ben részesülnek az egységek és folyamatosan kapják az XP-t.

  • Nos
    #3363
    Ha egy bizonyos irányban fejleszted a diplomatát, akkor NAGYON gyorsan tudja terjeszteni a kultúrádat. Pikk-pakk 100 százalék lesz a te kultúrád, és sokkal jobb a morál. Magasabbra veheted az adókat, és vissza is hozza az árát.
  • TomDantes
    #3362
    Hát ha az nem fontos, hogy segít csökkenteni az elégedetlenséget, és növeli a latin kultúra terjedését, azaz hamarabb hagynak fel a lázongással a tartományban, és nem kell lázongás miatt légiót állomásoztatni...akkor nem tudom mi a fontos.
  • Molnibalage
    #3361
    Ez kevés konkrétum. Továbbra sem látom, hogy a többezer arany, amit elszórtam rájuk mire jó. Egy kisebb sereg ára kijönne az árukból és az akcióikból. Volt pár sikeres akció, de semmi komoly hatását nem láttam.
  • Nos
    #3360
    igen, a diplomata nagyon fontos, ha nem akarsz túl hosszú ideig lázongást
  • KingPunisher
    #3359
    Mire jók az ügynökök ? Élet és halál urai a legfontosabb egységek a játékban mindig maxon van a számuk nálam.
    Kém a legjobb, bár én Icenivel játszok szóval más népnél lehet más képességei vannak..
    Én leginkább mérgezésre használom, meggyengíti az ellenséges sereget helyőrséget ami utána könnyű falat.
    Persze más ügynökök kiiktatására is ideális.
    Hős/Warmaiden nálam.. seregekhez csapva használom, bónuszokat ad és folyamatosan kiképzi az egységeket ami megint óriási plusz..
    A diplomata/Druida bevételt növeli, csökkenti az elégedetlenséget, terjeszti a kulturát..
    Haszontalan ? szerintem a legfontosabb szereplői a játéknak.
  • Molnibalage
    #3358
    Valaki el tudná magyarázni, hogy mire jók az ügynökök? Én semmiféle hasznukat nem látom.

    Az aktiválható funkciója a dignitarynak olyan kevés pénzt hoz, hogy szóra sem érdemes. Vagy nem saját területen kellene használni?

    A kémek is csak arra jók, hogy szemmel tartsanak egy területet és ennyi. Az egyik kémem meg partaszállt egy váronsál, a város már a vazallusom, de nem képes mozogni...

    A bajnoknál meg tényleg nem vágom, hogy mire lenne jó a lelkem...
  • JethroHUN
    #3357
    Akinek azt feltelepített az észlelt javulást? Nekem még 13.4 van.
  • priluki
    #3356
    köszi, megvan :)
  • Drapedro
    #3355
    Ez jó ötlet volt. Megnéztem, és AMD is jött új, tegnap, 13.9 verzió szám alatt..
  • Prince23
    #3354
    NVidiásoknak új driver
  • MaRee
    #3353
    Településre rákatt, és vagy 2-es gomb vagy alul a harmadik ikon, settlement detalis public order részénél ráviszed a piros sávra az egeret és kiírja hogy mi a bajuk.
  • priluki
    #3352
    üdv.. olyan kérdésem lenne, két településemen állandoan lázonganak.. hogy tudom megnézni mi a problémályuk?
  • Hunor1
    #3351
    ok bocs már megvan, sorry
  • Hunor1
    #3350
    bocs valaki le tudná írni az aktuális (patch 2 -nem bétás- utáni)verziószámot?? mert nem enged multizni a verziószám miatt, de viszont nem látom a letölthető anyagok között a steamen. (igen automatikus frissítés van beállítva, de lehet hogy mégsem szedte le a steam nekem )
  • Hunor1
    #3349
    erre is van már egy MOD !
  • Szpecnyaz
    #3348
    Most egy kicsit beleuntam a párthusokba, szóval gondoltam hogy kezdek egy új kampányt mellé. A gallokat választottam.
    Ahogy elnézem, ez valami rohadt OP nép. Kevesebb mint 30 kör alatt ki lehet hozni velük az elit lovasságot + kardos gyalogságot, amikkel simán egálban vannak a rómaiakhoz képes. Ráadásul a kiképző épületeik egyben egység fejlesztők is. Kezdésnek meg simán lehet spammelni a parittyásokat náluk is.
  • Kurfürst
    #3347
    Hát, nekem pont most volt csatám amiben próbáltam felgyújtani egy komolyabb kaput, hááát... egy korrektül védett kapunál elég költséges móka ha nincs rendes ostromgéped.

    Jelenleg asszem 120 méter az íjak lőtávja, ami szvsz elég korrekt, a gond inkább hogy a sima kézi íjak, hosszú íjak és kompozit íjak között nincsen nagyon különbség..
  • MaRee
    #3346


    Még a végén értelmes játék lesz ebből :D Én nagyon örülök pl a capture point kivételének, egyik legnagyobb logikátlan baromság.
  • PrasCo
    #3345
    Egyébként végérvényesen elszomorít a kommentben annak a számomra kardinális kérdésnek a figyelmen kívül hagyása - ha le is nyelem a békát a guard mode-dal, amit nem egyszerű, mivel valahol érthető lenne, hogy küldözgessem üldözésre én az egységeimet, ha a csata sebessége lehetővé tenné ezt pause nélkül is, de még akkor is marhaság egy teljesen jól működő és logikus rendszer félredobása -, hogy a távolsági fegyverrel is bíró közelharci gyalogságnak nincs fire at will gombja.
  • PrasCo
    #3344
    R1-ben, emlékszem, csak tüzes nyílvessző volt, de az olyan értelemben korrektül ki volt egyensúlyozva, hogy nagyon lecsökkentette a tűzsűrűséget, a sebzéshez pedig alig adott hozzá. Egyszerűen, semmi értelme nem volt normál ütközetben használni és nem is használta az AI. Ahol viszont nagyon jól jött, az az ostrom, ahol esetenként volt esély felgyújtani a faltörő kost, így a kapu előtt felszabaduló csapatok mehettek a falakra a létrások ellen.

    Csak itt, ugye, ez is kiesik, mert az utolsó paraszt is felgyújtja az érckaput...

    Íjászként amúgy találkoztam gyújtónyilakkal, nem triviális megoldani, hogy ne oltsa ki a menetszél, persze nem is megoldhatatlan. Nem gondolom a pusztaszeri Nyízáporok belső tanulságai alapján, hogy csak első sorok használhatnák. Fáklyákkal az ismétlés is megoldható, persze a gyújtás fékezi a tűzsűrűséget. A gond nem ez, hanem az, hogy - nyílt ütközetben, sőt, az esetek 99%-ában megkockáztatom, hogy semmi értelme szarakodni vele. A nyílvesszőt komolyan fékezi, az átütőerőből tehát levesz, az újratöltést lelassítja, a célok elsöprő többségénél pedig semmit nem csinál, amit a normál hegy ne tenne meg.
    Ugyanakkor eddig még soha, sehol egyetlen hazai-, vagy külföldi történelmi brigádban és/vagy hagyományőrzőnél nem találkoztam még csak említés szintjén sem a gyújtógerellyel. Akkor az ember már inkább közelebb megy három lépéssel a házhoz és üszköt vet rá.

    Zárójelben, az íjászok lőtávja most kissé szerénynek tűnik.
  • KingPunisher
    #3343
    Figy a bug, performance és az AI gyengesége igazából nem vita tárgya, azokat egyértelmű hogy ki kell gyomlálni, nagyon nincs mit beszélni róla.
    Ki fogják szedi az összes bugot, az AI dolog már más kérdés de reménykedem hogy jobb lesz az is.
    Viszont nem csak ezeken dolgoznak (szerencsére) hanem játékmenetet érintő változásokon is agyalnak, igyekeznek megfelelni ezen a téren is az elvárásoknak.
    A lángoló dárda is sokakat zavar, engem pl. nem, szóval legyen akkor történelem hű és az is mehet a kukába, persze fontos, hogy az általad is írt dolgok élvezzenek prioritást, de ugye ezt írják is..
    Most azon nagyon beszélgetni, hogy nem rakodik ki a hajoból minden egységet néha, nagyon nincs mit vitatkozni, elmélkedni.. Elég baj remélem javítják hamar.
  • Molnibalage
    #3342
    Most hallottam először a tüzes dárdákról, tehát kommented a barokkos túlzás és ostobaság tipikus példája. A többi bug elég jól le van már rágva.
  • Slewy
    #3341
    Teljesen játszható, habár hemzseg a hibáktól. Van akinek maga a kor, a hangulat elég, hogy jót szórakozzon. Pl nekem. Ez nem azt jelenti, hogy nem látom a hibákat, csak sajnos én nem tudom őket kijavítani. Szerintem sokan így vannak vele.
  • hapi
    #3340
    Nem értem az embereket a játék sztem játszhatatlan a jelenlegi formájában, legfőképp az Ai bugok miatt, a tengeri csaták hibái miatt, sokaknak a lagok és teljesítmény miatt. Mégis mit olvasok legtöbbet? A tüzes dárdák nem ralisztikusak. Ki nem szarja le hogy van e tüzes dárda? kb. 2. naptól van rá mod, plusz ha nem tetszik nem használod...
  • Paladin
    #3339
    Igen, a lángoló gerely max mint korlátozott (mondjuk gall specifikus) special ability még elmenne. Így röhej ahogy most van.

    A forced march esetén a capture point-os érvelés végül is jogos, de jobb lesz az ambush megoldás szerintem. A flottás eset is érthető. Az ostromból kitörésnél a védőnél megjelenő capture pointot viszont nem említette.

    A többi dolog egész rendben van szvsz.
  • Nos
    #3338
    Amúgy sem tűnik egy túl hatékonynak a tüzes dárda. Meg a javellinert is nehéz elképzelni, ahogy gyújtogatja a dárdákat a harcmezőn. Legfeljebb a válfalról tudnám elképzelni. A tüzes nyílvesszőt sem a nagyobb sebzésokozás miatt használták, hanem hogy gyújtogassanak, vagy esetleg demoralizáljanak. Magához az íj sebzéséhez nem nagyon ad hozzá az, hogy a levegőben lángol. Ez csak olyan fantazis hülyeség, ami már a korábbi totalwar részekben is megjelent.