5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #3417
    A diplomáciánál miért hiányzik az az opció, hogy X nemzet álljon le Y elleni háborúval? Két klines államom is van, és mindkettőt támadják...
  • Bandras DaSilva #3416
    Nem tudom. Próbáltam ezt is, azt is, de nem tudom igazából melyik állítja meg. Csak a saját seregeimen látom néha, hogy vmit ügyködik az ellenfél ügynöke, aztán a következő körben nem tudok lépni vele. Az üzenetekben sem fejti ki, hogy akkor most mi is történt.

    Ha hazamegyek ráállok egy kicsit és tesztelgetem.
  • Molnibalage
    #3415
    A három fő jellemzően az auto battle-ra is van hatása?
  • a.carkey
    #3414
    Csak a provinciák fővárosának van. A többinek nincs és nem is lesz.
  • TomDantes
    #3413
    Csak a provincaközpontnak van városfala.
  • a.carkey
    #3412
    A (lovas)katona :)
  • Molnibalage
    #3411
    Még egy hülye kérdés. Mitől függ, hogy mikor lesz várfala egy településnek?
  • a.carkey
    #3410
    Csaták, mint pl. ez a sivatagban:
  • Kurfürst
    #3409
    Van értelme a flottának, kezdetben én is azt hittem hogy nincs... de 5-6 rendes hadihajó (elég minimál fenntartási költséggel) úgy mészárol le nagy szállítóhajós seregeket a tengeren hogy öröm nézni. Kezdetben autocalc, de most hogy kezdek ráérezni a tengeri csatára jobban.

    A kulcs az hogy 2-3 gyors hadihajóval egyszerre kell öklelni egy célpontot, majd elhúzni mielőtt boardolnak. A nagyobb hajótól meg egy öklelés és merülnek. A szállítóhajók lassúak.. később még durvább lesz, a ballisztás stb hajók pl. elképesztően hatékonyan írtják őket.
  • a.carkey
    #3408
    Nem sokkal kevesebb az ostrom, mint a Shogunban!


    De azért akadnak csaták is ...
  • a.carkey
    #3407
    Változatos tájak váltják egymást:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sivatag

    Tengerpart

    Ugyanez esőben

    A tengeren is esik ...

    ... ami ellen védekezni kell ...

    ... de ha eláll, máris mehet a móka :)

    "Dieppe. Egy sikertelen partraszállás története." :)

    Máskor azért jól mennek a dolgok ...

    ... egyeseknek azonban nem :)

  • Paladin
    #3406
    Ahogy írtam az előbb már: nézd meg a tábornok tooltipjeit. Ott leírja, h pl. az authority milyen képességet unlockol, cunningnál is van rá példa, stb.
    Ami a többit illeti, remélem csak előbb írtad ezt, mint hogy a posztom olvastad volna, merthogy abban meg van magyarázva.
    Egyébként a játékban is elmagyarázzák az advisorok, és a tooltipek, szóval lehet rá mondani rosszakat, de ezen a téren rendben van.
  • a.carkey
    #3405
    Kicsi a tengeri csata térképe, legalábbis szerintem és pl. az Empirehe képest. De lehet, hogy csak képzelődöm, hogy ott nagyobb volt, itt nagyon nem lehet taktikázni. Felökleled, oszt vagy szopesz-nyalesz, vagy nem.
  • Paladin
    #3404
    A kémek alapban nem látszanak a többi faction számára, kivéve, ha felfedik. Ha felfedték, abban a körben látható (és támadható) marad.

    Ja, egy dolgot kifelejtettem a leírásból, hogy ha jól emlékszem az advisor mondókájára, akkor a három agentfajta kő-papír-olló elven működik egymás ellen. Mindegyik különösen hatékony az egyik fajta ellen, és sebezhetőbb a másik fajtával szemben. Arra már nem emlékszem, melyik "üti" melyiket.

    A tengeri csaták jól el vannak kúrva, nem utolsósorban ezzel a túlzásba vitt öklelősdivel. A szállító flotta egyébként nerfelve lesz majd, a tegnap(?) idézett tervek szerint.
  • a.carkey
    #3403
    Az a gáz, hogy ezt úgy, ahogy te szeretnéd, nem lehet leírni, mert mindenkinél mást eredményez. Értékek vannak, és mindegyik értéket kiírja, hogy minél (város, saját terület, ellenséges terület) mit ad hozzá v. vesz el. Csatánál pedig annyira rövidek a csaták (jelenleg), hogy nem tűnik fel mi aktív és mi nem. Sőt, szerintem bugos, mert minél több módosítód van, annál több esetben érzem azt, hogy elérsz egy szintet, rájön még más, és van egy plafon, amin ha túlcsordul, akkor kezdi elölről az értékek hozzáadását. Remélem érthető amit írok! :(
  • Paladin
    #3402
    Épp ez az, hogy az intercept orders leírása szerint semmi ilyesmit nem csinál.

    "Your spy uses his authority to get access to orders issued to the target army, thus revealing the location and line of sight to another army, settlement or agent of the same faction. If there is nothing left to be revealed, the orders will involve a hitherto undiscovered faction. This action can also reveal the location of hidden armies. Authority can be increased via skills, traits and the presence of members of, or objects from, your spy’s household."

    Se a többinél nincs szó róla. Aztán valamelyik mégis "odaragasztja" a sereget.
  • Molnibalage
    #3401
    Köszi.

    Amikor azt írja ki, hogy egy kémet felfedtak, akkor mit kell csinálni, hogy ne legyen felfedve...? Ez mire hat...?

    A százalékos siker bónuszok meg viccesek. 60-70%-os sikersséggel eddig kb. 10 próbálkozásóbl nulla teljes sikerem volt... Szürakúza meg kb. 5 kör alatt 100%-ról 50%-ra zúzta le a kultúrát. Gőzöm sincs, hogy ezt hogyan számolta ki. Az is viccces, hogy egy szem várossal úgy fossa ki magából az egységekt, hogy én sem tudom űberelni, ráadásul brutálerős hoplitákat.

    A tengerei csaták eddig katasztrófák. Hiba adom ki azt, hogy szálljanak át a katonák, nem teszik. Az ellenfél ranged egységekből álló flottája meg lemészárol...

    Van értelme egyáltalán hadiflottának...? A szállító hajók is képesek öklelni...
  • Molnibalage
    #3400
    Szicíla környékén meg a jéték útvonalkeresése érdekes, összevissza mozgatja a sereget.

    Azt is mi a faszért kellett kivenni, hogy mutassa az utat és csak aztán lépjen? Már vagy 10-szer kellett visszatöltenem a balfasz útvonakezelés és azonnal lépés miatt.

    Eszemfaszom megáll, hogy mennyire hülyék néha a fejlesztők...
  • Molnibalage
    #3399
    Zeal: összpontosítás az adott feladatra

    Pontosan erről beszélek. És ez mi a frászkarikát jelent csatában és a hadjárat térképen vagy városban állva?

    Cunning: ellenálló képesség, minél többet látsz előre, hogy mi mennyi és mekkora veled szemben, kicselezheted a csapdát, stb.

    Lásd fent.

    Authority: mennyire tudsz egy adott területen cselekedni, attól elvonatkoztatni, hogy ott egy kém, sereg, vagy bármi más ami negatív módosítókat adhat az adott területen végzett tevékenységeidhet.

    Ez az egy, amiről talán csak sejtem, hogy mihez ad bónuszt, ezért gyak. mindig ezt választom. Csak így a játék mechanikája meg egy kalap szar.

    Miden hype ellenére ez elég kidolgozatlan lett. A helyenként idegesítő kritizáló videóval egyetértek. Látni valamit, a felszín alatt, hogy mit akartak, de ezt elkúrták. Már bevált dolgokat kellett volna csak alkalmazni több helyen is, de ez sem ment...
  • a.carkey
    #3398
    Az intercept ordersre gondoltok? Mert az nem automatikusan blokkolja a sereg mozgását. A parancsnoktól függ, hogy milyen mértékben.
  • Molnibalage
    #3397
    A vicc az, hogy most már nincs játéknál szinte ez van. Mintha elérték volna azt a komplexitást és teszteletlenséget, hogy egy komplex játékot képtelenek játszhatóan bugmentesen kiadni. Nem tudok visszaemlékezni olyan komplex játékra, aminél nem volt flém a bugosság miatt.

    OFF

    A LOMAC/DCS szériánál a "fejlesztés" (?) során sikerült elérni, hogy 10 év után is egy bughalom...

    ON
  • Paladin
    #3396
    Igen, nekem is az a gyanús :) Korábbiban jól használható volt a módszer, amikor több sereget mozgatott együtt a gép.
  • Paladin
    #3395
    A tulajdonságokhoz kis kiegészítés/pontosítás - az authority a dignitary fő tulajdonsága, nevezzük tekintélynek. A cunning, vagyis ravaszság a spy-é, a zeal, vagyis buzgalom, hév, ami a játékban a fizikai erővel kapcsolatos akciókat takarja, a champion erőssége.

    A tábornokoknál is így van, a tooltipekben le is van írva, milyen képességeket nyit meg a magasabb érték. Ezen túl az authority határozza meg a tábornok hatókörének nagyságát, a cunning növeli az esélyt elkerülni az ellenséges agentek akcióit (ez az agenteknél is így működik), zeal pedig a tábornok harci hatékonyságát növeli.

    Az agent akciók is ezeken alapulnak, a sikerességük függ attól, hogy az agent adott tulajdonsága mekkora. Mindig háromféle akció közül választhatnak, (nem esküszöm most meg rá, nem tanulmányozom ezért végig, de ahogy láttam:) az első választás ami authority-n alapul, a második cunningon, a harmadik zeal-en. (Aztán a sikert ezen túl befolyásolja természetesen egy sor más dolog is).

    Mindhárom agent tulajdonságai egyébként egy kaptafára mennek. Ellenséges város ellen valamilyen szabotázst jelent (ennek módja persze más és más), ellenséges karaktert vagy kinyírni, vagy átállítani próbálhatnak; ellenséges seregnél pedig vagy a sereget hátráltatni valahogy, vagy a tábornokot támadni.
    Valamint - ahogy a régi tw-kben is - a saját seregbe téve azt tuningolják (spy mozgást növeli, meg ambush ellen jó pl, championnál a training van, stb) Sőt, ha jól emlékszem, bár erre nem esküszöm meg, a fő tulajdonságuk ilyenkor hozzáadódik a tábornokéhoz.

    Plussz mindháromnak van egy bekapcsolható képessége, ami championnál public orderre hat (saját területen plussz, ellenségnél minusz). Spy-nál ellenséges ügynököket derít fel saját területen és infót ad ellenséges seregekről, külföldön meg amellett, h segít ott is kiszúrni mások agentjeit, csökkenti az adót, sebezhetőbbé teszi a tartományt, stb. A dignitary saját területen bevételt növel vele, gátolja az ellenséges agentek genyázását, és elvileg építési költséget is csökkent - ellenséges területen csökkenti a security-t (nő a corruption), plussz kicsit sebezhetőbbek lesznek, és ahogy most olvasom, még a zone of controlt is csökkentik (ezt ki kell próbálnom :) ).

    Hm, ez hosszabb lett, mint akartam, de talán van benne hasznos :)
  • Bandras DaSilva #3394
    Ja, azt néztem én is, hogy néha beszopat a gép ezzel. Próbálgattam én is, hogy melyik lehet az, és a wreck baggage trainre tippelek. Az nem túl sűrűn sikerül, de jobban odafigyelek majd rá. Mert ha úgy van ahogy mondod, akkorpl tök jól meg lehetne oldani a több sereges támadósdit...ha az egyiket ki lehetne ütni egy körre.
  • Paladin
    #3393
    De igen, képes megakadályozni a kém, hogy mozogjon a sereg. Pont az a bosszantó, hogy az akcióinak a tooltipjében ilyenről szó sincs, mégis előfordult már, hogy idegen földön a megtépázott, de győztes seregemen valamilyen akciót hajtott végre egy ellenséges ügynök, és nem tudott mozogni. (Vagyis nem tudtam visszavonulni pár lépésnyire saját területemre feltöltődni, míg az ellenség saját, szinte szétvert serege természetesen kapott utánpótlást. Ezt csak a korábbi "hasznos-e az agent" kérdés miatt részleteztem :) ).

    Tegnap viszont biztosan tudom, hogy spy volt az, aki ugyanilyen hatást ért el egy seregemen. Az sem tudott mozogni utána, sőt, amikor a mellette levő másik légióm megtámadták, reinforcementként sem jelent meg!
    Ehhez képest a spy hadsereg-szabotálós képességei az enciklopédia szerint is az intercept orders, ami másik sereget mutat meg; a poison provisions, ami kis kárt okoz; és a wreck baggage train, ami felszerelésbonuszt csökkenti ideiglenesen.
    Ilyen "hadseregmegállító" képességről (amit az előző tw-kben is tudtak) szó nem esik...
  • a.carkey
    #3392
    "Nekem ez a játék egyre zavarosabb.
    Egy kém képes megakadályozni azt, hogy mozogjon egy sereg...? Cselekedet nélkül...?"
    Nem, de van olyan opció, ami lelassítja őket. SOk minden más is, de nem mennék bele, mert hosszú.

    "A kémnek a képességét használva mi a difi saját és nem saját területen? Hát a másik két ügynöké...?"
    Minden hős tud a belső is ill a külső viszonyokra hatni. Tehát megszopathatja az ellenséget, de a saját területeden is javít sok mindenen, ami lehet pénzbehajtástól, plusz adón át, morál és fenntartásjavításig bármi.

    "Hogy a francba lehet az, hogy a vazallus egyszercsak nem vazallussá vált és erről értesítést sem kaptam és az okot sem látom?"
    Az ok, hogy meggyengültél, kinyílt a csipája, pénzhez jutott, és erős sereget épít, meg más. De mindig kapsz róla értesítést. Nézd meg az adott kör értesítéseit!

    "A három alap képessége (zeal, cunning, authority) nagyjából mire is jók? A manual leírása szűkaszavú..."
    Megpróbálom.
    Zeal: összpontosítás az adott feladatra
    Cunning: ellenálló képesség, minél többet látsz előre, hogy mi mennyi és mekkora veled szemben, kicselezheted a csapdát, stb.
    Authority: mennyire tudsz egy adott területen cselekedni, attól elvonatkoztatni, hogy ott egy kém, sereg, vagy bármi más ami negatív módosítókat adhat az adott területen végzett tevékenységeidhet.
  • a.carkey
    #3391
    Nyomj egy escape billentyűt, és máris vége a csatának. Ha győztél, akkor ugyanúgy győzöl, plusz még amit lemészároltál. :) Tanultak az empire beragadós baromságaiból. :)
  • Drapedro
    #3390
    Nekem egyértelműen a frissítés javított, nem ez, hanem az eggyel korábbi, illetve a béta driver. Előtte csak low grafikát jelenített meg. Nem tudom, nálad mi a gond, de frissíteni sosem árt.
  • sakkay
    #3389
    TWO linkelték, beszartam..majdnem.Angry rtw2.
  • parlucci
    #3388
    Egy megnyert csata folytatásából nyugodtan ki lehet lépni quit battle-el, nem fogod elveszíteni.
    Tudom mert már én is jártam hasonlóan és gyorsabb lett volna újra lejátszani mint megvárni míg letelik az idő. Akkor vettem észre, hogy kilépéskor nem fogod elbukni a csatát.
  • baalbaalbaal
    #3387
    Általában akkor hatnak a bónuszok, ha aktíválod a képességet! A talent ág elég átlátható és ha az emberke feje alatt a bal sarokban ráviszed az ikonokra a kurzort kiírja melyik mit ad (általában 4 fölött adnak valamit pl generalnál)
    o- otthon
    i- idegen terület
    m - mindkettő
    Csak a legfontosabbak:
    Kém
    o: népesség elégedettségét növeli
    i: kémked, sebzi az ellenfél egységeit
    m: átállítja az ellenfél ügynökeit
    Patrícius, nemes, dignitary
    o: növeli az adót, növeli a népesség elégedettségét bizonyos edicteknél
    i: még nem nagyon próbáltam, nem nagyon kellett
    m: növeli a saját kultúrádat, max ezért érdemes idegen területre vinni
    Champion, hero
    o,i,m: tedd a főseregedhez military trainingre és kész, ha maxra fejlődik mindenki, akkor növelheti a népesség elégedettségét otthon.
  • JethroHUN
    #3386
    Azért zavaros mert ez egy túl hypolt, rohadtul le szart és félkészen kiadott játék azért.
  • Molnibalage
    #3385
    Nekem ez a játék egyre zavarosabb.

    Egy kém képes megakadályozni azt, hogy mozogjon egy sereg...? Cselekedet nélkül...?

    A kémnek a képességét használva mi a difi saját és nem saját területen? Hát a másik két ügynöké...?

    Hogy a francba lehet az, hogy a vazallus egyszercsak nem vazallussá vált és erről értesítést sem kaptam és az okot sem látom?

    A három alap képessége (zeal, cunning, authority) nagyjából mire is jók? A manual leírása szűkaszavú...
  • baalbaalbaal
    #3384
    Na király, iceni kampány 32. körében végre egyszer megtámad az Ai (VH/legendary), na ezt még lejátszom ma este - gondoltam!
    Partmenti város, eső, ellenség túlerőben, partraszálláskor kitámadok a generallal nagy harc, de legyőzöm őket, a hadvezérem egyedül 600-at levágott (nem a legnagyobb egységmérettel), kiírja, hogy győzelem, de még nem öltük meg az ellenfél vezérét, úgy döntök folytatom és lemészárolom a menekülő vezért - hát nem kellett volna.
    1 db embere beragadt a zászlóhoz közeli partszakaszon a hajón, nem tud leugrani és a távolsági egységek sehogy sem támadják meg! Mi a f..
    Úgy néz ki éjfél után lesz vége a csatának, ha lejár a maradék fél óra. :(
    Elszomorító.
  • sakkay
    #3383
    Most nekem 9 van aztán jön az következő szint, akkor ezek szerint a 12..és ha megvan a teljes impérium?
  • Paladin
    #3382
    12 a max
  • sakkay
    #3381
    Bocs 9 a 23-ig a végére meg szerintem végtelen.
  • sakkay
    #3380
    Ne hidd, mert 9 ha eléred a full impériumot, lehet, hogy megszűnik a sereg limit..és mint látom, a későbbiekben(már majdnem kész a fejlesztése) lehet generálist-legátust-csinálni'. Ennek ellenére a kártyák egyenlőre szerintem zsákutca, de minimum félkész. Valószínűleg kezdenek vele valamit a későbbiek során. amúgy azért is értelmetlen mert mire a fent említett fejlesztés kész, a játék vége felé vagy. Mert a gazdaság fejlesztése nélkül halál van. A játék jó-lesz egy 3-4 hónap múlva, de igazán a majd a profi modokkal. Én a kijövetel óta nem hőzöngtem, de egyre jobban idegesít jó pár dolog. Az epic csatán,a nulla AI, és a totál történelem hűtlen dolgokon kívül. Annyi potenciál vanlehetett volna a játékban, mint egy intelp k verziós prociban...tuning nélkül.
  • EM64T
    #3379
    Jó, de szvsz az idő múlásával a tábornokok több kísérőt is kaphatnak, nem csak kettő-hármat.
  • Molnibalage
    #3378
    Nekem most kb. 30 db van a poolban. Soha nem lehet ennyi tábornokod.