5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #3457
    Nem. Nyertem még egy csatát és utána eltűnt a bug.
  • sakkay
    #3456
    Aha. Köszi.
  • ratgab
    #3455
    Lementi winyóra és legközelebb tudod onnan telepíteni.
  • sakkay
    #3454
    Mit csinál pontosan a steam ha backup-olom' mondjuk a Rómát?
  • TomDantes
    #3453
    Nem lehet, hogy a tábornok kapott új kiosztható tulajdonságot?
  • Molnibalage
    #3452
    Nektek volt már olyna, hogy nem tudtatok kiadni egy Legio tulajdonságot? Villok, hogy kiadható, de nincs ott a kártya...
  • sakkay
    #3451
    Hm érdekes..a fene tudja, de csak most lett ilyen.
  • KingPunisher
    #3450
    Látod ilyen egy jó AI.. :D
    Nekem kell mindig panaszkodni.. állíts neki csapdát (ambush)
  • KingPunisher
    #3449
    Nekem ugyan annyit ad mint előtte, kampány mapon lett érezhető gyorsulás de még keveslem picit :P kijelölésnél még mindig laggol, de azért klasszisokkal jobb.
    Csaták meg kevésbé akadoznak.
    Olyat egetrengető különbséget ezen kívül nem láttam, az Ai sem táltosodott meg hirtelen.
    Fagyást én nem tapasztaltam pedig 1 kampányt tolok az eleje óta most lehetek 90 körnél..
  • EM64T
    #3448
    Felkúrja az agyam, szopat itt az AI azzal, hogy ide-oda rohangál Arretium és Neapolis között, én meg egyszerűen nem tudom utolérni, de simán elmegy mellettem. Ha Arretium ellen megyek, ő ostrom alá veszi Neapolist, ha visszasietek, ő visszamegy Arretiumba.
  • Molnibalage
    #3447
    Én eddig totál leszartam. Bármi ami pénzbe került volna, élből dobtam. Semmi bónuszra nem hajtok.
  • Paladin
    #3446
    Zsoldossal, vagy auxillary barrack a megfelelő provinciában (városban?).
    Pl krétán, vagy afrikában, azt hiszem daciaban is, meg mintha a germánoknál is lenne, és gondolom akad még.
  • sakkay
    #3445
    Érzékelt valaki elképesztő fps esést béta 3-nál, a banchmark tesztben?
  • sakkay
    #3444
    Sajnos lehet el kell kezdenem új kampányt, mert a patchhek után egyre több a fagyás a csatáknál..gondolom nem 100% a kompatibilitás.
  • sakkay
    #3443
    Én eddig azt csináltam, hogy ha 50% befolyást elértem, azonnal karakter adoptálással-mivel az szenátor vesztéssel jár-csökkentettem azt. Plusz az ellen pártoknak soha nincsen 2-3-nál több karaktere így. Arra figyeltem viszont hogy ha elértem a 40 % alá ne menjek és persze én legyek a legbefolyásosabb. Lehet véletlen, de így 60 körül vagyok Krisztus előtt, és még nem volt polgár háború.
  • Molnibalage
    #3442
    Rómaiaknak hogyan lehet íjászuk?
  • Molnibalage
    #3441
    Most nézem, hogy az ügynökök skilljei hozzáadódnak a hadvezéréhez. Ez nem rossz, mert így a magasabb hadvezéri skillek hamar elérhetőek.
  • Molnibalage
    #3440
    Vagy kérdem fordítva. Ha gyenge vagyok, abból lehet baj?

    Az egyik vazallusom meg sajnos élvezi, hogy az. Nem lenne olyan gyenge, de két általam legyengített tartományt fogalt el ő végül és nem én. Én ontom a vérem, azt ő aratja le a babért. Tarománnyal meg nem lehet barterkodni...
  • MaRee
    #3439
    Erre én sem jöttem rá még.
  • Molnibalage
    #3438
    A politikai rendszernek mi értelme van? Milyen előnnyel jár erősnek lenni, ha úgyis polgárháborúhoz vezet és még nekem kell költeni rá...?
  • Glasses
    #3437
    Honnan lehet letölteni a patch-ket ? én nem találom a linket a totalwar.com-n csak azt mit tartalmaz az újítás
  • Molnibalage
    #3436
    Egyébként vicces, hogy 9 db településem van és eddig csak auto csatát vívtam. :)
  • KingPunisher
    #3435
    Hát komoly azt kell mondjam a kampány térkép lag JELENTŐSEN javult.. Nem mondom hogy tökéletes scroll közbe még azért be be néz 20 alá de olyan 5-10 FPS-t javult ami rengeteg, szemre is nagyon érezhető..

    A többi dolog is rettentő ígéretes tesztelem majd őket, de alakul a játék!! Jó lesz ez nagyon..
    Még 2-3 ilyen patch, kis optimalizálás itt ott, és elérjük az élvezhető szintet kiváló Total War Game lesz..
  • KingPunisher
    #3434
    Van béta patch 3..
    Szép kövér, átolvasom mik vannak bent, no meg tesztelem.
  • ratgab
    #3433
    Replace opcióval le tudod szerintem bármikor 1 kattintással.
  • MaRee
    #3432
    Nektek segített valamit a patch 2?
  • Paladin
    #3431
    Ott egy bazinagy replace gomb a tábornok paneljén. Mit csináljanak még a fejlesztők, kiabáljon? :)
  • Molnibalage
    #3430
    Első játékban dettó ugyanez volt. A másodikban önként ajánlokott Syracuse és egy másik. A másik szart sem ért, Syracuse meg szépen üti Lybiát.
  • Molnibalage
    #3429
    Rómával játsza a vicces az, hogy Carhagot kinyírta Líbia és csak Nov a létezik, és elég nagyok már. :)

    Más. Egy seregnél a vezért úgy lehet csak lecserélni, hogy odamasírozik egy másik generál és átpakolják az egységet...? Kicsit fura annak fényében, hogy ha meghal, meggsérül a vezér, akkor azonnal a helyére állítható más. Ha a világ végén is van ez, akkor 1 kör alatt odaér az új vezér. Ha meg "csak úgy" akarod megcsinálni, akkor meg 5-6 kör...?

    Ilyenekre miért nem gondoltak a fejlesztők...?
  • Paladin
    #3428
    Tudom mi a különbség a kettő közöt elvileg. Azt mondom, hogy gyakorlatban csak szívás van a klienssel. HIába alá-fölérendelt viszony elvileg, ha gyakorlatban ez nem jelenik meg.
    Persze ha csatlakozik a háborúidhoz, akkor még so-so (ha jól tudom, kellene is neki), de nekem például tojt a fejemre a kliensem, amikor hadba léptem, sőt, felszólításra se csatlakozott.

  • TomDantes
    #3427
    Nem így van. A megnemtámadási szerződés az nagyon más. A kliens állam esetében van egy alá-fölé rendelt viszony. Az előbbinél nincs. De mint mondtam, úgy kell használni, mint a rómaiak. Mivel a játék neve is az : Róma.
  • Kurfürst
    #3426
    Ha kellően erős, akkor hasznos lehet. Kártágóval játszva kapásból van két izmos kliens államod, Líbia és Nova Carthago, ők elég sokat segítettek, főleg a tengeren söprögették az előttük lévő flottákat, így a saját flottát ott vetettem be, ahol kellett, nem malmozott pl. Hispánia partjainál, egy esetleges barbár inváziót várva..
  • Szpecnyaz
    #3425
    Kint van az új beta patch.
    "Hi all,

    We’re pleased to announce that Total War: ROME II Patch 3 is now available for beta.

    This update brings a host of improvements, including improvements to some low-end machines on the campaign map. There are also multiple crash fixes, fixes to elements of AI behaviour in battles and the campaign, and improvements to both balancing and usability and a wide range of general improvements, fixes and tweaks.

    Disclaimer: There are one or two known issues with the beta that we are looking to resolve before rolling this out further, with ALT-Tabbing and changing game resolution. We are aware of these issues and there is no need to report them in our patch feedback threads.

    The team has been working tirelessly on this update, and we believe it will bring great benefits, but please do let us know how you get on with them by reporting feedback here.

    As always, full patch notes are available on the wiki, please check here for more details.

    All being well, we’ll be looking to roll this update out to everyone sometime next week, but in the meantime, if you’d like to play, here’s what you need to do to access the beta:

    In your steam game library, right click Total War: Rome II. Then choose Properties and select the BETAS tab. Finally select “patch3beta” from the drop down list.

    Thank for your time.

    Regards,

    CraigTW
    Creative Assembly "
  • Paladin
    #3424
    Erre a célra a non-agression pact is tökéletesen elég. Nem támad hátba, és ütközőállam. (A pénzt hagyjuk, mert röhejes összeg)
    Ellenben nem kell segítségére sietned, ha vernyákol.
    Szóval totál semmi értelme jelenleg.
  • Bandras DaSilva #3423
    No, ott a pont, azt nem néztem. Majd kipróbálom. Jó tipp, köszi.
  • ratgab
    #3422
    Olyat kell választani, aminek nem expanzionista a fő jellemzője. Egy nyugodtabb fajtát választasz, akkor nem lesz gáz.
  • Bandras DaSilva #3421
    Igen, erre lenne jó, de nekem, pl ők üzentek hadat a fél térképnek...

    Ráadásul amikor volt pár egymáshoz közel mert az volt a célom, hogy a határokat ezekkel védjem, egymás ellen is elkezdtek háborúzni.
  • TomDantes
    #3420
    Szövetségesed, és nem támad hátba, egy minimális pénzt ad, de mi fontos, az a lényege, ami a valóságban is volt. Ütközőállam. A határ mentén, ahol nem akarok egyelőre hódítani, de nem is akarok feleslegesen hadseregeket állomásoztatni, hogy védjék a határt, erre jók. A rómaiak is erre találták ki, a játékban is erre jó.

    Ediktumot persze hogy nem lehet kiadni a területükre. Az a ő országuk, hiába kliens állam, a kliens állam területe nem a tiéd.

    Ez speciel úgy működik ahogy kell. Nem kötelező őket használni, de szerintem hasznos lehetőség. Például engem Dél Francia ország felől nem támadnak meg, mert van ott egy kilensem. Az a határszakasz biztos.
  • Bandras DaSilva #3419
    Hát sokat nem. Per pillanat nem éri meg. Főleg úgy, hogy pl 2 kliens államod simán tud háborúzni egymással és spammelnek mind a ketten, hogy csatlakozz hozzájuk a háborúban.

    Erre nem gondoltak a srácok.

    Pedig hát az lenne a lényeg, hogy te megtilthatnád nekik, hogy háborúzzanak egymással. Ráadásul még csak az sem biztos, hogy kereskednek veled. Szóval sok értelmük nincs.
  • Molnibalage
    #3418
    A kliens államnak is mi értelme van, ha nem teszi lehetővé az ediktumok kiadását úgy, hogy a tartományban a klienssel minden a minék...? A kliens államból saját területhez fel kell bontani az egyezséget és háborúzni kell...?

    Hát ennek megint nincs sok értelme ennek... Egy kliens állam milyen hasznot hoz egyáltalán...?