5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #775
    Amen.
  • PrasCo
    #774
    Nézd, engem is zavar egy-két dolog (pl. a "lézer-nyilakon" jót röhögtem :D ), és bizony, jogod van a véleményedhez, mégis megálltam egy percre végiggondolni, hogy bár van igazságod, miért irritálóak valahol a hozzászólásaid.
    Mindent iszonyatosan jól tudsz (a jó szó talán rá a "jobban"), és többször aláhúztad, hogy mindent elolvastál, mindent végigjátszottál, mindent satöbbi.
    Éppen ennek fényében nem értem viszont, hogy a dolgok többsége eddig is így volt szinte az összes Total War játékban, Te valahogy mégis PONT ennél rúgod fel a port, hogy bezzeg itt miért nem máshogy van? Mégpedig folyamatosan, kizárólagosan, minden téren. Fogadni mernék, hogy ha két javaslatod megvalósulna, azért vernéd az asztalt, mert további kettő még eszedbe jutott ezek kapcsán, ami nem úgy van.
    Egyetlen dolgot tévesztesz folyamatosan szem elől: Ez játék lesz. Tömegeknek. Ott a nevében a "Total War". Vanillában nem lesz reális cohors, és a nyilaknak csóváik lesznek, hogy lásd, honnan lőnek. Nyugodtan lehet ezt nehezményezni (más esetben én is megteszem), de ez az a pont, ahol azt kell mondjam: oké, akkor vagy ne vedd meg a játékot, vagy írj a fejlesztőknek. ...de itt tulajdonképpen mit akarsz elérni?

    Kis személyes, hogy jobban érthető legyen a problémám: a magyar fejlesztésű Panzers 2007-ben jött ki. Ifjonti fejjel körülbelül három napig adott élvezetet(?) az, hogy kutyáztam a játékot, hangot adtam csalódottságomnak, amiért a harckocsiknak HP-csíkjuk van, a Panther csőhuzagolása pedig fordított menetirányú.
    ...aztán elfogadtam, hogy ez ilyen, mert eleve ilyennek készült.
    Okkal.
    Játszottam mással.
  • sakkay
    #773
    Ha a videó végén az Varus, az meg külön szégyen , hogy ennyire veszik komolyan az egészet.
    Ez most tényleg nagy csalódás eddig...semmi, azaz semmi új nincsen a csatákban..ok ez még nagyon alap állapot, én nem dobtam volna ki a helyükben. És mi ez a felbontás?
    Egy + figyeltem meg, hogy a nyilakra automatikusan reagálta a légiósok.
    Meg azt , hogy a gyerek veszteni akart, nem mintha könnyű lenne megnyerni, de kritikán alulian irányított.
    Na ez pont irreleváns a program szempontjából, de nem bírtam szó nélkül hagyni.
  • sakkay
    #772
    A Rómás videóra:
    hááááát...futnak az egységek mint a mérgezett egér, úgy fordulnak kb 1 sec alatt 90 fokot, hogy még egy darab embernek sem menne(futásban főleg),15 sec alatt mészárolnak le 100 embert!!!!!És lézer nyilakkal lőnek..remélem ezt átgondolják még. A sógunnál is mindenki azt mondta túl gyorsak a csaták, és fantazi' szinten mészárolódnak az emberek...látom pont leszarják.
    Szép a táj. Na bumm.
  • sakkay
    #771
    Az enyémet ismerem. Minden maxon van,és egy ekkora csatában jóval jobban fut.
  • Molnibalage
    #770
    A srác konfigját honnan ismered?
  • Molnibalage
    #769
    Én bevallom, hogy az RTW Realism 5.0 óta nem játszottam RTW-t, egyetlen kieggel sem és az MTW2-vel is csak egy tiszta hadjáratot. Ennek ellenére nincsenek irreális elvárásaim. Egyszerűen megértem, hogya játákmenet kompromisszumokat igényel. Nem vágom, hogy egyes ötletek átvételének mi köze ahhoz, hogy egy római specifikus dolgot nem alkalmaznak általánosan. A játéknak bizonyos szempontból egyenszilrádnak kell lennie struktúra tekintetében.

    Valahol vicces, de a repszimeknél pont ilyen bibi van. Mind a DCS mind a BMS4 gépeinél van AFM, de azt az MI nem képes használni, tehát az a vicces helyzet van, hogy az MI és az ember vezette gépek nem teljesen azonosak. A különbség lehet, hogy kicsi teljesímény terén, de akkor is zizis ez több szempontból is. Na, képzeld el ezt, hogy nem kétfajta modell van minden téren, hanem mondjuk csak a 6-8 legnagyobb népnek - rómaiak, görögök, spártaik, karthágóiak, egyiptomiak, stb. - minde egyede struktúrával bírnak. Ez kell lekezelni az MI-nek, az utánpótlásnak, az egyésgmozgató kódnak, stb. ---->

    Áh... Tök reménytelen egy olyan korban, mikor az új kiadású játkokba javító patch-csel is gyakran showstopper bugokat tolnak bele időnként... Lásd TES V Skyrimet, amikor egyetlen rezisztanci nem működött az egyik frissítés után...
  • sakkay
    #768
    Ez pl. egy nagy csata, és még köd is van. De mégis jó fut, pedig a gyerek gépe nem erőmű.
  • sakkay
    #767
    Szerintem nem olvastad el amit írtam.
  • Molnibalage
    #766
    Lehet, hogy régta játszol, de ezek szerint akkor mégsem érzed át a problémát...
  • sakkay
    #765
    Ok. Először is kicsit erősen fogalmaztál lévén , hogy a sógun 1 óta! játszom a játékot, tehát had mondjam már meg mi nem tetszik. Amúgy(mellesleg én is szimulátorozom, tudom te módolod is) hogy neked lelki törést okoz a sok kérés, egyéni szocprobléma'.
    De , hogy válaszoljak is- nem k*rvára nem okoz semmi problémát , csak nagyban emeli a látványt és az élethűséget..évek óta csinálják. Arról nem beszélve , hogy rengeteget loptak a különböző móderek ötleteiből a nagyságos készítők. Néha kicsit utána is nézhetnél miről beszélsz(figyelmedbe ajánlom a készítők hiv. véleményét az Európa barbarorum módról), és akkor nem írnál baromságot.
    Amúgy a cohors válasz volt a nagyobb egységlétszám ellen(és sok más oka is volt de nem megyek bele) de csak a köztársasági idők vége felé ie. 100 körültől.
  • McCartman
    #764
    Teutoburgi csata, gameplay
  • Molnibalage
    #763
    Aha. És az MI és egy egységmozgató kód tudja is normálisan kezelni vagy összefossa magát az MI, mert nem érti, hogy mit keres X fő helyett 3-szor X fő egy csapatban...? Azért jó lenne, ha nem néznéd lépten nyomon idiótáknak a fejlesztőket...

    Ezen felül lehet, hogy Rómának megfelelne az adott egységszám, de a többi néppel mi lesz? Akkor mindenki igazodik ehhez? Ha minden népnél a hitelességre gyúrsz, akkor n+1 rendszer lesz...? --> Végtelen hosszú fejlesztés, bug bug hátán, még butább MI, stb...

    Valahol azt érzemm, hogy a sok síró ember nem gondolja végig egy igen egyszerűnek tűnő kérés súlyos következémnyeit. Nem egyedi. Én csak repszimet moddolok, de néha agyfaszt kapok a sok "okos" user idióta kéréseitől.
  • sakkay
    #762
    Amúgy a móderek úgy kezdik az empire óta , hogy felteszik a egységszámot 3-500-ra. És lám fut a gépeket...barmok.(Mármint a segánál.
  • sakkay
    #761
    Ja , és a fasz*m ki lesz, ha az alapértelmezett cohors 160 fő lesz!!!
    Az a manipulus, az 160.. a cohors 480-de minimum 400. Ki az az ökör a ca-nál aki ennyire ragaszkodik ehhez a számhoz 10 ki*aszott éve! Ha valakinek gyenge a gépe, ok., leveszi-de vegyék már figyelembe a történelmi hitelességet!
  • sakkay
    #760
    Ok ok tudom, de ekkora kártya méret mellet még fedésben is kitakarná az 1\3 képernyőt. !0 egységnél meg főleg..és amúgy tényleg igaz, gyökérül néz ki.
  • wednes
    #759
    Már a Shogun2-be is fedésben voltak a kártyák, ha sok volt. Amelyiket meg kiválasztottuk az előugrott a pakliból.
  • Molnibalage
    #758
    Egyébként nekem sem tetszik a kártyák kinézete, de ez csak részletkérdés. Jobban nézne ki, ha valami talajon állna és lenen valami kékes háttér. Vakító a fehér szín és természtellenesen steril a képen.
  • sakkay
    #757
    Nem 20 kártyában..hanem minimum 40-ben gondolkodjatok..(máshogyan nem jön ki az epic csata, és ezt már a sógun is tudta..és még az sem volt epic)hát nem tudom.Talán kisebbé válnak ha több sorban kell..a görgőzésnek nem sok értelme lenne.(mármint, hogy nem látnád egyszerre a összes kártyát') Azért jó lenne több kép, meg némi magyarázat , hogy is képzelik pontosan.
  • ratgab
    #756
    Nekem se tetszik... Mod lesz ebből.
  • antiqueA
    #755
    Beta test várható?
  • a.carkey
    #754
    Én utálom őket.
  • Fec papa
    #753
    Lehet feleződik vízszintesen, ahogy nézem deréktól felfele inkább ismerhető fel mint lefele az egység.
  • Molnibalage
    #752
    Picit magasnak tűnnek. Hogy fér el két sor? Vagy csak annyi slot van, hogy egy sor lesz? Ajjaj...
  • MaRee
    #751


    Tetszenek ezek az újfajta unit cardok!
  • TomStorm
    #750
    De jól néz ki
  • bajsz
    #749
    ehhez kell pár újítást végeznem a gépemen! Gyönyörű a játék!
  • bajsz
    #748
    Lehet nézelődni :D
  • sakkay
    #747
    Lehet elolvasom.
  • a.carkey
    #746
    Ez olyan elkezded és a végén leteszed könyv. Egy két fejezet volt, ami nem jött be. De mint mondtam: fikciós regény, a jobbfajtából.
  • sakkay
    #745
    Általam messze a legjobban tisztelt Róma regény(és ez kemény történelmi alapon nyugszik) Colleen McCullough-Róma sorozata...ebből kellett volna Rómát csinálni, nem abból amiből aztán sikeredett a HBO-nak. Az egy hatalmas fostalicska. Napokig tudnám fikázni...és egy csomó ember abból építi az ókori Rómát! TE jó ég! Ez olyan mint a szlovák törikönyv.
    A lent említett könyvet még nem olvastam, de sajnos nagyon kevés a jó regény a témába..meg film is. A szomorú az, hogy a 60-70 évek történelmi filmjei sokkal reálisabbak mint a mostani filmek( a témában). Ja, és akkor még a harcosok sem kung fu-ztak' 2 kardal a kezükben..eszem megáll komolyan.
  • a.carkey
    #744
    Steven Saylornak van egy Róma c. könyve. Fikció, történelmi alakokkal, de szerintem érdemes elolvasni, mint egyfajta felkészülés a TWR2re.

    Olyan ez, mint a Crusader King 2 előtt pár oldal a Fischer-Fabian Német cézárok c. könyvéből, ami nem fikció, sőt ... :)
  • sakkay
    #743
    De Fantasy elemeket tényleg csak módjával.
    Városok tekintetében viszont inkább azt preferálnám(ami könnyebb is progr. szempontból), hogy minden leendő város alapból meglenne, (mint városkezdemény-falu) és a külső tényezőkön(kereskedelem stb.) kívül a játékos ténykedése is hatna a fejlődésére. Kicsit mint eddig a kisvárosok(empire Napoleon), csak bonyolultabb rendszerben, és külön statisztikával..
  • sakkay
    #742
    Homo novus...
    így nevezték a Rómaiak(az 1. rendbe tartozók) azokat, akik (történelmileg,ősök tekintetében) jelentéktelen családból származtak, de ennek ellenére bekerültek a szenátusba és magas állami beosztást sikerült elérniük. A köztársaság vége körül számuk egyre nagyobb lett..ebbe a kategóriába tartozik Marius(politikus-hadvezér)
    és Cicero (író-politikus) Megfelelő intelligenciával meg lehetne oldani, hogy berakjanak párat lehetőségként, de azért félnék...főleg az intelligencia hiányától. Viccet félretéve, ha nem vetik el a sulykot és nagyon sok dolognak kell összeállni ahhoz, hogy megjelenjen egy ilyen karakter az ok. Főleg a köztársaság vége felé-játék esetében akkor, ha már nagy területe van Rómának és nagy feszültségek vannak a vezető családok között, vagy nagy a nyomás katonailag.
  • Although
    #741
    Igen ez így van. Igény alakítja a piacot és szerintem a piac formálja is az igényt. Élet minden területén így van.
    Pl. szerintem egy crusader kings II. ilyen szintű megvalósítással szintén nagyon érdekes lenne. Bár nekem így is megfelel majd a rome 2 amiről szól arra jó lesz. Persze jó lenne egy kicsit mélyebb gazdasági és politikai szimuláció, akár konspirációkkal is de így is sokáig tart míg elkészül.
  • TomStorm
    #740
    Ezzel én is így vagyok.Várom nagyon.Addig még tervezem melyik Frakcióval is fogok kezdeni.
    Egyiptom biztos érdekes lesz de a Római birodalom is tetszik,hát nehéz lesz:/
  • wednes
    #739
    Ebből a 117-ből, ha 12-16 ténylegesen különböző frakció lesz, már örülni fogok. Tehát a játszható 8-on kívül még legalább ennyi, az már jónak nevezhető.
  • Molnibalage
    #738
    A hősnek semmi értelme. Az akkori időkben is dinasztikus elvek uralkodtak, nagyon kevesen emelkedtek fel nagyon mélyről. Elhanyagolhatóan ritka és fanatasy elemekért felesleges feláldozni a játékmenetet.

    Az új régió alapítása meg az MI miatt problémás.
  • sephir100
    #737
    Az a baj, hogy nagyon kevés olyan ember van, aki összetettebb játékokkal akarna játszani és éppen ezért ahol tudnak lefaragnak a dolgokból. Én pl szeretem az europa universalisokat és a tw szériát is meg az age szériát és sorolhatnám, de ezek szerintem már csak a következő generációkon fognak megvalósulni, mert most csak ennyire kapacitálják a gépeket is és az igényeket is. Erősebb ai szimpatikusabbá tenné a tw szériát, plusz ha több almenüből választhatna az ember. Fejlettebb gazdaság, érdekrendszerek, hadászati fejlesztések pl jók lennének a játékban, meg az is sokat dobna a játékban, ha lennének véletlenszerű események is, amiket nem tudsz bekalkulálni és vagy nagyon megerősít, vagy nagyon legyengít és akkor már a hidegvéreden múlik, hogy képes vagy e túlélni a következő köröket. A családos dolog szerintem nem volt rossz, mondjuk csak a főbb házakat tették akkor be, de igazából több aspiráns volt a trónra. Az nekem tetszene a rome2 ben, ha pl terjeszkedésképpen lehetne több várost vagy települést létesíteni és a terület adottságai határoznák meg, mit hova és mennyiért építhetnél fel és a városod jobban fejleszthetőbb lenne. Az is szép lenne, hogy ha egy egyszerű katonádból idővel tudnál egy hős jellegű karaktert csinálni és akkor már lenne értelme hadvezéreket képezni és nem feltétlen csak a frakcióknak a történelmi hőseit irányíthatnánk. Amúgy meg a csapatot ismerve a játékok szerintem fog adni lehetőséget arra, hogy aki szeretné készíthessen hozzá saját modokat, szóval akár ezeket is bele lehet csempészni. A paradox és creative assembly párosítás is szép lenne, csak sajna ők ezen nem gondolkodtak el, mert mindkét cég rétegjátékokat csinál főleg.
  • Fec papa
    #736
    Jöjjön mááááááááááár