5627
10804749371368208052.jpg
  • MaRee
    #695
  • grebber
    #694
    Elképesztő gesztus a Creative Assembly részéről

  • sakkay
    #693
    Persze...de az tuti , hogy sok (és néhány nagy is) változtatás lesz, egy kettő biztosan bejön a lent leírtak közül. Pl, a hajók\egységek már biztosan. Én nagyon komolyan reménykedek, hogy egy-két régi vágyam is teljesül..meglátjuk a %-ot.
  • wednes
    #692
    Jó lenne ilyen, de nem lesz. Gyakorlatilag ez 2 játék lenne 1 motorban. Ráadásul a nehezebben fejleszthetőt, a drágábbat, időigényesebbet csak kevesen játszanának. Mi igen, meg még talán páran.

    Kár, hogy nincs univerzális gépi intelligencia fejlesztés (mondjuk típusokra lebontva, FPS-hez, RTS-hez, stb), a fizikai (Havok) vagy gafiaki enginekhez hasonlatosan. Ahol fő vonalakban menne a fejlesztés, és a játék készítők licencelnék és hozzászabnák a saját játékukra. Mert így a büdös életben nem lesz elfogadható AI játékokban, mert szerintem a legnehezebb része az lehet a játékfejlesztésnek (ha egy komolyan akarják csinálni).

    Persze azt se bánom ha a multira mennek, emberi játékos a legjobb. Csak körülményes lenne, ha az összes frakció ember irányította lenne.

    Egyébként lehet a fejelsztők beletennék ezeket a dolgokat, mint amire mi vágyunk. Csak aztán mikor azt elemzik, hogy a plusz költségek hatására mennyivel többen vennék a játékot...aztán kiderül, hogy semennyivel, akkor marad minden a régi.
  • sakkay
    #691
    Hányszor eszembe jutott, hogy a két csapatot egyesíteni kéne'!
    Én is fizetnék mint a gép!
    én amúgy nagyon komolyan gondolom a játékon belüli(valami eddig is volt, de soha nem néztem meg mint jelentett az arcade), opcionális lehetőségeket. Már ami a az alapokat is állítaná..
  • wednes
    #690
    Nem hiszem, hogy eljátszanák a családost ismét. Valami lesz a játékban, ha a legelső élőszereplős videókban is ármányról, intrikákról volt szó. Ugye a mit tennél meg Rómáért szlogen. Bár lehet ez csak ügynöki dolgokat jelenti.

    Nagy fejlődésre sajnos nem számítok. Bár a diplomáciai panelre nagyon is ráférne, gyak az első TW óta ugyan az. Pár almenüt és variációt igazán tartalmazhatna.

    Az lenne a nagy királyság, ha pl: a tw széria fejlesztői összeállnának a paradox játékok fejlesztőivel. Lenne egy letölthető add-on, plusz pénzért, amibe ezek a nyalánkságok benne vannak. Hát esküszöm megvenném, még ha drágább is +ba a játék (bár úgyis akciósan szoktam vásárolni, és addig várok ).
  • sakkay
    #689
    Szerintem hamarosan érkeznek a videók.
    Én annak is örülnék, ha jobban kidolgoznák a szenátus működését, és ezzel(is) nehezítenék a rómaiakkal a v.játszást, nem azzal, hogy balance-olnak. Én szinte mindig Rómával vagyok ha lehet. Ez a 3. családos dolog nagyon! remélem nem úgy lesz megcsinálva mint a régiben, mert az határtalanul primitív lenne. Érdekes dolog lenne pl. ha a köztársasági időkben lévő választásokat valahogyan szimulálnák, és nem végtelen ideig lenne egy vezér a csapatainál,továbbá pl csak azt használhatnád aki minimum praeator szintet elért. Így pl. a királyságoknál, sokkal egyszerűbb lenne ebből a szempontból. Azért beraknék egy arkade" opciót a gyerekeknek is , mielőtt valaki sírna.
  • bajsz
    #688
    Igen Végre :D

    Viszont akkor a te álláspontod is érvényesül nagy flottákkal kapcsolatban! :D Ha a gép is csak nagyobb flottában tud nagy sereget vinni ,akkor kénytelen elég sok hajóval elindulni :D :D

    Ami remélem iszonyat jó tengeri csatákhoz vezet majd!
    Mondjuk egy kis videót azért meglesnék a tengeri ütközetekről!
  • wednes
    #687
    Mindig arra lyukadunk ki, hogy egy okosabb AI kéne a játékba. :D
    De ez így van, ez dobná fel leginkább a játékmenetet. Hiszen akkor kihagyhatóak, illetve csökkenthetőek lennének a csaló scriptek, és bónuszok amiket a gép élvez. Nem teljesen ugyan, hiszen tisztában vagyok vele, hogy tökéletes gépi intelligenciát nem lehet ilyen játékba beletenni, még ha akarnák és nem sajnálnák re, sem az időt sem a pénzt.

    Egyébként a partra szállásról jut eszembe. Az benne lesz a játékban, hogy minél nagyobb a sereg annál nagyobb flotta tudja csak szállítani. Tehát végre nem az lesz, hogy 1 csónak is elvisz egy 5000 sereget.
  • bajsz
    #686
    Ezen én is gondolkodtam már,de szépen leírtad :D Egész jó lenne!

    Bele értve a partra szállásos részeket ,amiket okosan használna fel a gép is! :D
  • wednes
    #685
    Az se lenne rossz dolog, ha nem tudnak minden kis hajó blokád alá vonni, bármilyen kikötőt. Mert a gép csak teleszórja a térképet olcsó vacak hajókkal ezzel is csökkentve egy nagy grandiózus tengeri csata kialakulását. Aminek aztán lenne is tétje rendesen, hiszen aki nyer, megszerezte a tengeri fölényt.

    Úgy lehetne megvalósítani, hogy minél nagyobb és fejlettebb egy kikötő, annál nagyobb, erősebb flotta tudná csak blokád alá vonni. Lehetnének extra fejlesztések rajta, védelmi bónusz a tengeri útvonalak biztosítására. Például felajánlunk hajókat fontos védelmi utaknál, mik konkrétan nem jelennek meg, csak erősítik az útvonal bónuszát. Így csak bizonyos létszám felett lehetne kalózkodni is (ennek mértékét kéne balanceolni, tehát vannak kisebb-nagyobb ütközetek azért, csak nincs spam).

    Így amelyik nemzet tengeri hegemóniára törekszik, annak rendesen bele kéne fektetnie ebbe. És súlyos vesztenivalója lenne, ha a hajóhadát elveszítené.
  • bajsz
    #684
    Igen mondjuk az nem lenne rossz igen,ha minden gép irányította frakció saját érdekeit nézve hadakozna!


    Piszok nagyot dobna a játék meneten!Élvezetesebb lenne!
  • wednes
    #683
    Több stratégiai nyersanyag, amik felértékelnék a kapcsolati rendszereket, hasonlóan, mint a Shogunnál, de azt jelentősen tovább gondolva. Nem automatán menne, hanem megállapodás kérdése lehetne, gyak egy kereskedelmi szerződés almenüje.
    Így gazdasági érdekem is lehetne, mások háborújába beleavatkozni. Békeszerződéseknél is lehetne konkrétan kitérni egyéb dolgokra...Ne csak ilyen random tűzszünet azt mellé bepakolok egy 1-2 sarcot, azt vagy elfogadja vagy nem.

    Lehetne még sorolni, de elsősorban ehhez az kéne, hogy az összes többi gépi népnél, ne minket tekintsen potenciális ellenfélnek, hanem a saját érdekeikkel törődjenek, miből van hasznuk és miből nincs, stb.
  • SZEG007
    #682
    Én tuti egy druidát fogok választani elsöre, de még nem tudom mire fogok talentolni.
  • bajsz
    #681
    Tetszetős :D


    Közös online kampány-t remélem lehet majd játszani ebben is :D

    Mert akkor várlak szívesen Itália földjén :D :D :D
  • szabii98
    #680
    Róma szerintem, és uralni akarom az összes provinciát :D
    határozott vagyok
  • Belkar
    #679
    Egyértelműen valami barbár frakcióval fogok kezdeni.

    Szépen felerősítem a gazdaságot, hadsereget aztán felégetem Rómát és kifosztom Itáliát
  • bajsz
    #678
    akkor frakció bocs :D
  • bajsz
    #677
    Meg a szenátus valami értelmes dolgokat találni ki!

    Nem csak ez a foglald el,vond blokád alá!

    pl szervezz hadjáratot!
  • bajsz
    #676
    Igen hasonló képen gondolom én is a Rome-frakciót!

    Jobban örülnék is ha a területek foglalása valami ok okozattal járna!
  • MaRee
    #675
    Kasztot? Ezt nem valami MMO-s topikba akartad írni? :D

    Egyébként én sem tudom még, valószínűleg valami lovas népet fogok kiválasztani elsőre ha lesz (pl szkíták), aztán keletről szépen betörök a világba :D

    Ha nem, akkor a Brit-szigeteken fogok választani valamilyen kelta népet, először elfoglalom a környező szigeteket, aztán majd meglátom merre terjeszkedek tovább. Szeretek ott kezdeni, jó kiindulópont mert könnyen védhető.
  • wednes
    #674
    itt= nincs itt
  • wednes
    #673
    Rómát. :D

    Csak az a baj, hogy én (amíg itt a játék előttünk, vagy egy 20 perces gameplay videó) ilyenkor még az álmodozás szakaszában vagyok. Így nem tudok konkrétan első lépéseket megnevezni. Nagyon örülnék ha másképpen kéne nyitni a játékot mint eddig. Abban reménykedek, hogy a diplomácia, kereskedelem, fejlettebb AI is változáson esik át. Egy hangyányit lenne csak összerakottabb, változatosabb, értelmesebb.

    Lenne értelme a hódításoknak (gazdasági, politikai szempontok), nem csak azért ütném a szomszédot, mert ott van. Vagy annyiban merül ki a gazdasági rész, hogy nagyobb terület, nagyobb bevétel, több toborzási lehetőség stb.

    Örülnék egy szövetségi rendszernek, ami ezt figyelembe venné. Konkrét segítségnyújtások és segítségkérések stb. Mindjárt másképp állna neki az ember építeni a birodalmát.
  • Molnibalage
    #672
    Upsz, félrement.
  • Molnibalage
    #671
    Újratelepítés után meg mit töltöget le több GB állományt..?
  • bajsz
    #670
    Dobjuk fel egy kicsit a témát! :D


    Ki melyik kasztot irányítaná és mik lennének a játékban az első lépései ? :D

    Ki hogyan képzeli el?
  • sakkay
    #669
    Akkor így.szép.
  • sakkay
    #668
  • bajsz
    #667
    Igaz :D
  • MaRee
    #666
    Mert a jobbszélső lovas nagyon-nagyon kicsit hasonlít egy konkvisztádorra.
  • Belkar
    #665
    Nem ez a 7. alap frakció Parthia
  • Prince23
    #664
    Ezek nem kapadokiai lovasok?
  • bajsz
    #663
    mér van ennek a képnek ilyen Spanyol hódítós beütése?

    Valamiért nekem ez most nem jön be!
  • Belkar
    #662
  • bajsz
    #661
    érdekes nézne ki igen! :D

  • sakkay
    #660
    A radiátorok mindig be*opják!
    Amúgy 1000% ,hogy belerakják valamilyen szinten. Az persze nem hiszem, hogy a megtörtént verzió szerin..csak ahogy mostanában divatos ábrázolni. Szarul is nézne ki egy római légiós katonaszökevény gladiátor...nem romantikus.
  • bajsz
    #659
    Úgy ,hogy mi vagyunk a Gladiátorokkal :D :D
  • bajsz
    #658
    Mondjuk egy Spartacus féle lázadás elég komoly lenne :D
  • bajsz
    #657
    Most gondoltam bele, ezzel a grafikával meg harcrendszerrel :D Spártai 300 mennyire komoly kis harc lenne! :D Valamilyen Moddal megcsinálva majd :D :D
  • sakkay
    #656
    Szóval a tömeg pszichózis, és a tömeges csapatmozgás és irányítás érdekel..ez persze nagyon nehéz tesztelni. Csak nehogy aszt higgye valaki , hogy dagadt vagyok..