5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #815
    Erősen kétlem, hogy a C. feature listje hosszabb, mint bármelyik RTW játéké. Vagy nagyon hülyén kell a tételeket számolni a listán...
  • Kurfürst
    #814
    Ebben voltak hunok? :D Odáig nem jutottam, bár apámat őrületbe kergettem a PC speakeres zenéjével :)

    Amúgy durva hogy a feature listje még mindig jobb mint a RTW2-nek, mer' ugye a körökre osztott stratégia és valós idejű taktikai rész mellett (sőt a RTW2 most éri be a tengeri csaták terén XD ) a Centurionban volt a kor színvonalának megfelelő gladiátorjáték és fogatoskocsi verseny is :D
  • sakkay
    #813
    Dettó.
  • Belkar
    #812
    Nekem van egy olyan érzésem hogy a Rome 2 vagy az eddigi legjobb TW lesz vagy pedig egy nagy csalódás...
  • sakkay
    #811
    Nagyon sokat nyomtam annak idején.
    Ha a Rome 2 akkorát dobna mint annak idején a Centurion, sokan le hugyoznák a lábukat az örömtől. De ma már nincsenek ilyen dolgok..de legalábbis nagyon ritka már.
  • Molnibalage
    #810
    Erre nem is emékszem. Akkor még a tesóm volt a nagy spíler, ő végigtolta. Nekem nem volt hozzá türelmem.
  • sakkay
    #809
    Pontus.
  • sakkay
    #808

    Igaz ez is 3d látszik..
    Amúgy kijött új nép.
  • sakkay
    #807
    És mekkora játékvolt a maga idejében!
    Hatalmas. Amikor jöttek a hunok...
  • a.carkey
    #806


  • ratgab
    #805
    Hogy én ezt hogy imádtam annak idején!!!! Rongyosra játszottam.

    Aki nem ismerné pénzt csak és kizárólag kocsiversenyen (kb. mint a Ben Hur-ban) lehetett gyűjteni...XD
  • a.carkey
    #804
    Amikor az EA picit más volt.
  • Molnibalage
    #803
    Centurion 1991.



    Az RTW gyak ennek a koncepciónak az erősen fejlesztett remakje.
  • TomDantes
    #802
    Nem tudok másik ilyet mondani, de attól még egy szórakoztató és nem oktató program. Ha egy ókorról szóló oktató porgram lenne, én is morcos lennék. A Star Wars-nál se morgok, hogy de az űrhajó nem így ilyen a valóságban, mert a valóságban a fizika ...nem izgat. Szórakoztatás.
  • TomDantes
    #801
    Hát akkor passz...nálam az eredeti Empire ilyet nem csinált, hát nem tudom.
  • ratgab
    #800
    A videóban, amikor megláttam ott én is elégedetten bólintottam.
  • sakkay
    #799
    Ja viszont tetszik a taktikai térkép..ez belefér még nálam is. És tök jó, hogy nem foglal sarkot+ jobban áttekinthető.
  • sakkay
    #798
    Persze én is drukkolok nekik(még ha nem is úgy tűnik) de számomra sok rókabőrt nyúznak közben, és nagyon lassú a fejlődés. Amúgy ha már itt tartunk és mielőtt elkezdik ácsol nekem a bitót, úgy látom, hogy az írni már képes fórumozóknak is töke tele van már sok olyan dologgal, amit meglehetne simán változtatni, csak (akármilyen, mondjuk a játékos többségére való hivatkozás okán) mégsem teszik meg. Pedig úgy látom eljött az idő, csak olvassátok miket írnak. Szinte az összes a realitás felé akarja tolni a fejlesztést.
  • sakkay
    #797
    Tényleg érdemes olvasni..még a lézer nyilat is felvetette valaki.
  • Kurfürst
    #796
    Sok minden változik még a végső változatig, ha nem tetszik, nyugodt lehetsz ehhez is lesznek modok. Egyelőre azt lehet belőle csekkolni, ami láthatólag már működik, értsd a pozitív dolgokat - kombinált száraföldi-tengeri ütközetek stb. És azért el kell ismerni hogy ilyen színvonalú stratégia mostanában... háááát. Nekem egy se jut eszembe, a COH folytatás is csak hümm-hümm. Az ókori tengeri csaták pedig kifejezetten izgalmasak. :)

    Folyamatosan fejlődik a széria, és hálistennek nem mennek el nagyon kommerszbe. Már az hogy a seregek most már akár 6400+ embert is számlálhatnak önmagában nyálcsorgató, gyakorlatilag tényleg 1:1 léptékű csatákat játszhatsz le most már, és sok mindent, pl. csata sebességét is meg fogja oldani. :) Sok jó dolgot átvesznek/meg mernek lépni az eredeti RTW-vel pl. az europa barbarorumból (amiben azért voltak hülyeségek bőven, legalábbis az a verzió amivel én játszottam).
  • sakkay
    #795
    Gondoltam felnézek a hivatalos fórumra, hogy csak én vagyok-e oly nagyon kritikus,és szőrszálhasogató.Úgy látom itt nem csak nekem nem tetszenek a dolgok-jelen állás alapján.
  • Agaba72
    #794
    A róma 1 óta csak eredeti játékaim vannak........
    Egy szem rizsnél több az öt......de attól még éhen halsz mert ugyanúgy kevés.....
  • sakkay
    #793
    ..sok bajom van vele-inkább.
    Bár mire kijön még rengeteg minden változhat.
  • sakkay
    #792
    Engem zavar. Lent írtam miért. Mondjál légyszi' egy! olyan stratégiai progit, ahol van stratégiai térkép rész' és 3d. realtime csata is...a tw kívül a római korban. Nincsen választék azért vagyok kihegyezve rá. De ok, nektek így jó-leírjátok-nekem vannak vele bajom-és leírom-ez van. Vagy az a gond , hogy nem istenítem eléggé?!
  • TomDantes
    #791
    Mondhatnám, hogy érteni vélek valamennyit az ókorhoz-de nem mondom-. Bár elég nagy tudású emberektől tanultam...de akkor se mondom, mert nincs is így, de azért valamicskét többek tudok a témáról mint egy átlagember. Ennek ellenére se zavar ha nem történelem hű. Ez egy játék. Ennyi. Szórakoztatásra való. Ami szórakoztatásra készült, attól nem kell ilyet elvárni.

    Emlékszem anno az Age of Empire-re...na mert aztán marha történelem hű volt...
  • TomDantes
    #790
    Érdekes, nekem ilyet az Empire csak akkor csinált ilyet, amikor még nem az eredeti verzió volt meg...az eredeti, nálam patch-ekkel sokal javult.

    A Shogun 2-ben nekem inkább az volt a rohadtul irritáló, hogy diplomácia nem létezett. Tök mindegy, van-e értelme vagy sem, ha mellé érek, megtámadnak...és hát mivel csak japánok vannak benne, nem volt túl változatos, és így nekem unalmas volt. A várak nem zavartak. Japánra amúgy se jellemzőek a hatalmas kőerődők, vagyis ilyenek egyáltalán nem is épültek, Japán földrengéses terület, ott ez nem volt szokás.
  • sakkay
    #789
    Nem kell olyan nagy erőkkel belém állni. Amúgy 3 manipulus, 1 cohors, de rakjad csak egybe aztán harcolj úgy...sok sikert.
    Mindenesetre ha 2-3 ilyen témájú progi lenne, nem rinyálnék annyit...de nincs!
    Prasco, ahhoz szólok hozzá, amit érteni vélek. Amihez hülye vagyok ott hallgatok. Ennyi.
  • Agaba72
    #788
    Értem én a célzást és igazad is van......és kívánom is, hogy 1 év múlva hülyén érezzem magam a mostani hozzászólásaim miatt de azért amit eddig látni lehet abból arra következtetek, hogy mennek az eddig úton tovább.
    Lássuk be:
    1, A róma a modoktól lett legendává, önmagában csak egy "alapanyag".
    2, A MTW2 szinté.
    3, Az empire tw mai napig egy vicc. (2 hete sincs, hogy toltam kicsit de kiakadtam, mikor az ostromló AI háttal a várnak a fal előtt, besértődve ácsorgott a csata végéig)
    4, A shogun 2 egy az egyben az empire tw-re "épűlt", ez által elképesztően retardált dolgokkal volt terhelt. Azok a pici várnak csúfolt hamutartók, sokkal inkább halálcsapdák a védőnek, mint valódi védelem. Az íjászok a fizika törvényeit semmibe véve lövöldöznek ami nagy visszalépés a korábbi részekhez képest stb.
    Szóval amit az utóbbi években produkál a CA az már inkább tűnik a "már csak a profit" érdekel típusú pénzcsináláshoz, mint valódi kreatív minőségi alkotó munkához.

    Bár tévednék....ebben az esetben nagyon tetszene a hülyegyerek troll szerepe......
  • TomDantes
    #787
    Egész biztos hogy szar lesz a Rome 2. Igaz, mindössze egy pre-alfa videót látni belőle, de szar lesz. Nem kell nekem ahhoz órákat játszani egy Total War szintű kész játékkal, hogy megmondjam milyen. Elég tíz perces videó a prealfa verzióból. Szar és kész. Az egyik lovon például nem is történelem hű a patkó. Vagy láttam katonát akinek nem hű a sisakdísze.
    No meg a harci kutyák? Nem is ilyen volt a színük. Mert én aztán mindent tudok és nem ilyen volt. Na meg, a Tetutonbergben nem is így nőnek a fák, ez teljeséggel hibás. Az út baloldalán taláűlható kis facsoport, az nem is ott nőtt, hanem másütt!
    Varusnak meg hetykébb volt a bajsza! És szőrösebb a szemöldöke!

    Tehát egyszóval szar lesz. Szerintem inkább már ki se adják.
  • Kurfürst
    #786
    A unit statok erősen véletlenszerűnek tűnnek, mondták is hogy egyrészt pre-alpha, másrészt ne foglalkozzunk vele, mert változni fog. Április van, majd valamikor októberben jön állítólag..

    Egyébként meg alig hiszem hogy bármelyik csatában nem volt rapid a harc. Az volt, senki sem "kardozott", döfködték egymást az emberek és kész. A shogun ilyen szempontból elég látványos volt, jelezték is hogy a róma ennél sokkal brutálisabb lesz.

    Az egész napos csatáknál meg ne felejtsük el, hogy fél napig vakarták a fejüket sokszor, hogy ki támadjon, és nem 1-2000 ember ütötte egymást, hanem mondjuk 60 000 ezer, és nem egy hullámban, hanem voltak tartalékok stb.

    A RTW2-ben összességében több ember lesz, a nagy csaták 40 unittal (+ további támogató seregek is lehetnek tudtommal) elég komolyak lesznek és nem lehet csak úgy egy nagy frontvonalba küldeni egyszerre az összeset. Nagyon remélem hogy a többi unit = tartalékok képzése az AI részéről és hogy az RTW2 AI végre tudja is használni (a shogun már nem volt rossz ilyen szempontból), fokozatosan küldi az egységeket oda, ahova kell. Ez nagyjából a korábbi mass routot és az azt követő mészárlást is kiküszöbölné (amit segít az új T-LOS, hiszen nem fogod látni pl. az erdőbe, dombok mögé elfutott egységeket).
  • Agaba72
    #785
    " Shogunnál még betudtam a pajzs hiányának, meg a japók gyorsaságának".....önámítás ez a rész(ünk)edről. Ha valaki gyors a támadásban akkor a védekezésben is az, tehát így is hiteltelen volt a shogun2. Amúgy történelmi tény, hogy fél napig vagy tovább is tartott egy csata ott is, nem pedig "meztelen idióták, lézer kardal" stílusban nyomták. Mikor ennyire rapid a harc, akkor nem értelme nincs a bekerítésnek, átkarolásnak stb (tehát a stratégiának) hanem nincs is rá idő, lehetőség.
    Eddig sem fűztem a róma 2-höz nagy reményeket, de miután kicsit vizsgáltam egy lentebb linkelt képet, már nem is reménykedem. (50 attack mellett 25 deff a légiósnak, tehát olyan mint a shogunban..)
    Amúgy a tw a róma 1 óta ilyen csak hát akkor még igen jó modok voltak amik "helyre" tették a játékot. Önmagában a róma 1 is csak egy fos talicska szvsz. A dlc-k korában már a modoktól sem várok "megváltást". Legalább is a shogunhoz 1 modot sem találtam, ami kicsit a taktikára mozdult volna rá.
  • Paladin
    #784
    Ez a "mérgezett egér" szindróma a Rome 1 óta sajna minden TW-ben megvan.
    Sebaj, pár napon belül úgyis mindig jön valami alap mod rá :)
  • Molnibalage
    #783
    Egy hadjáratot előre nem lehet megtervezni...
  • wednes
    #782
    Több ezer ember lemászárlása, még ha egyensen állva, mozdulatlanul hagyják is magukat egy órába is beletelhet, hát még csata közben, hogy pazsjok feszülnek egymásnak....Nem azt mondom, hogy realtime 5 órás legyen a csata. De egy fél óra legyen már meg, és még mindig ott van a 6x időpörgetés.

    Shogunba 2-5 perces ütközetek vicc számba mentek. Mindenféle berkerítés, átkarolás, meglepés nélkül, csak szemtől szembeni harcnál.

    Jó elhiszem, hogy marha unalmas 300 csatát így lenyomni még pörgetve is, de akkor nem kell a játékba 300 monoton ütközet. Hanem a kampány alatt legyen akkor 50 grandiózusabb, változatosabb stb.
  • wednes
    #781
    Na majd ha merlóból hazaértem megnézem a videót. Engem csak EGY! dolog zavarna igazán, ha úgy van, ahogy sakkay leírta, hogy az egységek fénysebességgel szabadalják fel egymást.

    Az egész csata irányításának a lényege veszik el. Shogunnál még betudtam a pajzs hiányának, meg a japók gyorsaságának. De azt nem akarom viszontlátni a Rome2-be, mert ilyen RÉGEN nem volt! Erre nem lehet azt mondani, hogy ez a TW-re jellemző, kár a reklamáció.

    Nincs értelme a bekerítésnek átkarolásnak stb, annak, hogy gyengébb, kevesebb egységgel próbálok egy kis időt nyerni, mert felszecskázzák őket 10 másodperc alatt. így kimerül az ütközet a minél erősebb, minél több egységet zúdítsunk egy pontra (C&C játékmenet) és kész. :(
  • Molnibalage
    #780
    Gőzöm sincs a programozásról...
  • Andriska86
    #779
    Jól van már, tudja mindenki, hogy programozó vagy. Megértettük.
  • Molnibalage
    #778
    [i]Így is lesz 40 kártya, azaz egy full légió, amit cohorsnak nevezett manipulusokra lebontva irányítasz, vagy ha úri kedved úgy tartja, groupolsz 3-at és tessék máris ott a cohorsod...

    Éa íme... Sakkay-nak még ennyi sem jutott eszébe? :)
    (Persze az MI nem így kezeli...)
  • Kurfürst
    #777
    Nincsen nagy gond a 160 emberrel, nagyjából ennyit lehet értelmesen irányítani (nem véletlenül volt a rómaiak taktikai alapegysége is pont ennyi emberből). Persze hülyén néz ki hogy cohorsnak hívják és nem manipulusnak, de mivel játék és az emberek nagy része a cohors kifejezést ismeri inkább, hát legyen az (át lehet majd írni írni. Ismerem a kort de speciel a görög egység elnevezések engem is összezavartak kicsit a RTW1 modokban, hát még az avarage gamert)

    Lehetne persze 500 fős cohors is, de egy várostromba mit kezdesz ekkora böszme nagy egységgel? 10-20 ember mássza a falat egy ponton, alul meg 400 figyeli és várja hogy nyilazzák? Egy szűk utcában megint minek kell 500 ember, akiből jó ha 30 harcol, a többi meg nézi? Nem jobb ennél ha 150-ből 30 harcol, a másik 300 meg szépen megkerüli két oldalról egy másik utcából? Rohadtul nem kellenek ekkora méretű egységek, nem kezelhetők, próbáltam én is mindenféle modban, igazából olyan 250, legvégső esetben 300 a max, annyi talán nem ártana a barbár vagy keleti népek gyenge harcértékű gyalogságának, kompenzálásként.

    Így is lesz 40 kártya, azaz egy full légió, amit cohorsnak nevezett manipulusokra lebontva irányítasz, vagy ha úri kedved úgy tartja, groupolsz 3-at és tessék máris ott a cohorsod...

    A lézernyilak meg megint egy ilyen kérdés, a régi RTW, MTW-ben ez nem volt probléma mert az alacsony felbontás miatt jól lehetett látni a böszme nagy nyíl spriteokat. A mostani Full HD felbontásban meg ugye nem annyira, sőt leginkább semennyire sem ha valami grafikai rásegítés nincsen. Az ETW/NTW-ben ez szintén probléma volt, nehezen láttad honnan lőnek - ha jól emlékszem, a nagy nyavalygásra az is kikapcsolható lett, persze gondolom szépen visszakapcsolta pár csata után, ahogy én is. :D

    Ezért én egy ilyen (nem reális) megoldást inkább preferálnék, mint egy olyat, amiben akkor veszem észre hogy lőtték az embereimet, amikor már a fele szépen elhullott (egyébként vizuális effektek terén hatalmas plusz pont nálam a pajzsokból kiálló nyílvesszők és a láthatóan lepattanó! nyilak látványa. :)

    Egyébként nagyon biztató eddig az engine, láthatóan nem futott rosszul, nagy útkeresési hibák nincsenek a Shogun 2 óta, az egységek szépen újra alakzatba rendeződnek. Baromi jó végre látni ahogy a lovasság szépen felbontja a formációt és áttör rajta, nem csak tuszkolják egymást az első sorok. Úgy tűnt, az íjászok sem annyira mesterlövészek mint a Shogunban, ami kicsit szívfájdalom volt, van a nyilaknak szórása végre. A csatatereket majd meglátjuk, ez amit láttunk mindenesetre gyönyörű, meglátjuk a random csataterek milyenek lesznek..

    Egyébként meg azt sem értem mi a problémát a bemutatóban az egységek kezelésével, egy ilyen nyilván arról szól, hogy bemutatják a featureöket, lásd a "védtelen" germán íjászokat lerohanni kívánó római lovasság esete az erdőből (True LOS) előkerülő, jól elrejtett lándzsásokkal.

    Na szóval jó lesz ez, az egységkártyáknak adjanak egy terrakotta hátteret a fehér helyett és minden sirály lesz. :)
  • Although
    #776
    Nekem tetszik ez a video. Nem egyszerűsítettek olyan sokat rajta, érdekes a felülnézetes vezérlés is, a harccal nem lesz gond, megvan a tapasztalati pontos rész és az eddig volt harc szempontjából fontos paraméterek is. Bár minden cég így újítana. Ha így kicsit hozzá tesznek a menedzselős részhez is az egyhez képest, jó lesz ez.