5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #975
    Ok, vettük, rühellitek a DLC-t. Ugorhatnánk? Unalmas a folyamatos nyavajgás. Nem köteleő PC játékkal játszani. Dobd ki a gépet az ablakon és menj fozicni vagy muttudomén...
  • ozzz
    #974
    Mármint nem kéne, hogy 4 évszakos vagyis 4kör/év legyen úgy értem, túl hosszú lenne.

    Meg azért gondolom, hogy 4-5 frakció DLC lesz "csak", mert szerintem ezeket ilyen pakkokbna fogják kiadni, mint a görög kultúra pakkot. Tehát több játszható frakciót is tartalmaz majd 1 DLC remélhetőleg.
  • ozzz
    #973
    Szinte biztos, hogy lesz még hozzá legalább 4-5 frakció DLC és játék módosítást adó is úgy 2 DLC, meg lesz csata DLC is szerintem 2-3. Plusz ugye 99%, hogy lesz 1 ,de lehet 2 nagy kieg...
    Erre már most készüljetek lelkileg nyugodtan.

    Nekem bőven jó lenne a fél év/kör is már, nem kéne hogy évszakok legyenek, az tényleg sok lenne egy 300 évet felölelő játékban, ha végére szeretnék jutni, úgy hogy ne unjam meg.
    Az 1kör/évvel is csak az a bajom, hogy az évszakokat, hogy oldják meg rendesen, mert azt megtudják oldani, hogy 1 kör alatt mindent megtudj csinálni amit 1 évre betervezel, illetve a mozgásokat megnövelik.
    Mondjuk én úgy oldanám meg, hogy csata előtt mikor ugye megtámadsz valakit, egy kis ablak mutatná (randomra) milyen évszak van éppen, és mondjuk és lehetne váltogatni, hogy melyik évszakba szeretnél támadni éppen, adott körön belül persze.
    Viszont mozgás szempontból azt is bele kell kalkulálni, hogy vannak területek amiknél lassabbnak kell lennie a haladásnak, mert hegység vagy sivatag és más ugye a terep illetve az időjárás, amik nehezítik a lépteket.
    Szal ha kicsit gondolkoznak akkor megtudnák oldani, kérdés hogy mik jutnak eszükbe.
  • Solyom2
    #972
    Ennyi erővel lassan már Róma is csak DLC-vel lesz játszható.
  • sakkay
    #971
    05.03 a hír..azóta 64% fikázták le az egy kör per évet,4% támogatta. Szerintem átgondolják. Az lenne a legjobb ha választható lenne, ha nagyon akarnák meg lehetne oldani. Simán.
  • McCartman
    #970
    Terrain covered with dead bodies will become bloodstained, but it is very mild. Craig from CA confirmed that a blood DLC is likely.

    Basszák meg, hogy minden apró kis faszságért le akarják húzni a népet.
  • Molnibalage
    #969
    Azzal egyetértek, hogy minél kevesebb és nagyobb sereg mozog, az MI annál jobb lehet.
  • AnuluWork #968
    Na jó, de az említett kettő még a tologatós, board game stílust képviselte, ami nekem pl. nagyon bejött. :)
  • Kurfürst
    #967
    Hidd el, nem az ujjukból szopják a hány kör legyen sztorit, vannak steames statisztikák, az alapján asszem talán ha 1% jut el az "utolsó körig". 300 nekem legalábbis rohadt soknak tűnik a Shogun 2 után, én nem is ezen izgulok hanem hogy az 50-ik kör után is legyen kihívás a dolog.

    Sajnos RTW 3d-s térképe óta többnyire arról szólt a dolog hogy szép nyugiban feltápolsz egy bivalyerős sereget, azzal szépen elindulsz és sorozatban szarrá vered a gépet, egy, vagy max. 2 csatában, majd jött a várostrom amit többnyire már csak két csóri milícia és 3 tíz fős normál egység ellen vívsz.. ha ezen tudnak változtatni akkor mind a 300 kör izgalmas lehet.. de őszintén szólva igazán izgalmas kampámyok a Shogun 1-ben meg a MTW1-ben voltak, mert ott a 2d-s térképen sokkal egyszerűbben tudott kitolni veled a gép (folyamatosan figyelni kellett a térképet a többi provinciát mert wegy kör alatt egyesített ellened minden egységet és jött mindegyikkel). Ha foglaltál végre valamit az nagy szó volt..

    Speciel a Shogun 2 már egész jó volt, de a rendszer rákfenéje a kis külön a 3d térképen battyogó egységek voltak, az erők egyesítésének, illetve a tengeri inváziók nehézsége.. úgyhogy én részemről nagyon nagyon örülök az új légiós egységnek, illetve annak, hogy nem kell külön p*csölni a flottákkal, hanem egyszer tengerre szállnak a vitézek ha úgy akarod (max. elsüllyesztik őket közben). A gép ezeket sokkal jobban fogja tudni használni ellened, sokkal kevesebb változó van.
  • Pluskast
    #966
    Nos, látva a mai játék trendet, igencsak valószínűsíthető, hogy jó pár DLC fog kijönni hozzá. Viszont, hogy kivárni a gold editiont? Nos ha neked megfelel majd, hogy a játék kiadását után durván 2 évvel később kezdj el játszani vele, akkor neked megéri :)
  • Although
    #965
    Nekem van csak olyan érzésem a dátumokat nézve hogy egy rakat dlcvel rakat pénzt fognak lehúzni rólunk ?:)
    Lehet meg kellene várni a gold verziót.
  • Nos
    #964
    Ez már tényleg ízlés dolga. Nekem elég ez a kör mennyiség, de az rendben van, ha valakinek nem. Szummában reméljük a legjobbakat.
  • Pluskast
    #963
    Simán meg lehetne oldani az általad felvetett problémát. A felépíthető épületek "elkészítési ideje" egyszerűen több körbe kerüljön ami magába foglalhat akár - nagyobb épületek esetén - több évet is. Ugyanígy meg lehetne oldani az egyes egységek kiképzési idejét is. Magyarán egy egység kiképzési ideje mondjuk tavasztól őszig tart. A komolyabb táposabb egységeké akár egy teljes évet is igénybe vehet (ez csak egy példa). Én mindenesetre rövidnek találom ezt a 300 kört.
  • Nos
    #962
    Ez igaz, de nem erre gondoltam történelmi hűség alatt. Nyilván nem lenne értelme a játéknak, ha ezt is figyelembe kellene venni. Pusztán arra céloztam, hogy nekem nem tetszene, ha ötven év alatt fel tudnád építeni a 200 évre szánt teljes infrastruktúrát, és megkaphatnád a legdurvább egységeket, miközben lenyomod az egész térképet.
    Ha az egyév/körbe be tudják rakni okosan az évszakok változását, szerintem jobb lenne, mint az évszakos körök.
    Szerintem a 4kör/évnek csak akkor lenne létjogosultsága, ha egy lényegesen rövidebb időintervallumot céloznának meg. Belkar linkje szerint kb az első pun háborúktól Augusztuszig tart majd a felölelt időszak, szóval az évszakos bontásban kb 1000 kör lenne.
    A 4kör/évszak egyébként tökéletesen a Napoleon TW-ra szabott, ahol 1796-1815-ig tart a játék (80 kör). Igaz, kevesebb tartomány van lényegesen, mint ami a Rome II-ben lesz.
  • Pluskast
    #961
    Történelmi hűségre hivatkozni ebben az esetben elég nagy hülyeség a készítők részéről, mikor olyan népekkel is játszhatsz és meghódíthatod a fél világot akik soha az életben nem lettek volna erre képesek (lásd: germánok).
  • Belkar
    #960
    i. e. 270. körül kezdődik majd a kampány és 300 évig (körig) fog tartani elvileg

    Meg egyébként van sok más infó ebben a topikban és gondolom mivel moderátor postolta mind hivatalos.
  • Nos
    #959
    Persze ez nem igy lesz.
  • Nos
    #958
    Van azert logika az egy eves korokben is, kerdes mi a megcelcott intervallum, amit felolel a jatek. Nagy Sandortol Nagy Konstantinig igy is 600-700 kor lenne. Csak az elso pun haboruktol Augusztuszig 250 kor. Evszakos leptekkel az ezer. Ha evszakos leptek lenne, akkor pedig a tortenelmi leptek veszne el, hisz az eddigi TWkbol kiindulva akar 50 ev alatt le lehetne igazni a vilag nagy reszet, de meg a lustaknak is max szaz ev lenne. Igy viszont sok erdekes, beepitheto tortenelmi esemeny kimaradna. Nem mondom, hogy az egy ev per kor a jobb, csak azt, hogy az evszakonkentinek is megvan az eros negativuma. A legjobb az lenne, ha ketfele jatekmod lenne. Az egyik az egy ev per kor a tortenelmi lepteku terjeszkedesre, a masik pedig egy erdekes idoszakra koncentralna, mint a Nagy Sandor amokfutasa, vagy a pun haboruk.
  • ozzz
    #957
    Elég baj ha így lesz. Eleve az évszakok hiánya, hogy legalább kettő legyen, csaták miatt is fontos. Nem is beszélve a közlekedésről, hogy 1 kör alatt kell 1 évet letudni. Nem lesz a legjobb ha ez marad.
    Egyetlen előnye, hogy ha minden néppel végig akarom játszani, akkor lesz rá időm, mert 300 kör frakciónként, ami nem sok.
  • Molnibalage
    #956
    Ez a logikus. Amen.
  • sakkay
    #955
  • McCartman
    #954
    Nos megnéztem én is a videót és hiba van a fordításban.
    NEM váltja fel a tradíció a hagyományos, egységalapú fejlődési rendszert, csak kiegészíti azt.
    Tehát adott esetben ha a harcedzett légiót megsemmisítik akkor a veterán egységek értelemszerűen elvesznek de a légió tradíciója, öröksége fennmarad és ugyanazon zászló alatt feltöltheted újoncokkal.
  • sakkay
    #953
    63% utálja, 4.5%szereti. Ennyi. Ezek után meglepődnék ha be mernék rakni így. Remélem ilyenkor is nézik a tömeg igényt, nem csak akkor, ha ökörséget raknak be közkívánatra.
  • sakkay
    #952
    Ökörség az 1 kör egy év. Ha a realitást nem is veszem(nehezemre esik amúgy), nagyon nem mindegy a karakterek játék hossza'. A savát borsát adhatja a játéknak főleg azoknak, akik a politikát meg a karrierista karaktereit szeretik nézegetni, fejleszteni. Egyik kör tél másik nyár?! Mi van? Aztán jönnek a druida esőtáncos papok faxomat...Amúgy miért is sok a 400 kör? Kismillió lehetőség van , hogy ne így legyen. De ez a legprimitívebb verzió!
  • PrasCo
    #951
    Meglátjuk, meglátjuk.
    Érdekes egyébként, hogy az RTW-ben a mai napig teljesen jól elvagyok az XP-rendszerrel, noha meglehetősen mókás tud lenni... jelenleg egy szkíta kampányt viszek, a három aranygerendás előkelő lovasíjászokat lassan rakéta-sorozatvetőre nem cserélném el, mert minden egyes szint egy képességjavulást okoz.
    Külön szép, hogy elfoglalt görög területen az Artemisz-templom erre még rádob egy maximális szintű íjászfegyverzetet. Irreálisnak tűnik, de mint játékot, borzalmasan élvezem, mert akár a lovasíjászokról, akár a BI-ben a legionary first cohorsokról volt szó, szerettem mikromenedzselni-pátyolgatni őket, a játék egyensúlyában pedig szinte bármely néppel játszom, úgy érzem, az egységeknek szinttől és tapasztalattól függetlenül többnyire létjogosultságuk és helyük van.

    Medi2-ben már visszavettek az arcból, három szint képviselt egyetlen tulajdonságpont-növelést mindössze. Itt viszont már tettem magasról az XP-miatti szervezett feltöltésekre. Egyrészt, mert már a kora középkorban mindenki mailed knightekkel rohangált, amit tömegével lehetett képzeni/újratölteni, ráadásul ugyanilyen tömegével hullottak el a harctéren, akár teljes gótikus vértezetben. A tapasztalatnak érdemi kihatása nem nagyon volt a játékmenetre, igazából egy darálás volt az egész, időnként bele-belecsesződve a tömegbe néhány kopjarohammal.
    Így retrospektíve, talán bölcsebb lett volna több társadalmi osztályt jeleníteni meg, és pl. a lovagokat csak egészen szűk körből meríteni, míg egy paraszti íjászt bővebb merítésből hívni be. Mondjuk ennek megfelelően örültem is volna neki, ha a condottierik, vagy a vasas nehézgyalogosok nem úgy hullanak szimpla cséphadaróktól, mint a legyek...
  • Molnibalage
    #950
    Meglátjuk, az hogy modellezve van az évszak, az megnyugtat. A légiós tradíció rendszer viszont első blikkre nagyon zizisnek tűnik. Ha nem jelenik meg a valóban újonc/veterán egység, akkor jaj... :(

    Persze az ősrégi RTW-ben a nagyon magas XP-s egységket azok akár évtizedek alatt tápolódtak fel - senki sem szolgál ilyen sokat - de ha legyakták a felüket, akkor nem egy hamar épültek fel ilyen magas szintre.
  • Kurfürst
    #949
    Igen ez így van, de azt se felejtsük el hogy a TW sorozat alapvetően nagyléptékű taktikai csaták szimulálására van kitalálva, a családtagoknak meg elsősorban az volt a szerepük, hogy jól fel legyenek tápolva magas szintű tábornokká, hogy ezekben a csatákban bónuszokat adjanak. Mivel most már a légiók saját életet élnek és kvázi "örökéletűek", ennek kicsit kevesebb jelentősége lesz. Gondolom néhányuk pár évet elbohóckodik a csatatéren aztán beleveti magát a politikai játszákba, ott meg 30-40 kör elég sok mindenre elég lesz.

    BTW az MTW1-ben sőt talán a 2-ben annó asszem 2 év volt egy kör, hullottak is a családtagok mégse volt ebből akkora probléma. Ráadásul asszem most gyorsabban is fejlődnek majd az agentek/családtagok.
  • Molnibalage
    #948
    Az alap RTW-nél mire összejött az 50 tartomány az nem emlékszem, hogy pontosan meddig tarott, de a családban kb. a 6. generáció nőtt fel és voltak igen idős tagok a generációk között, tehát legalább 150-170 év volt, ami cirka 300 kör.
  • Molnibalage
    #947
    Na jó, a karakterek hamarabb megmurdálnak, de kb. ennyi.

    És pontosan ezért nem lehet egyszerűen átírni azt, hogy egy kör mennyi legyen, mert ez alapvetően befolyásolja a játékot.
  • AnuluWork #946
    Így most harminc év lesz ... ;)
  • Kurfürst
    #945
    Egy kicsit az, de őszintén szólva hogy egy kör most 6 hónap vagy 50 év az ég világon semmit nem befolyásolt azon túl, hogy a jobb alsó sarokban milyen szám jelenik meg. Na jó, a karakterek hamarabb megmurdálnak, de kb. ennyi.

    Azért őszintén az is elég hülyén nézne ki ha pár hónapos körök mellett egy kampány 15 évig tartana, addigra már elfoglalnád a fél világot (azt majd az Alexander kiegészítőben :D :D ), építettél volna 8000 hajót és az egész földközi tengert Britanniától Egyiptomig átszövő kereskedelmet, mindenhol kiépülne egy full csatornázási rendszer és római hadiutak kereszteznének mindent.
  • Prof William
    #944
    Legfeljebb majd jön egy 1-2 mod hozzá és máris addig tart egy kör ameddig mi akarjuk.
  • Nos
    #943
    persze, hogy több lehet
  • Pluskast
    #942
    Javítsatok ki ha téved de akkor ez ugye nem azt jelenti, hogy maximum egy darab légiód fog rohangálni a térképen? Mármint lehet több légiód egyszerre csak kisebb mondjuk kohorszok nem rohangálhatnak a térképen.
  • Molnibalage
    #941
    Így meg eléggé skizofrén a rendszer, de több a semminél.
  • Kurfürst
    #940
    "The system for seasonal rotation is still being adjusted to conform to the 1 turn/1 year play style."
  • Kurfürst
    #939
    Emlékeim Jack Lusted pampogott valamit arról hogy 1 kör/1 év lesz (ami nekem aztán hóttmindegy), de ettől függetlenül lesznek évszak változások (eredetileg nem lett volna).
  • McCartman
    #938
    Kösz a fordításért, Isten tartsa meg jó szokásod. ;) :D
  • Prince23
    #937
    Min. 2 kör nem árthatott volna. Nyár, tél
    A téli meccseket évente akkor random szerűen fogja generálni? vagy beadja, vagy nem? mert ilyen alapon nagyon sok nyári csatánk lesz :(
  • Belkar
    #936
    Hát lehet hogy változtatnak még rajta de szerintem elég kevés esély van rá.

    Egyébként elég sok embernek nem tetszik a döntés