5627
10804749371368208052.jpg
  • wednes
    #575
    Tényleg fél év volt egy kör, megnéztem...
  • wednes
    #574
    Nekem már az hatalmas előrelépés lenne, ha 1-2 fokkal növelnék már a komplexitást. Elsősorban a diplomácia és a kereskedelem területén, egy egészen egyszerű "primitív" gazdasági rendszert is vihetnének bele. Nem kell extra dolgokra gondolni.

    Adók mellett lehetnének vámok, vagy illetékek is. Ez is lehetne tárgyalási alap. A kereskedelmi egyezmény nem csak igen/nem lehetőség lenne...hanem milyen terméket (stratégiai termék, mint Shogunnál), milyen áron, vagy milyen más termékért cserébe adunk át. Ez csak egy almenü lenne a kereskedelemben.

    Rabszolgák szerepe a gazdaságban. Több rabszolga, jobb termelékenység, ezért egyfajta hódítási kényszer, ha nagyon rabszolgatartásra rendelkeznénk be. Egyes régiókban viszont nőhetne a rabszolgalázadás esélye.

    Ha beleszőnénk gazdasági és politikai érdekeket a háborúzásba, máris sokkal izgalmasabb és érdekesebb lenne maga a hódítás (vagy védekezés). Nem csak abból állna, hogy na most letolom a szomszédot a térképről, és akkor valamivel több lesz a bevételem, de ami csak az a célt szolgálja, hogy tovább folytassam ezt a monoton tevékenységet.
  • wednes
    #573
    És fél év volt egy kör? Akkor tényleg rosszul emlékszem...de akkor, hogy jött ki a körök száma?
  • Molnibalage
    #572
    A legreálisabb az lenne, hogy ha szűk és magas hegyszorosok télen járhatatlanok lennének. Akkoriban télen legfeljebb síkságokon mozogtak.
  • Molnibalage
    #571
    Rosszul emlékszel. Volt nyár/tél, a mediterrán térségtől felfele behavazóditt a táj és lassította a mozgást is.
  • Molnibalage
    #570
    A hajózható folyó és más fejlesztések azt sugallják, hogy az RTW szembemegy a trendekkel és bizony emelik a komplexitást. Kérdés, hogy mennyire.
  • wednes
    #569
    Nincs ifo-m, akkor lehet rosszul emlékszem a Rome-nál a kör lépésre (már régen volt). De nekem az rémlik, hogy 1 kör 1 év, kb 200 kör és kb ennyi idő is telik el a játékban. Igaz dobálta a nyár/tél térképet, de mintha az nem jelentett volna önmagában fél éves periódust.

    sakkay:
    jó lenne a 4 évszak, csak akkor ez azt jelenti, hogy vagy rövidebb időtartamot fog át a játék, vagy 600 körből is állhat (ami biztos nem lesz).
  • sakkay
    #568
    Ha nem lesz minimum négy évszak, már az hatalmas csalódás lenne.
    Értem én , hogy sok a selejtes gyerek a mai világba, de a programok 90%-a is nekik szól. Ok a móderek sok mindent megoldanak. De ha már ennyi történészt, és állami támogatást kapnak, minimum!!!,hogy inkább a realitás kerül előtérbe, de végső esetben is:-option-gameplay-game mod!!!-
    -realism
    -games
    -idiot
    oszt kiválasztjuk magunknak.
  • Molnibalage
    #567
    Ez nem az a játék...
  • Andriska86
    #566
    Én oroszlánként szeretnék a gladiátorok ellen harcolni! Nagyon epic lenne!!
  • Molnibalage
    #565
    Már a sima RTW-ben is volt nyár/tél. Ha ennél is gyengébb lesz az osztás, akkor vicc az egész. Inkább a négy évszak felé illene elmozdulni...

    Az infód egyébként honnan jön?
  • wednes
    #564
    Ilyen biztosan nem lesz. Eleve a kör 1-2 (de inkább 2 év lesz). Ennek fényében nincs is jelentősége, hogy a sérültek mikor épülnének fel. Sőt most is az lesz, hogy egy sereg kipótlása adott körülményektől függően akár 3-4 kör is lehet, vagyis 8 év.

    Ha már változatosabbra csinálják a népeket már túlteljesítik az elvárásokat. Vannak a hivatalos fúrumon is néhányan, akik összetettebb játékot várnának, de sok kommenttől letennéd a hajadat. PL: Jó lenne FPS-ként egy katonával harcolni, vagy gladiátor viadalt megnézni, akár küzdeni benne (na ezt többen is írták), kb csupa fontos kelléke egy stratégiának. Nem véletlen, hogy a készítők is elővették ezt a filmes érzetet is, meg hogy a csata közelében szemlélődhetünk és átélhetjük, milyen lehetett a harc.
  • Molnibalage
    #563
    Ilyen mélyeségben nem modelleznek, az átlagusernak túl bonyás. Lásd, az xy túlélő és craftoló modot a Skyrimhez. Meg lehet csinálni? Persze. Az átlaguser örülne ennek? Frász. Nyávogna, hogy nehéz és bonyás...
  • MaRee
    #562
    Azt azért ne várd, hogy ennyire túl fogják bonyolítani.
  • sakkay
    #561
    Én nagyon sok változást várok, az a helyzet , hogy ez csak a jéghegy csúcsa lenne. Meg kell változtatni bizonyos(főleg a kampány térkép), eddigi alap dolgokat. Gondolok itt az utánpótlásra, a sebességre, és ezek hatása a csapatokra. Pl lehetne gyorsabban meneteltetni a csapatokat térképen is, de ez mondjuk x fáradságot okozna és ha egyből pihi nélküli csata van..és még rengeteg dolog, ezek összességében nem apróságok, hanem iszonyatosan kiszélesítik a lehetőségeket. Ezért lehetne az 1. minden stratégiai játék fölött. A taktikai csaták már eddig is jók voltak, persze ott is rengeteg dolgon lehetne javítani.
  • bajsz
    #560
    Ilyesmi biztosan nem lesz,max amit mondtak,hogy a csatában látszani fog,hogy figyelnek egymásra,a moráljuk a harcmodorukon!
  • sakkay
    #559
    Nem tudom. Csak reménykedem.
  • MaRee
    #558
    Lesz egyáltalán ilyesmi?
  • sakkay
    #557
    Kíváncsi vagyok, mennyire dolgozzák ki a sérülésekből felépülő katonákat. Mármint arra gondolok,(így hirtelen) hogy 3 kategóriát kellene talán számolni:
    1.súlyos sérült-csatában összeesik,győztes csata után megjelenik mint túlélő de x hét, hónap után jelenik csak meg az alakulatnál, mint harcképes. Vesztes csatánál persze leves.
    2.közepes sérült-csatában összeesik,győztes csata után viszont, egyből harcképes.
    3. könnyű sérülés már a csatában látszik a sérülés, de ha marad ebben a kategóriában, nem számít. Kíváncsi vagyok arra is, hogyan számolja az új motor a sérülés tűrést.
    A fent említett nem összekeverendő a hiányzó katonák pótlásával.
  • ratgab
    #556
    De az legalább szent kézigránáttal védhető...XD
  • ratgab
    #555
    Pedig én kedvelem ezen filmeket és mégis a Rome 2 idén a legjobban várt játék részemről.
  • sakkay
    #554
    harci nyúllal jobb lenne. Azok csak torokra mennek.
  • Belkar
    #553
    Ugye legelőször csak Karthágó ostromáról jöttek képek töménytelen mennyiségben egészen addig amíg meg nem jelent az első valós gameplay Karthágó ostromáról. Azóta a Teutoburgi csatával népszerűsítik a játékot ezért van ennyi barbáros kép. Nyilván ez megint addig fog menni amíg ki nem adják a gameplayt a csatáról azután meg jön megint egy másik csata amivel ugyanezt végigcsinálják.

    @sakkay: angol fórumokon is vannak néhányan akik húzzák a szájukat de igazából tényleg használtak harci kutyákat a rómaiak meg még sok másik civilizáció is. Az viszont ami a Rome 1-ben volt hogy több tucat kutya csata sorban menetel és harcol az már tényleg nem realisztikus. Remélem ezúttal másképp oldják meg
  • Fec papa
    #552
    2 db kutya, BAZZ EZ NEM REÁLIS, GYERTEK TÜNTETNI A CREATIVE ASSEMBLY SZÉKHÁZA ELÉ!!!!!!!!4444444444négy
  • sakkay
    #551
    Na pont erről téptem a számat.. fxxxxx a kutyákba, nyomjanak már normális csata képet..de most komolyan mi a tököm ez?????!!nagyon remélem , hogy az angol fórumon is vannak akik ezt szóvá teszik, nem csak a csorda óbégat, hogy jaj de szép.. amúgy persze szép, ha a kutyákat nem nézem
  • bajsz
    #550
    igen eddig,csak Róma lezúzásáról vannak képek videók! :D

    De majd megmutatom én a játékban,hogy ezt a csatát is meglehetett nyerni :D
  • a.carkey
    #549
    Most már jöhetne egy kép abban a kategóriában is, hogy három gallt és Vercingetorixot éppen egy teljes római légió húz végig a lerombolt Lutetia romjain keresztül, miközben a kamera döglött rottweilereket és rabszolgaláncra fűzött gall nőket mutat.

    Mert ez lassan olyan, mint a 6-3 ...
  • Belkar
    #548
  • Molnibalage
    #547
    Mi köze a szuperhős filmeknek az RPG fantasy világhoz...?
  • Nos
    #546
    ezeket én is kerülöm, de valószínűleg aki ezeket a marhaságokat nézi, az nem a Rome 2-vel fog játszani :)
    (igen, provokatív vagyok )
  • bgabor
    #545
    Egyetértek. Az utóbbi tíz év 1000+1 szuporhősös amerikai filmeitől eszmészetlenül hányok már. Annyira egy kaptafa és tökugynazolyan az összes, hogy a trailerjüket nem bírom végignézni, nemhogy magukat a filemeket. Egy 'Django Unchained' kaliberű filmből meg készül öt évente egy, és az se a hollywoodi fősodortól jön.
  • Belkar
    #544
    Az nem Arminius szerintem. Legalábbis a videóban másképp néz ki:



  • sakkay
    #543
    Éredeke videó a témában.
  • Nos
    #542
    Igen, sokakban el az a sztereotipia, hogy a lovasnomad nepek sotet hajuak, sot mongoloidok. Pedig a szkitaknak nevezett mix genetikailag europai, a dns vizsgalatok szerint egesz sok lehetett a szoke. Erdekes, hogy a nyelvuk iranrokon (legalabbis a szkitanak nevezett poulacio nagyobb reszee), de azt mar lehetetlen lekovetni, hogy az irasbeliseg elotti idokben melyik populacio hogyan vett at nyelveket, es kitol. Egyebkent a szlavoknak es a germanoknak is voltak lovasnomad nepcsoportjai. A gotokat pl a regi gorogok biztos, hogy siman leszkitaztak volna, ha egy korban vannak. Nekik az volt a szkita, aki azt az eletformat vitte. Aztan persze a hunok, es foleg a torok nepek, majd a mongolok fokozatosan kiszoritottak ezt a nepcsoportot. Ok a sotet haju nomad sztereotipia alapjai.
  • sakkay
    #541
    habár ez ugye gyűjtőfogalom a mai értelemben sok esetben az összes ázsiai nomád nép összefoglalja. Nyugat Ázsia.
  • sakkay
    #540
    Én úgy tudtam szőkék voltak. Mert te milyennek láttad, és hol?
  • PrasCo
    #539
    Heet, ki tudja. Én is nagyot néztem, amikor először láttam szkíta múmiát. Finoman szólva nem felelt meg a sztereotípiáimnak a széttetovált, szőke "árja". :D
  • sakkay
    #538
    Ez az egyik legnehezebb dolog..félek is tőle.
  • MaRee
    #537
    Én leginkább a kampány AI nagymértékű csiszolására vágyom, és fasza diplomáciára.
  • sakkay
    #536
    A medieval 2 már némileg tudta ezt. Meg valamilyen szinten a róma is, de ebben nem vagyok biztos.