5627
10804749371368208052.jpg
  • hapi
    #935
    Ez mind k. jól hangzik, köszi a fordítást.
  • sakkay
    #934
    A légióvak kapcsolatos dolgokban van ami nagyon tetszik, van ami kevésbé...de én nem hiszem , hogy egy kör 1 év.(még ha olvasom is) Képtelenség , hogy ekkora gyökerek lennének. Molnibalage által leírtakkal, minden kicsit is épeszű játékos egyet kell , hogy értsen. A játék egyik nagy lehetősége, az évszakok kihasználása. Azt nem is említve , hogy a realitás kiütéses vereséget szenved az 1\1 verzióban.
    Gondolom fel is robbant a fórum.
  • Nos
    #933
    Csak tipp, de szerintem ugy oldjak meg, hogy minden evben mas evszakot jatszhatunk. Nem tul realis, de attol meg elkepzelheto ez a verzio.
  • Belkar
    #932
    Leírta hogy ezen még dolgoznak szóval van rá esély hogy az évszakok változni fognak körönként de mivel nem nagyon ment bele a részletekbe nem lehet biztosat mondani.
  • Molnibalage
    #931
    Attól, hogy változik a kör által modellezett időszakasz hossza, attól az effektek és hiányzó modellezési dolgok nem lesznek meg... Ezek szerint pl. hogy a rákba lesz téli csata...?
  • Belkar
    #930
    Viszont úgy tudom hogy az hogy hány kör egy év modolható lesz szóval csak release után várni kell pár napot és már meg lesz oldva.
  • Molnibalage
    #929
    Hát, akkor ezt sikerült elbaszni... Nagyon fontos még a mai hadviselésban az, hogy milyen évszak van, nemhogy akkor. A hágók és egyéb egyek télen nem voltak járhatóak és a tél a haladást is lassítja. Ez még az RTW első része is modellezte, úgy ahogy. Ilyet nem beletenni. Vicc...

    A sereg "neve" rész is irgalmatlan marhaságnak tűnik, ha csak az határozza meg a tapasztalatot.

    Kezdek aggódni.
  • Belkar
    #928
    Márpedig hivatalos forrás szóval így lesz.
  • Molnibalage
    #927
    Kizárt, már az eredeti RTW-ben is volt tél/nyár...
  • Nos
    #926
    Igen, teljesen másfajta logika. Még én sem tudom, hogy szeressem-e, vagy sem. Majd elválik. De tény, hogy én utáltam az egyes csapatokkal túl sokat szórakozni. Mindenesetre az tényleg nem reális, hogy az újonnan felállított sereg ugyanolyan erős legyen, mint az előző, ami veteránokból állt. Bár az sem túl reális, hogy egy fullxp-s phalanx ugyanazokkal az emberekkel végigharcolt 200 évet.
    De erről még biztos sok vita lesz, és lehet, hogy a végén nem egészen így fogják megoldani.
  • Although
    #925
    Mármint a fejlesztők szövegében, persze vannak jó dolgok is. De pont a tapasztalati pont rendszer volt az egyik lényeg. Mellé a generális és ha ügyesen szervezted a veterán egységeidet akkor az jól működött. Ez teljesen kiölték belőle az alapján amit írsz.
  • Although
    #924
    Nem tetszik. Az előző jobb volt. Ha újoncokat teszel be azok tapasztalatlanok és nem a sereg nevétől függ a tapasztalatuk. Ennyi marhaságot rég láttam egy szövegbe.
  • Belkar
    #923
    Biztos hogy 1 kör = 1 év lesz
  • Nos
    #922


    A fenti video kb a 2/3-tól a campaign map-ről szól :)

    Összefoglaltam az újdonságok lényegét:

    A térkép Iberiától Bactriáig nyúlik, szóval a mai Afganisztánig. Tehát az egész Perzsa birodalom belefér :) Azt hiszem tudom kivel kezdek. Marathonnál nem lesz elég ellenem pár spártai pikás :)

    Provincia rendszer működik majd. Minden provincia néhány régióból áll, ezek közül van egy "főváros" is. Ennek az lesz a következménye, hogy változatosabbak lesznek a csaták és arányaiban kevesebb lesz az ostrom, mert nem lesz minden régióban fallal védett erődítés.
    Ha minden régiót elfoglaltál a provinciában, akkor ediktumokat adhatsz ki, olyat, ami ott épp a leghasznosabb. Tehát külön lehet kezelni a provinciákat.

    A diplomáciában állítólag lesz pár újfajta lehetőség, de alapvetően hasonlítani fog az előző TW játékokhoz. Viszont látható lesz a viszony, tehát hogy az adott nation miért szeret, vagy miért nem.

    El lehet felejteni a csapatok mikromenedzsmentjét. Nem fog több tíz csapat szaladgálni a térképen csak azért, hogy feltöltse a sereget. Seregek, vagy légiók szintjén kell gondolkozni. A légióknak addhatsz nevet, bannert, ezek kapják a tapasztalatot. Tehát egyszerre egy légiót tudsz felállítani, nem pedig egy sereg hoplitát, vagy lovasíjászt. Ha a légió friendly területen van, akkor fel tudod tölteni a saját egységeiddel, egyébként pedig zsoldosokat vehetsz bele. Természetesen a légióban lévő egységeket elküldheted, ha nem kellenek, de a toborzás eredménye azonnal a légióban jelenik meg.

    Mivel a játék sokkal inkább hadsereg, mint egység központú lesz, ezért az önálló egységtípusok nem kapnak xp-t. Ezt a seregek tradíciója fogja felváltani. Tehát ha egy légió sok csatát nyer, akkor növekszik a tradíciója, és így lesz egyre erősebb. 10 tradíció szint van, és minden ilyen szinten a sereg egy tradíciót választhat. Sokféle tradíció lesz, és mindegyiknek három szintje. Itt említette például azt a tradíciót, ami az ostromnál segít, vagy azt, ami a nehéz gyalogságot erősíti. Nem nehéz elképzelni, hogy elég sokféle lehet. Így tehát olyan hadakat hozhatsz létre, amik valamiben nagyon jók. Lehet egy légiód, ami ostromra specializált, vagy olyan, ami a véres csatákra, és biztos lehet még sokféle, de nem akarok a magam szakállára találgatni. E mögött az a filozófia, hogy a legió tradíciói miatt a légió bizonyos dolgokat fontosabbnak tart más dolgoknál, és a speciálisan kialakult képzés is bizonyos dolgokat erősít.
    A hadsereg/légió egyébként nem halhat meg. Persze porrá zúzhatják a sereget, de az otthon újra felállítható és az előző légió filozófiája alapján képzett sereg ugyanazokat a tradíciókat fogja követni.

    (Bár szerintem megsemmisítő vereség esetén nem lenne baj, veszítene 1-2 tradíció pontot a sereg. Persze ez csak a játékost erősítené, aki visszatölt, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy kéne, szóval talán jó ez így.)
  • ozzz
    #921
    Attól függ hány évszázadot megy a játék. De szerintem 1kör fél évnél több nem lesz, vagy 4 hónap.
  • Belkar
    #920
    1 kör = 1 év
  • szabi07
    #919
    Itt
    Bocs a rossz linkelésért
  • szabi07
    #918
    Sziasztok
    Nem szeretnék okoskodni,csak javasolni.
    Én URL=http://www.cjs-cdkeys.com/products/Total-War-Rome-2-Steam-CD-Key.html?setCurrencyId=3]itt[/URL] szoktam venni a játékokat(kb6-7db) s nagyon korrektek, ahogy fizetek paypal on kb 2 perc s kapom a kódot
  • Prince23
    #917
    Egy év hány évszakból, azaz körből fog állni?
  • ozzz
    #916
    Konkrétan ugye 23 euro a különbség árban, steames előrendelős ár és e között, ami 6500 Ft...
    Szóval még ha nem is kapod meg hozzá ingyen a görögöket DLC-ben, jobban megéri. Mert majd külön megveszed hozzá megjelenés napján ilyen 1000-1500 Ft-ért max...
  • tttttom
    #915
    Magam majd ezt a játékot kifogom próbálni és meglátom mi lesz. Nem fogok elvárásokat támasztani, ahogy mostanság illetve az elmúlt 2 évben sem szoktam. Játékok terén nagyon régóta így vagyok. Ami a megérzésem szerint jóra sikeredik az általában 70-80%-ban jó szokott lenni. :)

    Pedig 15 évesen nyálat csorgattam az RTW1 után, amikor előbb letöltöttem. Aztán 17 évesen volt pénzem nyomattam egy rendelést 576-ban és a kezembe került a lemeze. Amivel teljesen elvoltam évekig. Egészen 18 éves koromig teljesen lefoglalt. A Római Birodalmat vagy a Görög Birodalmat felhúzni totális poén volt. Bár legtöbbször az MI hülyeségeit nevető görccsel tudtam csak lereagálni, mert hát vannak ilyenek is. De hát ilyenek hol nincsenek, ha már PC vagy bármilyen számítógéppel készült játékról van szó?

    A kedvenc modom is a Roma Surrectum 1.6-os verziója volt. Az RSII nem igazán nyerte el a tetszésemet. Modok közül is kb. emlékezetem szerint 6-7 futott az RTW alatt. A kiegekről nagyon az a véleményem, hogy a Barbarian Invasion nem volt annyira nagy durranás, mint amilyennek be volt állítva. Az Alexander dettó nem igazán nyerte el a tetszésem. Nekem a Római Birodalom induló korszaka sokkal szimpatikusabb volt és az még valamennyire. Régen nagyon történelemmániás is voltam, de mostanra ez is kicsit bennem amolyan kimenőben van. Ezért inkább úgy tekintek ezekre a szellemi munkákra, mint egyfajta időtöltés.

    Ha jó lesz, akkor jó lesz. Ha meg nem, akkor nem. Majd meglátom. :)
  • bajsz
    #914
    én megveszem steam-en majd!
  • Smokk
    #913
    Vki elorendelte mar?
    Es ha igen,honnet?
    Szerintetek ehhez is jar az elorendeloi dlc? :
    http://www.onlinekeystore.com/Total-War-ROME-II-CD-KEY-STEAM.html?s_currency=EUR
  • bajsz
    #912
    Igazad van azért kíváncsi leszek mit hoznak össze! :D
  • Kurfürst
    #911
    Azért nem tudom hogy a MTW1, RTW1, MTW2, ETW, NTW és kiegészítőik után milyen meglepiket tartogat majd az Európa térkép. :D

    Én szerintem a Shogunhoz hasonló lesz, lesz nagyjából-hozzávetőlegesen pontos irka-firka rajz a kontinensről (a la Strabón) ami ténylegesen csak akkor látsz 3d-ben ha odemész és felfedezed magadnak. A csatahelyszínek random, a térkép alapján lesznek generálva, de ha egy részén már voltál akkor azt megjegyzi és a következő csata is ott lesz.

    tudomásom szerint a lényegi újítás az lesz, hogy egy-egy tartomány több altartományból fog állni, amikben önállóan is elfoglalhatók a helyi központok, illetve a barbároknak lesz egy kifosztás opció, amikor nem veszik át a települést hogy aztán persze rögtön lázadozzon, csak szétbarmolják és továbbállnak, persze gazdag zsákmánnyal.

    A tengeri területek szintén régiókra lesznek osztva, és azokért a hajók úgy harcolnak, mint régen pl. az MTW1-ben, magyarán nem lehet két ellenséges flotta egy tengeri régión (gyanítom ez követi majd nagyjából a nagy Pompeius által stratégiai szempontból elég értelmesen kialakított huszonvalahány tengeri régiót).
  • bajsz
    #910
    nem véletlenül nem mutatják még meg a játék egyik legfontosabb részét! :D

    Mivel a játékban eltöltött órák száma java részt a térképen fog eltelni! :D

    Majd megjelenés előtt pár héttel lehet megláthatjuk :D

    Nagyon remélem ,hogy filmszerű hatást ott is kamatoztatni fogják,nem csak egy köddel felhőkkel elborított térkép lesz! :D

    NEm tudom pontosan ,mit is várok el a térkép kinézetétől ,de olyan érzésem van ,hogy lefog esni az állunk :D :D :D (remélem) :D
  • Nos
    #909
    Hát igen, egy térképet már jó lenne látni a játékból. Aki tud ilyet azonnal linkelje :)
  • sakkay
    #908
    Valamiért úgy érzem, hogy elképesztő részletes lesz a térkép. És hatalmas.
  • Belkar
    #907
    Itt a banner nagyban akit érdekel:

  • Nos
    #906
    Te jo eg mennyit fogunk meg itt szenvedni szeptemberig :) A temak felet valoszinuleg copy/paste-val huzhatnank az RTW1 elotti beszelgetesekbol. Egyebkent szerintem a Napoleon a maga nemeben nagyon jol sikerult, csak sokaknak nem tetszik ez a korszak, es a terkep merete. De objektiven szerintem a shogun 2 nem volt jobb.
  • Prof William
    #905
    Azt hiszem a klasszikus római egyen-fegyverzet és páncélok Marius idejétől a Marius féle hadseregreformtól (ie. 105) kezdve jelentek meg.

    Addig mindenki saját magát szerelte fel.
  • wednes
    #904
    A nagyon korai időkben a rómaiaknál is hoplita harcosok voltak, bronz fegyverzettel. Mondjuk meg nem mondom mikor, talán a korai gall betörések idejében. Nem tudom a játék mikor kezdődik, lehet ez az időszak már nem játszik szerepet a játékban.
  • sakkay
    #903
    A játék elején , (ie 200-)szinte az egész rész kivéve Egyiptom és a mai Törökországi területek a Szeleukida birodalam területe volt, ami megint csak egyértelmű hova sorolandó. Ők pl. nagyon sok elefántot használtak egy időben. Amúgy ők állították le a nagy Gall betörést. Aztán szép lassan elkezdett széthullani.
  • sakkay
    #902
    Gyakorlatilag a mai Törökország, Szíria , Libanon, Izrael(és környéke:), Egyiptom-ezek mind a phalanxra épülő hadsereggel rendelkeztek, és vagy zsoldosokra, ezek után jöttek a pl. könnyű gyalogság, lovasság, íjászok stb.
    Persze vannak extrém példák, pl kréta , Rodosz ahol a flották, és értelem szerűen a távolsági fegyverek voltak előnyben, íjak, parittyák. Továbbá volt egy érdekes hely,(gallatia((nem tudom a pontos helyesírását)) ahol gallok éltek, még egy korábbi kalandozásuk után maradtak ott és megtelepedtek. Ők pl. szinte csak lovasságot használtak, és gyakran mint zsoldosok ténykedtek. Még Caesar idején is független királyság voltak, néminemüleg. Aztán lettek kliens királyság majd később a provincia része.Nem kéne belevinni a fantazit, elég csak' ha történelem hű lesz..olyan változatos minden, hogy csak rontana a szokásos fa*ság.
  • ozzz
    #901
    Biztos lesznek minden népnél az alapnál "páncélozottabb" egységek, de galloknál is inkább csak a tehetősebbek tehették meg, az elit csapatok úgymond. Pártusoknál is voltak a nehéz lovasok, de azon kívül nem igen tudnék mondani jól páncélozott csapatokat. Ugye ott a könnyű íjászok, lovas íjászok voltak még sokan, illetve a "töltelék".

    Biztos lesznek komolyabb eltérések egyes görög, illetve görög hatás alatti népek között is. Gondolok mondjuk a Ptolemaioszi Egyiptomra, ahol azért az ősibb harcstílus elég jellemző lehetett akkoriban még, még ha volt már elgörögösödés is. Ezt említették is a fejlesztők egyik interjújukban.

    Érdekelne milyen lehetett ez a valóságban, biztosan nem egységesen ugyan olyan hoplitáik és falanxaik voltak egymástól távol élő "hellenisztizált" népeknek. Nagy mértékben megmaradhatott azért a hagyományos fegyverek és taktikák használata is.
  • sakkay
    #900
    Na igen. remélem végre az íjászok csak akkor lesznek pontosak, ha látják a célt, pl falak mögött rohangáló 5! embert ne lőjék már halálra röntgenszemmel! Az igaz hogy a barbár népek kevésbé használtak páncélzatot(bár pl. a gall törzsek némelyike nagyon is használta, és a későbbi (ie.100) körül a hispán népek is) A korai világ nagy része egészen a Páthusokig, erős görög hatás alatt állt, szinte minden országnak megvolt a páncélozott gyalogsága...a párthusoknak meg a páncélozott lovassága,lovastól. Szóval több lesz a páncélos' mint a mezítelen'.
  • ozzz
    #899
    A tengeri csatákra kíváncsi vagyok én is. Az ütközések meg csáklyázásokon kívül biztos lesz nyilazás, meg méretesebb tüzes ballisztikus lövedékek.

    Szerintem az egységek jobban fogják használni a pajzsukat a nyilakkal szemben, kicsit ezt ki lehetett venni a videókból. Viszont szerintem a védekező, támadó értékek még sokat fognak változni, az alphahoz képest.
    Bár azért ebben a korban nem sok népnél volt jellemző a sok páncél, inkább csak a görög kultúráknál és rómaiaknál. Főleg a barbár népek csapatainál várható, hogy nagyobb lesz a támadó érték mint a védelmi.

    A vidiben viszont elég közelről nyilazták a rómaiakat, ráadásul oldalról és magaslatról. Szóval nem csoda ha hullottak.
    Az ugye nem kampány csata volt, hanem beállított történelmi csata. Ahogy láttam ott az volt a cél, hogy néhány római túlélje a mészárlást.
  • Kurfürst
    #898
    Sajnos az Empire/Napoleon tényleg nem volt az igazi, bár nagyon sok szempontból előre lépés volt (tengeri csaták, stragéiai térkép javulása, replenishment a hülye "újragyártom az egységet" helyett). Talán erről a kor is tehet, nem valami hű de nagy változatosság a fegyvernemek között, de ettől függetlenül szerintem a mai napig etalon a korra. Az engine sem volt az igazi, a mai napig nem tudom rendesen futtatni bizonyos beállítások mellett, a Shogunt meg simán.

    A Shogun 2 viszont minden tekintetben kurva jó volt, a phalanxot is sikerült benne normálisan megoldani, az útvonalkeresés is jól működött, az mo-cap animációkat óráik el lehetett nézni, az AI is jól sikerült. Egyedül a tengeri csaták voltak unalmasak (bár ezt megint lehet rá lehet fogni hogy a japánok nem voltak túl nagy spílerek e téren) és az íjászat is egy kissé idegesítő volt.

    Én két dologtól félek. Az egyik hogy az íjászok megint sebészi pontossággal fognak lőni 150 méterre is és ezért "darálnak" (sajnos a teutoburgi csatában lehet látni ilyent a végén), a másik hogy a hajós csatákat hogy fogják kivitelezni. A korszak alapja a hajók csáklyázása, döfőorral vegzálása volt.. márpedig a csáklyázós rész eddig is elég káosz és kiszámíthatatlan volt, a döfőorra meg pláne kíváncsi leszek.. az AI meg nagyon remélem hogy elkezdi használni/képezni a tartalékokat a csatában, most hogy 40 egység is lehet.
  • Molnibalage
    #897
    Én meg mivel az RTW TR5.0 óta nem toltam egyetlen TW-t sem egy igen rövid MTW2-őt leszámítva, ezért nekem nincs semmiféle előítéletem...
  • Belkar
    #896
    Mint mondtam az Empire nagy csalódás volt nekem ezért állok így hozzá elvégre jobb pozitívan csalódni mint negatívan. Pénzügyileg meg nyilván sikeres lesz a név meg a hype miatt ez már garantált.