5627
10804749371368208052.jpg
  • uwu420
    #615
    Nekem az a tapasztalatom a modokkal, hogy bár némelyik tényleg jelentős tartalmat ad, az alapjáték könnyebben kezelhető szokott lenni, a realisztikusság és a játékmenet közti komprumisszum jobban átgondolt, és balance-al sincsen annyi probléma. A sorozat minden részével játszottam, modokkal is ezres nagyságrendben szántam rájuk játékórát az elmúlt 10 évben. A lehnagyobb modokat ismerem, de egyiktől se voltam elájulva. A Med 2-nél talán van olyan mod ami összességében felülmúlta az alapjátékot, de ettől eltekintve még mindig merek általánosítani.
  • Molnibalage
    #614
    A baj az, hogy te az összes modot nézed. Az egyetlen top letöltés az, ami meghatározó és még azt is durván el kell osztani.
  • Scharnhorst
    #613
    Reménykedni természetesen lehet, de kiindulva a mai kiadók stratégiájából kevés esélyét látom sajnos. Nekem is lenne jó pár ötletem amit szívesen látnék a játékban, de a kedvemért biztos nem fogják megcsinálni :D :)
  • sakkay
    #612
    Garancia nincsen, de had ne számoljam össze a tw oldal mod letöltéseit mert olyan szám jön ki amit ha leosztotok 10-el még akkor is óriási arány lesz az 5 progit nézve. De mondtam, ez a vita meddő értitek én mire gondolok, értem ti mire nem értünk egyet, meg fogjuk látni. Remélem nekem lesz igazam és nagy változások lesznek. Ti is reméljétek , hogy nekem lesz igazam.
  • Scharnhorst
    #611
    Nem azt mondjuk, hogy nincs rá igény. Csak ha megnézed a vásárlási számot és a tényleges modhasználót (nem egyenlő ugye a tiszta letöltéssel) akkor meglepően szép nagy különbséget fogsz kapni. Hiába szeretné az a kis % ezt meg azt, hogy úgy legyen ha szarnak fejünkre mert kevesen vagyunk a többséghez képest.
  • Molnibalage
    #610
    És mi a garancia, hogy mind is használja..? Nekem volt pl. olyan letöltött modom, amit be sem tudtam üzemelni. Tehát nemhogy azért nem használtam, mert nem tetszett, de nem is futott. Ez is benne van a letöltésekben...
  • sakkay
    #609
    Én sem, de sokan igen.
  • sakkay
    #608
    Ez kicsit csúsztatás, és még ha osztod 3 akkor is 100000 fölött van, ráadásul mint mondtam ebből rengeteg van..de ok nektek jó, nekem nem én többet várok, ti nem. Igény pedig van akár tetszik akár nem.
  • Scharnhorst
    #607
    A komoly igény még mindig legjobb esetben 10% körül mozog. Főleg amiatt is gondolok erre amit tapasztaltam a Shogun2-nél, hogy fingja sincs az egész korról és a játék történelemhűségéről nagyon sok játékosnak. Emiatt nem is érdekli sokszor a mod, hogy az mit javít. Másfelől meg visszaemlékezve a sima RTW-s modolásokra, hányszor rontottam el én is az alapjátékot és pakoltam újra meg újra, hogy működésre bírjam a modot. Mégsem voltam beszarva, hogy jajj elbaszódott és újra kell rakni.
  • sakkay
    #606
    Ha a keret jó lesz(azt nehéz módolni) nekem elég.
  • Molnibalage
    #605
    Azt nem fogod fel, hogy a letöltségek száma nem egyenlő a userek számával? A CIV-hez n+1 modot próbáltam ki, nagy része élből kukva volt. Adott esetben letöltések jó, ha 1/3-a valódi user. Egy több millió példányba eladott játéknál a néhány tízezer user a kerekítési hiba a nagy összkép tekintetében...
  • Molnibalage
    #604
    Egy jó játék ma a szememben az, ami nyílt és adnak hozzá toolt és jól moddolható. Az n+1 elképzelhető feature megalkotása nem a fejlesztők dolga. Nekik van EGY koncepciójuk, azt kell polírozni. N+1 moddernek n+1 nézőpontja van.
  • sakkay
    #603
    És itt jön be az, hogy jóval több lenne, ha a eredeti készítő adná ki lehetőségként. Sokan a macera miatt(bár most már a legtöbb telepítése egyszerű,de régebben nem volt az),vagy a félelem miatt nem töltik le(hogy valamit elcsesz. És igen biztos van átfedés. Ezzel együtt rámutattam a nagyon! komoly igényre a játékosok részéről. Ennyi.
  • Scharnhorst
    #602
    Mi a garancia arra, hogy a 385 781 mind különálló személy és nincs közte azonos letöltő?
    Mi a garancia arra, hogy az egyik 385 781 és a másik 326 753 letöltője közt nincs átfedés?
    Plusz ha még igaz is volna, hogy 1 millió lehet 10 millióan vették meg a játékot. Akkor is csak a piac 10%-a modozik ami a ő szemükben szó szerint a lófaszt kategória.
  • sakkay
    #601
    DarthMod Empire v8.0: 326 753 mondjam még???
  • sakkay
    #600
    A Clouds Across Europe 1.4 Extended pedig 385 781. Gyerekek....Több millió letöltés. Miről beszéltek????????????
  • sakkay
    #599
    Több száz kis mód van, és talán 100 nagy mód.
    Na most csak a sógunhoz és csak a dm4.4 módból 169 104 ember töltötte le.
    Csak egy!!! a sokból. Ráadásul az emberek közül 10-8 ne nagyon mer modokat letölteni, még ha akarná is.
  • sakkay
    #598
    Félreértettetek aszthiszem.(vagy nem) A program tartalmazhatna olyan dolgokat, amit jobban a realitás felé mutat, és nem a talmi(de nagyon hamar megunható),állandóan óriás léptekben fejlődő grafikára,de a régi gerincre építene. Nektek fel sem tűnik, hogy a róma óta ugyanaz a kampánytérképalapja? Ugyan azzal játszunk. Egy igazán nagy változás van a tengeri csaták. Sok ember is hozott valószínű. Egy kis változást az empire hozott a térképen , aztán utána meg az van(mondjuk most utalnak ezek megváltoztatására).
  • Nos
    #597
    Ha a fejlesztőknek az általad említett opciókra kellene energiát pazarolni, akkor azt máshonnan kellene elvenni. Tehát valamelyi a kárát látná, ami így bekerül. Én is támogatom a jobb gazdaságot, a jobb diplomáciát, a több népet, a jobb grafikát, a nagyobb változatosságot, de fejlesztőként ezeken belül nyílván a túlnyomó többség igényeit akarják kielégíteni. Persze lehetne 2017-ig, vagy még tovább finomítgatni a ficsőröket, de egyszer ki kell jönni a játéknak, ráadásul olyan formában, ami a többségnek megfelel. A modderek persze szerencsére elkezdenek változtatgatni rajta. Én használom a modokat, és minden tiszteletem a moddereké, de amikor valaki pl azért hord le egy játékot, mert abból a modderek jobbat csináltak alapvető logikákat nem ismer fel. A fejlesztő bármeddig tökéletesítheti, a modderek akkor is bizonyos réteg szája íze szerint jobbat fognak készíteni. Eleve a fejlesztőnek ki kell rukkolni valamivel, ami az ő végleges változata. Ekkor jön a community, és százan, ezren elkezdik modolni, de miközben tízezrével jönnek a hozzászólások. Elindul a modok evoluciója, mert csak az a mod marad fenn, ami érdekes, és annak is csak azok a részei, ami a tömeg számára tetszenek. Hát még szép, hogy ekkora bázissal és "közvéleménykutatással" lehet javítani az eredeti játékon. De ez nem azt jelenti, hogy gyávák a fejlesztők. Egyszerűen csak a modok már eleve az alapjátékra épülnek, és sokan elég gyorsan hajlamosak nem meglátni, hogy az alap mekkora fejlődés az előzőhöz képest.
  • Fec papa
    #596
    És azzal arányosan jóval több vette meg a játékot és játszotta mod nélkül. Egy mezei user nem fog modokat letölteni, és mezei user van 90%-ba a piacon. De szerintem hiába írom én is.
  • sakkay
    #595
    Jó akkor nézd meg a Total war centeren hányan töltöttek le olyan módokat, ami a realizmust növelte. nem 10000..jóval több.
  • Molnibalage
    #594
    Válassz bármit. A CIV V és CIV IV modokat is elenyészően kevesen használják. A CIV IV-nél a ROM totális elszálltsága kiváló példa arra, amikor minden mértéket elvesztenek a fejlesztők...
  • Molnibalage
    #593
    Látom nem érted. Ahány szabály, annyi MI, annyi variáció, annyi bug, és n+1-szer több tesztidő. Soha nem készülne el, mert annyi ideig tart tesztelni. Vagy buhalomként jönne ki, vagy totálisan balanszmentesen.
  • sakkay
    #592
    A skyrim talán nem a legjobb példa. Tényleg nem.
  • Molnibalage
    #591
    Nem gyávák, realisták. Nézd meg a Skyrimet. Milliós példányszámban adták el. A leghardcorabb modokat néhány ezer ember tölötte le. Hogy mennyien is használják? Még kisebb szám lehet...
  • sakkay
    #590
    Ezért mondtam, hogy bevezethetnék az opcióba a választás lehetőségét, ezzel is lemérhetnék mennyire van igény rá. Lenne. Szerintem több mint gondolnák.
  • Molnibalage
    #589
    És mennyire is népszerű az RTW szériával összevetva? Ja, hogy kb. semennyire...
  • sakkay
    #588
    A hangvételért elnézést, csak nem szeretem ha a felfogásomat kétségbe vonják.
  • sakkay
    #587
    Ez olyan mint a kereskedelmi tv. Ömlik a szar. Mi volt előbb a tyúk, vagy a tojás...szerintem le lehet butítani a z igényeket, de nem a végtelenségig.
    amúgy én is szimezek, Clifs of dover -Rise of flight.
  • sakkay
    #586
    Szerintem meg gyávák a kiadók, mint ahogy a film kiadók is...akkor derülne ki mire van igény , ha lenne alternatíva. sokan szeretik a szart, de sokan máár unják. És ugye van az az átmenet is.
  • sakkay
    #585
    Csak, hogy rámutassak mekkora baromságot írtál, javasolnám nézd meg az Európa universalis játékok összetettségét, igaz ott nincsen taktikai csata lejátszás. De ha a két kampánytérkép komplexitását összehasonlítjuk, (és a történelem szimulálását) akkor a te világrendedben' 2019 kellene léteznie.
    És ne gyere azzal , hogy ott viszont nincsen csata, mert a fejlesztők létszáma 1\100 arány.
  • Molnibalage
    #584
    Időm nincs játszani játékokkal lassan már 3 éve. XCOM-mal toltam utoljára rendesen tavaly októberben, azelőtt nem is emlékszem, hogy mikor játszottam utoljára. Tavaly áprilisban megvettem a Risen 2-őt, mai napig nem volt rá időm, hogy n+1 meglevő RPG-re sem.

    Amikor van időm, akkor egy hardcore szimulátort moddolok, szóval nagyon jól tudom, hogy csak a moddolás mivel jár. A fejlesztés még annál is nehezebb..

    A technikailag lehetséges előrelépést összetéveszted azzal, hogy mire van igény. Lehetne olyan FPS és harmadik nézetes akciójátékot csinálni, ami valós fizikán és sérülésmodellen alapul. Csak senki nem játszana vele, mert unalmas lenne 5 másodpercenként meghalni...
  • sakkay
    #583
    Te amúgy játszol módokkal? Kellene.
  • sakkay
    #582
    Hm. A nagy programok, mindig akkorát léptek előre, amit előttük százan nem mertek, és azt mondták lehetetlen. Ilyen volt a rome tw. Senki soha nem gondolta , hogy lehetséges abban az időben. Szóval ne gyere nekem azzal , hogy egyeseknek semmi nem elég. Lehet kifogást keresni miért nem lehet megcsinálni, meg lehet azon is agyalni hogyan lehet megoldani.
  • Molnibalage
    #581
    Képtelen vagy felfogni azt, hogy mivel jár egy játék kifejlesztése. A te igényed azt jelenti, hogy több játékot kell kifejleszteni, és az MI-nek mindnek boldogulnia kell. A végtelen sok opció = senkit sem találsz, aki a tieddel multizna. Stb.

    Láthatod, hogy a "mezei" igények is az egyik valaha volt leggrandiózusabb fejlesztéssé teszik. Azért mindennek van határa. Majd megmoddolják, de a userek 0,01%-nak igényiért erre senki nem tolja bele a fejlesztési idő 10+ százalékát úgy, hogy még balanszolni is kellene.

    Egyesek azt hiszik, hogy való élet szimulátorokat lehet fejleszetni. Be kellene látni a modellezés mélységének korlátait. Még egy tisztességes járványt sem lehetne rendesen lemodellezni, vagy annyira random lenne, hogy a játékos idegbajt kapna, mert annyira kiegyensúlyozatlanná tenné a játékot.

    Az MTW modellezte a pestisjárványt..? Tudod, mikor Európa egyes területein a lakosság 50+ százaléka kihalt. Na, ez laza évszázadra visszavetette Európát. Egy ekkora hatással mit kezdene egy játékos? Hát az MI? Stb.

    Egyeseknek lassan semmi sem elég...
  • sakkay
    #580
    mint..
  • sakkay
    #579
    Mikor ha nem most. Ők dobálóznak az óriás számokkal mind programozók, mind szakértők, és a pénz szempontjából is... szóval hajrá. virítsanak.
  • Molnibalage
    #578
    Meg n+1-szer annyi meló...
  • sakkay
    #577
    Én szerintem megérett a tw a totális változásokra. Ha megcsinálják legalább a lehetőségeket, de annyira nem mennek bele, már az is jó, majd a móderek.
    A legjobb viszont az lenne , hogy ha a komlexitást a menüből állíthatóvá tennék. Így mindenki jól járna, meglehet egy két nyomi is felnőne a feladathoz. Arról nem beszélve , hogy azok akik eddig azért nem játszottak a tw-vel mert nem elég összetett, vásárlóvá válnának. Lehet, hogy kevesen vannak, de mivel általában nem gyerekek, sokkal nagyobb a vásárló arány közöttük.
  • Prince23
    #576
    A Krisztus előtti időszakokban Európában minden bizonnyal csak két évszak lehetett. Kurva hideg volt anno, meg kellemes nyár volt. Én úgy tudom.
    Bár lehet tévedek