5627
10804749371368208052.jpg
  • McCartman
    #1055


    Nem tudom mit akarsz ezzel kompenzálni de a te dolgod.
  • Molnibalage
    #1054
    Meg egy totál bizonytalan és ismertelen hátterű valami. A válaszom igen, nem éri meg. Lehet, hogy nagyépűségnek hat, de leszarom. Én már az egyszerű és gyors megoldások híve vagyok. Keresek eleget és mint ítram kb. évi 2 játékot, a veszek.
  • McCartman
    #1053
    Sok kicsi sokra megy, ha nem hallottad volna még.
  • Kurfürst
    #1052
    Ha jól értem most azt bizonygatod hogy 8 ezer helyett 16 ezerért megvenni UGYANAZT hülyeség, illetve nem ér meg 10 perc googlizást.

    Ezt azért remélem Te sem gondolod komolyan.
  • Molnibalage
    #1051
    Ha belegondoluk, hogy 10 éve is volt 10-12 ezeres játék, akkor ma egy 16 ezeres az inflációt és a forint pocsék árfolyamát nézve teljesen reális. Reálértékben durva, de még olcsóbb is lehet, mint 8-10 éve az A listás játékok.

    Egyébként meg kinek van ideje annyit játszani? 3-4 éve vett játékokra nincs időm, mert inkább kratív hobbimat űzöm, vagy sportolok élem az életem, stb. Én, ha évi 2 játékkal játszom, az már sok. A Risent 14 hónapja vettem meg és el sem kezdtem, csak megnéztem, hogy hogyan néz ki. Ennyinél meg tökmindegy, hogy mennyibe kerül. Ha 50k lenne, akkor is megvenném.

    De most őszintén. Valahol a falnak megyek attól, hogy a 4-8 ezres net előfizetések korában valaki soknak találja ezt a játékért. Ahhoz képset, hogy netre mennyi pénzt költ el valaki, amit nagyrészt ki sem használ sávszélességben...
  • Although
    #1050
    Most nem ízlésekről beszélek, én se vagyok elájulva tőle, sőt. De nem vitatom hogy a 9e reális ár érte ha te úgy gondolod hogy ez 16e-t is megér, jogod van hozzá :)
    Max akkor gondolnám hogy megéri, ha a karaktert is tudnék csinálni, lenne egy solo story, eventekkel meg minden. Mellé még a meglévő tartalom na akkor igen :)
  • Molnibalage
    #1049
    Egy később végtelenül szénné moddolt játék, ami n+1-szer újrajátszható nem éri meg...? Ne vicceljünk már, ma ez 8 mozijegy ára, ami átlagos filmel számolva 16 órányi játékiő.

    A Skyrimba bele lehet tenni ennyi órát, csak értelme nincs. A szénné moddolt Skyrimmel azért nem játsztottam, mert annyira nem volt jó a sztori, hogy értelme legyen csak ezért. Ha ma vennék meg, akkor szénné moddoláva tolnám végig, de csak egyszer...
  • Although
    #1048
    Az érték-arány is van. Mindentől függetlenül, egy skyrim 9e volt. Amibe bele lehet tenni 50-80órát.Hogy mennyirej ó nem jó az más kérdés kinek tetszik kinek nem az szintén. De áránál van sőt!.
    Ez meg 16e. Nem igaz hogy csak pár cég érzi miért mennyit lehet elkérni. Akárhogy nézem ez nem 16e árkategória. Vagy 55e. simán arról szól a dolog, tudják ez a legnépszerűbb rész mindközül és dupla hasznot akarnak és igen, ez nem tetszik. Persze lehet egyet nem érteni.
  • Kurfürst
    #1047
    Mert most ugye pont a szabadidőmet töltöm ugye? :p

    Amúgy egy jó mérnöki fizetés mellett én is szarnék rá, de hát ugye jelenleg sajnos nem minden diploma ér ugyanannyit a piacon (a belefektetett energiától függetlenül).
  • szabi07
    #1046
    Senkit nem szeretnék rábeszélni csak javasoltam s megosztottam a tapasztalatomat,vitázni és "szétflémelni" a topicot főleg nem szeretném.
    Ha bárkit zavar akkor kérem a hg. törölje a hozzászólásomat .
  • szabi07
    #1045

    A dátumokat nézd!
  • Molnibalage
    #1044
    Soha nem értettem a garasoskodó embereket. Ha van 12k-m egy játékra, akkor van 16k-m is... Soha nem nézem, hogy most néhány Ft-ért hogyan olcsóbb bármi. Nem éri meg erre pazarolni a szabadidőmet...
  • Kurfürst
    #1043
    Ahogy elnézem van pár ilyen CD key-es oldal, ha jól vettem ki kb. az a lényeg hogy megveszik a kulcsokat olyan országokban (pl. oroszország, kína, mittomén), ahol lényeges olcsóbb a játék és ezt a jóárasított kulcsot adják tovább. Ebből következően vannak benne rizikók, support meg kb. nincs ha vmi gáz van, de azért az esetek nagy többségében működni látszik a dolog. És ugye 300-as euró mellett elgondolkodik az ember...
  • szabi07
    #1042
    Ellenőriztem 7 alkalommal!
  • Molnibalage
    #1041
    Nekem elsőre pedig valami halál illegál oldalnak néz ki.
  • szabi07
    #1040
    Igen kb 6-7 alkalommal! Barátaimnak is!
    Pay-pal on szoktam fizetni s kb 5-10 perc s kapod a kódot (autokey funkció)
    Nyilván csak olyan játéknál ami megjelent,de ezt írják is.
  • Kurfürst
    #1039
    Vásároltál már innen, megbízható oldal?
  • szabi07
    #1038
    Bas game+greek states culture pack 34€
  • szabi07
    #1037
    Itt 34€
  • Although
    #1036
    Azért ezek nem viccelnek.
    55Eur-ért van a steamen elővételbe.
  • Kurfürst
    #1035
    Egy kis hangulatba hozó (MTW2 mod: HEGEMON - Ancient Wars)

  • sakkay
    #1034
    Na most játszottam le a darth mod-al az eddigi legnagyobb tw csatámat...22000 fővel!!!!!!!Csináltam fotót is a hitetleneknek,de csak bmp-ben mert azt tudja az ingyen frapsom'. Mit mondjak. Döntő csata volt. Egy csapásra megváltozott a politikai helyzetem. Most nézem, az fps nem azt mutatja ami volt-gondolom a fényképezés miatt, mindenesetre átlagban olyan 22-3 fps volt, persze néha lement 10-15 körülire, viszont vh grafikán. Amit még megfigyeltem-és ha azt megoldanák már a Shogun is alkalmas lenne ekkora csatákra gyengébb gépen is-hogy a halottak elképesztően leveszik az fpst, miközben ha egymás hegyén hátán vannak feleslegesen számolja a halom alját.
  • ozzz
    #1033
    Próbáltam utána olvasgatni a bersekereknek, külföldi fórumokon, mert ez engem is érdekelt és leletek alapján tényleg volt kardja akkoriban a germán népeknek. Viszont ilyen érdekes alakú meg markolatú, szinte tompa végű, egy élű kardok voltak. Majdnem egy hosszabb macsétához hasonlítanak.
    Persze nem volt nagyon elterjedt, inkább csak a tehetősek, ill gondolom azok akik tudtak "szerezni" maguknak azoknak volt.
    De szerintem nagy részt inkább tényleg lándzsát, és más fejsze szerű eszközöket használhattak harcra gyakrabban. Én vegyesen adtam volna nekik fegyvereket, egységen belül is. Egyiknek kard, másiknak fejsze, harmadiknak valami buzogányos bunkó lenne a kezében.
    De lehet tényleg mindnél kard volt?
  • sakkay
    #1032
    Én ezért vagyok nagyon válogatós. A baj az , hogy az alapjáték alapból ökörségekkel van teli pl. Shógun: rohangáló emberek,2*idő gyorsítású mozgással(mármint alapidőben),10 sec alatt 200 halott, szuper íjászok röntgen szemmel stb.. Ez nem szubjektív, ez nettó baromság..pl van egy mód ami szinte csak ezt változtatta(kivéve az íjászokat) csomószor azt használtam.
  • Kurfürst
    #1031
    Na ez pont egy olyan mod aminek évek álltak rendelkezésére.. az a baj a modokkal, hogy nincsenek tesztelve rendesen ill. csak néhány ember teszteli, az ő ízlésvilágát/meggyőződését tükrözve. És sajnos egy csomag az egész a Total War játékokban, nem tudsz szemezgetni hogy akkor neked inkább új, szebb egységtextúrák kellenének, de az egység boost az nem. Sajnos amióta nem szöveges file-ban van mindez, nem nagyon tudsz belenyúkálni, az MTW2-t pl. egész jól a saját ízlésemre moddoltam (ott szvsz az eredetiben a lemezpáncélok alig hoztak valamit a védettséghez, a lovasság is legyek módjára hullot. +2 armor a plates egységeknek és +6 defense a lovasságnak ezt megoldotta, amúgy ahogy elnézem a Shogun is nagyjából ezt követte).

    Spec. én a Berserkereknek a kardját már most moddolnám fejszére :D gondolom az első realizm mod meg majd jól kiveszi őket, mert hogy ilyen nem volt. :D
  • sakkay
    #1030
    A legtöbb modnak időre van szüksége míg kiforrja magát. Sokszor fél év, és ég és föld.
  • Kurfürst
    #1029
    Az ETW-hez készült egy realism mod, amiben azért eléggé hozzányúltak az egységekhez. Speciel amit a tengeri egységekkel csináltak az tetszett (sokkal szívosabb, de nehezebben manőverező hajók). Közelre voltak új lőszerek, a sorhajók pl. dupla ágyugolyókat lőttek közelre.

    A földi már olyan felemás volt... egyrészt a iszonyatosan felturbózták a tűzgyorsaságot, minden egység mass fire-t lőtt (de a sorgyalogság sokkal kisebb távra, 50 méterre) és sokkal tömöttebb sorokban harcoltak. Idáig oké, tetszik, a "csak az első sor tüzel" pl. kifejezetten irritáló volt. A tüzérség hatékonyabb lett, jobban befolyásolta az űrméret a tulajdonságait (kb. nagy tűzérség pusztítóbb de lassabban lő, a hajókon is)

    Viszont: a morál gyakorlatilag nulla volt, teszt csatában rohamnál gyakorlatilag adtak egy pacsit egymásnak és máris futott az egyik. Volt valami teljesen értelmetlen, morál szerűen működő formation state, ami kb. abban merült ki hogy mindig szétesett (disordered, a gép nem is tudta kezelni nagyon, persze, az eredetiben nem volt benne), gondolom ezért is futottak el annyira. A lovasság mindent legyakott, übertáp volt, mert csak, kivétel a keleti/iszlám/hindu lovasság, mert valami gyökér modder kitalálta hogy az szar volt a nyugatihoz képest, mert csak (aham). "Keleti" gyalogság detto - az még oké hogy nincs bajonett náluk. Egymást még annyira sem tudta eltalálni a gyalogság, mint az rendes életben (megjegyzés: tisztában vagyok vele hogy tényleg szarul lőttek, na de nem 50 méterre meg még közelebbre...), volt egy bazi nagy füstfelhő meg puskaropogás, amiben nem halt meg szinte senki. Ugyanez igaz a könnyűgyalogságra is.

    Delete, vanila ETW vissza...
  • sakkay
    #1028
    Pont a dart mod oldotta meg a problémát később, nagyobb zónákat rakott, választható legyen-e ostrom stb..próbáld ki most. Nagyon komoly beállítási lehetőségek vannak.
  • sakkay
    #1027
    Természetesen, csak nem akartam egymagam itt mod napot tartani.
  • Belkar
    #1026
    Nagyobb térkép, új frakciók, új eventek, több provincia, új zenék, több egység (a régiek is teljesen máshogy néznek ki), rengeteg grafikai újítás a kampány térképen a legapróbb dolgokig szóval összességében jobb az egész :D
  • Molnibalage
    #1025
    Minben több a SS mod?
  • ozzz
    #1024
    A Warhammeres vagy akár a Lord of Ringes M2TW modok is nagyon jól sikerültek, CaW talán annyiban jobb, hogy lőfegyveres egységek miatt jobban kihasználja a lehetőségeket. De még van jó pár nem fantasy, hanem történelem hűen szerűen alakított mod is ami nagyon jó, Broken Drescent pl.
    Az M2TW alap játék, nem lett annyira jó, ezért is nyúltak bele sokan. Viszont ha jól megcsinálják a R2TW-t akkor nehéz lesz úgy belenyúlni, hogy az jobb legyen modolással. Mivel a motor az adott korra és játékfajtára készül. Láthatjuk is, hogy az ETW óta olyan nagyon nem tudnak belenyúlni a modolók a játékba. Most is így lesz, hogy külsőt és esetleg 1-2 egység mozgási apróságot, statisztikákat tudnak csak majd módosítani.

    Az egységlétszámba viszont tényleg nem lesz érdemes belenyúlni, mert felfogja borítani a játék egyensúlyát, játszhatóságát.
    Emlékszem , mikor kipróbáltam valami ETW modot amiben ilyen 500 fős egységméretek voltak, és a 10 egységemmel nem fértem el a pályán szélében csak ha 2 sorban egymás mögé állítottam és egymást lőtték szinte.
    Meg valóban ostromoknál falra mászásnál is csak akkor lehetne ezt megoldani, ha áttervezné és szerkesztené valaki az épületek méreteit. Ez pedig nagyon nagy munka, szerintem évek kellenének hozzá, hogy egy ki mod team megcsinálja. Kevés embernek van ennyi türelme hozzá, hogy ennyit dolgozzon egy modon. Szóval ez szerintem nem jó ötlet.
    Majd eljön az az idő pár év múlva, hogy az átlag gépek is bírják a 400-500 fős alap egységeket is, akkor majd eleve olyannak fogják készíteni a csatákat. Addig viszont ez eléggé olyan, mintha kis dobozba autót akarnánk csomagolni, vacak.

    Viszont a RSII mod nekem azért csalódás, mert bár nagyon látványos és élvezetes lehetne, ha nem fagyna ki kb minden 3. csata közben vagy után. A sokkal kevésbé játékba belenyúlt darth moddal, jobban elvagyok.
  • Belkar
    #1023
    Ha már modok akkor a két legjobb M2tw modot se hagyjuk már ki

    Stainless Steel ami lényegében az M2TW minden porcikáját tízszeresen feljavítja és az alapjáték olyan ehhez képest mintha ovodásoknak csinálták volna.

    Third Age az örök kedvenc ami már inkább egy külön játék mint mod.

    Remélem a CA tényleg betartja az ígéretét és odafigyelnek a Rome 2 modolhatóságára mert az minden más elemnél fontosabb szerintem.
  • sakkay
    #1022
    Gondolom az alapötlet is miattuk jött elő..meg a közönség lelkes fogattatása miatt. Tényleg szép, pedig engem hidegen hagy a téma.
  • ratgab
    #1021
    Hihetetlen részletességgel megalkotott Warhammer mod. Iskolapélda lehetne sok fejlesztőnek és már rég önálló játékot kéne a fejlesztőkkel csináltatni (remélhetőleg a Warhammer fantasy játékban, ami TW alapú lesz szépen beveszik a modder társaságot, mert kiváló minőségben dolgoznak az említett orosz kollégák!)
  • sakkay
    #1020
    Ezek csak főleg a grafikát mutatják..de pl egy két mod szinte új játékot teremtett...na és onnan loptak kb kismillió ötletet. Ha megmondod melyik tw az ami érdekel, mondok hozzá modot ami tetszeni fog.
  • sakkay
    #1019
    Ugyan én nem vagyok oda az ilyen fatasy dolgokért, de sokan megőrülnek ezért a med 2 engines' modért.
  • sakkay
    #1018
    Csata.
    Rome surrectum2-Mod.
  • sakkay
    #1017
    Gondolnád , hogy ez a Rome tw?Kicsit tuning!
  • sakkay
    #1016
    Ok persze. Csak kétlek nézzed meg komolyabban hová fejlődött ez a dolog-nem egy csávó hivatalos alkalmazásba került és van, akinek a steam támogatja a multis csatáját-a modos játékkal. (Mondjuk ez lehet általános a steamos játékoknál mint lehetőség, ezt nem tudom.) De az tény , hogy a legnagyobb módok sokkal! kifinomultabbak, és stabilabbak mint az alap. A legjobbak. És rengeteg a gagyi, de csak némi utánajárás kell és kész.