5627
10804749371368208052.jpg
  • Paladin
    #1175
    Ez jó lesz, ha jó lesz :)
    (Bár mondjuk mindig ígérik, hogy a diplomácia meg politika mennyire jó lesz, aztán nem szokott annyira bejönni, de el kell ismerni, hogy azért nagyon sokat fejlődött már a kezdetek óta)

    Konkrétan pl a repkedés engem majdnem annyira hidegen hagy, mint az (azt hiszem) MTW2-ben behozott "no more army of clones", vagy a később fényezett szuper harci animációk - a csatát úgyis kizoomolva vívja az ember.

    Az egységkártyákkal meg úgy vagyok, ahogy a Shogun2-nél - nekem annyira nem jön be, de az egész design-hoz, hangulathoz marhára illeszkedik (arra nem lehet rossz szava senkinek).

    Szóval remélem én is, hogy ez faszán meg lesz csinálva.
  • TomDantes
    #1174
    Ez például szerintem megint csak sokkal érdekesebb, mint hogy jaj repkedő egységek, de még az egység kártyáknál is-bár szerintem se szépek, de teszek rá. Nem tök mindegy? Nekem ez lényegtelen.

    Ez a hír lényegesebb, legalábbis remélem, hogy nem csak egy üres marketing duma, hanem tényleg meg is valósították. És remélem a belharcok nem azt jelentik, hogy hopp fellázad időnként egy-egy város, olyat az összes eddigi TW tudott, az nem túl érdekes.

    De ha tényleg rendesen megcsinálják ,hogy polgárháborúk, egymás ellen császárok, politika, az nagyobn fasza lenne.-És a repkedő légiós, meg hogy nem úgy fogja a kardot vagy tököm tudja mit a kezében ahogy kell( valahol ilyet is olvastam, hogy ezért szar!) továbbra se érdekes.
  • KingPunisher
    #1173
    "Ocsmányak a kártyák" :D azért ez így erős, inkább egyes emberek ízlésvilágának nem túl tetszetős.
    Nekem is furcsa volt első ránézésre de teljesen illeszkedik az adott korba, simán telitalálat..
    Az 1 év/kör azért lenne gond mert elveszne egy taktikai lehetőség.
    Most az hogy 6 év az adott út engem nem zavar ^^ japánt is be lehet járni egy hónap alatt a seregeknek pedig volt vagy 10 év :P
  • Pluskast
    #1172
    Ja ezen én is jót mosolyogtam :) Repkedő légiósok. Biztos azt fogom figyelgetni a csata hevében, hogy repkednek. Eddig az összes TW sorozattal játszottam és kb jó ha a csaták 1%-nál zoomoltam ki tökig a játékot. Max az elején a csata előtt megnéztem, hogy milyen szépek az egységek de utána tojtam rá, mert a legtöbbször nincs is időd rá meg nem is célszerű.
  • ozzz
    #1171
    Nekem tetszik ez a klasszikus stílus, ha már a realizmusnál tartunk, jóval korhűbb ez az egységkártya kinézet. Egyébként is tetszenek az ilyen ókori képrajzok.

    A videóban látott 1-2 egység egyensúlytalanságán kívül, (ami még béta állapot volt) igazán nem tudok sok rosszat mondani.
    A kinézetet, meg majd alakítják a történész modderek ha szerintük nem tökéletes. De én azt ránézésre nem mondom meg, hogy nem jó színű valamelyik sisakja.

    Viszont ami igazán érdekel az a játékmenet, hogyan oldják meg az 1 kör 1 év dolgot leginkább, illetve a diplomácia és az AI képességei érdekelnének. Ezek az igazán fontosak szerintem, nem az elefánt fülmérete.
    Remélem lesz játszható demó vagy még jó pár gameplay vidi, szeptember előtt.
  • Molnibalage
    #1170
    Bár csak az alap RTW-vel és minimális MTW2-őt toltam, de egyetértek azzal, hogy ezek az UI cardok ocsmányak, teljesen eltüt az UI többi részétől, stb.
  • sakkay
    #1169
    Ez tényleg ízlés kérdése. Mondjuk nekem nem tetszik, de nem is zavar.
  • sakkay
    #1168
    Így van hagyjuk.
  • Nos
    #1167
    "Most ugly UI cards ever to date "

    Szerintem a unit cardok a lehető legjobbak, az összes részt összevetve. Egyszerűek, ízlésesek, az ókori görög vázák grafikai stílusát követik.

    Nálam a kártyák miatt plussz pont a designereknek.

    (De ízlések és pofonok.)
  • ratgab
    #1166
    "Egy közülük több időt öl a játékba, mint egy átlag sutyerák".

    Ezt most érvnek szántad? Lehet, hogy egy "átlag sutyerák" nem játszik annyit, mint egy TW centeres felhasználó, aki több száz órát beletol. Csak tudod lehet, hogy az a sutyerák viszont fizetőképes keresletet jelent a több száz órát játszó (valószínűleg marhára ráérő és valószínűleg nem dolgozó diákkal) felhasználóval szemben.

    Na de tényleg hagyjuk, mert baromira nem is érted miről hadoválunk.
  • sakkay
    #1165
    Az és más is.
  • sakkay
    #1164
    Kíváncsi vagyok (gondolom az előző témát elég jól kiveséztük), hogy láttátok e a kampánytérkép-térképén,-hogy területekre van osztva a tenger. Ez akár jó is elsülhet. Viszont nagyon remélem revideálják az egy év egy kör, elosztást, mert ahogyan nézem, 6 év lesz eljutni Rómából Egyiptomba.
  • sakkay
    #1163
    Bocs...10 átlag sutyerák.
  • sakkay
    #1162
    Akkor gondolom az a pár ezer ős felhasználó a TW centeren is húzzon a sunyiba ugye? Egy közülük több időt öl a játékba, mint egy átlag sutyerák.
  • ratgab
    #1161
    Jah. Oké, így tiszta a dolog. Egyébként meg csak poénkodtam. :-)
  • ratgab
    #1160
    Shogunban mint említettem nem a gyorsasággal volt gondom, hanem hogy nem volt különbség az egységek között, minden klánnál ugyanazok voltak (értem én, hogy ez akkoriban így volt, de a változatosságot totálisan agyonüti, legalábbis számomra).

    Shogun 2-ben mint ahogy Tom én is a diplomáciát utáltam még nagyon. Fél Japán a tiéd és a kis fing klánok hadat üzennek neked. Értem én, hogy a sógunátus fontos dolog volt akkoriban, de ez azért a józan észnek bőven ellent mond.

    Nekem már ott köröket ver az előző részekre az új rész, hogy a kedvenc korszakomban játszódik. Imádtam a Medievel 2-t is, de ami a legjobb volt az a Rome. Ha már kapok egy Empire szintű játékot római korba ültetve, korabeli harcosokkal, változatos egységekkel (népenként legyen jó pár eltérő speciális csak általuk toborzható csapat) én már élvezettel fogok nekiülni. Sőt még vihorászva fogom a DLC-kben kiadott plussz népcsoportokat is megvenni mindenféle szemrebbenés nélkül.
  • Nos
    #1159
    én a hivatalos fórumon lévő háborgásra gondoltam, az egész onnan indult még itt is
  • ratgab
    #1158
    "Csak azt mondtam, hogy ha valami nem tetszik, azért szólni kell, mert ha senki nem háborog, akkor biztos benne marad."

    Egyrészt nem fogják már megváltoztatni, másrészt ha itt leírod azt látják a fejlesztők? :-)
  • Paladin
    #1157
    Az ember azt kritizálja, amit lát.
    Lehet, hogy fanboy barátunknak semmi sem jön le a látott csatajelenetekből (merthogy volt már korábban is csatavideo), másnak igen.
    Főleg ha az ember a korábbi TW-k ismeretében (igen, a Rome 1 óta, amióta a Sega a kiadó, vannak ugyanezek az arcade elemek) már tudja, mit figyeljen.

    A Total War az első Shogunnál azzal fogta meg az embert, hogy nagy(obb) léptékű és (meglehetősen) realista csatákat lehetett vívni, azóta se nagyon van párja szvsz.
    Ez kezdett megbotlani a Rome 1-ben már, és bizony aki fan volt korábban, már ott is húzta a száját a felpörgetett sebesség miatt (vissza lehet keresni ha valakinek sok idje van). Persze sokkal több volt a pozitív változás, és lelkes rajongók ezt a hiányosságot napok alatt orvosolták. (De nem az ő dolguk lenne, és az ezeket javító modok megjelenési gyorsaságából látható, mennyire nem lenne nehéz beépíteni mondjuk kétféle választható rulesetet)

    Azóta mindig hasonló a tendencia, villámgyorsan mozgó egységek, pillanatokig tartó csaták az alapjátékban.
    Ez pedig nem a hardocre stratégáknak fáj, hanem bárkinek, aki egyáltalán stratégiát akar játszani - a felgyorsított összecsapásokkal éppen a lényegéből veszít sokat a program, mert egyszerűen nincs idő taktikázni.
  • Nos
    #1156
    Kedves TomDantes, egyáltalán nem mondtam, hogy rossz lesz a játék. Az eddig látottak alapján szerintem nagyon fog tetszeni, és rengeteg időt bele fogok ölni.
    Csak azt mondtam, hogy ha valami nem tetszik, azért szólni kell, mert ha senki nem háborog, akkor biztos benne marad.

    És igen, fontosabb a gazdaság, a diplomácia és az AI, csak azok egész másfajta problémamegoldást igényelnek, mint ahogy leírtam az előző hozzászólásomban. A harciszekér meghajtású római légideszant valószínűleg elég könnyen kezelhető lenne, és valószínűleg szándékoltan került be.

    Részemről a vita lezárva. Ennyit nem ér. És még egyszer, szerintem jó lesz a játék, és szerintem is fontosabb sok általad felsorolt dolog, de attól még ezt is ki lehetne javítani.
  • KingPunisher
    #1155
    Had fikázza nincs ezzel semmi baj, de ne offoljátok szét a topicot teljesen.
    Bár azt én is hallottam hogy Rome2 utáni gagyi lesz :D
  • ratgab
    #1154
    Azt próbálja magyarázni Tom egy kissé érdekes hangnemben, hogy a kritika akkor jó, ha megalapozott. Amíg nem játszottál vele nem tudsz hiteles véleményt alkotni, csak találgatsz.

    Sok játékos szokása hogy megjelenés előtt ítél, ami nagy hiba.
  • ratgab
    #1153
    Nem megyek bele értelmetlen vitába. Meg nem is tudunk még konkrétan semmit. Majd ha lesz játszható verzió, ha kijött a játék szeptemberben, akkor majd visszatérhetünk rá. Addig csak szócséplés az egész.

    Nekem már a korválasztás miatt hatalmas plusszal indul a játék (se a shougun, se az empire nem jött be első sorban a korválasztás miatt, másodsorban az ugyanolyan egységek miatt, harmadrészt a bugyuta toborzás és építkezés miatt. Valószínű ezek ugyanúgy benne lesznek a Rome 2-ben sajnos, legalábbis a toborzás és építkezés biztosan, az első kettő meg talán jó lesz) , nem nagyon lehet lerontani, de biztosat majd akkor mondok, ha már játszottam vele 5 órát.

    Te meg nyugodtan fejtegesd tovább, hogy miért lesz rossz a játék, csak már kissé unalmas. Egy dolgot felejtesz el, hogy egyrészt ez egy játék és a valós dolgok beépítése nem feltétlen eredményezne jó játékmenetet, másrészt meg nem mindenki olyan "szakértő" mint te vagy és nekik talán úgyis megfelel majd ahogy kialakítják. Üzleti szempontból (mert hogy a játékmenetet az üzleti szempontok is befolyásolják mégpedig, hogy lesz a legjobban eladhatóbb a dolog) és ebből a szempontból a valóság beépítése nem biztos, hogy megtérülne.

    Ha ettől neked nem lesz jó a játék, akkor játssz mással. De akkor nem is kell ide bejárkálni szidni egy olyan programot, amit még csak képen, meg videón láttál, játszani meg egy másodpercet se játszottál vele. Hiteltelenné tesz, ha láttatlanban fikázol valamit. De ez már a te dolgod.
  • sakkay
    #1152
    Ügyes vagy , hogy feltűnt. Főleg, hogy eddig alig adtak ki olyan videót amiben ez nincsen bent. De ha már itt tartunk, nekem pl tetszik a játék színvilága-és bár találtam azért hibát-de nagyon jók a tengeri csaták. Az , hogy evezős hajók lesznek benne főleg, segít hogy élethűbb legyen a harc de ne az élvezet rovására. Lásd NTW-ETW.
  • TomDantes
    #1151
    A grafikája se tetszik. Áh...márha lesz , nem fog tetszeni, mert megmondó ember vagyok. Éspunktum

    Értem én azt is, hogy eddig látottak alapján. De eddig nem láttunk szinte semmit. Pár kép, egy beállított videó? Hű.

    Majd olyan 20 beleölt óra után, akkor már lehet egy ilyen játékról rendes véleményt formálni. A többi meg továbbra is csak ökörségekbe belekötés.

    Bánja a tököm , hogy például mekkorát ugranak a rómaiak...ki a fene figyeli majd ezt harc közben? Hát persze az, aki mindenbe bele akar kötni, mert ezt élvezi. Nekem fontosabb, hogy legyen egy nagyjából épkézláb AI a csatában. Na, ha ez szar lesz, jogosan lehet mondani, hogy nem jó.

    Arról nem is szólva, például nekem ebben a videóban az tűnt fel, hogy az íjászok ilyen szalma golyókat vagy mifenéket gyűjtanak fel, és görgetik le, nem nagy dolog, de jó kis taktikai dolog, mint a Empire-ben ahol lehetett végre sáncot meg karókat letenni, meg aknát letenni. Ja, nekem ez tűnt fel, nem az hogy mibe kössek bele, csak hogy moroghasak mint a bolhás kutya.
  • sakkay
    #1150
    Hm..hát szerintem ezt majd akkor mond ha kijött. Amúgy neked mi a gondod vele?
  • sakkay
    #1149
    Senki nem(de legalábbis én) nem állítom, hogy elbaszták, itt többen arról beszélgetünk ha még szabad, hogy az eddig látottak alapján, nem tetszik a dolog. Ki habitusától függően, pro és kontra. Valaki azt írja nincsen remény én nem, de nem tetszik amit eddig láttam-hogy egy Gallust idézzek"szabad ember vagyok egy szabad hazában!-(csak úgy mellesleg az utolsó szavai voltak) és ez akkor is így van ha szétrobban az agyad. És még csak hülye sem vagyok.
  • TomDantes
    #1148
    Szerintem a Rome 2 után jövő Total War rész nagyon szar lesz. Már ha lesz, de ha lesz az lesz. Árkád gagyi. Igaz, még az se biztos hogy lesz, semmit nem tudni róla, de én már most meg mondom előre. És nekem van igazam. A rome 2 után következő rész, nem is lesz történelem hű. Hát nézzétek már meg! áh, én nem venném meg.
  • TomDantes
    #1147
    Tök jó, hogy a két hónap múlva! megjelenő Rome 2-őt elbaszták. Mert te tudod. A lottó számokat is látod előre? Nem kell mind az öt, én megelégszem kevesebb pénzzel is, csak négyet adj meg oké?

    Na mindegy, nem írom le újra, mert valami oknál fogva nem fogod fel, hogy egy még meg sem jelent játék olyan dolgok miatt szar, amit meg a korábbi TW részeknél nem baj.

    Ha valaki nem látja be, hogy hülyeség...akkor az hülye.

    Félre értés ne essék: ha miután megjelent a játék!!!
    és utána jönne az értelmes!!! krtika, hogy teszem azt, bugos, vagy nem jó a diplomácia, túl könnyű, vagy túl nehéz, vagy rossz a gazdaság, vagy nem jók a csaták mert ostoba a gép...ezt simán elfogadnám, és ha igaz, egyet is értenék vele. Mintahogy a korábbi részeknél is mindig.

    De kössünk bele ökörségekbe, amikor még ki se adták...
  • sakkay
    #1146
    Nem üvöltene senki, mert azóta sem jelent meg ilyen a témában, így mindenki örülne , hogy nini ilyet is lehet. Ha lenne egy csomó ilyesmi, pont leszarnám , hogy a TWR2-tőt el*aszták. De nincsen.
  • sakkay
    #1145
    Akkor szóljon arról, milyen nagyszerű a játék. És még mi mindent raknak bele..biztos. Kezdheted!
  • TomDantes
    #1144
    Abban biztos vagyok, ha a Rome 1 most jelenne meg, -persze 2013-hoz igazított grafikával- versenyt üvöltene ez a sok hülye hogy mekkora szar. Mert manapság mindenben csak a hibát kell keresni, meg szarozni, és természetesen hónapokkal a megjelenés előtt, mert úgy a menő.
  • TomDantes
    #1143
    Hogy jön ide a Napoleon meg az Empire? Mi van? Mit hordasz itt össze? Nem erről volt szó egyáltalán.
  • ratgab
    #1142
    Maradjunk csak annyiban, hogy az ilyen dolgok engem nem zavarnak. Játszani szeretek nem hibát keresgélni. Ha élvezhető a játékmenet az ilyen apróságok pont totálisan elnézhetőek.

    Aki meg ilyeneken fenn akad az vagy keressen más hobbit, vagy csak simán hagyja ki a játékot.

    Annak, hogy több száz hsz-e azon agyaltok, hogy miért lesz szar azzal semmit nem értek el, csak nő a hsz szám. Nem tetszik keress mást, ami szórakoztat. Azért nem kell vele játszani, mert Total War.

    Az a baj, hogy a játékosok elfelejtik manapság, hogy a játék szórakoztatásra való. Ha ezt nem éri el, akkor azzal csak az idődet pocsékolod és nem szórakozol.
  • sakkay
    #1141
    Te figyelj haver, szedd össze magad, ne hisztizz itt, aztán nyugtató megmondtam. Ki vagy te , hogy nekem toljad az okádásod!? Vitázni lehet, meg ugratni a másikat de ez már simán tipikus netes trollkodás! Az Empire utáni Napóleon nem is igazi folytatás-semmi, azaz semmi nem volt benne új-kezdve a motorral. Amúgy meg akkor lehet az élethűséget legjobban összehasonlítani, ha ugyanazon történelmi korban játszódna a játék-de ez csak megjegyzem. Amúgy meg keresed már kis csákó a régi tw játékokhoz való hozzászólásaimat, aztán mondjál kettős mércét. Az empire óta hiányolom a komoly fejlődést.
    És ne beszélj velem így többet!
  • TomDantes
    #1140
    Ja, tudom. Persze 10 éves, meg mod-ok...eh. Hülyeséget beszélsz. Vagy mindegyik részen követeld meg a történelem hűséget, vagy egyiken se. Az nem megy, hogy csak az egyiken, a másikon meg nem. Vagy mind a két résznek elnézed, vagy mind a két rész szar, mert nem történelem hű.

    Tudod, akik kettős mércével mérnek, azok undorító okádék szar alakok, elvakult ostoba seggfejek. Már bocsánat a kifejezésért, nem sértésnek szánom, de döntsd el ilyen akarsz-e lenni. Rohadtul utálom a kettős mércével mérőket.
  • sakkay
    #1139
    Nem kell gratulálni érthetően leírtam , hogy miért. A roma 1 részét sem szidom azt is leírtam , hogy miért. Viszont az emlegetett fejlődések' az empire óta megvannak..,hogy is van ez?
  • TomDantes
    #1138
    Viszont a történelem hűséget számon kérni továbbra is akkora hülyeség! Sokadjára írom le, a Rome 1 se volt történelem hű. Rohadtul nem volt az! Ott miért nem hányod az epét , hogy mekkora szar?! Miért csak ennél baj? Ott miért baj? Ha a történelem hűség neked ilyen fontos, akkor a Rome első részét is szidni kéne!

    Vagy kettős mércével mérsz? Az nagyon fasza...akkor gratulálok.
  • TomDantes
    #1137
    Na igen, a fejlődés. Ez már más kérdés, és ebben egyet is értek, ha nem fejlődik semmit az egyik epizód a másik után, az baj. Van amiben fejlődött is. Például van már tengeri csata. Van kutatás, ami szerintem értelmesebb megoldás, mint hogy simán felhúzok egy épületet, és akkor már gyárthatom is új egységeket.
  • KingPunisher
    #1136
    Most mi van mi van mi van ? :D
    Miért lesz gagyi nem értem ? Amit én eddig láttam igen jó volt, a repülő unitok meg azért repülnek hogy lássunk is valami csodát. :D
    A vér megoldása sem volt élethű de rendkívül hasznos volt stratégiailag is..
    Ezek direkt ilyenek, ezeket az elemeket kicsit el kell túlozni hogy látványosabb legyen.
    A gond itt csak az AI lehet mind csatában mind a kampány térképen, eddig ezt nem sikerült megoldani, most sem fog :P de talán javul némileg.