5627
10804749371368208052.jpg
  • sakkay
    #1135
    De leírom azt is-hogy ne csak már általánosságba vitázzunk, hanem személyesen is-nekem mi lenne a belépő szint.
    Nagyon komoly fizika a csatákban-még mindig van rá esély.
    Sokkal több, mélyebb diplomácia-még mindig van rá esély.
    Komoly gazdasági változások, és könnyű modolhatóság-erre is van esély.
    Ha ez kijön, a moder gyerekek kijavítják,te meg játszol az alap fossal örömésbódogság. Nekem akkor lesz k*rva nagy gondom, ha az alapmotor is el lesz cseszve, és nem lehet mit csinálni vele. Na ennyi. Ha ennél is több lesz akkor meg nekem is alapból örömésbódogság.
    Ezt azért írom mert soha nem írtam azt , hogy tuti szar lesz..nézd vissza..csak azt , hogy mi nem tetszik eddig.
  • sakkay
    #1134
    Figyelj már. A játék fejlődése folyamatos..csak egyre lassabb. Ezt sokan jelezték, és mivel a Rómát amúgy is sokan várják, mindenki komoly fejlődést akar...de legalábbis a többség. Stratégiáról, diplomáciáról, gazdaságról alig van infó..így azt fikázom ami van, és nem tetszik.
    És akár mennyire játék-ez történelmi!!!!játék, így joggal várhatunk történelmileg hiteles!!! dolgokat. Ez itt a probléma.
  • Fec papa
    #1133
    Ki írta hogy szar?!

    Mi az hogy eddig milyen volt? Te szerinted nem változhat semmi egy újabb játékban. Gondolom te tartod el az EA Sports is, mert ők aztán tényleg évtizedente 1szer ha csinálnak valami újat.
  • TomDantes
    #1132
    Ja. Mert a repülő légiós a játék legfontosabb eleme

    A stratégiai rész? Kit érdekel

    Diplomácia? Szarok bele.

    Gazdaság? Nem izgat.

    De repülő légiós? Úh, ettől már az egész rossz...úgy hogy még se jelent! De már rossz, mert ez a legfontosabb!

    De tudod mit? Az a szerencse, hogy a korábbi TW részekben nem volt ilyesmi. Ja de várjál mégis csak volt. És mégse vertétek az asztalt miatta. Ez nem fér a fejembe.
  • TomDantes
    #1131
    De képzeld. És? Hogy jön ez ide? Nem az a lényeg! Komolyan. Még egyszer leírom.
    Azért szar a még meg sem jelent Rome 2 mert árkád, nem realisztikus, és nem történelem hű?

    Komolyan, eddig is ilyen volt minden TW rész. Akkor meg? Mi fene a gond? Hogy jé, egy árkádosabb , nem túl történelem hű stratégia sorozat következő része szintén árkádosabb nem túl történelem hű lesz?
  • sakkay
    #1130
    Gondolom életben nem játszottál moddal ugye. Főleg nem surrectummal, vagy europabarbarorummal. Már csak azért, mert kb a 100% ki lett javítva annak, amit a romai érára írtál. Kivéve a katonák halhatatlanságát. De az általad leírt formában hülyeség is. Nem megyek bele a tört háttérbe, amíg az állandó hadsereg kialakult, de maradjunk annyiban hogy nem ez a fő probléma semelyik! tw progiban.
  • sakkay
    #1129
    Elég baj az neked...
  • ratgab
    #1128
    És az, hogy repültek 3 métert (hahó látványelem) az olyan irdatlan nagy probléma? Már magát az alapproblémát sem értem.
  • AnuluWork #1127
    Olyanról vitatkoztok, mint az egyik Prison Break epizód kapcsán Kellerman "leshotgunolása". Aztán a "véglegesben", az utolsó részben meg ott virult a feje. Mit virult, lezárta végre azt a rétestésztát is. :)

    Ez egy STAGE DEMO volt. Bemutatta végre a térképet, és láttunk egy csatát. Ennyi. Sem többet, sem kevesebbet nem lehet róla tudni. Az is lehet, hogy az az egyiptomi ballista baromi tápos volt, és a rohamozó "sorcohors" pedig totál noob. Lehet, hogy ezért döglöttek meg többen belőle, és repültek 3 métert. Az is lehet, hogy ha nem noob az ellen, akkor kevesebben halnak meg, és csak tíz centit repülnek fel a népek. :)

    Ha szeptemberben is ugyanez lesz, akkor lehet izgulni, de lefogadom, hogy itt kb. mindenki 100+ órát fog beletenni az első két hétben ...
  • Nos
    #1126
    Aha, szóval akkor te azt a vonalat képviseled, hogy ha már úgyis van, ami nem smakkol a játékban, akkor mindegy, ha még beletömünk pár hülyeséget.
    Hm. . . okos.

    Azt nem veszed észre, hogy vannak azok a hibák, amik a játék felépítéséből adódnak. Azért, mert úgy kellett megvalósítani a világot, hogy a játékos és a gép is kezelni tudja. Mivel ez nem a világ tökéletes mása, nyílván vannak olyan dolgok, ami nem reális. De ezeket csak úgy lehet kiküszöbölni, ha az alapoktól megváltoztatják a rendszert, de az újabb, másfajta "hibákat" szűlhet.

    Aztán meg vannak a komplett hülyeségek, amik nem azért vannak, mert a játék által megszabott kereteken belül nem lehet kezelni őket, hanem azért, mert valaki azt gondolta, hogy HÚÚÚÚ, EZT BIZTOS KAJOLNI FOGJÁK. És így született ez a régelfeledett rómaihajigálós lovassport. Itt valószínűleg nem kellene túl sokat molyolni, hogy a légiós által bejárt parabolapálya felső határa mondjuk három méter alatt maradjon, és páran esetleg csak úgy el is eshetnének.

    Szóval ajánlom, hogy ilyen szemmel próbáld csoportosítani a hibákat, és akkor rá fogsz jönni, hogy a repülő légiósok miatt azért volt akkora a felháborodás, mert - tudva, vagy sejtve - de a kritizálók nagy része felismerte, hogy ez nem az első kategóriás, a játék mivolta miatt nehezen kiküszöbölhető ANOMÁLIA, hanem a második kategóriába tartozó HÜLYESÉG.
  • Nos
    #1125
    jaja, a nyugtató jó ötlet :)
    és ez tényleg fórum, szóval ha valakinek baja van, akkor ez az a hely, ahol ezt elmondhatja, nagyjából erre lett kitalálva

    Egyébként lehet más baja is a játéknak, amiket leírtál, az teljesen rendben van, de a videókból pl az AI viselkedésére nem nagyon lehet következtetni, ez viszont elég sok embernek szemet szúrt.
    És igenis sírjon az, akinek valami nem tetszik, főleg még a fejlesztési fázisban, mert ilyenkor még könnyebben javítanak a fejlesztők is. Lehet, hogy játékmechanikailag egyébként nem ez lenne a legnagyobb hiba, amit bennehagynak, de a hangulatot mindenképp elrontja. És ez nagyon sok embernek számít.
  • TomDantes
    #1124
    És akkor mi van ha 10 év? Semmi. Hülyeség, hagyjuk már a 10 évet.

    Nem az a baj, ha valakinek azért nem tetszik, mert neki ez túl árkád, vagy nem történelem hű. Értelem szerűen, egy szimulátor rajongó se szereti árkád autós játékokat. Egy hardcore stratégának az EU sorozat, vagy a Crusader Knights való, azok realisztikusabbak, történelem hűbbek. Ez világos.

    Az a gond, hogy az eddigi TW részek is árkádosak voltak! Az eddigi TW részek se voltak történelem hűek! Az úgy nem megy, hogy egyik TW résznek elnézzük, és az jó, a másikban meg nem nézzük el, és az szar!

    Csak mazsolázgatok a Rome 1 óta megjelent TW-részekből.

    -A katonák több száz évig élnek...kiképzem őket, és ha nem halnak meg csatában, 500 év múlva is életben vannak. Hihető.

    -A valóságban nem úgy volt ám Róma története mint az hisszük. Nem, volt három külön álló római állam-Scipi, Julius-Brutus állam, plusz a város, és ezek laza szövetségben voltak egymással. Igen, ez történelem hű , és reális.

    -A római hadsereg se úgy volt ám...nem, nem úgy volt manipulusok, első hastatus, utána princeps, stb. Nem, úgy volt, hogy simán felállíthattam egy full hastatus hadsereget. Ha csináltam egy másik épületet, akkor full princeps hadsereget ha úgy tarotta kedvem. Ez is reális.

    -Minden városban képezhetek ki római katonákat. Mindenhol.

    -Ha középkori keresztény király vagyok, Isztambulban vagy Jeruzsálemben is képezhetek ki lovagokat ezer számra.

    -Az reális, hogy egy tartoményos ország hadat üzen a fél kontinenst uraló gyakorlatilag korabeli szuperhatalomnak.

    -Egy város akkor lesz az elllenségé ha a katoán beállnak a piacra. Hát ez is így volt pontosan.

    -Ellenben simán megvédhetem a városomat egy csapat lándzsás és egy csapat íjásszal, ha beállok a piacra vezető utcát védeni. Ugyanis a régi korokban, az ellenség egy helyen támadott csak...képtelen volt arra, hogy esetleg bekerítsen.

    -Az ellenséget szarrá lehet ágyúzni, és addig nem mozdulnak amíg el nem fogy a lőszerem. Szintén történelem hű, reális, és abszolút nem árkádos dolog.

    -Szövetséget kötök egy országgal, ami gyengébb nálam, közös házasság is lesz, majd ez az ország miközben hat másik ellensége is van, nekem is hadat üzen ok nélkül, és ha én ezt megtorolom ,a pápa engem átkoz ki, -az a pápa akit én jutattam a pápai trónra, és folyamatosan pénzzel tömöm! Ez tényleg így működött...aláírom . Ez történelem hű.

    -Egy lázadó sereg a semmiből tapasztalt fullos csapatokat és ágyúkat tud teremteni. Igen, gondoljunk bele, a lázadások így történtek, elfoglalja egy ellenséges sereg a városunkat, mi fellázadunk a seggünkből elő házunk pár ágyút...a bokrokban öntöttük biztos.

    -Az újkorban úgy történt a várostrom, hogy a katonák körbe futották a csillagerődöket. Ez igen cseles taktika.

    -Vannak ágyúval felszerelt elefántok. Pont.

    -Az emberek képtelenek leszállni a lovakról( kivéve pár japán lovast, vagy az új korban a dragonyosokat) a többi korban, a lovas ráragadt a lovára.

    -Csak a középkorban voltak hadifoglyok. A többi korban senkit nem fogtak el.

    -Ha van egy ügynököm, és oda megyek az ellenséges sereghez, az átáll hozzám. Az ügynököm két szép szeméért.

    -egy inkvizítor bárkit megölhet, ok nélkül, akkor is, ha az adot hadvezérre, 10 ezer katona vigyáz. Oda megy, megöli, a katonák meg malmoznak közben.

    -A praetorianus gárda az nem ám egy kis létszámú csapat volt. Nem akármennyi lehet belőle, csak győzze a birodalom pénzzel, fullos gárdisa seregek szaladgáltak Rómában.

    -Ha a mongolok vagy Timur Lenk kifoszt egy várost, akkor az lázadó lesz, ott a lázadók átveszik az uralmat, és eszük ágában sincs vissza térni a saját országukba...nem, sőt ellenségei lesznek a korábbi királyuknak. Ez is reális, hiszen amikor a tatárjárás volt, és a tatárok kifoszottak egy várost, a túlélők azonnal fehérek lettek és hadat üzentek IV. Bélának.

    -Ja, de mongolokat amúgy is belehet szopatni egy hídnál...a középkroban is rettegett híd-taktikával győzték le őket.

    Hát még lehetne írni egy csomó mindent, de mintha ezek alapján, úgy valahogy se nem realisztikus se nem történelem hű, volt a TW-széria, hanem inkább a történelem az csak egy körülbelüli váz,és eléggé árkádos volt.

    Tehát akkor van az, a korábbi részek mégsem szarok? Azoknál ez nem volt baj? Hát ez nagyon érdekes. Igen 10 év. ja, 10 évvel ezelőtt nem volt ekkora divat az ész nélküli rinya és fikázás. Az tuti hogy 10 éve másképp mentek a dolgok. De ha most adnák ki a Rome 1-et, itt szarnátok össze magatokat, hogy fuj de szar, fuj de rossz...mi a tököm az Brutus család?!
  • sakkay
    #1123
    Dobjatok már be pár nyugtatót skacok. 10 év az 10 év, mondjuk a rome 1 amikor kijött azzal, ahogy a sorok egymásba csapódtak, és volt tömegük, már hatalmasat adott az élethűségnek. Mindig voltak baromságok a témában(tw) nem vitás, de valjuk be őszintén ennyire nem vártak még tw játékot soha, és ráadásul azok akik fiatalkorba tw-tek, felnőttek és nem Gagyi árkád progit várnak. Fújd ki a levegőt mielőtt visszaírsz.
  • SZEG007
    #1122
    Ez az SG szinvonal, itt nincs min csodálkozni, miota van SG ez megy.
  • TomDantes
    #1121
    Ja, és továbbra sem kötelező megvenni. Lehet játszani a Rome első részével, ami ezek szerint történelem hű, és nem árkád gagyi szar...de kurva érdekes ez...az miért nem árkád gagyi szar...

    De tényleg, a Medi II sem volt árkád gagyi szar? Az ágyús elefánt az történelemhű, és nem árkád....nem....full realisztikus...igen az az. Agyrém...amiatt miért nem sírtok?
  • TomDantes
    #1120
    De válaszolj csak. A Rome első része nem volt árkád szar? Történelem hű volt? Na ne már. Akkor hogy van ez, azért mert 10 éves, és akkor mi van? Semmi. Ja, Rome 1-nél nem baj hogy nem történelem hű, és hogy árkád, de a Rome II már egyből szar emiatt? Beszarok mentem...ilyen hülyeséget...

    Oké, nem tetszik. Oké szar. De minden egyes eddigi TW-t azonnal dobj ki a kukába, mert ezek mindre jellemzőek! Mindegyik árkád gagyi szar, egyiksem történelem hű, ha következes vagy utáld mindet, de az nem megy, hogy egyiknél ugyanazt a hibát elnézem, a másiknűl meg siratókórust rendezek!

    Mi bánatos francért nem sírjátok tele az internetet, hogy mekkora szar a Rome 1, hiszen nem így így volt ,hogy van három család plusz maga a város...hát ennek semmi köze a valósághoz! Az nem kifogás hogy 10 éves, vagy akárhány éves.

    Nagy francokat az a baj, hogy árkád meg nem történelem hű. Eddig is ilyen volt a TW sorozat! Itt arról van szó, hogy manapság, divat mindent kapásból fikázni, utálni, sírni minden miatt, lehetőleg mindezt hogy még meg se jelent a játék...de már mindenki tudja hogy mekkora szar...ez itt baj, ez hülye hozzáállás.
  • sakkay
    #1119
    "mert a Rome első része, az aztán fú..de realisztikus volt mi? "
    Te miről beszélsz?! 10 éve volt!
    Nem teljesen történelem hű?erre inkább nem is válaszolok.
    Amúgy meg nem értem mire ez a nagy felháborodottság-ha a neked eddig kiadott videók olyan nagyon tetszettek, az a te bajod. Ez egy fórum tudomásom szerint. Az ember ide a véleményét írja le, és reagál a hírekre te így, én úgy. Amúgy meg gagyi szar folyik mindenhonnan, had legyek dühös ha az egyetlen valamire való római stratégiai progit is (2013-ban) egyre jobban ilyen köntösbe látom. Lehet a belbecs fasza lesz, csak azt én még nem nagyon érzékelem. Bocsi. Amúgy meg a videót ők vágják össze és eddig elég furákra sikeredtek..ők emelik ki ezeket az árkád jellegű dolgokat, nem csak mi vesszük észre, és ettől félek a legjobban.
  • TomDantes
    #1118
    Most komolyan mitől ,,árkád szar" ? Egy összevágott!!! videó alapján árkád gagyi( Igen...mert a Rome első része, az aztán fú..de realisztikus volt mi? Hagyjuk már) tehát még játszani se játszottunk vele, van egy videó, de árkád gagyi? Mitől? Nem értem. Nem teljesen történelem hű? Na és? Az történelem hű, hogy valaki majd a görög államokkal lesz, és legyőzi Rómát? Akkor meg? Vayg az történelemhű, hogy legyártok egy egységet, és za a egység még 100 év múlva is létezik? Mi a fene? Nem öregednek a katonák? Hát ez se történelemhű. Akkor legyen úgy, pár évente, jó sok pénzért újra és újra és újra fel kell tölteni katonákkal minden egyes sereget, mert az előző katonák megöregedtek, az öregeknek adjunk földet, ha nem akkor lázadozni kezdenek...na ez már eléggé történelemhű lenne.

    Vagy az a gond, hogy hú, nem is úgy ültek az elefánton? Aha. Medievel, Timur lenk és az ágyús elefánt? Rémlik?

    Vagy hogy puff, becsap a ostromgép, és tucatjával repülnek szét az emberek? Oké, kicsit nagyot ugranak, némiképp túlzás, de és? Ez legyen a legnagyobb probléma, a francot érdekli.Ez már olyan apróság. Egyébként meg, szerintem én is ugranék egy két méterest ha mellém lőnének egy marha nagy követ vagy akármit...olyat ugranék mint egy felhevült bakkecske.

    Nem értem mi ez a nagy ellenkezés meg fújjolás. Különben is, akinek majd nem tetszik ne vegye meg. Szóval, én nagy GTA rajongó voltam. A IV rész, nekem jókora csalódás. Az V. márnem is érdekel, de nem írom le naponta 15-ször, hogy fú..mekkora szaaaaaaaar. Ezt egyszer elmondom, és kész.

    A másik meg az, van itt fontosabb kérdés is, mint hogy fú...miért repkednek az emberek, meg nem is ilyen volt a sisakforgójuk meg a tökömtudja.
    Kapásból, használható diplomácia? Lesz-e?
    Beszarás volt a Shogun 2, teljesen mindegy logikus volt-e vagy sem, érdekében állt-e vagy sem, ha ey bizonyos pontra elértem, kis hülye egytartományos szar, hadat üzen. Ja nem baj, én húszzsor erősebb vagyok...neeem. Ja, és magyarázat, ez így van jól, mert a feudális Japán az ilyen volt...milyen? Hogy egy törpe kis nyominger megtámadta a nála sokkal erősebbet, úgy hogy 0% esélye volt a győzelemre? Aha...No nem ez csak szimplán szar volt.
    Vagy, Medieval 2? És a hülye pápa? Megtámadnak engem! egy keresztény ország, vissza pofozom, és a szemét pápa engem átkoz ki. Mi ez? Persze...erre is rálehet fogni sok mindent, de ez is csak szimplán egy szarul megoldott dolog volt.
    Na ilyenek ne legyenek! Ez sokkal fontosabb.
    De azt se bánnám ,ha nem csatában a gép nem úgy játszi, hogy áll mozdulatlanul én meg őt szarrő lövöm és hurrá...igenis használja ki az erősségeit, támadjon csináljon valamit, ami legalább észszerűnek tűnik-nem várom el hogy értelmes legyen- de legalább ne olyan legyen mint egy agyhalott idióta.

    Ha ezeket megoldanák akkor az eddigilegjobb TW rész lehetne. Az meg hogy juj nem is történelemhű, meg is így nézett ki, meg nem is ugrik ekkorát...blablabla
  • bajsz
    #1117
    XD XD XD XD
  • Paladin
    #1116
    Remélem hallgatnak rájuk.
    A kampányrész isteni, nagyon tetszik, de a csata - a szokásos arcade gagyi, ahogy a vanilla általában :/
    Pedig annyira kevés dolgot kéne tweakelni, de önerőből eddig sose tették meg.
  • sakkay
    #1115
  • sakkay
    #1114
    Ha valakit érdekelnek a vélemények itt megnézheti. Római repülő cirkusz.
  • sakkay
    #1113
    Csak jelzem, óriási fikázás indult a videó baromságai láttán a twc-én- Van remény, a közösség nagyon nem akar gagyi árkád szart.
  • bajsz
    #1112
    Érdekesség képpen ! Sajnos konzolos ,de érdemes meglesni :D
  • KingPunisher
    #1111
    Tetszetős igen várom.. egyetlen félelmem a gagyi AI, azt igazán még nem sikerült eltalálni TW játékban.
    Remélem tényleg hasznos és fontos lesz a diplomácia, a csatákban ezeket a tényleg Shogun 2-nél joval több lehetőséget felvonultató, sokszínű unitokat is tudja majd értelmesen kezelni a gép.
    No meg Multira leszek kíváncsi.. bár ott már a Shogun 2-vel sem igen volt gond.
  • sakkay
    #1110
    Köszi. Összességében tetszenek a provinciák.
  • PrasCo
    #1109
    Tisztelettel, print screeneltem a videóban felbukkanó kampánytérképet, gondoltam, közös okulásunkra megosztom. :)

  • TomDantes
    #1108
    A város is marha fasza, ahogy felépül egy új város rész, tetszetős ötlet. Türelmetlen vagyok. Kell. Most.
  • AnuluWork #1107
    Nem akarok nagy szavakat használni, így csak azt mondom, hogy ez geczi jó lesz! :D

    A nehéztüzérség elég ütős, ameddig él, és masszívnak tűntek az egyiptomiak is. A tengeri-szárazföldi csata ötvözése szintén telitalálat.

    Alig várom szeptembert! Sajnos, a CE nem lett a legjobb, meg 30k HUF az ára, így marad a sima. Viszont elképzelhető a digitális változat is, mivel három nappal korábban lehet majd játszani vele.
  • Pluskast
    #1106
    Nagyon szép! Kifejezetten tetszik ez a kombinált tengeri és szárazföldi csata! Jó lesz ez.
  • Although
    #1105
    Lehet nekem tűnik csak úgy de mintha minden cohortnak más és más lenne az xpje. Pont ahogy kell.
  • McCartman
    #1104
  • McCartman
    #1103
    Képek ha nem láttátok volna.
  • sakkay
    #1102
    Bár , hogy pontosítsak, (és még mielőtt valaki mondaná), a Hérodotosz térképen is már meg van különböztetve a szkíták népe is, úgyhogy inkább a kettő együtt említve pontos..habár mindkettő iráni eredetű nyelvet beszélt, de különböztek sokban. A távolság volt inkább az, ami a korabeli történészek szemében komolyan egybe mosta őket. Most hogy jobban megnéztem a térképet, a pontoszi expedíciót le is lehet területileg vezetni, ha valakinek lenne rá gusztusa esetleg.
  • sakkay
    #1101
    Történelmileg ez azért lehet, mert gyakorlatilag a játék várható idejéig(max. ku.100. legalábbis a kötelező kiegig.') Európa életében az ott élő népek nem szóltak bele számottevően, sőt szinte sehogy. Az a pár utalás, hogy kik éltek ott és mit csináltak(amúgy összefoglaló néven nevezték őket szarmatának,-persze azon a részen nem csak ők éltek-szinte mindig az ott élők elleni hadjáratokról szólt, és nem az onnan jövőkről. Pl. Pontus királya(valamelyik mithr.) is vívott a krím körül egy iszonyatos vesztes háborút.Sztyeppei népek voltak arra, és nem nagyon miért volt oda menni. Aki mégis megtette, ráb*szott. Az ott élők viszont nem voltak soha olyan létszámban, hogy komoly csinadrattát csináljanak hódító háború formájában. De a folytatások szempontjából simán lehet, hogy pl ku.200. körűl megjelenik ott egy 40000 sereg a semmiből. Az pl állat lenne.
  • ozzz
    #1100
    Erre gondoltam én is, de pl azért feljegyzések vannak Pártusok szkíta eredetéről is. Nem véletlen náluk a lovas íjász harcmodor sem. Pártus birodalom megalakítói egy jelentősebb szkíta törzs volt. Egyébként akkoriban, már baktria is a "nomád" szkíták fennhatóság alatt állt.

    Az igaz, hogy a szkítáknak a pártusok elleni néhány nagyobb betöréseiken kívül, a többi nyugati néppel nem igen volt kapcsolata. Kivéve a szarmatákra volt nagy kulturális hatással, akik ahogy látom játékban benne lesznek.
    De a baj alapvetően tényleg az, hogy nem tudunk róluk eleget. Az nagyon valószínű, hogy nem egy egységes birodalomról volt szó, hanem számos nagyobb törzs mint pl szarmaták, alánok.... akik mind lovas nomád életet éltek, őket nevezték el mind szkítáknak. Pedig sok különböző törzsi irányítású, de hasonló kultúrájú nép lehetett inkább.


    Rómához nem sok közük volt az igaz. A szkíta harcmodornak meg ott vannak a pártusok, csak engem zavarna az a nagy tátongó tér.
  • Molnibalage
    #1099
    Ez az egyik fele. A másik, hogy én pl. az RTW-ben nem is nagyon kalandoztam el ennyire messzire. Az RTW fő területe az Egyiptom-Hispán-Gall-Pannónia és Hellász által lehatárol terület. A többi szinte csak sallang.
  • Nos
    #1098
    Valószínűleg azért nem kerültek bele, mert a klasszikus népek számára az a terület szinte teljesen fehér folt volt.
    Nem akartak bevonni olyan népet, akivel nem volt kapcsolat.

    Szerintem nem baj.
  • Nos
    #1097
    Vagy inkább nem tudunk róluk túl sokat, még azt sem, hogyan éltek valójában. Sokunkban az ókori kelet-európai népekkel kapcsolatban az a kép él, mintha olyanok lennének teljesen, mint a középkorban, pedig nem biztos. Elég kevés róluk az infó.
  • tttttom
    #1096
    Szerintem azért a térkép meg nem rajzolt részeit még rajzolni fogják. Szóval a szkíták és a balti szlávok is benne lesznek szerintem. Csak nem hagyják a térkép még kihasználható területeit ilyen módon üresen...