5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #1015
    Én meg inkább azon vagyok, hogy ne ész nélkül moddoljon az ember. Bár én csak repszimet moddolok, de nem egy ötletemről derült ki, hogy azért nem volt annyira jó ötlet...
  • sakkay
    #1014
    Mint régen leírtam, a cohors csak később jelent meg mint önálló taktikai egység, kb ie.100 körül(de már Scipio A.is használta), de pl nagyon élvezetes lenne egyáltalán elérni a l4ehetőséget. Mint a régi RTW-ben a reformokat. Molnibalage írta , hogy ez kiegyensúlyozatlanság a más-pl barbár népekkel szemben, de
    1.simán lehet rá megoldást találni.
    2.igazából is(részben) a nagyobb létszámú csatákra, és a nagyobb létszámú ellenséges t. egységekre válaszul jött létre a cohors.
    Szóval én nem is értem ha nem lépnek a témában.
  • sakkay
    #1013
    Na ez valós probléma lehet, de gondolom ha van rá igény-és nagyon komoly igény van rá-ezt is meg lehet oldani. Még nagyon sok részletet nem lehet tudni a játékról, így minden agyalás kicsit hasraütés szerű. Egy biztos, a játékosok nagy része, nagyobb csatát akar. Nagy része pedig nagyobb csatát és reális létszámozást. Ha gondoljátok itt is tarthatunk bizonyos kérdésekben szavazást, habár ez a felület nem alkalmas rá, inkább a tw online,-de megpróbálhatjuk kicsiben.
    Bár csak ebben a témakörben is sokféleképpen lehetne feltenni, pl:
    ki akar nagyobb, de kizárólag történelemhű egységméretezést,de természetesen a max. egységméret beállítás lenne ez, kisebbre lehetne állítani a gyengébb gépesek érdekében?!
  • Kurfürst
    #1012
    Az egységméret szorzással azért van egy kis, újkeletű probléma: hogy ezek a szárazföldi egységek a tengeri csatákban megjelennek, ott fognak csüngeni a triremiszeken. Ahogy elnézem egy tengeri egység két hajóból áll, na de akkor is - 3-400 fő tengerészgyalogos hogy a rákba férne fel egy olyan incifinci hajó fedélzetére...? Az épületbe mászkálást, várfalra kiállás ugyanilyen probléma.. az útkeresés, és az hogy az AI hogy fenébe kezel (illetve hogyan látsz át egy ekkora csatát) ekkora egységekkel még a legkisebb gond.

    Persze tök zsír lenne a monstre csata, monstre méretű embertömeggel, a Empire-ben még próbáltam és bár jól nézett ki, szépen visszaálltam az eredeti méretekre a végén.
  • ozzz
    #1011
    RTW1ben szerintem a lakosság is nagyobb volt a nagyobb egységméretezésnél. De ha nem, annyi csak a változás, hogy gyorsabban apad a városban a létszám ha sok vereséket szenvedsz a csatatéren, és újra toborozol miatta. :)

    De ez végül is reálisabb mint a kisebb méretű egységek, mivel ugye ez tükrözi jobban a valóságot, hogy a kisebb népességszámú frakciók nem tudtak annyi csapatot kialakítani.
  • Molnibalage
    #1010
    És az utánpótlásnál? Az eredeti RTW-ben sem értettem azt, hogy mikor levettem a grafika miatt az egységmértet, akkor néhány tucat katona volt egy csapatban. Ha feltoltam, akkor 250 is lehetett. A hadjáratban a lakosságból hogyan is számolta azt, hogy hány embert veszel fel? Ez borítja a lakosság modellezést...
  • sakkay
    #1009
    Szerintem meg arányokat számol vsz. %-ban.Tök mindegy mi a létszám.
  • Molnibalage
    #1008
    Szerinted az MI nem számol azzal, hogy hány katona van egy egységben? Szerinem igenis számít.
  • tttttom
    #1007
    Az alaplapomnak a típusa Gigabye GA-M59SLI-S4. :)

    Cserét/fejlesztést nem tervezek pillanatnyilag a gépembe. Mert mint írtam nincs miből most pillanatnyilag. Majd a közel jövőben. :) De azért köszönöm az információt.
  • sakkay
    #1006
    Nyugodtan elképzelheted. Az első dolog amit 5 nap alatt megcsinálnak, az az egységméret szorzás. Ráadásul ez nem változtat a játékon semmit, csak a méretet ugye.480 az átlag cohors létszám..lehet szorozni. Viszont az auxiális egységek teljesen más létszámokkal dolgoztak, a lovasság pedig sokkal kevesebbel kb. mint a játékban. azért a 30000 vs. 30000 összejön. Csak géped legyen. Meg a motor bírja. A Shogunon nekem simán megy a 15000 csata amúgy.
  • Molnibalage
    #1005
    Milyen alaplapod van? Az i5 2,5 GHz CPU-mat úgyis le akartam cserélni, ha kell, akkor mikor beszerzam az újat, akkor baráti áron a tied lehet.
  • tttttom
    #1004
    LoL...600 ember/egység. :D

    40x600=24.000 fő :D Jézusom! Tök fíllinges.
    Jó azért fantáziálni csak szabad...

    Elképzelni, ahogy egy római légió fogja magát és a nyílt terepen felsorakozik. Aztán készül a védekezésre/támadásra. Az ellenfél legyen az bárki. Fogja magát és ezt gondolva a rómaiak nekik mennek. Aztán nyernek.
  • tttttom
    #1003
    Én magam a hatalmas csatákért vagyok oda. :) 260-340...600 fős egységek. :D Ultra brutálok lennének.

    Van egy olyan megérzésem, hogy közepes beállításoknál nem lesz semmi probléma a játékkal. :) Bár remélem még azért bőszen optimalizálni fognak rajta. Ki tudja? Lehet, hogy majd a Teremtő figyelembe veszi a kérésemet. :)
  • gseldon
    #1002
    Valamint TÉK #1000 :D
  • ozzz
    #1001
    Ha egységenként 150 emberrel számolunk csak az akkor is 12.000 Vs 12.000
  • gseldon
    #1000
    szerintem alacsony beállításokkal el fog futni. Hacsak nem kell neki majd alapból a DX11-es kártya, amikor is biztosan nem.
  • tttttom
    #999
    Hát remélem a gépemen elfog futni. :) 2x2.6 Ghz-es procin szerintetek elfutna? 2 Giga rammal és 512-es vidi karival? :) Nincs miből fejlesztenem, de ez van. Ha nem futhat, akkor max nem játszom vele. :)
  • sakkay
    #998
    160 egység egy csatában már elég jól hangzik. Persze nem egy hétköznapiban, és minden második körben. Ha egy ekkorát fullra elbuksz, azt nem intézed el egy vállrándítással..de a gép sem.
  • sakkay
    #997
    2*20 amit te irányítasz és még egyszer ennyi, ami veled lehet,de a gép irányítja. Gondolom az ellenek is 80 összesen. Máshogy nem is jönne ki a sokkal nagyobb csata "amit eddig senki nem látott még TW-ben"! Nem igaz?
  • Kurfürst
    #996
    40 egységgel marketingelték, én is így tudtam, de most mondta a fejlesztő hogy igazából 2x20 az a 40. Az STW2: Fall of the Samaurai rendszere magyarul.

    Shogun 2-ben amúgy egész jók voltak az automatikusan megjelelenő helyőrségek, magasabb szintű egység épületek ehhez még tovább is adtak megfelelő egységet, szóval a fővárosok valószínűleg tényleg nem lesznek sétagaloppok.. remélem megfelelően ki is dolgozzák őket, így is 180+ régió lesz, ami minimum 50 fővárost jelent, 3 fő kultúrával számolva (grékó-román, barbár, keleti) remélem egyedi ostromokat játszhatunk.. és már nincsen sokára, augusztusban biztos lesz valami demo.
  • ozzz
    #995
    Én olyasmire emlékszem, hogy már 40 egység is lehet akár 1 légióban a Rome 2-őben.

    Egyébként nyilván minél nagyobb, népesebb és sok épülettel teli egy város, annál több a védője is. A kis településeknek maguktól valószínűleg esélye nincs egy nagy sereggel szemben, de egy provincia fővárosnak már lehet.
    De írja is, hogy kell hátáron belül is tartani légiót, ami védekezik. Tehát ha lehet mondjuk 3 sereged max, mert annyit engedhetsz meg magadnak éppen, abból pl keleti határt védi 1, északit is és nyugaton meg nyomul előre a másik.
  • Kurfürst
    #994
    Viszont csak max. 20 egyság lesz egyszerre egy seregben. :( Igaz, ha két sereg van jelen akkor oldalanként 2x20 = 40 egység is lehet egy csatában.
  • Kurfürst
    #993
    A légióba annyi egység lesz amennyit te beleraksz, nem "fix" egységszámmal születik. Gondolom a légiók egymás között is tudnak egységet csencselni, így lesznek gyengébb és erősebb légiók.
  • Kurfürst
    #992
    Jack Lusted pont ma postolt új infókat a stratégiai térképről, elég sok mindent megmagyaráz, be is másolom ide.

    Ami a lényeg, hogy a térkép régiókra és 2-4 régiót magába foglaló provinciákra van osztva. A régiókban egy kisebb város van, amelynél nem lesznek ostromok, és csak korlátozott módon fejleszhető. Külön épületek (pl. farm, kovács) nem lesznek, ezek a régióvárosokban lesznek ömlesztve, amelyek korlátozottan fejleszthetőek.

    A városostrom csak a provinciák fővárosaiban lesz, ez viszont sokkal jobban ki lesz dolgozva. A "légiókat" a városokban lehet toborozni, abban a körben nem mozoghatnak, illetve kell egy hozzárendelt tábornok is (akinek elhalálozása esetén azonnal kirendelhető egy új, mint az ETW/NTW-ben). A provinciák egészére ediktumokat lehet kiadni, amely valamennyi alantas régióra vonatkoznak és bónuszokat adnak. A városok egyébként saját milíciát spawnonlnak (gondolom ez függ az épületektől is, a Shogunban már így volt, sokszor simán megvédték magukat), de gondolom egyátalán nem kizárt hogy a légiót berakd a városba védekezni. A légiók száma egyébként a nagyhatalmi státuszodtól függően korlátozott. Ezzel a designnal egyébként is abba az irányba akarnak menni, hogy legyenek "hódító" és "védekező" légiók, kicsalogassák a nyílt terepre a játékosokat a szüntelen, monoton várostromok helyett.


    Hi all,

    For today’s update I will be going into more depth on two areas of the campaign map gameplay. Provinces and regions and how armies and generals work.

    Provinces and regions

    For Rome II we wanted to make an epic scale campaign map, and as part of that we wanted to have more regions than any previous Total War game. Rome II has 183 land regions, the most of any Total War game and almost double the original. To accommodate this we have overhauled how regions work, and also introduced provinces.

    A region is a single settlement and the area around it. You can construct buildings, raise armies, recruit agents and manage happiness and taxes for each one. The old resource buildings that existed outside of settlements in Empire, Napoleon and Shogun 2 no longer exist, those resources are now part of settlements.

    Provinces are groupings of between 2 and 4 regions. The regions in a province can be owned by individual factions, and can be taken as normal. If you own the whole province then you can pass edicts which provide various bonuses for the province. All the construction options for a province can be managed from a single screen and happiness is also on a province level for a faction. So if you own a province of 3 regions and it has unhappiness problems, the lowest happiness region will rebel but it will be based on the happiness of the province as a whole.

    One settlement in each province is the province capital. This has more building slots and has a city siege map when assaulted. The other settlements are minor settlements, their core building reflecting the region speciality and providing bonuses based on that. When a minor settlement is attacked, a normal land battle takes place with the settlement off in the distance.

    Both province capitals and minor settlements have garrisons that will defend them if they are attacked.

    We’ve made the change that not all settlements provide siege battles due to the sheer number of regions, as we don’t want the game turning into a siege fest. Even in Shogun 2, with its geography that is very good at making battles happen away from settlements, the majority of battles were sieges. With the more open geography of Europe we wanted to make sure that players don’t end up fighting endless siege battles. We also want the siege battles you do fight to be bigger and better than ever before, so making them less frequent but more interesting helps make that happen.

    Armies and generals

    First things first, you cannot have an army without a general and there is a limit to the number of armies you can have at any one time. This limit is tied into how much power a faction has, this works similar to the fame system in Shogun 2.
    This limit is being put in place for a variety of reasons. A big one is to make battles more decisive, by having the number of armies limited losing one is a much bigger deal and means, much as you would expect, that a single battle can have a large impact on a war. The introduction of army traditions also makes them more valuable as each can be made unique and having a limit makes each army more precious. It also adds more choices in how you use them, as you must balance how many armies you have attacking and defending to provide enough protection to your nation as well as being able to go on the offensive, and changing that balance depending on the situation at any given moment in a campaign.

    You raise an army from a settlement, and then you have to appoint a general to lead it. You then recruit units to it by selecting the army. When recruiting your army will enter muster mode and it cannot move in this stance.

    As mentioned in the most recent Rally Point, your army can be named and you can change its emblem. It can also gain traditions as it fights and gets experience.

    Generals still have skills and traits. New skills can be chosen as a General gains experience. Traits are given based on what a General does.

    As there are no longer resource slots outside of settlements, armies now have a raid stance. This reduces their upkeep. If they are in enemy territory it also gives some money as income, if it is done in friendly territory it additionally causes unhappiness.

    Because the number of armies is limited and the automatic garrisons can only protect against so much, the new forced march stance is a great way to move around the campaign map quickly. It gives a large bonus to movement distance, but the army cannot attack that turn and if it is attacked the units in it will suffer a morale penalty.

    If an army loses its General a new one can be appointed straight away.


    I hope this update answers some of your questions about the campaign, and explains how a lot of the new campaign map features tie into each other to provide a very different and better gameplay experience compared to any previous Total War game.
    Cheers,
    Jack
  • TomDantes
    #991
    Hát valahogy biztos lesz, mert az nem megoldás ,hogy vagy nem védi senki a várost, vagy egy teljes légió. Szerintem az lenne jó megoldás, ha a légiónál lehetne kisebb egységet is felállítani. Hát majd kiderül.
  • AnuluWork #990
    Építesz egy bástyát, kapsz érte íjászokat. Építesz még egyet, újabb íjászokat kapsz. Építesz egy kaszárnyát, kapsz két gyalogos egységet, stb. Szerintem kb. így kell elképzelni, mivel provincia alapú lesz az egész map, és csak a fővárost lehet majd ostromolni. De légiód állomásozhat majd teszem azt saját parancsnoka által épített erődben a főváros mellett, és ostromnál lehet választani majd, hogy: A. Csata, B. Bevonulsz védeni a várost. Vagy mit tudom én, de nagy változásokat ígértek.
  • Pluskast
    #989
    Meg nem is lehetséges. Egyszerűen anyagilag nem tudod kivitelezni. Nyilván nem 2 szeszterciusz lesz a légiók fenntartása:)
  • TomDantes
    #988
    Ebben a légió rendszerben inkább az a érdekes legalábbis nekem, oké nincsen olyan hogy egy egység szaladgál a térképen. Ez ideáig jó, de és akkor mi van egy város helyőrségével? Egy komplett légiót tartsak minden városban mikor a védelemre lehet elég mondjuk 4 -5 alap gyalogos, vagy sőt, elég kettő csapat is, mert csak annyi kell, hogy ne lázongjon a város? Fura lenne minden városban légiókat tartani.
  • Molnibalage
    #987
    Az 1-2 hónap alatt összedobott mod az minden lenne, csak nem átgondolt és kiegyensúlyozott vagy stabil...
  • ozzz
    #986
    Szerintem minden fajta egységnek meg lesz a maga "line of sight-ja" és az határozza meg meddig látunk. Majd felderítőket kell használni a csatatérképen. :)
    De az is tetszik amit szintén ír, hogy több lesz benne az ambush csata. Azoknál a támadó fél be tudja állítani, hogy milyen csapdákat készít elő a másik seregnek, illetve előre beállíthatják honnan hány egységgel támad, a vonalban vonuló ellenre, akár körbe is vehetik és úgy támadhatnak. :)
  • ozzz
    #985
    Modok tényleg sokat dobnak rajta, de tény hogy azért sok elég bugos is és kifagyós. Egyik legjobbnak mondott Rome moddal is azért nem játszok, mert folyton kifagy és felidegesít. De pl vannak olyan modok amik szinte semmit nem nyúltak bele a játék lényegébe, csak kicsit a külsejét változtatták meg ill 1-2 apróságot, azok ilyen szempontból élvezhetőbbek azoknak akik az eredeti játékélményt szeretik jobban.
    M2TW-nél már stabilabbak élvezhetőbbek a modok.

    Szerintem jó ha fejlesztik a játékot a készítőik a kiadás után is, most nem csak a bugok javítására gondolok, hanem DLCkre. Ezt persze szívesen meg is fizetem ha tényleg úgy érzem jó és megéri azt a pár száz vagy 1000 Ft-ot.

    A játékot kiadják bizonyos időpontig ugye, mert sokan várják és nekik is kell már belőle a bevétel, és élvezhetően játszható is. De még fejlesztgetik utána is tartalmasabb vagy újszerű játékélmény miatt, ez oké.
    Ami engem zavar, ha már kész van és be is tehetnék kiadáskor a játékban, de nem teszik meg, hanem megjelenés utáni napokban eladják hozzá külön.
  • Belkar
    #984
    Hát pedig a modok megsokszorozták a játékélményt a Rome-nál is meg a M2TW-nél is. Ezért olyan népszerűek hogy mind a mai napig fejlesztenek rájuk és hatalmas rajongótáboruk van.

    Ha a Rome 2 igazi modder barát játék lenne akkor engem az se érdekelne ha 10 kör lenne a kampány mert 1-2 hónapon belül olyan modok lennének hogy leesne mindenkinek az álla.
  • McCartman
    #983
    Engem speciel hidegen hagy a vér dlc és mekibe se járok soha.
    A fejlesztőket meg komplett és nem szándékosan félkész játék megvételével támogatnám csak.
  • McCartman
    #982
    pl.:
    The Line of Sight element was expanded upon - if your soldiers cannot see the enemy, neither can you
    Ez érdekes és új megvilágításba helyezi a csatákat.
    Kérdés meddig látnak majd a katonák vagy ha teszem azt felküldök egy egységet valami magaslatra akkor jobban belátják majd a terepet?

    vagy,
    a hadseregeknek 4 alapállapot, parancsot adható ki,
    normál
    ambush - rejtőzködve az ellenség szemei elől
    forced march - erőltetett menet, nagyobb távolság tehető meg szárazföldi haderővel és flottával egyaránt csökkentett támadó-védekező potenciál árán
    defensive - erődítmény, palánk mögül védekezve támadás esetén

    Barbarian berserkers are back, and they are human steamrollers
    Igen, hát ezt nem kell magyarázni. :D
  • Kurfürst
    #981
    Jah, a DLC témát ugorhatnánk, nem kötelező és egyébként meg el lett magyarázva miért pl. Blood DLC (kiskorú besorolás - nekem megérte azt a kőkemény 600 forintot btw, majd egyszer megállod hogy nem a mekibe baszod el a pénzed azt kész, hanem támogatod a fejlesztőket).

    Akinek meg nem tetszik úgyis lesz hozzá mod ahol széjjelmodolják az egészet úgy hogy rá se ismersz, bár akkor már váltsunk a DLC szídásról a mod szídásra - nekem meg speciel meg olyan TW mod nem volt eddig, ami jobban tetszett volna összességében mint az eredeti. A bugokat most hagyjuk, meg hogy a 32. körben visszafordíthatatlanul összeomlik a kampány, de mindegyik ben volt valami olyan elem ami inkább elvett mint hozzáadott a játékhoz, persze a onlitrúrealizm jegyében. Nem azt mondom hogy nincs jó ötlet, mert pl. egy csomót át is vettek a modderektől, illetve a Unit designer Jack Lusted tudtommal konkrétan egy ex-modder.
  • McCartman
    #980
    Hogy kijön DLC formában az elég valószínű, de ingyenes az nem lesz. :D

    Amúgy érdemes mindenkinek elolvasni az általad linkelt felsorolást link, sok info van benne és ahogy látom folyamatosan frissítgetik.
  • ozzz
    #979
    Azt hiszem bátran kijelenthetem, hogy VÉRT AKARUNK !!! a játékban.

    Na igen így fiatalabbaknak is eltudják adni, de Shogun 2őben sem ingyenes volt a "véres" DLC ha jól emlékszem, igaz tartalmazott plusz effekteket is.
  • Belkar
    #978
    A vérről annyit hogy azért nem lesz benne az alapjátékban mert akkor magasabb korhatár besorolás kellene ezért az alapban ilyen fekete festék lesz (a screenshotokon is azért van fekete festék a katonák pajzsán mert az vér lenne) de gondolom a megjelenés napján kijön az ingyenes (remélhetőleg) Blood DLC amivel már be lehet kapcsolni a valódi vér effektet.
  • sakkay
    #977
  • McCartman
    #976
    Nem kötelező PC játékot venni.
    Le lehet tölteni DLCstől mindenestől ingyen és mindenki boldog.