5627
10804749371368208052.jpg
  • McCartman
    #1215
    Jólesz ez, tudtuk eddig is.
  • sakkay
    #1214
    Én csak objektív vagyok. Amit látok videót, vagy olvasok infót, azokra reagálok és ez eddig nem volt számomra túl sok pozitívum(kivéve a karthagói ostrom). DE ezek a dolgok nagyon jól hangzanak. De ami tényleg tetszik, hogy reagálnak a sirámokra..és ez a mai világban nagy dolog, főleg ezen a piacon.
  • TomDantes
    #1213
    Ej mi ez? Dícsérő szavak? Bizakodás? Mindjárt összevonom a szemöldököm!

    Ám tényleg faszák ezek a hírek. Ha a nagyobb része igaz a híreknek, az egyik legjobb rész lehet.
  • sakkay
    #1212
    És a másik ötletet pont a tw onlinen taglaltuk az is bejött. Na végre valami kézzelfogható remény. Arról nem beszélve, hogy a rohangálást is javítják. Szóval lesz több győzelem fajta, pont ezt mondtam múltkor, hogy milyen jó lenne a kis népekkel valamilyen presztizs pont szerű győzelem típus.
  • sakkay
    #1211
    Úgy látszik, régi vágyam teljesül:
    " Ezzel akkor találkozhatunk, ha egy olyan sereget ér támadás, amelyik a kampány térképen éppen erőltetett menetben halad. Ez azt hangsúlyozza ki, hogy az így megtámadott sereg sokkal kiszolgáltatottabb és felkészületlenebb a támadásra. Ez az erőletett menet által megnőtt megtehető távolságot kívánja ellensúlyozni, érdemes lesz jól meggondolni, mikor haladunk így."
  • sakkay
    #1210
    Itt sok más is van, a fordítás mellett.
  • sakkay
    #1209
    Egyrészt nagyon örülök, mert úgy látom, törődnek a rajongói észrevételekkel. Másrészt azt gondolom, el vannak maradva mint az állat, tartani akarják a dátumot, és senki nem megy szabira.
  • McCartman
    #1208
    Nem lesz demo. Nagy kár érte.
  • sakkay
    #1207
    Hoppá! Mekkorák is azok az egységek a partraszállós képen?Több mint 200 bőven, hacsak nem folynak egybe.
  • sakkay
    #1206
    Na! Na ez minden irányból pozitív.
  • Paladin
    #1205
    Jó a cikk, sok (számomra) új info volt benne. (Például erről a politikai rendszerről is)

    A forum témában meg a repülős marhaságon túl az e3 videoval kapcsolatban felmerült komolyabb kérdésekre is.
    Ami számomra pozitív, hogy mindenre valami magyarázatot próbál adni, nem csak elhessegeti az aggályokat, hogy "mit sírtok, jó ez így" :)
    Persze az majd ősszel derül ki, mennyire lehet a válaszokat komolyan venni.
  • bubis asvanyviz
    #1204
    Hali!

    Ha még nem olvastátok volna a strategyinformer összeszedte a legfontosabb tudnivalókat a kampánnyal kapcsolatban amit itt olvashattok (megéri, sok érdekes info kiderül belőle):
    link

    Összességében sok újítás lesz az eddigiekhez képest amelyek szerintem mind az előnyére válnak majd a játéknak ( az átdolgozott provincia rendszer, a toborzás, a belpolitika, hajózható folyók stb). A nagy kérdés persze az, hogy miképp teljesít majd az ai.

    A repülő rómaiakkal kapcsolatban pedig azóta megjelent a készítők magyarázata is amit itt lehet olvasni: link

    A lényeg, hogy a végleges változatban nem fognak ekkorát repülni az egységek.

  • Molnibalage
    #1203
    OMG, a GS gárdája ennyire 0 angol tudással bír...?
  • Nos
    #1202
    Szerintem javitani fog a jatekekmenyen, mert egy bizonyos meret utan nem lesz az az erzesed, hogy mar feleslegesen jatszol, ugyis nyertel. De teny, hogy errol olyan keves az info, hogy akarmilyen lehet.
  • Paladin
    #1201
    Igen, ezért húzom én is a számat, amikor a harc megjelenítését fényezik nagy marketinggel... leszarom :)

    Más: a délelőtti gamestaros linkben arról próbálnak hírt adni meglehetősen ügyetlenül (pl. civil háború - jaj), hogy lesznek a faction-ökön belüli politikai konfliktusok.

    "A belharcok, árulás és ármány jellemzi ezt a történelmi korszakot, annak ellenére hogy úgy látszik, mintha egységes birodalmak hajtanák uralmuk alá Európa nagy területeit. Holott rengeteg ember próbált hatalmat szerezni a többiek fölött, és úgy éreztük, hogy ezt nem megjeleníteni nagy hiba volna."

    Ilyet is mondott még Dominique Starr ebben az interjúban:
    "Megpróbáljuk ezeket a belső feszültségeket úgy szimulálni, hogy kiegészítsék, de ne feltétlen akadályozzák a hagyományos stratégiai játékmenetet. Nehéz feladat volt."

    Hm. Egy kicsit olyan 'legyen is benne meg ne is' érzésem van. Mindegy, lehet belőle jó dolog, remélem úgy lesz :)

  • KingPunisher
    #1200
    Érezni a hozzászólásokon :P :D
  • sakkay
    #1199
    A history channelt meghagyom neked. És ami a törit illeti mániákus vagyok...de honnan tudtad?!
  • KingPunisher
    #1198
    Látom van köztünk egy intellektüel is :D tragikus hogy ilyennek ábrázolják a filmek a régi Rómát. Döbbenet, komolyan mondom elfajzik így a világ, jó hogy nem láttad.. lehet felvágtad volna az ereid ilyen szentségtörés láttán.
    Ennél már csak a repkedő légiosok rosszabbak. :D LOL
    Beteg vagy ember :D komolyan, ezek szorakoztató alkotások amit írtam vicc volt ^^ szerintem kapcsold be a history channel-t ;)
  • sakkay
    #1197
    Ha élethűek és tényleg nagyok lesznek a csaták, csatán belül is megteheted bőven.(amúgy az összes tw közül így is a régi romában vannak a leghosszabb csaták.) De amúgy nem rossz ötlet amit írtál.
  • ozzz
    #1196
    Ha valaki taktikusan játssza a csatákat nem sok ideje van az egységeket nézegetni... Én azt szoktam, hogy madártávlatból végigjátszom a csatát, aztán lementem replaybe (visszajátszásnak a csata videót), ha nagy és élvezetes csata volt. Aztán akkor visszanézem, olyankor lehet nézegetni a harc animációkat.
  • sakkay
    #1195
    Én úgy tudom , hogy ke.272. Disznó kérdésre visszatérve:ok, de hányszor volt ez? Akkor legyenek Gallriasztó libák is.
    Én úgy gondolom ami csak 1-2* történt meg, azt ne tegyük bele.
  • TomDantes
    #1194
    Hát égő disznők nekem se kellenek, de Beneventumi csatában a disznók sivalkodó hangja ??? rémisztette meg az elefántokat. Kellenek a röfik így.

    Egyébként mikortól indul a játék? Ez elég lényeges.
  • sakkay
    #1193
    Igen az így lenne reális, hiszen komoly gondot is okozott..de disznókat ne..ha lehetne.
  • sakkay
    #1192
    És ezt a részét pl nagyon kevesen ismerik a római történelemnek, miközben sokkal komolyabb veszélyben volt az állam mint bármikor-kivéve Hannibált és a germánokat. De Spartacust mindenki ismeri, mondjuk elég érthető, hisz szinte lehetetlen amit véghezvitt.
  • TomDantes
    #1191
    Hát azért a szicíliai rabszolgafelkelések is elég jelentősek voltak. Epeiroszra kiváncsi vagyok, elefántok, falanx? Ellenük meg disznók? Jó lenne ha így beletennék. Jelentsen komoly gondot Rómának ez a kis állam.
  • sakkay
    #1190
    Bocs ha hosszú-de érdekes:
    "A szövetséges vagy marsus háború Kr. e. 91-ben (u. c. 663) kezdődött és teljes három évig tartott. Fellobbanása váratlanul érte a köztársaságot. Közép-Itália minden részében egyidejüleg tört ki a háború. A történetírók mindkét részen fölsorolják a hadvezéreket és a csatákat, melyekben állításuk szerint a rómaiak győztek. Róma hadvezérei közt sok név merül föl, mely később nevezetessé vált. Marius ebben a háborúban csak mint Publius Rutilius Lupus consul legatusa szerzett érdemet, midőn a vezér a Tolerus vagy a Liris mentén jelentékeny veszteség után elesvén, ő mentette meg a sereget. Nagy szerepet talán azért nem viselt, mert szorosabb viszony fűzte az ellenséghez, hogysem szigorúan léphetett volna föl. A római vezérek között kiváltak Lucius Julius Caesar, Gnaeus Pompeius Strabo, de valamennyit fölülmulta Lucius Cornelius Sulla, ki legtöbb babért szerzett. Érdekes megemlíteni, hogy a fiatal Gnaeus Pompeius, a későbbi nagy hadvezér is részt vett a csatákban, s hogy Cicero, Róma legnagyobb szónoka, Strabo alatt érdemelte ki első és egyetlen «stipendiumát». A szövetségesek között a legtehetségesebb vezér volt a marsus Pompaedius Silo, ki az északibb vidékeken harczolt, Gaius Judacilius a picenumi Asculumból, s a samnit eredetű Gaius Papius Mutilus, a déli hadak feje. A római vezérek sikeres műveletei a háború első évében nem tarthatták volna vissza Etruria és Umbria lakosait, hogy a szövetségesekhez ne csatlakozzanak, ha Róma a fenyegető veszély nyomása alatt fel nem ruházza ezeket és az el nem pártolt itáliai lakosokat a lex Julia alapján polgári jogokkal. Kr. e. 89-ben (u. c. 665) Marcus Plautius Silvanus és Gaius Papirius Carbo néptribunusok még szabadelvűbb törvényt fogadhattak el (lex Plautia Papiria), melynél fogva a Pótól délre minden itáliai lakos, ki 60 nap alatt Rómában jelentkezik, a köztársaság egyenjogú tagjává lesz. A már meglevő 35 tribushoz ezért tíz újat szerveztek. Így akarták a föllázadt szövetségeseket megtérésre birni. De a törvénynek nem volt nagy vonzó ereje. A római vallás megkivánta, hogy minden törvényes eljárást bizonyos szertartás előzzön meg, s ez csak a város szentelt falai közt mehetett végbe. Szavazni sem lehetett másutt, csak Rómában. A polgári jogok megszerzése ezért eleinte nem igen csábította a távol lakókat, a kik helyi illetőségükkel járó előnyeikről kénytelenek voltak lemondani olyan kiváltságokért, melyeket ritkán élvezhettek. A szövetséges háború sok vérontása után az itáliaiak nagyobbrészt beérték azzal, hogy régi közjogi állásukban megmaradjanak. A római polgárok száma, melyet a 114. évi (u. c. 640) census 394,336-ra becsült, huszonnyolcz év alatt (mert csak a Kr. e. 86. évről vannak ismét adataink) csak 463,000-re szaporodott, s 16 év mulva lefogyott 450,000-re. Mindazáltal megtörtént az első lépés, melynek a római történet későbbi korszakaiban áldásos következményei voltak. Egyes esetekben már most megkapták africai, hispaniai és galliai lakosok a teljes polgárjogot; a latin jogot, mely a rómaihoz lépcsőül szolgált, még nagyobb bőkezüséggel osztogatták. Pompeius Strabo Gallia Transpadana összes lakóit felruházta ezzel. E válságos években a szabadelvű engedmények élesen kidomborítják a római kormányzat bölcseségét. A római irók kivétel nélkül magasztalják e politikát; ennek tulajdonítják az állam fönmaradását és azt az erőt, mely fejlődésének útját egyengette. Róma tényleg elvesztette a városállam jellegét, s az itáliai népek elvesztvén faji tulajdonságaikat, a latin törzsbe olvadtak bele. "
    forr.-Nk.világtörténelem
  • sakkay
    #1189
    Az biztos benne lesz..szerintem Epeirosz csak miatta lett kiemelve.
  • sakkay
    #1188
    Igen, bár történelmileg(a Spartacus félét kivéve) fél kézzel megoldották a rabszolga lázadásokat. A körül lakók' viszont nagyon nagy gondot okoztak némelykor.
  • TomDantes
    #1187
    És másodjára is elírtam...ez kész
  • TomDantes
    #1186
    Phürrosz=Pührossz.
  • TomDantes
    #1185
    Én azt is szívesen látnám ha Phürrosz színre lépne. Vagy Mithridatész, vagy Földközi-tengeren a kalózok, akiket mehet Pompeius lepofozni.
  • TomDantes
    #1184
    Szerintem nem igazán lehet tudni, hogy igaz volt-e a pletyka vagy sem. Attól hogy valaki volt férfival is, még nem számít kapásból melegnek, tehát az hogy esetleg volt ilyen esete fiatalon, majd utána mennyi nője volt, a kettő nem zárja ki egymást.

    De egyébként nem tartom én se hihetőnek, inkább csak olyan rágalom féle, de biztosat nem lehet erről tudni,mint ahogy a derék gladiátor Spartacus származásáról is van egy rakás elmélet. Olvastam már mindenfélének. De egyébként sem a származása érdekes, hanem a lázadás, ésaz a mély társadalmi probléma ami a birodalomban volt már ekkor-és hogy ne csak off legyen. lehetnének nagy rabszolga felkelések a Rome 2-ben. Tök fasza lenne, ha nagyon elégedetlenek, hopp megjelenik egy -két lázadó sereg, rabszolgákból, szegény szabadokból, gladitárokból...
  • sakkay
    #1183
    Marsusok
  • sakkay
    #1182
    Igen, bár a császárkor az egyszerűbb eset, inkább a köztársasági résztől félek. Pedig az itáliai nagy lázadás nagyon jó lenne a beraknák...és többször volt igazából is.(a leigázott de rokon népek, akik adták a katonákat, de nem kaptak polgárjogot-samnisok , masusok,stb.
  • sakkay
    #1181
    De visszatérve a játékhoz, nagyon reménykedem valami jó alapban, már ami a diplomáciát illeti. Az sem baj , ha torz(történelmileg), mert ha jó maga a rendszer, majd megcsinálják a moder gyerekek élethűre.
  • TomDantes
    #1180
    Szerintem mondjuk lehetne olyan ötletük, hogy amikor épp császár váltás van, mondjuk az egyik hadvezér fellázad, szintén császárnak kiálltja ki magát, pár város, légió mellé áll,-és akár lehetne is ilyenkor választani melyik mellé állunk, és onnantól őt irányítjuk. Kicsit mint az Empire-ben az államforma váltás, az egész ötletes volt.
  • sakkay
    #1179
    Na ezért fikáztam olyan keményen a mai filmeket, és tört. program szerűségeket. Hogy sokan innen vesznek tudást, a régi korokhoz. Ha vicc volt, vedd úgy , hogy nem is írtam. Csak szólok bárki, akiről kiderült, hogy homok volt a köztársasági időkben, annak a politikai karrierje ki volt herélve. Caesarról pont azért terjesztették a homok pletykát, mert húszon évesen rábeszélte az egyik 80 éves! öreg királyt, hogy adjon x hajót Róma egy háborújához. És ez senkinek nem ment addig, így a politikai ellenfelei(főleg később) erre hivatkozva állították a storyt.(mármint, hogy megszúrta az öreg, aki mint a keleten sokan tényleg az volt)
    Mellékesen jegyzem meg, az összes ellenfele feleségét lek*rta, mert igen nagy kujon volt, meg aztán bizonyítéknak sem utolsó buziság ellen.. Erre mi marad meg hollywoodban-buzi volt..gratulálok.
    Spartacus(bár nem nézem a sorozatot, lehet ott már az eredeti az alaptörténet) az amcsi szarokban, a trák harcos legény, akit rabszolgának hurcoltak. Ezzel szemben az igazság: római légiós volt(de legalábbis légióban szolgált valószínűleg valami kisebb rangban), aki megszökött, elkapták és választhatott a halál, meg a gladiátorság között...ja így már nem olyan szép a story.
  • KingPunisher
    #1178
    Hát olyan lesz mint a Spartacus 4. évadában. :D az ellenséges hadvezért akár meg is erőszakolhatjuk, ezzel is gyengítve az önbecsülését :D
    Szegény Caesar-nak is becsúszott :D

    Viccet félretéve Shogun 2-nél is azt mondták hogy az Ai tudni fogja az Art of War mű minden okosságát. Hát nem tudja :D
    Biztos lesz házasság, esetleg homokosok is barátkozhatnak, megmérgezhetjük aki nem szimpi, ahogy eddig is.
    Ez marketing, jol hangzik csodát nem kell várni.
  • TomDantes
    #1177
    Hát ja, de tartok azért attól ez csak marketing duma, meg nem tudom elképzelni egyelőre, hogy m iaz hogy mély politika, mire akarnak gondolni?
  • AnuluWork #1176
    Ha már a repkedés ennyire központi téma, itt az első rész trailere ... :D