5627
10804749371368208052.jpg
  • a.carkey
    #1415
    Totál olyan érzésem van a CEvel kapcsolatban, mint amikor a ruszkik kiküldték a mamákat a tavalyi eurovízióra, hogy eszitek, nem eszitek, nem kaptok mást, és lám, a ruszki mamák azzal a szarral is sikeresek lettek, anyagilag meg milliókat kaszált rajtuk a menedzsment.
  • a.carkey
    #1414
    Abban tökéletesen igaza van Molnibalagenak, hogy CE és ennyi pénz. Tényleg az. Baromi sok egy CEért. De ha ezzel fogsz évekig játszani, utólag bánni fogod, ha kihagyod. DE MÉGIS, ez a CE annyira semmivel nem ad semmit, hogy egyszerűen nem éri meg. Semmi olyan nincs az EU CEhez, ami miatt érdemes lenne 30 ezret adni érte. Egy ennyire várt játéknál, ennyire drága CE és egy nyamvadt katapult van benne meg a dobozban van egy korabeli "board game"? Nem tudom ki volt aki kitalálta, de egy idióta volt. Akkora ziccert hagytak ki, és olyan árat kérnek érte, hogy még a rajongók közül sem fogja sok emberek ennyiért ez a CE megérni.

    Aki látta a Shogun CEjét, azt vágja miről regélek. Tehát lehet ezt marha jól is. Ha beletettek volna egy legionárius babát, vagy valami jó kis kiadványt, de nem. Ők tudják ...
  • PrasCo
    #1413
    Igen, a zárójeles mondat esetemben is az erős elgondolkodás jele volt.
  • Molnibalage
    #1412
    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne tedd, de mi van benne, ami tényleg megér ennyi pénzt?
  • Molnibalage
    #1411
    A Risen II volt szerintem az utolsó, amit CE-ben vettem meg, és annak sem volt sok értelme. Az utolsó jó CE vételem a Gothic III volt. A hozzá adott könyvecske, ami a fejesztést taglalta na, az már valamik volt. Meg persze a sondtrack.
  • PrasCo
    #1410
    Óóó, igazán köszönöm a fáradságod! Mea culpa, bevallom férfiasan, nem tudom, hogy kerülte el a figyelmem - fogjuk a melegre.
    (Ugyanakkor ak*rvaeget, nem ingyen van...)
  • wedge31
    #1409
    Például itt van.
  • PrasCo
    #1408
    Engem még talán ennél is jobban érdekelne, hogy lesz-e üzlet, ahol kapható majd a dobozos gyűjtői változat.
  • Pluskast
    #1407
    Helyes én is megveszem mind a 2 :)
  • Nerokak
    #1406
    Szia Plusi! Előrendelve :) mint ahogy az EUIV is :)
    Bocs az kicsi offért.
  • Pluskast
    #1405
    Néhány új infómorzsa plusz játékból való videó bejátszások.

  • Hunor1
    #1404
    sajnos van pár dolog ami nem tetszik a válaszok közül....
  • McCartman
    #1403
    Kérdezz-felelek.
  • Armisael
    #1402
    Arról tud valaki valamit, hogy ha az 576-nál rendelem elő a játékot akkor is jár hozzá a "Greek States Culture Pack" DLC? Csak mert a honlapukon nincs feltüntetve. Hátha valaki valahol olvasott valamit erről.
  • McCartman
    #1401
    Intro
  • Bullitt
    #1400
    Fél óra játékmenet
  • a.carkey
    #1399
    A Braveheart csata undorító volt, és borzasztó is egyben. De a stratégiai rész engem a Lords of the Realmot idézte, ami zseniális volt. Nem is értem miért eröltették hozzá ezt a rém 1xű csatamegvalósítást, bár, tény, hogy akkoriban ezt előttük még senki sem csinálta.
  • Kurfürst
    #1398
    A preatorian kimaradt (sajnos, úgy tűnik), a Braveheartot próbáltam, de a csata valami olyan borzalmas volt hogy hagytam a fenébe nagyon gyorsan. A Ceasar szuper volt, de a katonai része, háát. Inkább antik sim city volt mindig is.

    Boldog 90-es évek :)
  • McCartman
    #1397
    Bizony, bizony. Ez így elég nagy ferdítés, a Praetorians nagyszerű játék volt, a maga korában páratlan alkotás.
  • a.carkey
    #1396
    NANA! Praetorian. Remek kis progi volt! (Volt azért a Centurion után is antik világ!) Meg a Caesarok, Age of Empires kieg, stb.

    Ja, és ha jól emlékszem, a kilencven valahányas Braveheartban már nem spriteok voltak a csatában lévő katonák. Mondjuk, olyan is volt a játék, de ha csata részét nem számítjuk, egész korrekt kis progi volt.
  • Kurfürst
    #1395
    450 vagy 500 wattosat asszem.
  • ozzz
    #1394
    Azzal a konfiggal ami alul van leírva neked, hány wattos tápot használsz?

    A témánál maradva pedig igen, az első résznél az nagy újdonság volt, kicsit hasonlót vártam, várok. De a kampány térképen lehet inkább ilyen nagyobb újításokat látni, csatában már nehéz mit hozzátenni.
  • Kurfürst
    #1393
    Azért az első rész WOW faktorát elég nehéz lenne hozni, elvégre az első valós 3d-s total war játék volt, addig az összes total war játékban kis animált sprite-ok voltak a katonák, csak így tudták megoldani azt a mennyiséget.. az fps-eket leszámítva talán még teljesen 3d-s program se nagyon volt még ekkor, antik harcmezőket meg utoljára talán a 90-es években a Centurion-ősben láthattál...
  • sakkay
    #1392
    Direkt nem részleteztem, csak gondoltam kipróbálom írsz-e rá,lévén ez a szakterületed.
    Persze amit írsz igaz, de ott direkt csinálják, hogy mutassák a fizikát stb, nem pedig azért mert nem értenek hozzá. A most készülő BOS-ba is elkapatja a géppel a fát, látszik is frankón mi az eredmény.
  • sakkay
    #1391
    beleugrottál a csapdába!
  • Molnibalage
    #1390
    Nevetni fogsz, úgy is bemutatják. Pl. a BMS4 (Falcon 4.0 leszármazott) egyik újdonsága az, hogy a földön guruláskor a kód és a törés is új lett tehát szándékosan elrontott leszállásokat is mutattak be. Persze nem csak ezt, de ezt igenis bemutatják. A Flaming Cliffs-nél is az AFM és a gép törésmodelljét is n+1 szar leszállással mutatták be.
  • sakkay
    #1389
    Nem csak ez a lényeg egy ilyen helyzetben. Van több videó is, ahol pl. a játékos jól játszik(ugyanez a csata)és nagyon jól lehet látni az ai ténykedését. Ami amúgy egész jó. A bemutató legyen bemutató! Megértem ha elcseszte volna ha állandóan az egységeket mutatja, a becsapódásokat,az effekteket vagy a füvet (mitudomén')..de ne védjük már feleslegesen. Egy szimulátort sem úgy mutatnak be, hogy egy inkompetens barom elbass*a a felszállást. Ennyi.
  • Nos
    #1388
    Nem hiszem, hogy a strategiara koncentralt. A videonak nem az volt a lenyege, hogy hogyan kell nyerni, hanem csak bemutatta, hogy nagyjabol mit lehet csinalni, milyen egy csata, hogy mozognak az egysegek. Szerintem ennyi.
  • sakkay
    #1387
    Ez igen!!!
  • sakkay
    #1386
    Ja ja. Menthetetlen.
  • ozzz
    #1385
    Nem rossz ez, viszont nem éreztem azt a nagy átütő hatást amit anno az első résznél. Legalább is a csata részén nem látom, hogy annyira jobb lenne (kivéve a harci animációk és a line of sight).
    Viszont a kampány térkép már jobban tetszik ill. a fejlesztések, építkezések...
    Persze 2-3 videóból nem lehet vég következtetést levonni. Majd ha saját magunk kipróbáltuk és jobban átlátjuk, átérezzük az élményt amit nyújt, akkor okosabbak leszünk.

    Egyébként az ahogy csatázik a fickó az tényleg katasztrófa, szerintem vagy nem sokat játszott az elődökkel és nincs sok tapasztalata, vagy ennyire nem figyelt mert dumálásra koncentrált, vagy be akart mutatni több újdonságot a csatatéren, ezért össze vissza küldözgette őket mindenfelé. De az biztos, hogy nem a minél kisebb veszteségű győzelemre koncentrált.
    Már fájt ahogy azokat az egységeket ölette le az elején amiknek pont az lenne a szerepe, hogy a csata vége felé vessék be őket, meg ahogy előre küldte domb mögé terep hátrányból lövöldözve a parittyásokkal, aztán meg tűpárnának használta őket. Közbe a fő sereget is szétbontotta és egységenként mészároltatta le, a végén szedte össze csak őket kicsit. Az meg amit a generálissal művelt, mint a kengyel futó gyalog kakukk, nem tudta mire használni csak menekítette folyamatosan.
  • ratgab
    #1384
    Egyetértünk. Nekem se jön be. De ahogy Sakkay mondta már párszor, majd a modderek átalakítják úgyis.
  • Molnibalage
    #1383
    Én egyébként a főmenü zenéjére leszek még kíváncsi, az első részé nagyon bejött.
  • sakkay
    #1382
    Ja szerintem is jók az alapok, úgyhogy nem izgulok olyan nagyon. Azért jó lenne sok csata videó, meg nagyobb is. Na úgyis hamarosan jön.
  • kisokka
    #1381
    A tábor valóban felületes. Nekem, ami szemet szúrt még, a bal oldali kiválasztott egység modellje. Nem szőrszálhasogatni akarok, mert az is ugyanolyan lényegtelen, mint az egységkártya, de ha már van, akkor nézzen ki jól, vagy ne vállalják be animációra, egy sima lap is elég lenne. Amúgy nincs kizárva, hogy ez a videó minősége miatt tűnik ilyennek(nálam legalábbis eléggé hullámzik eme videó képe), de na. Majd meglátjuk milyen lesz, azért szerintem csalódás nem nagyon lesz az egészében.
  • sakkay
    #1380
    Egységlétszám, menetből pilum hajítás!!kiiktatása, másodpercek alatt 100 ember lemészárlása
    -habár a vezér gyalogság nagyon jól bírta, úgyhogy lehet csak az egységek voltak gagyik, de akkor is túl gyorsan hullott el a többség-
    tábor kinézete. És ez így csak erre a csatára hirtelen.
  • kisokka
    #1379
    Nem biztos, hogy jól értettem -e, annyira nem figyeltem mit dumálnak közben, de ha minden igaz, akkor Assembly-s csóka nyomja és mutatja be a Gamespotos komának, hogy mi hogy van. Azért az csak konyít hozzá valamit, mert már az elején látni, hogy vagy félvállról veszi, vagy tényleg hülye hozzá
    Az viszont tényleg fura, hogy már a RTW első részében is(Med2-ben szintén) erőltették még a Tutorialban is, hogy küldd előre jó messzire a lövész egységeket, aztán úgyis visszafutnak...Hacsaknem bekapnak egy árva lovasegységet, azok meg szétzúznak legalább 400 embert, mert a Tutorial így akarja Biztos játékstílus kérdése, de íjászokat, parittyásokat, még az előcsatározókat is a gyalogság mögé szoktam tenni, max elé egy kicsivel. Így legalább folyamatosan lőnek, ugyanúgy gyengítik az ellent és még futniuk se kell...
    Móderek sok dolga alatt mire gondolsz?
  • sakkay
    #1378
    Akkor komoly színészi képességei vannak. Szerintem nem direkt csinálja. Már azt sem értem miért rakja olyan gyökérül a csapatait, meg mindent egyben kezel, 3* rohamoz a vezérrel, majd észreveszi és leállítja, magára hagy egységeket stb..amúgy mindegy is, csak engem valamiért nagyon idegesít. Kb úgy mint az a copfos szefos barom, a hülye, idétlen ripacskodásával. Amúgy jó lesz a game tényleg, de nagyon sok dolga lesz a módereknek.
  • kisokka
    #1377
    Teljes árú játékért nekem ne DLC-zzenek be másik egységkártyát, mert kivonulok Egyébként nem tudom, hogy csak pár embernek van ízlésficama(köztük nekem is), és ezek tényleg jól néznek ki, vagy esetleg változtatnak rajta. Annyira nem zavaró egyébként, de az előzőek jobban tetszettek.
  • Molnibalage
    #1376
    Dettó ugyerre gondoltam. Vedd úgy, hogy a görög stílusú egységkártya ingyenes, a római meg majd DLC-s.