5627
10804749371368208052.jpg
  • ozzz
    #1495
    Azért ennyire gyorsan nem eveztek szerintem, de nagyon jó.
    De az tényleg most látszik hogy meglékeli a hajót ütközéssel. Ez mondjuk kéne a játékba is.
  • sakkay
    #1494
    Hatalmas!
  • Kurfürst
    #1493
    Höhöhö!

  • a.carkey
    #1492
    Kölcsön kérem Stewie Griffintől az időgépét, és mindjárt hozok HD minőségűt. :D
  • Molnibalage
    #1491
    Mivel nincs megbízható információ, hogy a valóságban hogyan nézett ki én inkább a taktikai modellezés része miatt aggdónék és nem a "eye candy"-n...

    Vagy van bárkinek videója arról, hogy ez a valóságban hogyan ment? :)
  • ozzz
    #1490
    Igen itt azért be kell látnunk, mi az ami elérhető lehetőség, megvalósítható ezzel a motorral és mi az amit fel kel áldozni a játszhatóság oltárán.
    Az hogy az evezők nem törnek, mondjuk be tudom annak, hogy az ifjú játékosk ne saját hajóikat tegyék mozgásképtelenné az első 5 percben.
    Illetve gondolom azért volt csere lapát egy ilyen gályán. Nem tartom valószínűleg, hogy egy lapát "farm" után már ne tudott volna mozogni egy hajó. De az biztos lebénította egy időre, amíg átszálhattak rá.

    Azért nem értem miért annyira fontos a lapát töredelés, (alap fizikán kivűl) mert taktikai elemként egyetlen célja lelassítnai a hajót amíg átmennek rá, mai ugye alapból lelassul a játékba ha neki mennek. Az meg tuti, hogy utána még tudott menni a hajó ha az új lapátokat kitették.

  • Kurfürst
    #1489
    Ahogy nézem nem csak a megkülönböztetés és ilyen gémplay elemek a probléma, hanem az is hogy az katonák átmászását marha bonyulult lenne leprogramozni flottul két imbolygó, arréblökött hajó között. Vagy van egy ilyen Empire-szerű, erősen scriptelt "mellésimul a hajó" jellegű csáklyázás, ami idétlen és erősen kizárja azt hogy több kis hajó támadjon egy nagyot iszonyat bugok nélkül.. vagy olyan hülye jeleneteket produkálhat a fizika, amikor a hatalmas octares 50 méterrel arrébb löki a kis birémet, majd az octares katonái egy 50 méteres szökkenéssel a másik hajó fedélzetén teremnek... vagy egyszerűen képtelenek megközelíteni.

    Szóval jó lenne jó lenne, én is örülnék neki csak inkább működjön a boarding rendszer jól..
  • PrasCo
    #1488
    Azt hiszem, jobban örültem volna egy "még nincs kész"-nek. Én elhiszem, hogy így baromira meg lehet különböztetni, hogy mi történik (bár a videón - úgy emlékszem - határozottan ramming-ről beszél), csak épp iszonyúan néz ki. Esetleg lassítsanak a hajókon, ha problémának érzik az áttekinthetőséget. Sőt, ha pár másodpercig nem tudnám, éppen elsüllyed-e a hajóm, vagy átmásznak rá, azt sem tekinteném óriási problémának. Valahol visszás a dolog ugyanis, hogy ilyen baromsággal érvelnek olyankor, amikor a párhuzamos szárazföldi-folyami ütközetes egyiptomi színteres videók még egyikében sem bírt senki normálisan odafigyelni mindkét színtérre, de azt büszkén prezentálták, hogy ilyen típus is van.

    Emberibbnek tartanám, ha a lékelés és a csáklyázás (vagy - ha volna - az evezők elnyírása) közötti különbséget nem gombnyomás döntené el, hanem az orientáció és a relatív sebességkülönbség. Persze, tudom, ezzel olyan dolgot várok el, ami nem igazán volt így a TW-ben (bááár... mégegyszer: az ETW nagyon meggyőző volt ütközéseknél is, ahogy dőltek az árbocok). Az viszont örömteli volna, ha átszállásnál is megütné a fizika azért egy Terep2 szintjét.

    Tényleg cseszi ez a dolog a csőrömet, és ne haragudjatok, ha valaki unná a vernyogásom, egyszerűen bántó a látható visszalépés mértéke a saját játékukhoz képest.
  • Kurfürst
    #1487
    Na, itt a megoldás a CA forumról. Kétféle animáció van a hajók ütközésekor, a "ramming" (döfőorr használata) és a "boarding" (azaz ha átmásznak a katonoák közelharcra). A videóban a boarding animációt láttuk, ez esetben nincs látványos animáció meg lökődés, hogy valami információt adjon, mi is történik. Ramming esetén van fizika, repked a forgács, sérül, arréblökődik a hajó stb.

    "I've seen some concerns about the lack of impact in some scenarios seen in the naval warfare video; collisions between ships are divided into either being a ramming action or a boarding action. Boarding actions do not result in any large visual impact, whereas ramming will produce wood splinters, hull damage and rocking and tilting of the impacted ship. What was shown in the video was a boarding action, and that's why you didn't see those elements. It's a gameplay distinction that's been made to provide quick information to the player as to what action has been performed, between two scenarios which might otherwise initially look similar."
  • a.carkey
    #1486
    Wááá. Pont rossz példa. :)

    Majd előkeresem, de volt egy ilyen rész amikor még sisakokat gyűjt. :D
  • Pluskast
    #1485
    200-al úszó Obelixet aki torpedóként süllyeszti el a hajókat nem láttam a videóban :)
  • a.carkey
    #1484
    Nem olvastál elég Asterix képregényt! :D
  • Pluskast
    #1483
    Nem tetszik. Egyrészt milyen nevetséges már az elején a barbár hajók ténykedése. Rammolják a római hajót?? Hogy a a fenébe?? Nincs is rajta döfőrúd! Egy ilyen hajó nem volt arra alkalmas, hogy neki menjen egy másik hajónak! Kettétört volna az ütközéstől. Aztán a másik nevetséges rész, hogy a hajó nekimegy a másiknak de az evezők vígan megmaradnak. Nem kellene esetleg azoknak is széttörniük? A másik meg ez a nagy hajó széttöri a kicsit... elég vicces ahogy pillanatok alatt szétmegy mint valami papírpernye. Ezen még dolgozni kellett volna.
  • ratgab
    #1482
    Egyébként fura, hogy a nagy hajónál érezni a súlyt, a kisebbeknél meg nem. Szerintem itt a demóban még voltak korlátozások, ennek ellenére tényleg ciki megoldás ez így ahogy be lett mutatva.
  • ratgab
    #1481
    A játékmenet multiban is ugyanaz. Na jó nem kétgombos, hanem 4, mert ugye ennyi irányból lehet támadni. Nem atomfizika.

    Tény, hogy varázslatos játék, ezt nem vitatom, de azért a kihívás ne haragudj, de nem ott kezdődik.
  • wednes
    #1480
    Igazad van, de ez a mozgás sokkal közelebb áll a 200 kilós motorcsónakhoz, mint a 70 tonnás kézi erővel hajtott gályához. Nem látok összefüggést a hajó mozgása és az evezés között.

    Nem várom el, hogy leszimulálják az evezőcsapások erőhatását és ennek megfelelően mozogjon a hajó. Csak legyen reálisabb a mozgás "script" (lehet nem ez a jó kifejezés ide).

    Pedig nagy ziccert hagynak ki azzal, hogy nem lehet legázolni az ellenfél evező sorát (pedig asszem a Ben-Hurba is benne volt, ha már szeretnek filmes elemekkel dolgozni a fejlesztők :D ).
    Lehetne olyan parancs is, hogy be kell húzni az evezőket pont ezért, így a sajátjainkat megkíméljük. Egy kisebb gálya így meg tudna bénítani egy nagyobbat is.

    Csak szeretném, ha a látványon kívül egy kis taktikát is belevinnének a tengeri ütközetbe, nem csak a felállás és akkor nézem látványos mozit, ahogy egymásnak megy a két flotta.
  • McCartman
    #1479
    Próbáltad már multiban? Bár nem hiszem különben nem írnál ilyet. :D
    De az. Ugyanis nem kétgombos eszetlen klikkelgetésből áll, hanem valós tanulási, gyakorlási folyamaton alapuló tudást igényel. Meg kell tanulni jól játszani vele, a fejlődési potenciál pedig folyamatosan biztosítja a játékélményt. Ez az ami hiányzik a mai játékokból.
  • Kurfürst
    #1478
    Tény. Látványosan hiányzik, én ebből arra tippelek (reménykedem) hogy a fizikai motor még nincs finomhangolva, és direkt letiltották a demóhoz. Elég vicces lenne, ha agyonreklámozzák azt hogy na már minden gyalogos-lovas egységnek van külön súlya, a hajóknak meg pont nincs.

    Egyébként látványosabb-reálisabb lenne az is ha a hajók mozgását ténylegesen befolyásolnák a hullámok, én nagyon örülnék neki, eddig csak ilyen előre beállított billegés volt..
  • PrasCo
    #1477
    Azonban az egymáshoz viszonyított tömegarányok alapján is elvárható lenne némi lökdösődés, illetve a szerkezeti gyengeségeknek különösen ki kellene ütközniük akkor, amikor a hajók szemmel láthatóan a másodperc törtrésze alatt fékeződnek százról nullára. :D
  • Kurfürst
    #1476
    Arra hogy nincs tömegük - a valóságban se nagyon volt, egy triremisz alig nyomott 70 tonnát, ami majdnem hogy vicc az Empire hajóihoz képest - még egy sima fregatt is 1000-1500 tonnát nyomott felszerelve. Az ókori hajók nem is nagyon süllyedtek el, inkább csak szétestek, ekkor még nem voltak jó hajóépítési technikák (pl. a facsapokkal összeeszkábált hajótest már bazi nagy előrelépésnek számított), addig még majdnem 2000 évnek el kellett telnie. Nem véletlenül volt fontos fegyver a döfőorr. Egyébként a könnyű súly miatt a katonákkal teletömött fedélzet se valami túl reális, könnyedén felborulhatott tőle a hajó.

    Persze lehetne kicsit jobb a fizika és a lendület, nekem azért úgy rémlik az Empireben és a Shogunban is bejátszott kicsit, hogy a nagyobb hajók arréblökték kissé a kicsikt, reméljük itt is lesz ilyen, csak még nincs kidolgozva.
  • sakkay
    #1475
    Szerintem felrobbant a fórum(hivatalos) megint. Amúgy a kép gyönyörű-fizika nuku. A sebesség meg! Na majd megkapják. Kíváncsi vagyok, állítanak e valamit rajta. Mindenesetre tetszik , hogy nem egysíkú, na majd a móderek.
  • ratgab
    #1474
    Pedig Mount&Blade se atomfizika nehézségű....XD
  • a.carkey
    #1473
    Én nem félek. Ilyen ugyanis még tényleg nem volt. A sokadik patchel jó lesz ez is. :)
  • wednes
    #1472
    Hát ez a tengeri rész nem lett annyira kidolgozva első ránézésre. Még azzal nyugtattam magam, hogy biztos gyorsított felvétel, azt látom bal alsóba, hogy normálon fut, nincs rajta gyorsítás.

    Motorcsónakként mennek a gályák, tényleg nincs tömegük. Látszott, hogy oldalról mikor nekimegy a másik hajónak az evezők belelógnak és nem történik semmi. Nem lehet letörni őket.

    Ez így visszalépés az Empire/Napoleon tengeri csatáihoz képest. Ott legalább kicsit lehetett taktikázni a manőverekkel, vitorlázat lövetéssel, kartáccsal, közelharccal stb.
  • PrasCo
    #1471
    Bocs a dupláért, de számomra nagyon illúzióromboló még az is, hogy oldalt nekikoccan egy bazi nagy hajó az ellenfélnek, mire az _középen_ kettétörik. Értem én, hogy one hit kill, de a hossztengelyen három csúnya törésanimációt használva (elöl-hátul-középen) már egy büdös szavam nem lenne.
  • PrasCo
    #1470
    Na eeez viszont nagyon nem begyere. Mivel játékos vagyok, ezért nem vernyogok a turbósebességen (noha az Empireben sem volt semmi probléma abból, hogy a Heavy First Rate úgy haladt hátszéllel, mint a rokkantnyugdíjas) és azon, hogy pajzsokkal a hosszúhajókon problematikus evezni.
    Azon viszont igen, hogy a hajóknak mintha nem lenne tömegük. Mi már ez a döfőorros "becsapódás?" Tép a gálya, mint a Millenium Falcon, nekiesik a másiknak, itt fa kéne, hogy szétrobbanjon, a másik gálya akár meg is billenhet némileg, de a rajta lévő emberek mindenképpen, ahogy a nyílás széle felfut az orrnyergen, az evezők fogpiszkálókként törhetnek, satöbbi, ehelyett mi van? PLÖPP! És megállt. Váó, le vagyok nyűgözve... Merem remélni, hogy ez a WIP állapotnak tudható be.

    Azért ez a reakció, mert pl. az ETW-ben még a szárazföldi csatákat is háttérbe szorítottam egy-egy jóféle tengeri ütközetért, ahol aztán tényleg érezni lehetett, milyen gazdasági és valósi fizikai ütőerőt rakott össze az ember gyereke az államával, nem pedig matchboxokkal szarakodott.
  • kisokka
    #1469
    Azt mennyire hiányoltam a következő TW-kből, szerintem is adott a hangulatra elég sokat. Továbbá megjelentek azok az épületek is, amit frissen húztam fel(bár az itt is meg lesz jelenítve, de szerintem külön városnéző opció nem lesz).
  • Hunor1
    #1468
    FRISS VIDEÓ !!
    Hajócsata részletek, barbárokkal is!
  • McCartman
    #1467
    Ha nincs benne semmi kihívás én elunom magam rajta.
    Pl. Assassin's Creed széria részeinek is nagy elánnal álltam neki anno annyira hypolta mindenki de pár óra után azok is uninstallt kaptak a faék egyszerűségű harcrendszer miatt.
    Túl sokat Mount&Bladet játszottam anno neten úgy tűnik, nem bírom a gagyit.
  • PrasCo
    #1466
    Nagy plusz!
  • Pluskast
    #1465
    Jó lenne ha visszahoznák az első részbe betett városnézős opciót. Rengetegszer bementem csak úgy nézegetni a városomat :)
  • sakkay
    #1464
    Konkrétan nem erre mondtam, csak a stílusra.
  • sakkay
    #1463
    Én inkább filmet nézek, ha filmet akarok..ha meg játszani, akkor játszom-habár már egy ideje csak szim, meg stratégia. De ez a hibrid nagyon nem jön be..olyan mintha szefosnak néznék az embert, se agy, se ügyesség a legtöbb esetbe nem kell.
  • a.carkey
    #1462
    The Last of Us
    Heavy Rain
    Uncharted 3-2-1

    Mindhárom eléggé interaktív filmszerűség, és mégis, áááááhhhh de fincsi! :D
  • McCartman
    #1461
    A mai játékipar erről szól. Sokkal inkább interaktív filmek mint játékok.
  • Nos
    #1460
    Tetszetős, de pár hete nagyon lehúzták. Állítólag szinte semmi kihívás nem lesz benne.

    Remélem azért nem így lesz.
  • ratgab
    #1459
  • GaBika6
    #1458
    Bár nem Rome II Total War, de Róma fiai harcolnak...

  • McCartman
    #1457
    Alexandria





    Athén





    Babilon





    Karthágó





    Róma

  • PrasCo
    #1456


    :DD