5627
10804749371368208052.jpg
  • MaRee
    #1575
    Valahol azt olvastam még régebben, hogy nagyon sok faction lesz a játékhoz, ehhez képest az alap 9-el jön, plusz 4 van a DLC-hez. Ennyi? Vagy majd később fogják hozzá adogatni DLC formájában a többit? Szerencsére a germánok alapból meg vannak. :D

    Ja, és itt is először végig kell majd vinni Rómával a játékot, és aztán lehet a többivel, vagy alapból unlockolva lesznek?
  • ratgab
    #1574
    Én nem értékelem magát a lemezt, szóval ha van mód valami digitális formátumban veszem.
  • KingPunisher
    #1573
    A katonaság csak a látens buziknak nyújthatott örömet. Mi jo abban hogy több száz férfival zuhanyzol, meg idiota alkoholisták dirigálnak .
    Esetleg más kasztból származó koszos büdös romákat ismerhetsz meg.
    Ja én nem voltam katona alkalmatlan lettem "sajnos".. :D de azok mesélik ezt nagy örömmel akiknek más élmény nem volt az életébe mint pár szőrös segghez dörgölőzni a zuhanyzóban.
    Nha akkor Rome 2, aki meg meleg kalandokról akar beszélgetni nyisson neki topikot.
  • sakkay
    #1572
    Érdekes cikk, főleg a végén itt.
  • sakkay
    #1571
    Nem félsz hozzászólni off témában?
    De , hogy tényleg megszakítsam az off sorozatot, ki hol veszi meg? Pár napja már biztosnak tűnik, hogy az 576-előrendeléshez jár a görög dlc. Míg a másik nagy beszerzési lehetőség még mindig nem tudja megmondani.
  • Nos
    #1570
    Szerintem foleg azok ereztek a nevelo hatasat, akik a katonasagig a szuleikkel eltek. Azert, mert ez volt az elso alkalom, hogy hosszabb ideig kulon voltak. Aki mar 14 eves kora ota koleszos volt, annak csak egy ujjabb kolesz volt, ahol nem kell tanulni, de nincsenek csajok. Tehat dogunalom. Egy hely, ahol ertelmetlenul lopnak el nemi idot az eletedbol.
  • sakkay
    #1569
    Nagyon igaz, ha meg a témába illő beszélgetést akarsz(mivel sokszor meg az a baj, hogy túl sokat beszélek a római korról.), nézz át ide király!
  • ratgab
    #1568
    Híreket máshol is lehet ám olvasni. Az SG.hu Fórumán vagy, ha eltévedtél volna, nem a hírhozó oldalon.
  • sakkay
    #1567
    De látod baxki te is csak beugatsz az eddigi off-hoz! Szarok én a katonaságra, megjegyzés volt az addigi off-hoz! Nem hiszem , hogy bármikor is az sg traktáltam volna bárkit a katona "sztoriimmal", lévén , hogy soha nem beszélek ilyenekről. Amúgy meg ott a térkép, mint új hír' tessék, hallgatunk.
  • KingPunisher
    #1566
    Ki a szart érdekel melyikőtöket tömték seggbe hintőporos brével a kis katonatársai. Értem én, hogy élmény meg jó róla beszélni de én rohadtul nem vagyok kíváncsi rá. Azért jövök ide mert a Rome2-ről akarok olvasni.
    Beszélgessetek a chat.hu-n vagy mittudom én pszichiáter is elhallgatja a storykat bár ott fizetni kell.
  • Hunor1
    #1565
    mondjuk azon a térképen nincs sok beszélgetni való.
  • ratgab
    #1564
    Költői kérdés: A Való Életben te azt csinálsz, amit akarsz? Nincs "szívatás" és a "nincsen mese meg kell tennem"? Mert ha így van irigylem a életed. Ugyanis sok ember élete csak és kizárólag ezen két elem körül forog.
  • sakkay
    #1563
    4 off-al ezelőtt linkeltem egy képet...ha jól látom senki, köztük te sem szóltál hozzá egy szót sem..nemdebár?dedebár!
  • Hunor1
    #1562
    off off off off off off off off off off off off off off.............kurvára unalmas már.
  • sakkay
    #1561
    Örök élettapasztalat az emberekről, és magadról. Akármelyik "kasztban" élsz, ott találkozol olyannal, sőt élsz vele, akivel amúgy az életben nem. Nagyon, nagyon sok fiatal srácon látom a "szívatás" és a "nincsen mese meg kell tennem" hiányát.
    És direkt azért írtam, hogy az állam szempontjából már nem nagyon volt értelme..de , ahogy a sok kis fax takarítson maga után, meg ne azt csinálja amit akar(sarkítok) ahhoz tökéletes volt. Na nem a vége felé, az is biztos.
  • wedge31
    #1560
    Van igazság mindkét oldalon, sok csesztetéssel járt a katonaság de rengeteget tapasztaltam is, föleg az emberekről.
  • Molnibalage
    #1559
    ON

    Nem, de a nagybátyáim igen, a legjobb barátom is és sok más ismerősőm. Soha segyik sem mondota az, hogy "nevelő hatású". Inább arra emlékeztek, hogy lassan telt az idő, sok időt basztak el hülyeségekre. Az egyikük a 79 táján, a másik 1992 táján, a harmadik 2002-ben, az utolsó vagy utolsó előtti eresztéssel vonult be. Tehát az időbeli átfogás elég nagy.

    A milstory blog meg elég személetes képet ad arró, hogy itthon mire volt jó a MNH...

    Igen, szövődtek életre szóló barátságok, de a sorkatonaság semmiféle nevelési funkciót nem tölt be a többségénél. Az emberek egy részénél a kínzással ér fel, hogy mindneféle idióta rajtuk éli ki komlexusit és nyilvánvaló ostobaságot kellett csinálni.

    Kíváncsi lennék, hogy milyen az, amikor néhány vidéki bunkó tahó - mert voltak ilyenek még alkesz formában is - "nevelés" címén szivat mint kopaszt állandóak, akkor is mantráznád ezt.

    A sorkatonaságnak megvan a normális funciója és lehet is csinálni normálisan. Persze vagy normális és van a magyar módi is...

    OFF
  • sakkay
    #1558
    Na nem tartott sokáig.Nesztek.
  • Hunor1
    #1557
    nem lenne ez baj ha a római korról és harcmodorról vitáznánk itt.csak nagyon el ment a feudális dolgokba a téma. pedig vannak pl. jó rómás videók a harcmodorról, építészetről stb.
  • sakkay
    #1556
    Ok srácok. Ez érthető. Részemről akkor a következő hírig.
  • MaRee
    #1555
    Mert akik nem nézik a topikot éjjel-nappal hanem este ide ülnek és látják, hogy van 200 új hsz, a semmiért olvasnak végig több oldalt.
  • sakkay
    #1554
    Ja ja..ez igaz. De ha nincsen hír miért baj ez?
  • Hunor1
    #1553
    már azt hittem kijött valami új anyag a játékról hogy ennyi új hsz van.... de sajnos csak SZÉT OFFOLJÁTOK itt a topicot , ráadásul a KÖZÉPKOR témában történészkedtek itt....
  • sakkay
    #1552
    Ki mibe születik bele. Ha nincsen a közelben valami kirívó ellenpélda,(pl"a nyugat") akkor az a normális... akkor is ha a szarban kapirgálsz éppen.
    Pont pár napja hallgattam öregeket. Azt mesélte az egyik, hogy jött a melaszos kocsi, csöpögött le a melasz...lapos kövekkel várták, alátartották, és lenyalták a kőről,miközben futottak mögötte.. halál természetes volt ez, mert más édes dolgot nem is nagyon ismertek. Ma mindkettőnek nagy háza van, az egyiknek medencével, igazán jómódú. Azt mondta, ma sem érti, hogy lehetett ez akkor természetes nekik.
  • PrasCo
    #1551
    Ez egyébként óriási igazság a legtöbb esetben: Makroméretekben nézve az átlagember számára mindenkoron és minden helyen csak a "szürke", olykor aggasztó mindennapok jelentették az életet. Ma is. Az eszközök változnak, a társadalmi struktúra, közerkölcs, pillanatnyi helyzet stb. változhatnak, de az emberi hozzáállás mélyen belül, evolúciós léptékben aligha tér el gyökeresen kétezer-ötszáz évvel ezelőttiől.

    Még azt is hozzábiggyeszteném, hogy a ma felsorolt problémák épp a "szürke hétköznapok"-jelenség miatt nem biztos, hogy magát a közérzetet erősen rombolták. Nyilván egy betegségnek, háborúnak, halálnak ugyanúgy ritkán gyújtottak örömtüzeket, de az ember viszonylag könnyen és hamar habituálódik - teszem azt, a gyermekhalandóságra is máshogy nézhettek, révén nem tudtak jobbat. Ki tudja, lehet, hogy ötszáz év múlva a mostani 60-70 éves átlagéletkorra tekintenek úgy, hogy "Hogy tudtak ezek ebben a korban élni?"
  • sakkay
    #1550
    Nem figyeltétek rendesen..az időszakot amit írtam, és az is igaz, hogy Európa túl nagy az általánosításhoz. Tehát még egyszer. A pápák azért hoztak annyi "háborúzni nem lehet"-kitalált-ünnepnapot, mert a központi hatalom gyengesége miatt, a kisebb nagyobb urak, állandó rabló pusztító portyákat vezettek egymás birtokai ellen és ez már olyan szintet ért el, ami tarthatatlan volt. Ez pont! a volt frank területeket érintette. A mongolokat teljesen felesleges idehozni, abszolút más történet.
    De az egész onnan indult,hogy jobb volt parasztnak lenni a középkorban...ezt senki nem mondhatja komolyan.
  • sakkay
    #1549
    Kérdésem: Te voltál? A következő- és mikor?
  • wednes
    #1548
    "Az első éjszaka jogáról valóban nem volt törvény sohasem, de páran valószínűleg ettől függetlenül khmm gyakorolták, mert különben sohasem került volna be a köztudatba."

    Ugyanúgy lehetett mint, amikor valaki visszaél a helyzettel, erőszakol vagy bármi más dolgot cselekszik. Megeshetett. De ez nem egyenlő a kor bevett szokásával, mivel nem volt az. Egyén és helyzetfüggő, de az égvilágon semmi jogalapja nem volt.

    Mondom a későbbi korok szeretik úgy beállítani a középkort, mint, ami egy posvadvány volt és az ő jelenük végre más. Természetesen történtek gyilkosságok, rablások, fosztogatások, háborúk, éhínségek, járványok. Ugyanúgy, ahogy az azt megelőző és az azt követő korokban is voltak.

    Na innen kéne valahogy visszakanyarodnom nekem is a topic témájára, de most nem jut eszembe semmi. :))
  • sempronius18
    #1547
    Ja meg még + a jobbágyságot pedig igenis amennyire lehet próbálták nyugaton kímélni a háborúk során, mert ha ők nincsenek akkor nincs munkáskéz, aki megműveli a földet és robotol.
    Pótolni pedig elég nehéz volt. Akkor kiváltságokat kellet adni a betelepülő új parasztoknak ami kemény pénzkiesés.
    Persze ettől függetlenül megszenvedhette bőven a jobbágyság a háborúkat, de nyugati harcászatban nem volt cél az elpusztítások, mint mondjuk a Mongoloknál.
    Mongoloknál kezdetben úgy gondolkodtak, hogy a leigázott kézművesek jók lesznek nekik, de a parasztokra nincs szükség, mert a földek csak elviszik a legelőt az állatoktól, szóval ők mehettek a levesbe.

    Na de elég az offból.
  • sempronius18
    #1546
    Az első éjszaka jogáról valóban nem volt törvény sohasem, de páran valószínűleg ettől függetlenül khmm gyakorolták, mert különben sohasem került volna be a köztudatba.
    Akkor ha egy nemes kinézett magának egy csinos jobbágy hajadont gondolom egyértelmű volt a végeredmény.

    Az átlagéletkornál tényleg nem veszik sokan figyelembe, hogy azt nagyon lehúzta a születés utáni csecsemőhalandóság, illetve az anyák gyermekágyi láza. Ugye a dadák nem igazán ismerték a kézmosást, de ez így volt az ókorban is. Ceasar első felesége és lánya is a szülésbe hal bele a babáikkal együtt.
    Ettől függetlenül kb 50 éves korára az életmóduk miatt az emberek egyszerűen elhasználódtak. A jobbágyok a kemény munkától. A nemesek a rengeteg zsírtól amit megettek és a harcban/vadászatban szerzett sérüléseik következményeitől.

    Sakkaynak: Mátyást inkább az szépítette meg, hogy halála után nem sokkal kezdődtek a Török dúlások és fosztogatások. A nagy gondot ott nem is az évenkénti nagyobb hadjáratok jelentették, hanem a kissebb rabló csapatok, akik kb elnéptelenítették az Alföldet, ezt súlyosbította később a kettős adózás.
    Na ebben az időben a paraszt úgy emlékezhetett Mátyásra, mint az utolsó király aki megvédte a határokat. Amúgy saját korában Mátyást kb mindenki utálta, a paraszt is az évként néha többször is kivetett hadiadó miatt.
  • wednes
    #1545
    Az első éjszaka joga, erényöv ez urban legend, konkrét valóság alapja nincs.
    A legtöbb ilyen történet a reneszánsz idején, de főleg a felvilágosodás korában született. A felvilágosodás nevében is benne van, nagyon is meg akarták magukat különböztetni az előző sötét időktől. Hiszen akkor minden rossz, veszedelmes, sötét, értelmet nélkülöző barbár kor volt. De az ő idejükben végre eljött az emberi szellem felemelkedése....

    Több helyen olvastam, hogy annyira nem volt sötét és rettegéssel teli ez a korszak, mint ahogy az utókor lefesti. Persze megtörténtek azok a dolgok, amiket leírtál, de ma is történik elég sok minden.

    A mai kort is végül is úgy írod le ahogy akarod. Lehet egy fejlett előremutató, haladó kornak vagy egy lecsúszóban lévő, hanyatló ismét sötétségbe merülőnek. A mi korunkban egyszerre van jelen az éhezés és a túltápláltság, mindegyik igaz, a történetmondón múlik milyen szemüvegen keresztül akarja bemutatni az adott korszakot.

    Az átlagéletkort meg a gyerekhalandóság húzza le, nagyon.
  • Molnibalage
    #1544
    OFF

    A sorkatonaság itthon semmire nem nevelt legfeljebb az ivásra és kummantásra.

    ON
  • sakkay
    #1543
    Ha az arányt vennénk, akkor lehet. De tudod néha úgy visszaküldenék egy két síró Jánost, akár csak 50 évvel korábra! A mai európai embernek a valaga ki van nyalva. A gyerekekről nem beszélve. Van nekem is, küzdök is az ellenszélbe rendesen. Elképesztő milyen szülők vannak. Én sem vagyok tökéletes, de legalább van koncepcióm. Sok embernél semmi. Néha azt látom , hogy nem is nőttek fel egyesek. A sorkatonaság eltörlése szükséges volt, mert nem volt úgy értelme..de iszonyatosan hiányzik ember nevelés szempontjából. Mintha kissé elkanyarodtam volna a témától.
  • ozzz
    #1542
    Nem akarok belemenni, de manapság sem sokkal jobb. Nézzünk körül Afrikában vagy mostanában Közel-Keleten, bár Kelet-Európa sem kutya. Ha nem lenne antibiotikum lehet a mi átlag életkorunk sem 60 lenne.
    Manapság viszont nagyon jól kontrollálják a köznépet, régebben csak a félelem keltés volt eszköz erre, ma már cselesebbek.
    De az anyagi javak eloszlása szerint, lehet rosszabb a helyzet mint régen.
  • sakkay
    #1541
    Így van. Szerencsétleneknek jóval szarabb volt az élete mint(kivéve a bánya rabszolgáknak) egy átlag rabszolgának Rómában. A komolyabb hajókat sem rabszolgák hajtották, hanem fizetett evezősök..de ez logikus is. Mindig röhögök a képen amikor a 40 kg r.szolgák kenyéren és vízen élnek, eveznek, és még ütik vágják is őket..reális. Kb a kikötőből nem tudtak volna kievezni. Röghöz kötés , első éjszaka joga, stb. stb. Állandó parasztfelkelés, még úgy is , hogy sohasem győztek..csak azért mert olyan jól éltek.40 éves átlagéletkor..mi kell még?
  • PrasCo
    #1540
    Olyannyira, hogy pl. Magyarországon sem gördítettek a parasztok fegyverkezése elé Dózsáig különösebb akadályt. Adatok maradtak fenn arra, hogy karddal, számszeríjjal, jóval később még puskával is bírtak. Nyugaton - fejből meg nem mondom, azt hiszem, a Német Nép Szent Római Császárságában - a kardot próbálták némileg ekézni, minthogy az lovagi fegyver, de ott sem a teljes tiltásról volt szó, egyszerűen azzal szórakoztak, hogy nem viselhette a paraszt lovag módjára, övön, hanem pl. maga mellett a szekéren elfektetve szállíthatta. Ez voltaképp még magának a hűbérúrnak is érdekében állt, mivel a szomszéd falut ezzel az "erővel" is meg lehetett csapkodni.
    Más kérdés, hogy páncélzatot egyáltalán nem engedhettek meg maguknak, és természetesen elég távol estek a tényleges háborús "felhasználástól", így egy valamirevaló regulárisabb csapat ellen esélyük nem volt így sem.
  • sakkay
    #1539
    "A 11. század után “az öleléstől való tartózkodás” napjainak száma egyre csökkent: a 8. századi átlagosan 270 napról a középkor végére (a 16. század elejére) 120–140 napra. A nagyböjti megtartóztatás ekkor már nem kötelező, csak ajánlott. Később azt is elnézték, ha valaki a tiltott ünnepnapokon teljesítette házastársi kötelességét, különösen akkor, ha ennek megtagadása esetén fennállt a házasságtörés veszélye. A 15. század híres teológusa, a párizsi egyetem kancellárja, Jean Gerson figyelmeztetett" Csak kíváncsi voltam jól emlékszem-e a 250-re..de jól.
  • sakkay
    #1538
    Elég érdekesen nézitek a középkort. A nemesek egymás közötti állandó és folyamatos határvillongásait pont , hogy a nép szopta meg leginkább. Ti valami HBO lovagok csatájából indultok ki, és nem a hétköznapokból. Mindent a paraszt szo*ott. Rémlik abból valami, hogy miért örült Mátyásnak a paraszt még a halála után 200 évvel is? Mert hiába adóztatta a népet, a belháború, az ész nélküli sarc, és az állandó-gyújtsuk fel a szomszéd falut-teljesen megszűnt. Ha nem hiszitek, nézzétek meg a kora középkorba az egyház miért hozott a végén már majd 250 nap "háborút tiltó ünnepnapot".
  • a.carkey
    #1537
    Középkorban a nemes csak nemessel akart alapból harcolni. Ezért kaptak földet, rangot, hírnevet, megkapták a legyőzöttek fegyverzetét. Amikor közemberekkel kellett harcolni, pl. íjászok, azt rangjuktól távol állónak tartották. Főleg nyugati részen. Keleten ami jött, azzal harcoltak.

    Viszont, ha a mongolok a XIII. században nem rohannak haza a választásokra (vagy levélben szavaznak :D) hanem végigviszik amit akartak, akkor a nyugat európai lakosság is nagy valószínűséggel keményen megszopja a királyokkal és nemesekkel együtt. De ez más téma.

    Rómában kezdetek óta divat volt háborúzni. Nőért, aranyért, földért, dicsőségért. Jó pár évszázad kellett, hogy erről leszokjanak, és megmaradjanak annál, amit addig meghódítottak. Viszont hamarosan ennek kapcsán annyira eltöketlenedett és felhígult a hadseregük, hogy végül megdőlt a Birodalom.

    Kíváncsi leszek, hogy itt is meg lesznek-e a kiegészítők az első részből. A Shogunnál néztem is, hogy a mongolok kimaradtak.
  • sempronius18
    #1536
    Nagyon igaz.
    A rózsák háborúja idején például Angliában még a paraszt békésen szántogatott tőle pár mérföldre az egyik nemes buzogánnyal verte agyon a másikat.
    Persze, még ott is volt extrém nagy csata mondjuk Towton ahol a teljes lakosság 2%-a képviseltette magát, aminek a fele az extrém időjárás miatt elesett.
    ( A Lancester sereg a felé fújú hatalmas hóvihar miatt azok nem tudták használni a hosszúíjászaikat, az így fölénybe kerülő háborút megunó York sereg pedig lemészárolta őket.)

    Na ezzel szemben az ókorban, ha jött a nyár vagyis a háborús időszak az ÖSSZES férfi köteles volt hadba vonulni. Így jöttek össze a nagy seregek.
    Problémát ez akkor okozott, mikor már külföldre kellet évekre vonulni az a csóresz földje ott maradt parlagon.