5627
10804749371368208052.jpg
  • EM64T
    #5267
    Sziasztok! Nem tudom, hogy lenne történelemhűbb az elit egységek, a pretoriánusok alkalmazása: gyűjtsem össze őket egy-egy légióba (mondjuk 10 légióból kettőbe), vagy pedig mind egyik légióba tegyek kettőt vagy négyet a légionáriusok mellé? Ti hogy csináljátok?
  • hooah
    #5266
    Tényleg nem találkozott még senki azzal a problémával, hogy nem indul a Rome II csak egy steames TWos reklámfelület.
    Neten van azámtalan elvi megoldás a problémára de nekem az ApplicationData/ Creative A..../..../Rome2 mappa létre sem jött. Aztán ott a script mappában egy config fájlt kéne állítani.
    Egyszóval nagy sz*r
  • zmok
    #5265
    4:3 Köszi!
  • Yag
    #5264
    Próbáljátok ki ezt a MODot is ... Elég régóta játszom Total War játékokkal, de engem megizzasztott.

    Rome 2 All In One Mod v3.9.1 for - Patch 16

    Egy darabig simán megnt minden , de úgy 200 kör után már elég kemény és agresszív tud lenni az AI :)
  • Yag
    #5263
    Próbaképpen keress egy virgágbolti verziót és próbáld meg azzal is. Ha megy akkor a steam verzióddal van gond. Ha nem indul el így sem, akkor a gépeddel.
  • hooah
    #5262
    Az érdekes mert több mint fél éve megvettem steamen de még nem birtam teljes valójában játszani vele mert valamiért csak az a TW-os reklámfelület indul és jön be a képernyőre. Már sokadik telepités után és azt irja steam meg gép is hogy fut a program.
  • PrasCo
    #5261
    Jól értem a kérdést, attól félsz, hogy az EE valami "kiegészítő", amihez kell az "alapjáték"? Nem, az Empire Edition lényegében a "teljes játék úgy, ahogy igazából akartuk, hogy kinézzen egy évvel ezelőtt", tehát semmi sem kell hozzá. Jelenleg az Empire Edition _A_ vanilla R2.
  • hooah
    #5260
    Sziasztok

    Valaki meg tudná mondani, hogy Steames, Rome II - Empire Editionhoz kell még valami hogy elinduljon a háték vagy nem?
  • PrasCo
    #5259
    Háát... ~4:3 esetleg? 1024x768 vagy 1280x1024?
  • zmok
    #5258
    Próbáltam... 1280X768, de így sem volt jó.
  • Yag
    #5257
    Hali!

    Én mindig olyan felbontást választok ami a játéknak jó ... próbáltad más felbontással ?
  • zmok
    #5256
    Sziasztok!
    Előre is elnézést kérek, hogy itt teszem fel a kérdést, de a Medieval 2 fórum már nem igazán aktív.
    1280X720 felbontásban játszom, de így "levág" a látómező széléből. így pl. nem látom az elkölthető pénz mennyiségét.
    Kezdő stratégiai játékos vagyok, nem is értem, hogy eddig miért nem próbáltam ki.
  • Hunor1
    #5255
    srácok a Vae Victis modról valakinek van tapasztalata? Az az igazság hogy leginkább a DEI 1.0 -át várnám , csak az még mindig várat magára, ki tudja talán még hetekig. addig is jó lenne valami fasza moddal játszani. köszi.
  • Yag
    #5254
    Na tessék, pont a Gallokat ? :))) Grat.
  • EM64T
    #5253
    Nekem sikerült már hardon gall nemzeteket.
  • Yag
    #5252
    Sziasztok!

    Éppen tegnap tört ki a polgárháború nálam is. Meg is lepődtem. Vagy 10-12 tartományomat csatolta le rólam, Gallia, Afrika, Illyria szerte, random. All In One Mod v3.9
    Vagy 10 ügynököt vitt magával, persze a táposabbakat és 8-10 hadvezért. A politikai részben kutakodtam, gondolom 30% alá esett a népszerűségem a Szenátusi Loyalisták meg erőre kaptak.
    Szóval nem elég hogy kb 15 frakcióval harcolsz random, még a saját jól képzett a lehető legjobb veteránokkal megtoldott seregeim ellene is harcolni kell ... nem mondom, hogy felhőtlen volt a mosolyom. Volt olyan pont amin majdnem azt mondtam, hogy abbahagyom mert így mi értelme csak azt a 180 kört sajnálom amit belepörgettem eddig. A kíváncsiság is tovább hajtott hogy amikor leverem a "lázadást" milyen államformában lehet tovább vinni.
    Az AI sem tökölt ...
    Majdnem körönként legombolta rólam Italia felső részét és most kopogtat Róma kapuinál.
    Az elhalálozott hadvezérek helyébe dél Itáliába hoztam létre seregeket. A kieső provinciákban a visszafoglalt városokat kiraboltam vagy felszabadítottam., legalább neki ne hozzon hasznot, ha már nem tudom megtartani. A rabszolga lázadások körönként törtek ki. Sajnos tördelik a játékot. A háborúban álló frakciók is két három körönként lekapcsolnak egy-egy peremvidéken kévő légió nélküli várost. Pár kör alatt vissza lehet foglalni de az idegesít, hogy mire visszafoglalom szinte az összes átépített épületet lecseréli és költhetem rá a pénzt megint. Epirost 50-60 körrel korábban hagytam had nője ki magát újra hátha ütköző állam lehet köztem és Macedonia közt de azon kívül, hogy sereget toboroz magának egy provinciából szinte semmit nem csinált ... majd megtámadott és legombolt rólam egy várost. Azon meg én ütköztem meg. Még akkor sem lehetett kliensállammá tenni amikor létrejött a jóvoltamból. Egyébként rómás kampányban, Syracrusan kívül valakinek sikerült már kliensállammá tenni bárkit is ? Mert engem a diplomáciai lehetőségek nem árasztanak el ... persze ez lehet MOD függő is, de azért jó lenne több kereskedelmi egyezmény a nem háborúban álló államokkal és több alkudozás ha békéért cserébe egy kis lóvét is kérek. Pl nekem hiányzik a pénzért térképet venni ... cserélni. Iilyen polgárháború esetén a Bribe funkció is jó lenne, vagyis a megveszem kilóra ügynököt, sereget vagy csak hadvezért funkció. Eddig csak demoralizáló és ölős funkciókat találtam a kém-veterán-politikus kombóban. Az viszotn tetszik, hogy annyi ügynököm lehet amennyit csak át tudok csábítani magamhoz. Volt olyan időszak amikor 30 ügynököm rohangált a térképen. Igaz elég babra munka végig molyolni őket és feladatot adni nekik hogy rendesen fejlődjenek. Akár komplett seregeket el lehet tüntetni vagy megfutamítani három jól képzett kémmel a határban. A "méreg a seregnek" funkció a legjobb. Két-három sikeres akció és utána a sereg nem akar várost elfoglalni, megtámadni. Megfutamodik vagy csak felforgat a területen. Utána már egy kissebb sereggel is el lehet kapni a grabancát.

    Sajnos a megfogyatkozott hadvezér szám miatt komolyan számba kell vennem, hogy milyen tartományokat adok fel, a maradékban hogyan erősítem meg a közrendet, a vagyoni és búzatermelő hátterem és esek neki újra a hódításnak. Ami viszotn bozonyos, nem elég a kampány térképen ügyködni, a politikai intrikákat is jól kell csavarni.
  • sakkay
    #5251
    Most végeztem a DEI moddal, és Karhagóval. Vh-vh, ke.179-re. Elég kemény volt. Azért azt remélem megoldják, ha az ember birodalom lesz, akkor valahogy leblokkol az ai..
  • mérlegjakab
    #5250
    http://www.kinguin.net/category/9923/total-war-rome-ii-emperor-edition-steam-gift/ erre gondolsz? :)
  • Prof William
    #5249
    Hamarosan úgyis indul a a nagy karácsonyi Steam leárazás. :)
  • parlucci
    #5248
    Itt.
  • Paladin
    #5247
    Az a bug még mindig megvan? Anyám... :)
  • PrasCo
    #5246
    Na igen, a DLC óta tudom, hogy egy-egy emberben úgy 20-30 liter vér kering 8-9 bar nyomáson. :D
    A hajókkal úgy vagyok, hogy - különösen viharos tengeren - olykor hangulatosak bírnak lenni, időnként látványos is, amikor kettérobban egy-egy lélekvesztő, de az esetek zömében még mindig jórészt f*jdalom a seggben az egész. Kivéve, amikor a hajóm átevez a szárazföldön, azon még mindig képes vagyok röhögni.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.11.28. 16:37:26
  • EM64T
    #5245
    Elég komoly ez a véres DLC. Hajós csatát valamiért sosem volt ingerenciám vívni, ezután sem jön meg, úgy érzem.
  • sakkay
    #5244
    DEI bemutató 2.
  • PrasCo
    #5243
    Úgysem pörög túlzottan a topik, gondoltam, legyen pár screenshot!

















  • Hunor1
    #5242
    hello. merre van az Arena topikja?
  • grebber
    #5241
    Greenmangamingen 7.49 font az Emperor Edition

    Még várok vele lassan 1$ bundleba kerül ha így halad.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2014.11.27. 13:16:33
  • sakkay
    #5240
    Na akkor meg úgyis jól van...
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2014.11.26. 22:16:46
  • parlucci
    #5239
    Mi nem eredeti? Egy meg nem jelent online játék zárt alfa tesztjéről van szó. Nincs olyan, hogy nem eredeti. :)

    Természetesen az, de mindegy, mert közben megtaláltam az Arena topikot, így ott is feltettem a kérdést.

    Bocs ha zavartam valakit.
    Utoljára szerkesztette: parlucci, 2014.11.25. 21:01:42
  • sakkay
    #5238
    Én már régen is reméltem, hogy valami hasonlót beleraknak az új tw-be, viszont azért járna ez a rendszer némi + bonyodalommal. Kivéve akkor, ha te dönthetnél arról, hogy lépjenek e kategóriát. Mindazonáltal-habár reálisabb mint az alap-azért maga a köztársasági légiók egyénenkénti sorozása, nem csak a veteránságtól' függött, hanem a polgár pénzétől is. Főleg a Máriuszi refom előtti időkben. Még jobb az lenne, ha le lehetne egy légiót leszereltetni, majd aktivizálni, ha akarod-de ez megint csak kilép a tw keretein\lehetőségein túlra.
  • sakkay
    #5237
    Mármint nem eredeti?
  • parlucci
    #5236

    Sziasztok!

    Kapott valaki közületek Total War: Arena alfa meghívót? Én kaptam, de nem tudom működésre bírni a játékot, ehhez kérnék segítséget. :(

    Utoljára szerkesztette: parlucci, 2014.11.25. 13:57:36
  • PrasCo
    #5235
    Igazából - ötlet szintjén - a Mount and Blade rendszere ugrik be valamiért. Azt úgy tudom elképzelni TW-ben, hogy teszem azt, a barakkban kizárólag Hastatusokat lehet képezni, és slussz.
    Amint elérnek mondjuk, három "gerendányi" XP-t (vagy legyünk megengedőek, kettőt, részletkérdés), némi pénzmag befektetésével pricepsekké lehetne őket átfegyverezni. Még egy hasonló lépés eljutni a triariusokig (ehhez persze az is jó lenne, ha a gyalogság ellen is jobbak volnának az elődeiknél, nem a TW-s kő-papír-olló sémát követnék). Így egyrészt mindig van ok a hastati jelenlétére (máskülönben elapad a tapasztaltabb csapattestek utánpótlása), másrészt szintén nyomós ok van a hármas hadrend alkalmazására, és a hastatusok elsővonalbeli szerepeltetésére (őket a legkönnyebb felszerelni, hozzájuk a legkönnyebb "hozzájutni"). Legvégül és esetlegesen be lehetne hozni a kiszolgáltak leszerelését X évet követően, de ez már talán túlbonyolítás.
    Így én még azt sem érezném problémásnak, ha nem volna légiókon belüli egységlimit. Ha valaki tud vigyázni az embereire úgy, hogy csatáztatja is őket, és még meg tudja fizetni, ám legyen veterán légiója. :)
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.11.25. 12:19:30
  • Paladin
    #5234
    Köszi a linket. Kíváncsi leszek, hogy fog működni.
  • sakkay
    #5233
    Igen van egység limit, az elitek között ami jó is. De mindent nem lehet ezzel megoldani, vagyis meg lehet, de nem túl elegáns. A taktikai harc nagyon sok részét átdolgozzák:Íme.
  • Paladin
    #5232
    Most nem esküszöm meg rá, mert épp csak kezdtem új kampányt a DEI-vel, de mintha ott limitálva lenne légiónként.

    Milyen változásokat ígérnek egyébként az 1.0-ban? Én átfutottam, de jórészt csak UI dolgokat láttam, viszont nem voltam alapos :)
  • sakkay
    #5231

    Mondjuk nem ártana a CA-nál kicsit jobban tisztába lenni a korokkal. Értemén én, hogy most marhára divat a viking, de a 400 években még valahogy nem igazán rúgtak labdába..Arról nem beszélve , hogy a videón látott hajók, csak a 8 századba kezdtek megjelenni.
    Hmm...abba biztos voltam, hogy az Attila dlc közül lesz majd Vikinges(örültem is volna egy jól megcsinált kampánynak), de , hogy így...na arra nem számítottam
  • sakkay
    #5230
    Komoly esély van rá, hogy a DEI 1.0 rendezi ezt a problémát, alapjaiban dolgozzák át a taktikai csatát. Ez meg egy olyan probléma ami megoldható lenne-sok mással egyetembe-de nincs(nem volt eddig) rá kényszerítő ok, hogy törekedjen rá az ember. Pl egységlimit egy légión belül, habár az bizonyos esetekben elég nyers. Inkább az lehetne megoldás, hogy megérje hastait is képezni ha pl olcsóbb lenne...de ne annyira, hogy kihagyjad a 2. vonalat
  • EM64T
    #5229
    Ehhez hozzáteszem, hogy én úgy játszom a játékot, hogy ebben próbálok nagyjából történelmileg hű maradni... A játék kezdetén az imperium szint három sereget engedélyez, ezt úgy veszem, hogy a cenzus szerint az időben Róma annyi hadra fogható emberrel rendelkezik, amelyből három sereg alakítható ki. A seregekben az egységeket próbálom egyensúlyban tartani: négy-négy az alábbiakból: velites--hastati--principes---triarii, három lovasság, és az egy tábornok. Ha elérek egy olyan szintet, olyat sem fogok csinálni, hogy pretoriánusokkal tömök meg egy egész sereget.
  • Paladin
    #5228
    Én is csak akkor használok hastatust, ha olyan moddal játszom, amiben limitált a princepsek száma légiónként.
    Triarius mindig van persze, ők az igazi tartalék. Szárnyakat inkább a lovassággal fedezem az ellenségével szemben, persze ha nagy az előnye ezen a téren, akkor a triariusokat vagy legalábbis egy részüket én is eleve oda rakom.

    Viszont hajlamos vagyok három sorban (2 princeps, 1 triarius), térközökkel felállítani a gyalogságot. A második sorral vagy kompenzálom ha hosszabb az ellenfél arcvonala, vagy megtámogatom az első sort, ahol nagy a nyomás rajta. De mindig szokott maradni egy-két egység, amivel el tudok kezdeni átkarolni. A triariusokat meg kb a klasszikus szerepükben használom. Ha valahol nagyon meggyöngül a vonal, akkor a vén vastökűek mennek oda rendet tenni :)

    Ofkorsz ez is szubjektív, meg persze csak általánosság, mindig adaptálni kell a konkrét körülményekhez.