5627
10804749371368208052.jpg
  • phylemon
    #5347
    Ami nekem csalódást okozott az első részhez képest, hogy a provinciák városai közül csak a székhelynek vannak falai, a többit utcai harcokban vagy a város előtt kell meghódítani/megvédeni. Különösen a védelemnél gáz ez.
  • EM64T
    #5346
    Jó játék, de rengeteg ötlet merül fel az emberben a történelemkönyvek olvasgatása közben, mit lehetett volna jobban. Az a baj, hogy a gazdasági rész igen hamar ellaposodik, a szokásos "termelünk, megvesszük az egységeket" alapon működik, a játék vége felé óriási bevételekkel. Holott a császárság kései korában végbement gazdasági és társadalmi változások igencsak megrendítették a birodalom pénzügyi alapjait. Ezt valahogy bele lehetett volna szőni. A változást. A rabszolgatartás gazdaságtalanná válását, a colonusrendszer előretörését. A különböző polgárjogok megadását bele lehetett volna szőni. A hadsereg barbarizálódását. Valamiféle polgárháborút, mert ez így elég halovány. Pl. alapvető fogás elnyomók részéről, hogy különböző módon adóztatják meg az elfoglalt területeket. Erre sincs itt lehetőség. Stb, stb, stb. Persze ne legyünk telhetetlenek, így is jó játék. De a politikai-gazdasági rész annyira unalomig ismert százezer éves játékokból. Még csak halvány látszatát sem adta soha, hogy átélem azt az izgalmat, amit egy római törénelem-könyv olvasása közben: én ezt így csinálnám, én erre az oldalra állnék, enyhíteném a terheket, stb. Nagy hibája az is a játéknak, hogy egy ponton túl elveszíti az ember a motivációt: minden technológia kifejlesztve, a városok épületei régesrég megépítve, csak foglalom el egyik várost a másik után (azt már nem is említem, hogy csak városelfoglalással lehet ellenséget győzni, nincsenek döntő csaták). Szóval elvész a motiváció. Kicsit utánafantáziáltam, hogy milyen jó lenne, ha lennének még eztán is célok: pl. adómentesség Rómának (amihez ugye stabil gazdasági háttér kell), Róma építkezésének kezelését amolyan Caesar III módon megjeleníteni, stb. Persze lehet, hogy ez túlbonyolítaná a játékot.
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2015.01.30. 12:20:12
  • Kotomicuki
    #5345
    A polgárháború megvalósításának módja és ez a szövetségesi tömbösödés (ami nem volt jellemző az adott korra, már csak a távolságok miatt is), amit nem lehet diplomáciai úton "kezelni", meg az 'agent total war' a legnagyobb problémái, ennek a játéknak,
    Ebben már nem kicsit tértek el az "első" résztől a készítők, ami nem biztos, hogy jó irány.

    Kezd a kisebbekkel, alakíts ki te is egy szövetséges, vazallus rendszert, ami legalább az egyik szárnyadat fedezni tudja, különbékék erőltetése, más utat én sem tudnék javasolni.
  • EM64T
    #5344
    Egyedül vagyok az egyik oldalon, óriás birodalom, fél térképet biroklom. Egy hatalmas szövetséges tömbben az ellenfeleim, Makedónia, Athén, Egyiptom, Baktria, Pontusz. Szokásos felállás, egy dominót eldöntök, dől a többi is. Marad a patthelyzet, kivárás. Vagy egyszer megunom, és betámadok, és bízok a jó szerencsémben.
  • obe
    #5343
    ölni tudnék ezért a könyvért, de csak 500 darabra limitált...sosem lesz ilyenem

    tw 2 the art of war
  • Metontour
    #5342
    A trójai faőz! :)
  • Although
    #5341
    Érdemes kipróbálni.
    Szép emlék a rome1 persze hisz jópár évvel fiatalabbak voltunk.
    Alap Emperor. beálltam a folyóhoz ahogy anno nagyon régen sokszor. És anno nagyon sok sereget felaprítottam ezzel a módszerrel.
    Most csak egy jött 3x-os fölényben volt de ott volt a folyó. Mondom sima ügy :)
    Régen az volt. Majdnem bejött odaveszett az egész serege de az enyém is. Nagyon jó AI-t gyárt a CA el kell ismerni talán a legjobb amit ma a cégek csinálnak. Átsétált a folyón nem a hídon megvárta míg nagyjából az összes nyilam ellövöm. Majd két hullámban átjött. addigra már csak fél serege volt meg. De a második hullám megnyerte a meccset neki. Le a kalappal.
  • PrasCo
    #5340
    Védeném a palánkokat, erre b*szki, kinyitjuk a kaput egy őznek...

  • Hunor1
    #5339
    van rá patch! most nincs időm linkelni de menj rá a TWC-n a topicjára. azt hiszem a "sub mod" topicban van, de láttam a steamen is .
  • Yag
    #5338
    DEI v. 1,03 .

    Tudja valaki, hogy a laggolásra van -e valami pach mert én nem találtam a MOD így viszont nem nagyon élvezhető ... szaggat, nem kicsit, normál egységméret, közepes grafika, más MODnál nem laggol simán fut.
    Caesar Galliai hadjáratában elfoglaltam egy Aedus várost, nagy nehezen kibekkeltem a Mars mezejét és a kaszárnyát, ki is van írva rá hogy unlock légió, de a következő körben és sosem nem lehet új egységeket toborozni. Így elég béna a dolog ... van valami szükséglete még foglalt városnál vagy egyszerűen csak megint nincs szerencsém és bár más városban egyszerű Mars mezőre tudok alap légiósokat képezni, abban a városban semmit. Köszi.
  • Hunor1
    #5337
    hello. tudja valaki hogy a DEI 1.02 verziónál mikor jön a második reform a rómaiaknál? már a 101 körben vagyok, és az első 40 könél jött .(nem kellett hozzá fejlesztés csak réz vagy vas )
  • EM64T
    #5336
    Maximálisan elegem lett a Rome 2 buzeráns "legendary" elképzeléséből. Hogy ne lehessen menteni... A f*szom beleverem az egészbe. Mert persze ez a retek játék előszeretettel fagy ki a p*csába húsz körönként, és az embernek soha nem fog úgy ráállni a keze, hogy úgy kelljen menteni, hogy kilép az asztalra, kimásolja a savegames mappából a mentésfájlt az asztalra, de persze azt is biztosítani kell, mert rengetegszer előfordult, hogy már ilyenkor trágya volt a mentésfájl, és nem lehetett visszatölteni, szóval még egy mappában kell őrizni egy biztonsági mentést az egyetlen szem fájlról, hogy baj esetén ne vágja haza az egész kampányt. Persze, hogy elfelejti az ember, és most megint vagy 15 kört estem vissza, újra hódíthatom meg fél Afrikát... Hogy szarna sünt, aki kitalálta ezt a baromságot!
  • PrasCo
    #5335
    Vérkomoly; az aktuális alapverzió, semmi mod. Dombról lefelé rohamozó icenus noble cav', a szenvedő fél meg pár hispán gerelyesbohóc. Én sem teljesen tudom, mi történt, mivel amint - már folyamatában - fél szemmel megláttam ezt, azonnal nyomtam egy pause-t, de remélem, a replay-ben is szerepel. Érthetetlen, mintha katapultokkal lőtték volna őket ki. :D
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2015.01.09. 21:27:05
  • EM64T
    #5334
    Ezek mitől repülnek? Ez komoly, vagy valami bug?
  • PrasCo
    #5333
    R1 óta nem láttam embert ekkorát repülni...

  • Yag
    #5332
    Addig nem mondj le róla míg nem töltötted le a Reloadedet. Ennyit megér. Hidd el ...
  • Hunor1
    #5331
    szerintem is szedjél le egy virágboltit. ott ugye nem megy ki a netre a játék, játszhatod a kampányt. egyébként pedig írj a steam supportjára, hátha van valami megoldás.
  • Recler
    #5330
    újratettem a steam-et ,a játékot,persze töröltem minden file-t amit írtál....frissítettem videókártyát...stb de még mindig semmi. Eredeti játék és nem indul el...amióta ez az emperor edition kijött és erre változtatták a nevét ,azóta nem megy .... elég érdekes hogy eddig tele volt hibával,de úgy megcsinálták hogy már nem is megy...gratula nekik. na azért köszi ...legalább megprobáltuk
  • Yag
    #5329
    Hm ... akkor lehet itt az ideje beszerezned egy virágoboltos RELOADED verziót. Ha az sem indul ... hááát .. akkor érdekes kérdés elött állunk .
  • Recler
    #5328
    Sajnos ezzel se megy.... ugyan az a probléma :S
  • Yag
    #5327
    Ha már úgy is többször újra telepítetted, akkor egyel több vagy kevesebb nem gond.
    Nekem is volt ilyen gondom. A kutya nálam ott volt elásva, hogy az Uninstall nem törölte a következő mappát :
    C;//Users / Profil név / AppData / Roaming / The Creative Assembly ( rejtett rendszer mappa, Win7)
    Itt most lehetne sakkozni, hogy vajon a save _games mappa akaszt be vagy valami más.
    Én töröltem ezt az egész mindenséget, uninstall , reinstall ... és elindult. Írtam is egy emlékeztetőt magamnak, txt-be, hogy ha megint újra telepítem a gamét, akkor ezt a lépést ne felejtsem el ... tehát a The Creative Assembly mappa : Delete.

    Remélem műxik majd nálad is.
  • Recler
    #5326
    Sajnos nem 1x raktam újra. Legalább 10x próbáltam telepíteni....fel is teszi,minden ok,de nem indul a gém. Pedig eredeti és a steamen is minden más játék fut,csak ez nem. Azért kicsit idegesítő,hogy nem kevés pénzért megveszi az ember és aztán használhatatlan. Gépen nem változtattam, se a hardveren, se a op. rendszeren. Hiba üzenet nem áll másból csak hogy rome 2 total war működése leállt és kidob.
  • sakkay
    #5325
    Rakjad újra-sok újdonság jött ki, és nem árthat.
  • sakkay
    #5324
    Kompatibilis egyáltalán a Caesar-os kieghez?
  • Recler
    #5323
    sziasztok! Kérdés: Miért áll le a játék közvetlenül a játék indulása előtt. Kiírja hogy a Total war rome 2 működése leállt.... majd kidob...és semmi hibaüzenet ,semmi más csak kidob. Már vagy 20 x próbáltam feltenni ,de nem ment. Eredeti,dobozos kiadás, steam is van és régebben játszottam is vele,semmi gondja nem volt. Ötlet?
  • Hunor1
    #5322
    én sem támadtam be kartágót! ők szálltak partra Nápolynál, és be is vették. szerencsére a következő körben elhagyták a várost hogy raidoljanak, és így vissza tudtam foglalni.
  • Yag
    #5321
    Ja, a MOD, persze hogy DEI 1.01.
  • Yag
    #5320
    Visszakanyarodtam az alapokhoz. Caesar Galliában. Első kör. Caesar és a légiósai. Betámadom a legközelebbi falut, csak a csatára vagyok kíváncsi. Már az első mozzanat furi nekem. Egység számban fölényben, de a kört mégis 30-70% arányban a védőnek adja. Így nincs autó csata.
    Betöltöm. Beállítom a csatát. Ütközet. Alapból van három lovas egységem, két gall kardos, két dárdás, egy skorpiós, egy ballista, és a légiósok. Itt jön a meglepi. Amikor rohamot akarok indítani lovasokkal parittyások ellen ... nem találok mást mint gyalogos lándzsás egységeket. Mind a hármat. Egyedül a hadvezéri lovasság van meg. Miért tűntek el a lovak a katonák alól ? Amikor a hadvezérrel le akarom rohanni a menekülőket, csak poroszkálnak, semmi vágta. Nem tudom, hogy csak nekem vannak extra igényeim, hogy az ilyen nem lényegtelen dolgok rendben legyenek egy MOD-ban vagy ezek az "apróságok" mást nem zavar ?
  • sakkay
    #5319
    A reform nekem működik, karthágót pedig nem támadtam meg 220 körülig. De akkor viszont nagyon. Eddig nem okoz komoly gondot, de megvártam amíg a főerőit leköti Hispaniában, és Egyiptomban. Addig rendeztem a gazdaságom a sereget, és a szövetségi rendszert. Ja és északon rendbe raktam a Gall törzseket, de nem túl mélyen, nehogy belekeveredjek egy össznépi-utáljuk a Rómaiakat mi Gallok-játékba. Ezért szeretem a DEIt itt komolyan kell agyalni. Amúgy VH-VH a fokozat. Szóval nem lehetetlen.
  • sakkay
    #5318
    Én nem is arra használom őket.. jól feltápolom mindet és folyamatosan melóban' vannak-a kém infót gyűjt és véd, a katona véd és stabilizál, a kormányzó nyomja a gazdaságot és a stabilitást.
  • Hunor1
    #5317
    hi. római kampányt kezdtem el a DEI 1.02-vel. talán a 30. kör után jött az üzenet az első reformról. látom is hogy vannak késői -kardos- peincipék + hastatik stb. ok, de nem képeztem mert egyelőre túl drágák. pár kör múlva szerettem volna egy két fejlesztett egységet hozni, de valahogy "eltűnt" a reform, újra csak az alap kamillás unitok vannak a sorban... ez valami bug vagy mi?
    egyébként rohadt nehéz a kezdő római egységekkel , mert pl. kartágónak már az elején is jóval táposabbak az egységei, hogy a hoplitákról ne is meséljek, azok valami iszonyat brutálok! hiába támadtam be őket hátulról is akkor sem futnak el, előről meg szinte sebezhetetlenek....( még normal fokozaton is )

    nah szóval ezek a reformok akkor hogy is vannak ? ugye csak körök eltelte után jönnek vagy még + fejlesztés is?
  • Yag
    #5316
    Nem derítettem ki. Újratelepítettem. Most már enyhe ködös időben is világosabb a csatatér mint eddig mostanában :)
  • Yag
    #5315
    Vettem észre. Az átcsábítás 50%-tól működik hatékonyan. Volt már hogy 44% ra sikerült de nem garancia. Viszotn a DEI-ben alapból nagyon alacsonyra vannak belőve a százalékos esélyek. Még egy alap kémkedés is elég kis százalékban sikerül. Ez egyébként miért jó ? Így nem nagyon ösztönöz a rendszer hogy kémkedjek, Drága is a hatékonyság is alacsony ... mi haszna ?
  • sakkay
    #5314
    A DEI-ben ezt nem lehet..iszonyat nehéz valakit áthozni a másik oldalról..nem lehetetlen, de nem éri meg a ráfordított energiát.
  • PrasCo
    #5313
    Ez nem az a halloweenes spooky baromság? Láttam erre egy beállítást korábban, de sosem próbáltam ki, ezért nem vagyok biztos benne.
  • Yag
    #5312
    Sziasztok!

    Valakinek valami ötlete, hogy mitől ilyen a kép szinte az összes csata elött .... és alatt ?
    Ez valami beállítás vagy bug lehet ? Majdnem mindegy mikor csatázok, vagy ilyen pirosas árnyalattal vagy szürkéssel kezdődik az összes csata ... és később se lesz világosabb a kép. Mintha nem csatáznának világos nappal, akár napsütésben csak hajnalban vagy alkonyatkor.
    Nem értem ....

  • Yag
    #5311
    Igen, kevés slot van rá gyárilag. De ha át tudsz csábítani egy másik ügynököt akkor a számuk elvileg "korlátlan". Vagy ha nem is korlátlan de több mint amennyit enged a fejlettségi szintedhez képest. Persze ez MOD-onként változhat.
    Én One in ALL MODban játszottam és jó móka volt huszon-harminc ügynökkel církálni (vegyesen kém/veterán/politikus) . Konkrétan voltak olyan területek amiket kémek védtek az ellenséges seregek ellen.
  • Yag
    #5310
    Tudtommal a kémek saját területen annyi százalékban csökkentik a közrendet mint amilyen százalékban az ellenséges területen a nyugtalanságot növelik. Ez a képességeik közt le is van részletezve. Ahogy növekszik a tudásuk úgy tudnak újabb skilek közül választhatsz ... gyakorlatilag te határozod meg milyen irányba fejlődik. Jó orgyilkos lesz vagy jó manipulátor vagy jó felforgató stb. Személy szerint én a manipulátor képességét szeretem a legjobban. Volt olyan kampányom ahol 30 ügynököm volt egyszerre amiből csak kettőt vásároltam, a többit úgy toboroztam csábítottam át ... Ez is pénzbe került de kevesebbe mintha saját magam vásárolnám meg, ráadásul a számuk is korlátozva van ... kivéve ha tácsábítod őket. Olyankor akármennyi lehet. Talán erre írta valaki hogy kevésbé szeretne Ügynöl Total Wart játszani de ez is egy jó móka ha van rá igénye valakinek :)
  • sakkay
    #5309
    Gondolom a kémet minden spec egységre írta. Ennek ellenére kaphat olyan tulajdonságot kém is, sőt, kormányzó is. Vannak átfedések.
  • sakkay
    #5308
    Mint mondtam nincsenek benne logikátlanságok, csak még nem ismered ki magadat Szerintem kezdj el egy új kampányt, és ne vh fokozaton. A DEI-ben amúgy az elejétől fogva 2-2500-ba kerülnek a "kémek", és limitált is a számuk. Pl a rómaiak még 3 imp. fokon is csak egy-egy kém\veterán és három kormányzót használhatnak.