5627
10804749371368208052.jpg
  • Terawatt
    #5427
    Ez valamelyik "új" kampány? Én még megjelenés körül toltam, azt most vettem elő megint. Néztem a többit, de nem tudtam mit kezdjek, így maradtam a nagy kampánynál. Mi a véleményed róluk? :)
  • Torzonborz
    #5426
    Ezek nem speckó egységek voltak. Ill. a parittyás az lázadó , a másik vmi északi paréj egység. :D
    Azóta lenyomtam pár csatát , no azért volt amikor a lovasság már tényleg effektíve jó volt és daráltak.
    Amúgy nagyon tetszik , az alap játék ehhez képest egy nagy nudli.
    Nagyon meg kell gondolni mit és milyen sorrendben épít az ember no meg a komolyabb egységek toborzása is szép summába kerül.
    Szóval jobban meg kell gondolni a lépéseket mert komoly következményei lehetnek.
    Köszi az ajánlást , ezzel elleszek egy darabig. :)
  • Terawatt
    #5425
    Ha kifogynak, akkor melee modera váltás és flankelek velük. Egyet értek, hogy meglepően hatásosak. Persze nem mindegy, hogy mi ellen küldöd őket. Noble warriorok ellen kakukkfű lesz belőlük. :D
  • Paladin
    #5424
    Mondjuk én is jártam már úgy, hogy a könnyebb (de nem light) lovasságom megjárta egyik másik missile csapattal szemben, de azért általában szétverik őket hamar.
    Leginkább akkor jártam pórul, ha nem figyeltem rá, hogy valami speckóbb csapatra küldöm rá őket, nem csak valami sima parittyás vagy íjász parasztra. Némelyiknek ugyanis meglepően jó melee értékei is vannak.
  • sakkay
    #5423
    Nem tudom, lehet. Én nagyon élveztem a deit. Sőt alappal nem is játszottam a végén. Ja, elég sokat loptak az Attilához belőle, de ezen csak nyerünk.
  • Torzonborz
    #5422
    Nem , teljesen friss lovas egység volt és igen ez a DEI , steamről adtam hozzá a steames RTW 2-höz szóval még csak nem is vmi warezolt szar.
    Ja és ez nem egy csatában fordult elő , még ha vmi dárdás egység lett volna azt mondom oké de hogy íjászok meg szaros parittyások...
    Mondjuk ez sztem tuti nem a mod hibája , ahogy észrevettem már az eredeti játékban is nagyobb nehézségi fokozaton a gép alap egységei erősebbek mint a tiéd. Valahogy így próbálják kompenzálni a gép butaságát.
    Azért még próbálkozom és nem adom fel mert amúgy látszik hogy ebben jóval nagyobb kihívás lesz mint az alap játékban.
  • sakkay
    #5421
    Nem tudom mivel játszol. A deiben ilyen nincsen. Nem voltak széthajtva a lovasaid véletlenül?
  • Torzonborz
    #5420
    Köszi , kipróbáltam de nekem ez a mod kicsit furcsa. A nagy térképen minden ok, látszik hogy nem lesz egyszerű az élet van benne kihívás...no de a csata része . Hát az siralmas , borzalmas és nevetséges. Nehézlovassággal belerongyolok hátulról íjászokba / parittyásokba azok meg nem hogy megfutamodnának ( azért van némi vesztességük meg morál sokkot is kéne kapniuk ) de még fel is tartják őket.
    Ez most mi ? Még ha könnyűlovasság lenne akkor azt mondom talán , no de ezeknek a földbe kéne döngölni az ilyen könnyű egységeket.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2015.03.09. 20:52:38
  • Although
    #5419
    Nem tudok róla ezt meg lehetne változtatni, esetleg móddal. De idővel már nem fogsz foglalkozni vele :)
  • ChuckYeager
    #5418
    Üdv.Már kérdeztem egyszer,de nem válaszolt senki:(
    Hogy lehet megcsinálni azt ,hogy a városok a kampány térképen NE nőjenek?Borzalmas,hogy egy Róma fél-félsziget nagyságú!
    Persze gyakorlatban nőjenek,és építkezni is lehessen csak grafikailag ne változzon a méret maradjon kb. olyan mint egy alapszintű római település.
    Tud valaki segíteni?hol kéne átírni valamit,esetleg mod?
    PLZ
  • hunbalee
    #5417
    A magyarítás hogy áll,mikor lesz a következő frissitése? (November óta nem volt info)
  • Paladin
    #5416
    DEI mod az igazság, az kell neked szerintem. :) (Divide et Impera)
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.02.25. 21:37:46
  • Torzonborz
    #5415
    Sziasztok ! Tudtok ajánlani egy jófajta kiforrott modot ami értékelhető játékot csinálni ebből az izéből ( épkézláb játéknak nem mondanám akkora okádék tákolmány még így a sokadik pecs után is ). Olyasmi kéne amivel kevésbé csíter az AI , jobb a gazdaság és realisztikusabbak az egységek .
    Köszi
  • Lacc 88
    #5414
    Sziasztok. Még csak most kattantam rá a játékra, de lenne egy kisebb problémám. Nem nagyon figyeltem arra, hogyan foglalom el az épülteket és elég sok rabszolgám lett, amitől elég szépen csökken az elégedettség. Ha mondjuk nem akarok épületeket lebontani és újakat építeni azért, hogy növeljem az elégedettséget, akkor mivel tudnám csökkenteni a rabszolgák számát?
    Másik kérdésem a politikához kapcsolódna. Például a római és hasonló népeknél különféle módokon (harc, képességek, stb...) tudom növelni az Influence-t. Elég szépen tudom uralni a politikát Viszont spártánál ez nem működik. Hiába nő az influence egy emberemnél ott valami grenotes a döntő. Azt viszont sehogyan sem tudom növelni és csak olyan akciókat tudok csinálni, amik csökkentik. Náluk hogyan működik ez?
  • Paladin
    #5413
    Abban igazad van, h nyilván a hadsereg ikonok se méretarányosak, de azért az elb*szott méretű városok stratégiailag komolyan befolyásolják a játékmenetet.
    Pedig mindig fogadkoznak, hogy ezúttal nem "Siege : Total War" lesz a játék, de aztán valahogy sose sikerül ;)
  • Tikal #5412
    LOL, szarkazmus, bazdmeg.

    Semmi bajom az egységek méretével, se a városok méretével. Ha figyeltél volna egy másik hozzászólónak van baja a városok méretével a stratégiai térképen...
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2015.02.22. 19:38:03
  • DantesHUN
    #5411
    Neked semmi se jó? Semmi se tetszik? Ilyen hülyeségekbe belekötni...godzilla...bazdmeg-.
  • Tikal #5410
    a hadseregek meg Godzilla méretűek. OMG
  • Tikal #5409
    legalább a sárga húgy filtert meghagyták...
  • ChuckYeager
    #5408
    Üdv!
    Nem tud valaki olyan mod-ot amiben a városok kisebb méretűek?
    Mert mind látványban,mind játszhatóságban nagyon zavar!
    Egy ókori Róma ne legyen már fél-félsziget nagyságú:(
  • Although
    #5407
    A 2-höz képest más a családfa rendszer részletesebb, bővített ostrom, a BI-hez hasonlóan vannak nomád népek sátorral, és ahogy nézem a forumot a fejlesztés sem teljesen az, az ui is más.
  • Tikal #5406
    Milyen újdonságok vannak? ...
  • sakkay
    #5405
  • Paladin
    #5404
    Különben nem mondana ilyen marhaságot :)

    (Mondom ezt úgy, hogy nem kedvelem ezt az ETW-NTW mintájú módszert, de azért bőven több ez, mint más setting, és reskin)

    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.02.21. 17:10:09
  • sakkay
    #5403
    Nem játszottál vele ugye?
  • Tikal #5402
    Értem én hogy külön játék, csak nem értem hogy miért. Ugyanis minden ugyanaz, csak más a skin....
  • Paladin
    #5401
    Emlékeim szerint a BI nem volt standalone, szóval nem pont olyan. ;)

    Más:
    Kinguinon 25 euroért is lehet kapni az Attilát, steamen veszi az ember akkor drágább.
    (De lehet hogy érdemes várni, ha nem sürgető a vágy utána :) Rome2-t februárban (5 hónappal megjelenés után) 15 euroért vettem ott.)
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.02.20. 14:00:50
  • DantesHUN
    #5400
    Ez se kerül annyiba mint a Rome 2, viszont nem kell hozzá az alapjáték. Persze drágább mint annak idején amikor még ezeket kiegészítőknek hívták..de az rég volt.
  • Kotomicuki
    #5399
    15 éve még expansion pack-k hívták az ilyet és valóban, kellett hozzá az alapjáték is, de cserébe duplájára növelte a játék "értékét", fele áron...
    Azóta eltelt pár év és sokat züllött a világ!

    Ezzel a családfával + kiosztható címek és rangokkal újra feltalálták a TW Medieval 1-et!
  • DantesHUN
    #5398
    Nem, ez nem mod. Ez külön játék. Mint a Rome I-nél a barbarian Invasion.
  • Tikal #5397
    hm.. nem igazán követtem a híreket mostanában, szóval csak a napokban láttam a Steam-en hogy már megjelent az Attila... na de ezt most külön játékként adják el??? Hát ez egy MOD, nem? És már DLC-k is vannak hozzááá.. ez egy vicc így srácok, van bőr a képükön..
  • sakkay
    #5396
    DEI. Az nagyon jó-de az alaphoz képest kb háromszor nehezebb. Legalábbis vh-vh. Meg nézegetek, egy mostanában készülőt, de az még béta. A radius nagyon elnagyolt, legalábbis nekem.
    Ja, megvan az Attila.
  • EM64T
    #5395
    Vagy pl a Radious modot próbálta valaki?
  • EM64T
    #5394
    Milyen apró, nem túlzottan sokat változtató modokat használtok/ajánlotok? Feltettem egyet, amellyel én is tudok sackelni, tudok felszabadítani városokat, és a 2 kör per év modot. Van ezekről tapasztalatotok?
  • PrasCo
    #5393
    Start menü / futtatásba írd be, hogy
    %appdata%
    majd itt keress valami olyasmit, hogy "The Creative Assembly", azon belül "Rome 2", meg "saves", vagy valami hasonló. Emlékeim szerint. Rá is google-zhatnék, hogy pontosítsam - de azt Te is meg tudod tenni "Rome 2 save folder"-rel. ;]
  • hooah
    #5392
    Valaki tudja hogy hol lehet a mentéseket elérni?
  • EM64T
    #5391
    DE, az lesz, útnak is indítottam is egy légiót és három flottát -- annál is inkább, mert Egyiptom jó dolgában már a tenger felől is fel-felnézeget, nem elég neki, hogy még mindig zavartalanul prédálja Afrikát. Ha ez nem lenne, nem is lennék egyáltalán kétkedő, de így még mindig azt gondolom, bármikor átbillenhet az erőegyensúly. Persze lehet, hogy csak vészmadárkodok :)
  • PrasCo
    #5390
    Két eset lehetséges. Vagy valójában nem ugyanarról az egységre kattintottál rá, vagy átállítottad az egységméretet kábé large-ról mediumra.
  • Szabolcs33
    #5389
    Sziasztok lenne egy kérdésem talán tudtok rá válaszolni, hogy lehet az amikor egy kampányt elindítom és rákattintom a katonai egységre és minden egység 80 főből áll ez történt ma. De tegnap pedig 120 egy egység ez hogy lehet?

    Ha valaki meg tudná ezt mondani az meg köszönném mert én nem értem.
  • PrasCo
    #5388
    Magam jelenleg Cimmeria-val szórakozok. Kábé a görög és a nomád roster házassága, egészen kellemes!